Ranking 6 najlepszych poduszek elektrycznych w 2024

Ostatnio aktualizowane: 18.07.24

 

Poduszka elektryczna – przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Jeżeli szukasz dobrego rozwiązania na problem spiętych mięśni i bólu w okolicy kręgosłupa, proponujemy zakup poduszki elektrycznej Beurer HK Comfort. Wykonano ją z oddychającego i miękkiego w dotyku materiału, który można prać w pralce. Poduszka szybko się nagrzewa i automatycznie wyłącza się po 90 minutach pracy. Temperaturę można ustawić zgodnie z własnymi preferencjami, wybierając jeden z trzech dostępnych poziomów. Jeśli szukasz wielofunkcyjnego urządzenia, dobrym zakupem będzie poduszka elektryczna Adler AD 7403. Ma ona dwa otwory, w których można umieścić dłonie lub stopy. Zdejmowany pokrowiec poduszki wykonano z miłego w dotyku polaru, który można prać w pralce. Urządzenie jest łatwe w obsłudze i szybko się nagrzewa.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Zaletą poduszki jest miękki w dotyku materiał, który zapewnia wygodę. Tkaninę można prać w pralce w temperaturze 30 stopni Celsjusza. Urządzenie wyposażono w system chroniący przed przegrzaniem. Poduszka ma trzy poziomy temperatury. Urządzenie szybko się nagrzewa i wyłącza się automatycznie po 90 minutach użytkowania.

Wady

Poduszka Beurer nie nagrzewa się równomiernie, najcieplej jest na środku produktu, boki są odczuwalnie chłodniejsze. W efekcie trudno jest dobrze ułożyć się na poduszce przy rozległym bólu w odcinku lędźwiowym kręgosłupa.

Podsumowanie

Poduszka elektryczna Beurer Comfort sprawdzi się podczas bólu mięśni i kręgosłupa. Ma trzystopniową regulację temperatury, która widoczna jest na wyświetlaczu. Poduszka jest bezpieczna, dzięki systemowi zapobiegającemu przegrzaniu i automatycznemu wyłączeniu po 90 minutach pracy.

Drugi wybór

Zalety

Poduszka elektryczna Adler ma miły w dotyku, polarowy pokrowiec, który można zdejmować i prać w pralce. Dwie kieszonki umożliwiają ogrzanie stóp lub dłoni. Poduszkę wyposażono w zabezpieczenie przed przegrzaniem. Dwustopniowa regulacja temperatury umożliwia dostosowanie intensywności grzania do swoich potrzeb.

Wady

Poduszka elektryczna Adler obsługiwana jest pilotem połączonym z krótkim przewodem, co utrudnia obsługę sprzętu podczas ogrzewania nóg. Ponadto kabel zasilający wymusza korzystanie z poduszki blisko gniazdka lub podłączenie przedłużacza.

Podsumowanie

Poduszka elektryczna Adler to dobry wybór zarówno podczas bólu mięśni, jak i w chłodne dni i noce. Dwa otwory umożliwiają ogrzanie zmarzniętych stóp i dłoni. Poduszka ma dwa stopnie regulacji temperatury, jej nieduże wymiary sprawiają, że można zabrać ją ze sobą na każdy wyjazd. Polarowy pokrowiec jest łatwy w czyszczeniu.

Rozważ też

Zalety

Poduszka rozgrzewająca Beurer Easyfix szybko się nagrzewa i zapewnia duży komfort użytkowania. Trzy poziomy temperatury, ułatwiają dopasowanie intensywności wytwarzanego ciepła do swoich preferencji. Wkład grzejny pokryto miękkim i miłym w dotyku welurem. Poduszka ma system zabezpieczający przed przegrzaniem i funkcję automatycznego wyłączania.

Wady

Poduszka Beurer Easyfix ma krótki kabel zasilający, dlatego podczas korzystania z urządzenia trzeba znajdować się blisko kontaktu lub zaopatrzyć się w przedłużacz, który umożliwi uruchomienie poduszki w dowolnym miejscu.

Podsumowanie

Komfortowa poduszka elektryczna Beurer pozwala pozbyć się nieprzyjemnego napięcia w mięśniach oraz bólu kości i stawów. Wydziela przyjemne ciepło, którego intensywność można dopasować do swoich potrzeb. Wkład pokryto przyjemnym w dotyku welurem. Poduszka jest bezpieczna, dzięki zastosowanym zabezpieczeniom.

