Ranking 7 najlepszych koców elektrycznych w 2024

Ostatnio aktualizowane: 18.07.24

 

Koc elektryczny – przewodnik zakupowy, ranking i test 

 

Podczas jesiennych i zimowych wieczorów, często poszukujemy w domu ciepłego miejsca, w którym możemy odpocząć, ze szklanką herbaty oraz oglądnąć ulubiony serial. W takiej sytuacji często lubimy przykryć się czymś miękkim, aby troszeczkę się ogrzać. Koc Elektryczny Eldom KT100 100W z pewnością rozgrzeje Twoje ciało. Produkt wykonano z bardzo przyjemnego, miłego w dotyku materiału. Koc ma możliwość regulacji temperatury (9 zakresów), działa tu też timer ustawiany od 1 do 12 godzin. Często wybierany przez kupujących jest także Koc elektryczny Krexus EX9169 180×130 cm. Wykonany jest on z poliestru. Urządzenie gwarantuje równomierne rozprowadzenie ciepła po całej powierzchni.


7 najlepszych koców elektrycznych. Opinie w 2024 roku 

 

Wiele osób w okresie zimowym decyduje się na zakup produktów, które rozgrzeją je w chłodne zimowe wieczory. Oprócz tradycyjnych koców obecnie mamy dostęp do bardziej zaawansowanych technologicznie urządzeń. Z tego względu stworzyliśmy ranking koców elektrycznych, który zawiera produkty cieszące się najlepszymi opiniami wśród użytkowników.

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Koc wyposażono w łatwy w obsłudze pilot umożliwiający sterowanie temperaturą. Materiał, z którego wykonano model, jest bardzo przyjemny dla skóry. Jest to polar w kolorze niebieskim. Urządzenie grzejące jest szczególnie polecane dla osób cierpiących na dolegliwości kończyn oraz reumatyzm. Produkt można z łatwością prać w pralce.

Wady

Według niektórych użytkowników prezentowany model szybko ulega zabrudzeniu. Wynika to z tego względu, że na ciemnym kolorze łatwo dostrzegalny jest biały pył oraz osadzający się kurz.

Podsumowanie

Wymiary modelu wynoszą 120 cm x 160 cm. Wyposażony jest on w pilot umożliwiający wybór jednego z dziewięciu poziomów grzania. Moc urządzenia wynosi 100 W. Produkt nie wymaga stosowania akumulatora.

Drugi wybór

Zalety

Koc ma wymiary 180 x 130 cm i wykonano go z miękkiej, pluszowej, poliestrowej tkaniny. Koc po odłączeniu przewodu elektrycznego można wyprać w pralce. Model ten ma 9 stopni ustawień temperatury oraz timer.

Wady

Część osób, które zakupiły opisywany produkt twierdzi, że nie są zadowolone z poziomu grzania. Osoby te zauważają, że nawet na najwyższym poziomie grzania koc jest zaledwie letni.

Podsumowanie

Opisywany produkt ma moc 85 W, jest sterowany pilotem zaopatrzonym w wyświetlacz. Za pomocą pilota można ustawić poziom grzania oraz ograniczyć czasowo włączenie urządzenia. Model ten został zaopatrzony w ochronę przed przegrzaniem.

Rozważ też

Zalety

To super miękki koc wykonany z gęsto tkanego polaru o rozmiarach 200 x 180 cm. Moc grzewcza wynosi 120 W i można ją regulować w zakresie trzech stopni. Koc samoczynnie wyłączy się po trzech godzinach grzania.

Wady

Część użytkowników wskazuje, że waga 2,6 kg jest uciążliwa w manipulacji kocem. Niestety rozmiary tego modelu sprawiają, że jest on cięższy od koców w standardowych rozmiarach.

Podsumowanie

Na uwagę zasługuje tu długi kabel zasilający wynoszący 235 cm zabezpieczenie koca przed przegrzaniem, a także automatyczny timer wyłączający grzanie po trzech godzinach. Podświetlony wyświetlacz pilota ułatwia w dokonywaniu ustawień.

 

Koc elektryczny Eldom

 

1. Koc Elektryczny Eldom KT100 100W

 

Koc elektryczny Eldom jest chętnie wybierany przez osoby borykające się z problemem bólu kończyn oraz reumatyzmem. Produkt łagodzi nerwobóle oraz koi mięśnie, a także usprawnia krążenie krwi w ciele każdego człowieka. Dzięki czemu możemy szybko się rozgrzać.

Model wyposażono w łatwy w obsłudze pilot sterujący, przy pomocy którego mamy możliwość sterowania temperaturą. Mamy możliwość wyboru jednego z dziewięciu poziomów grzania. Czas, który jest potrzebny do rozgrzania urządzenia, jest bardzo krótki, wystarczy chwila, a koc zacznie sprawnie działać oraz rozgrzewać nasze ciało.

Konsumenci chętnie decydują się na zakup prezentowanego modelu ze względu na wysoką jakość wykonania. Twierdzą, że to dobry koc elektryczny. Każde szycie jest bardzo mocne i możemy mieć pewność, że produkt w szybkim tempie nie ulegnie zniszczeniu. Miękki, przyjemny w dotyku polar dobrze ogrzewa ciało.

Koc elektryczny Eldom KT100 100W to produkt puszysty, miękki i przyjemny w dotyku.

 

Zalety

9 poziomów grzania: Sprzęt oferuje 9 różnych poziomów grzania pozwalających na dokładne ustawienie temperatury.

Zarządzanie: Do koca dołączono odpinany przewód zasilający wraz z pilotem, za pomocą którego ustawimy żądane parametry. Pilot ma podświetlany wyświetlacz.

