Opinie o Dreamzone Plus S55

Ostatnio aktualizowane: 21.02.24

 

Najważniejsze zalety:

Produktowi przyznano certyfikat OEKO-TEX Standard 100. To daje gwarancję, że materac 160×200 został wyprodukowany z materiałów bez szkodliwych substancji w składzie. Wewnątrz niego są sprężyny kieszeniowe. Model jest dwustronny, ma różne poziomy twardości, dlatego możemy łatwo się przekonać, który bardziej nam odpowiada. Regularne obracanie go zapobiega zbyt szybkiemu zniszczeniu.

 

Najważniejsze wady:

Nie jest to lekki model, gdyż waży prawie 32 kg. Jak wykazał test Dreamzone Plus S55, samodzielne przewrócenie materaca na drugą stronę może okazać się bardzo kłopotliwe. Lepiej poprosić o pomoc kogoś bliskiego.

 

Werdykt: 9.8/10

Choć materac jest ciężki to kupujący wypowiadają się pochlebnie na jego temat. Dla wielu osób istotne jest to, że cena Dreamzone Plus S55 nie jest zbyt wygórowana, a 7 stref komfortu zapewnia dobre podparcie ciała. Model jest elastyczny i dobrze dopasowuje się do sylwetki śpiącej na nim osoby.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Pokrowiec w komplecie

Razem z materacem otrzymujemy w komplecie pokrowiec, w efekcie czego możemy zrezygnować z używania prześcieradła. Jest on uszyty z miękkiego i przyjemnego w dotyku poliestru oraz włókna bambusowego mającego antyalergiczne właściwości. Możemy być pewni, że pokrowiec nie wywoła podrażnienia skóry, a w dodatku zapobiegnie namnażaniu się bakterii i innych drobnoustrojów. Można go prać w pralce (w temperaturze do 60 st. C).

Dwa poziomy twardości

Model na pewno przypadnie do gustu osobom, które mają wątpliwości, jak twardy powinien być ich materac. Możemy sprawdzić, jak wygodnie śpi się nam na jednej, a potem na drugiej stronie i wybrać tę odpowiednią. Warto zaznaczyć, że niezależnie od położenia mamy zapewnione dobre podparcie całego ciała, od głowy aż do stóp. Analizując wydawane na temat Dreamzone Plus S55 opinie można wywnioskować, że większość konsumentów jest zadowolona z jego zakupu.

 

Atest CertiPur

Materacowi przyznano atest CertiPur. Warto pamiętać, że poza sprężynami w jego wnętrzu jest też pianka poliuretanowa o gęstości 22 kg/m3. Do jej produkcji nie użyto materiałów mających w składzie niebezpieczne dla naszego zdrowia metale ciężkie, czyli kadm czy ołów. Atest CertiPur jest gwarancją, że poliuretanowa pianka jest pozbawiona substancji rakotwórczych oraz ftalanów. Spełnia ona wszystkie standardy w zakresie zdrowia, bezpieczeństwa, a także ochrony środowiska naturalnego.

 

Elastyczność

Cechą wyróżniającą produkt jest elastyczność. Kładąc się na materacu możemy poczuć, jak wypełnienie dopasowuje się do kształtu naszego ciała. Jednocześnie nie należy się obawiać nadmiernego zapadania się, co mogłoby utrudnić wstawanie z łóżka czy przewracanie się na drugi bok. Ponieważ materac dobrze podpiera całe ciało, po przebudzeniu nie odczuwamy nieprzyjemnego bólu pleców. W nocy wszystkie mięśnie mogą się rozluźnić, a tym samym budzimy się wypoczęci oraz pełni sił na kolejny dzień.

 

Sprężyny kieszeniowe

Wkład materaca jest zbudowany ze sprężyn umieszczonych w osobnych kieszonkach (266 sztuk na metr kwadratowy). Są one wykonane z cienkiego drutu i mają małą średnicę, co przekłada się na dużą ilość punktów podparcia ciała. Co ważne, kieszonki uszyto z wytrzymałego materiału, a to zapobiega wydostawaniu się sprężyn na zewnątrz i szybkiemu zniszczeniu materaca.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