 

 

6 najlepszych poduszek elektrycznych. Opinie w 2024 roku

 

Poduszka elektryczna to dobry zakup nie tylko na chłodne noce, ale także jako pomoc w leczeniu bólu i ucisku w okolicach kręgosłupa. Ciepło rozluźnia spięte mięśnie, przynosząc ulgę. Jeśli więc zmagasz się z kontuzją lub problemami z kręgosłupem, zachęcamy do zapoznania się z rankingiem, który pomoże Ci odpowiedzieć na pytanie, jaka jest dobra poduszka elektryczna i który model sprawdzi się najlepiej.

 

Poduszka elektryczna Beurer                       

                              

1. Poduszka Elektryczna Beurer HK Comfort

 

Na bóle mięśni warto wypróbować poduszkę elektryczną Beurer HK Comfort. Miękka powierzchnia produktu zapewnia dużą wygodę odpoczynku. Poduszkę wykonano z oddychającego, przyjemnego w dotyku polarowego materiału. Poszewkę można zdejmować i prać w pralce w temperaturze 30 stopni Celsjusza. Wymiary produktu to: 44 cm długości i 33 cm szerokości. Moc wkładu grzewczego wynosi 100 W.

Poduszka elektryczna Beurer ma trójstopniowy system nagrzewania. Elektroniczna regulacja temperatury i duży wyświetlacz ułatwiają dostosowanie intensywności pracy urządzenia do swoich potrzeb. Poduszka szybko się nagrzewa, zapewniając niemal natychmiastowe uczucie ciepła. Model jest bezpieczny w użytkowaniu, wyposażono go w system BSS zabezpieczający przegrzaniu się wkładu. Ponadto poduszka elektryczna ma funkcję automatycznego wyłączenia urządzenia po przekroczeniu 90 minut pracy. Dzięki temu można bez obaw korzystać z produktu również przed snem.

Poduszka elektryczna Beurer zdobyła uznanie konsumentów, którzy doceniają ją za wygodę i prostą obsługę. Produkt ma kilka stopni temperatury, dzięki czemu łatwo można dostosować intensywność grzania do preferencji i potrzeb użytkownika. Opinie konsumentów wskazują, że poduszka Beurer Comfort to dobry zakup.

 

 

 

 

Poduszka elektryczna Adler

 

2. Poduszka Elektryczna Adler AD 7403

 

Wielofunkcyjna poduszka elektryczna Adler AD 7403 dobrze sprawdzi się do rozluźnienia mięśni i uśmierzenia bólu pleców, jak również jako źródło ciepła podczas chłodnych wieczorów. Urządzenie pomaga w procesie leczenia dolegliwości reumatycznych, zmniejsza napięcia i nerwobóle. Nieduży rozmiar, 38 cm x 38 cm, zapewnia komfort użytkowania i umożliwia ułożenie poduszki pod dowolną częścią ciała. Pokrowiec wykonano z miękkiego i przyjemnego w dotyku polaru, który można łatwo zdejmować i prać w pralce.

Maksymalna moc grzania, jaką zapewnia poduszka elektryczna Adler, wynosi 80 W. Urządzenie szybko się nagrzewa, a specjalne zabezpieczenie chroni przed przegrzaniem się wkładu. Do poduszki dołączono łatwy w obsłudze pilot, który umożliwia wybór jednego z dwóch poziomów temperatury. Wkład równomiernie rozprowadza ciepło po całej powierzchni. Poduszka oprócz leczenia bólu może służyć także do ogrzania stóp i dłoni, dzięki specjalnym kieszeniom.

Konsumenci, którzy wyrazili swoje opinie o poduszkach elektrycznych firmy Adler, podkreślali, że model 7403 jest wygodny i skutecznie zmniejsza napięcie mięśni. Urządzenie szybko się nagrzewa, jest bezpieczne i łatwe w obsłudze.

 

 

 

 

Poduszka elektryczna na kręgosłup

 

3. Poduszka Rozgrzewająca Wielofunkcyjna Beurer HK 55 Easyfix

 

Jeśli szukasz dobrego urządzenia, które pomoże Ci pozbyć się problemów z kręgosłupem, zachęcamy do rozważenia zakupu poduszki rozgrzewającej wielofunkcyjnej Beurer HK 55 Easyfix. Wkład grzejący pokryto przyjemnym w dotyku welurem, który zapewnia wygodę podczas użytkowania sprzętu. Wymiary poduszki to: 59 cm długości i 30 cm szerokości. Wkład zasilany jest sieciowo, przez podpięcie do gniazdka o napięciu 230 V. Urządzenie szybko się nagrzewa, a trójstopniowa regulacja temperatury ułatwia dopasowanie trybu pracy do swoich preferencji.

Model Beurer Easyfix to dobra poduszka elektryczna na kręgosłup i bolące mięśnie, która umożliwia rozluźnienie mięśni i efektywny wypoczynek. Produkt jest bezpieczny w użytkowaniu, wyposażono go w system zabezpieczający BSS, który chroni wkład przed przegrzaniem. Ponadto poduszka ma system automatycznego wyłączania, uruchamiający się po ok. 90 minutach użytkowania. Regulacji temperatury można dokonać za pomocą pilota z wyświetlaczem.

Konsumenci, którzy zakupili produkt Beurer, podkreślają, że jest to skuteczna poduszka elektryczna na ból kręgosłupa. Wydziela kojące ciepło, które rozluźnia mięśnie i zmniejsza dyskomfort. Poduszka jest wygodna i łatwa w obsłudze.

 

 

 

 

Elektryczna poduszka ogrzewająca

 

4. Poduszka Elektryczna Microlife FH 80

 

Skuteczną terapię cieplną przeprowadzisz z pomocą poduszki elektrycznej Microlife FH 80. Jej nieduże wymiary 34,5 cm x 30,5 cm umożliwiają podłożenie urządzenia pod dowolną część ciała. Równomiernie rozprowadzone ciepło zapewnia ulgę w bólu mięśni i stawów. Model Microlife ma cztery stopnie regulacji temperatury, którą można dostosować do swoich potrzeb. Poduszkę wykonano z wysokiej jakości materiałów, jest więc trwała i bezpieczna w użytkowaniu.

Poduszka elektryczna zasilana jest sieciowo z gniazdka o napięciu 230 V. Urządzenie pobiera jedynie 60 W mocy, dzięki czemu jest energooszczędne. Elektryczna poduszka ogrzewająca ma długi, ponad 2-metrowy kabel, co pozwala na korzystanie z niej w dowolnym miejscu. Model Microlife nagrzewa się szybko i równomiernie, dlatego już po kilku minutach można cieszyć się przyjemnym, relaksującym ciepłem. Poszewkę poduszki uszyto z naturalnej bawełny, można ją łatwo zdjąć i wyprać w pralce.

Produkt Microlife zapewnia szybkie złagodzenie bólu i dyskomfortu, dlatego uwzględnia go ranking poduszek elektrycznych. Konsumenci chwalą model za łatwą obsługę i nieduże wymiary, które ułatwiają przenoszenie. Poduszka jest wygodna i bezpieczna.

 

 

 

 

Poduszka elektryczna Botti

 

5. Poduszka Elektryczna Botti Reni 100W HP 18322 

 

Poduszka elektryczna Botti Reni 100W HP 18322 to dobry sposób na wieczorny relaks. Przyjemne ciepło pomoże Ci rozluźnić się, co zmniejszy ból i dyskomfort w mięśniach i kręgosłupie. Poduszkę można podłożyć pod dowolną część ciała i cieszyć się jej przyjemnym, kojącym działaniem. Moc urządzenia wynosi 100 W, więc wkład nagrzewa się do żądanej temperatury w kilka minut. Intensywność wytwarzanego ciepła można regulować za pomocą specjalnego pilota.

Poduszka elektryczna Botti jest bezpieczna, ma funkcję, która zabezpiecza przed przegrzaniem się wkładu. Ponadto urządzenie automatycznie wyłącza się po przekroczeniu 90 minut pracy. Wkład umieszczono w poszewce wykonanej z miękkiej, przyjemnej w dotyku tkaniny. Materiał jest delikatny dla skóry, nie podrażnia jej i nie uczula. Poszewkę można wyczyścić ręcznie w niskiej temperaturze. Poduszka dobrze sprawdza się do łagodzenia nerwobólów i leczenia dolegliwości reumatycznych. Może służyć także do ogrzania stóp i dłoni podczas chłodnych wieczorów.

Poduszka Botti pozytywnie zakończyła test poduszek elektrycznych, przeprowadzony przez konsumentów. Opinie o produkcie wskazują, że model Reni jest łatwy w obsłudze, wygodny i bezpieczny.

 

 

 

 

Poduszka elektryczna na plecy

 

6. Poduszka Elektryczna Profilowana Esperanza Silk EHB003 

 

Wśród najlepszych produktów do ogrzewania ciała, warto zwrócić uwagę na poduszkę elektryczną profilowaną Esperanza Silk EHB003. Wymiary produktu to 40 cm x 38 cm. Poszewkę wykonano z poliestru, który jest przyjemny w dotyku i łatwy do czyszczenia. Polarowy materiał można bez przeszkód umieścić w pralce. Poduszka elektryczna zasilana jest sieciowo, z gniazdka o napięciu 220 – 230 V. Długość przewodu wynosi 160 cm, dzięki czemu można cieszyć się przyjemnym ciepłem z dowolnego miejsca w pomieszczeniu.

Temperaturę można regulować, wybierając jeden z trzech dostępnych poziomów. Pierwszy, najniższy to 49 – 54 stopni Celsjusza, drugi to 54 – 56 stopni Celsjusza, a najwyższy mieści się w przedziale 56 – 65 stopni Celsjusza. Model Esperanza to poduszka elektryczna na plecy, która zmniejsza bóle reumatyczne, rozluźnia mięśnie i zmniejsza nerwobóle. Urządzenie dobrze sprawdza się także do ogrzania ciała podczas chłodnych wieczorów oraz przy przeziębieniu.

Konsumenci w swoich komentarzach wskazują, że model Epseranza to dobra i tania poduszka elektryczna, która zmniejsza bóle mięśni i kręgosłupa. Polarowa poszewka jest przyjemna w dotyku, a długi przewód umożliwia swobodne korzystanie z urządzenia.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – jaką poduszkę elektryczną kupić?

 

Wiele osób zmaga się z bólem mięśni lub stawów, spowodowanych przez choroby, naderwania mięśni lub stres. Można radzić sobie z uciążliwym dyskomfortem tabletkami i ćwiczeniami, ale warto wspomóc proces rehabilitacji przyjemną terapią ciepłem. Pomoże w tym poduszka elektryczna, która rozluźnia mięśnie i zmniejsza ból. Jeśli szukasz dobrego sposobu na zmniejszenie przykrych dolegliwości, zachęcamy do przeczytania naszego przewodnika. Dowiesz się z niego, jaką poduszkę elektryczną wybrać i na co zwrócić uwagę dokonując zakupu.

Zalety poduszki elektrycznej

Terapia ciepłem ma wiele zalet. Przede wszystkim pomaga rozluźnić napięte mięśnie, a tym samym niweluje ból. Zalecana jest osobom, które cierpią na dyskomfort w okolicach kręgosłupa oraz nerwobóle i bóle zwyrodnieniowe. Ciepło pozytywnie wpływa także na stłuczenia i stany pourazowe. Poduszka elektryczna pomaga w leczeniu nieżytu żołądka, chorób układu krążenia i przewlekłego zapalenia jelit, oskrzeli i zatok. Wysoka temperatura pomaga ogrzać ciało po wychłodzeniu lub podczas kataru. Wydzielane przez poduszkę elektryczną ciepło przydatne jest nie tylko podczas leczenia dolegliwości fizycznych, ale także chorób natury psychicznej, takich jak depresja lub stany lękowe.

 

Wymiary poduszki elektrycznej

Wybierając poduszkę elektryczną, zastanów się, na jakie bolące miejsca w ciele chcesz ją zastosować. Pomoże Ci to wybrać odpowiedni rozmiar urządzenia. Szerokie poduszki elektryczne dobrze sprawdzą się pod kręgosłupem. Jeśli jednak chcesz wykorzystać ją do rozluźnienia spiętych mięśni na karku, lepszym rozwiązaniem będzie nieduży model o długości i szerokości wynoszącej ok. 30 cm. Poduszka, która ma służyć do rozgrzania ciała w chłodne dni lub podczas przeziębienia, powinna umożliwić wygodne ułożenie się. Dlatego najlepiej dopasować model do swoich preferencji lub bazować na wymiarach używanej pościeli.

 

Moc poduszki elektrycznej

Moc decyduje o tym, jak szybko nagrzewa się wkład w poduszce elektrycznej. Im jest ona większa, tym krócej trzeba czekać, aż urządzenie osiągnie żądaną temperaturę. Poduszki elektryczne mają najczęściej od 60 W do 100 W. Warto jednak wziąć także pod uwagę to, że większa moc wiąże się z wyższym poborem energii elektrycznej. Jeśli jednak korzystasz z poduszki elektrycznej rzadko, nie wpływa to znacząco na domowy budżet, nawet jeśli produkt ma dużą moc.

 

Materiał pokrowca

Poduszka elektryczna zawiera nagrzewający się wkład, który umieszczony jest w materiałowej poszewce. Dlatego wybierając model dla siebie, warto zwrócić uwagę na tkaninę pokrowca. Najlepsza poduszka elektryczna nie uczula oraz nie podrażnia skóry. Materiał powinien dobrze przepuszczać powietrze i być miły w dotyku. Dzięki temu korzystanie z poduszki będzie komfortowe. Ważną kwestią przy wyborze urządzenia jest także możliwość zdejmowania i czyszczenia poszewki. Upewnij się przed dokonaniem zakupu, czy tkanina nadaje się do prania w pralce lub ręcznie.

 

Dodatkowe funkcje

Poduszka elektryczna przede wszystkim wydziela relaksujące ciepło, aby jednak można było wygodnie z niej korzystać, powinna być wyposażona w dodatkowe funkcje. Dobrym rozwiązaniem jest timer, który po określonym czasie wyłącza urządzenie. Dzięki temu można swobodnie korzystać z urządzenia także przed snem, bez obaw, że zaśniesz przed wyłączeniem systemu grzania. Dla większego bezpieczeństwa producenci wyposażają produkty w funkcję zapobiegającą przegrzewaniu się wkładu. W efekcie urządzenie wyłączy się, jeśli poduszka będzie intensywnie lub za długo użytkowana. Jeśli nie zastosowano podobnej funkcji, warto zwrócić uwagę, czy dany model ma przynajmniej zamontowaną diodę informującą o potrzebie wyłączenia sprzętu. Przydatną opcją w poduszce elektrycznej jest także możliwość regulowania temperatury. Dzięki temu dostosujesz poziom nagrzewania się wkładu do swoich potrzeb i preferencji. Zastanawiając się, jaka jest najlepsza poduszka elektryczna, zwróć uwagę, czy wybrany przez Ciebie model może być stosowany również do ogrzewania ciała. Niektóre produktu mają specjalne kieszenie, w których można umieścić zmarznięte stopy lub dłonie.

Przeciwwskazanie do stosowania poduszki elektrycznej

Poduszka elektryczna pomaga zniwelować ból i rozluźnia mięśnie, istnieje jednak kilka przeciwwskazań do stosowania urządzenia. Przed zakupem sprzętu skonsultuj się z lekarzem, jeśli cierpisz na nadciśnienie tętnicze 3 stopnia, niewydolność krążenia, cukrzycę, padaczkę lub nowotwór. Nadmiernego nagrzewania ciała powinny unikać także osoby z miejscowym zapaleniem lub owrzodzeniem skóry. Przeciwwskazaniem do stosowania urządzenia jest także rozrusznik serca, hemofilia, zawał serca i nadczynność tarczycy. Pojawiają się sprzeczne opinie na temat tego, czy poduszka elektryczna w ciąży to zagrożenie dla dziecka ze względu na zwiększoną temperaturę ciała. Przed podjęciem decyzji, najlepiej skontaktować się z lekarzem.

 

Ceny poduszek elektrycznych

Poduszki elektryczne w dobrych cenach można znaleźć w wielu sklepach stacjonarnych i internetowych, które oferują sprzęt elektryczny. Koszt zakupu urządzenia zależy od jego wymiarów, użytych do produkcji materiałów oraz zastosowanych funkcji. Najtańsze poduszki elektryczne dostępne są za ok. 50 zł. Przeznaczone są do ogrzewania pleców. Poduszki z kieszeniami na stopy lub dłonie można kupić za ok. 80 zł. Urządzenia w cenie od 100 zł do ok. 150 zł sprawdzą się do zmniejszenia bólu i dyskomfortu w każdej części ciała. Wykonano je z wysokiej jakości materiałów, są bezpieczne i wygodne. Poduszki w formie pasów, którymi można objąć bolące miejsce, kosztują ok. 250 zł.  

 

 

FAQ

 

P1: Gdzie kupić poduszkę elektryczną?

Poduszki elektryczne dobrze sprawdzają się do przeprowadzenia terapii ciepłem, a także do ogrzania ciała w chłodne noce. Są to sprzęty, które podpina się do źródła zasilania, najczęściej do gniazdka, dlatego sprzedawane są w sklepach z urządzeniami elektrycznymi. Poduszki elektryczne znajdują się w ofercie zarówno marketów stacjonarnych, jak i na stronach internetowych. Przed dokonaniem zakupu można porównać parametry różnych produktów lub poprosić o radę pracownika sklepu. Kupując poduszkę elektryczną online, w sklepie internetowym lub na aukcji, można znaleźć najkorzystniejszą dla siebie ofertę. Te same produkty różnią się ceną u różnych dystrybutorów. Niektórzy producenci oferują swoje sprzęty w firmowych sklepach stacjonarnych i internetowych.

 

P2: Jak działa poduszka elektryczna?

Poduszka elektryczna jest prosta w obsłudze, a jej sposób działania nie jest skomplikowany. Aby uruchomić urządzenie, należy podłączyć je do źródła zasilania, najczęściej jest to gniazdko elektryczne. Specjalny wkład zaczyna się wtedy nagrzewać, równomiernie rozprowadzając ciepło po całej poduszce. Wewnątrz znajdują się bardzo cienkie przewody, którymi przepływa ciepło. Najczęściej poduszki elektryczne mają możliwość regulacji temperatury. Po odpowiednim ustawieniu natężenia ciepła wystarczy jedynie przyłożyć urządzenie do wybranej części ciała. Rozgrzewa ono skórę, zapewniając przyjemne uczucie, które rozluźnia mięśnie. Zniwelowanie napięcia w organizmie zmniejsza także ból. Dlatego poduszki elektryczne najczęściej stosuje się przy dyskomforcie w okolicach kręgosłupa, aby zniwelować nieprzyjemne skurcze mięśni.  

P3: Ile kosztuje poduszka elektryczna?

Koszt zakupu poduszki elektrycznej nie jest wysoki. Cena urządzenia zależy od wykorzystanych materiałów, wielkości oraz dodatkowych funkcji. Modele, które kosztują poniżej 100 zł to zazwyczaj poręczne poduszki elektryczne, o niedużych wymiarach, które można łatwo zabrać ze sobą w podróż. Urządzenia mogą mieć dodatkowe udogodnienia, takie jak miejsce na dłonie i stopy, aby można było je ogrzać. Poduszki elektryczne w cenie od 100 zł do 150 zł mają możliwość ustawienia temperatury za pomocą specjalnego pilota. Rozmiarem przypominają standardowe poduszki i można podłożyć je pod każdą część ciała. Najdroższe urządzenia kosztują powyżej 200 zł i uszyte są w formie pasa, którym można objąć bolące miejsca.  

 

P4: Jak używać poduszki elektrycznej?

Przed użyciem poduszki elektrycznej należy podłączyć ją do źródła zasilania. Następnie trzeba odczekać, aż wkład nagrzeje się do żądanej temperatury. Intensywność grzania najczęściej można określić za pomocą pilota lub przełącznika. Warto dostosować temperaturę wkładu do swoich potrzeb i preferencji. Kiedy poduszka elektryczna będzie już ciepła, zwykle zajmuje to zaledwie kilka minut, można umieścić urządzenie pod wybraną częścią ciała. Ułóż się tak, aby było Ci wygodnie i spróbuj się zrelaksować. Ciepło z poduszki rozluźni Twoje mięśnie i zmniejszy odczuwany ból. Jeśli chcesz wykorzystać urządzenie do ogrzania się w chłodne wieczory, wystarczy, że umieścisz je pod kocem lub obok siebie.

 

P5: Na co pomaga poduszka elektryczna?

Poduszka elektryczna pozwala przeprowadzić terapię ciepłem, która pomaga na wiele schorzeń. Przede wszystkim emitowane przez nią ciepło rozluźnia napięte mięśnie, co zmniejsza odczuwany ból. Urządzenie dobrze sprawdza się przy bólach reumatycznych, nerwobólach lub rwie kulszowej. Poduszka elektryczna może być stosowana także podczas rehabilitacji po urazie mięśnia, powstałym podczas aktywności fizycznej. Ciepło pozwala także zmniejszyć ból zwyrodnieniowy, pomóc w leczeniu przykurczu mięśniowo-stawowego lub dolegliwości układu moczowego. Poduszka elektryczna jest dobrym rozwiązaniem, jeśli zmagasz się z chorobami układu krążenia, nieżytem żołądka lub zapaleniem oskrzeli, zatok, czy jelit. Urządzenie pomaga także podczas przeziębienia. Uspokajające działanie ciepła wspomaga leczenie depresji i stanów lękowych. 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