Timer: Model ten wyposażono w timer, który pozwoli na ustawienie czasu grzania od jednej do 12 godzin.

Bezpieczeństwo: Koc elektryczny został zabezpieczony przed przegrzaniem. Dzięki temu jego użytkowanie jest bezpieczne.

Pokrowiec: Koc elektryczny Eldom jest dostarczany w pokrowcu, który również może służyć do jego przechowywania.

 

Wady

Grzanie: Cześć użytkowników w swoich komentarzach informuje, że koc ten stosunkowo słabo grzeje, mimo nastawienia go na poziom o najwyższym stopniu grzania.

 

 

 

 

Koc elektryczny duży

 

2. Koc elektryczny Krexus EX9169 180×130 cm

 

Koc elektryczny Krexus EX9169 180×130 cm wykonany został z dwustronnej pluszowej, poliestrowej tkaniny, przyjemnej w dotyku. Kolor koca jest szary. Wymiary  to 180 x 130 cm. Ten dobry koc elektryczny ma moc 85 W i jest sterowany za pomocą pilota umieszczonego na odczepianym przewodzie. Wyświetlacz pilota jest podświetlany, ułatwiając dokonywanie ustawień.

Za pomocą pilota wybierzemy jeden z dziewięciu poziomów grzania i ustawimy programator czasowy maksymalnie na 9 godzin. Po  ustawieniu timera na określony czas, koc wyłączy się w sposób automatyczny, gdy upłynie wyznaczony mu czas grzania. Bezpieczeństwo użytkownikowi zapewnia nie tylko wspomniane wcześniej automatyczne wyłączenie grzania, ale również wbudowana ochrona przed przegrzaniem.

Opinie o kocach elektrycznych Krexus EX9169 180×130 cm są w większości pozytywne, sprawdźmy jakie są jego zalety.

 

Zalety

Szeroki zakres temperatur: Koc umożliwia ustawienia 9 poziomów grzania, dzięki temu ustawimy temperaturę zgodnie z aktualnymi potrzebami.

Szybkie nagrzewanie: Produkt po włączeniu niemal natychmiast emituje przyjemne ciepło, dlatego nie trzeba długo czekać, aby rozgrzać ciało.

Przyjemny materiał: Koc wykonano z przyjemnej poliestrowej tkaniny. Jest ona obustronnie miękka i przyjemna w dotyku, a jej szary kolor dopasuje się do każdego wnętrza.

Timer: Wbudowany timer pozwala na ustawienie grzania od jednej do 9 godzin. Gdy minie ustawiony czas koc wyłączy się automatycznie.

Higiena: Po odpięciu przewodu zasilającego, koc można wyprać w pralce, pozwala to na łatwe utrzymanie go w czystości.

 

Wady

Letnia temperatura: Część użytkowników uważa, że koc zbyt słabo grzeje i nastawiony na najwyższy poziom jest zaledwie letni.

 

 

 

 

Koc elektryczny 180 x 200

 

3. Koc elektryczny Klarstein Dr Watson XXL

 

Test koców elektrycznych wskazuje koc elektryczny Klarstein Dr Watson XXL jako ten, który skutecznie, w szybkim tempie ogrzeje zmarznięte osoby. Wykonano go z bardzo miękkiego i włochatego polaru, a jego rozmiar to 200 x 180 cm. Koc elektryczny 180 x 200 jest największym dostępnym rozmiarem na rynku wśród koców elektrycznych, pozwalający na ogrzanie dwóch osób jednocześnie.

Ten dobry i tani koc elektryczny po odłączeniu modułu obsługi można wyprać w pralce wybierając program dla wełny. Koc elektryczny duży ma moc 120 W i jest ona regulowana trzystopniowo. Mamy tu automatyczny timer wyłączający koc po trzech godzinach aktywności oraz specjalne zabezpieczenie przed przegrzaniem. Długość przewodu zasilającego wynosi 235 cm, a waga koca to 2,6 kg.

Dla wielu klientów koc elektryczny Klarstein Dr Watson XXL to najlepszy koc elektryczny w 2024 roku. Co sprawia że jest tak dobrze postrzegany?

 

Zalety

Duże wymiary: Wymiary koca wynoszące 200 x 180 cm pozwalają na ogrzanie dużego łóżka i dwóch osób równocześnie.

Miękka powierzchnia: Zewnętrzny materiał koca jest bardzo miękki, wykonany z włochatego polaru. Jest on bardzo przyjemny w dotyku.

Zdejmowany moduł obsługi: Gdy użytkownik zdejmie moduł obsługi umożliwia to wypranie koca w pralce. Dzięki temu zachowanie koca w czystości nie będzie problemem.

Moc grzewcza: Model ten reprezentuje moc 120 W. Można ją regulować w zakresie trzech stopni.

Podświetlany pilot: Na przewodzie urządzenia zainstalowano pilot do sterowania temperaturą. Ekran pilota jest podświetlany, cyfry na nim są doskonale widoczne.

 

Wady

Ciężar: Cześć użytkowników zauważa, że koc jest znacznie cięższy od tradycyjnego i trzeba nieco siły aby go zaścielić.

 

 

 

 

Beurer koc elektryczny

 

4. Cechy Mata Rozgrzewająca Beurer TS 15

 

Beurer koc elektryczny jest bardzo dobrą propozycją na jesień oraz zimę.  Dobrze sprawdza się także w przypadku osób borykających się z problemami układu krążenia lub stawów. Zastanawiasz się, czy koc elektryczny ma jakieś przeciwwskazania do stosowania? Według raportów większa ilość pozytywnych aspektów przedkłada się nad negatywnymi. Prezentowana nakładka elektryczna jest bardzo łatwa w użytkowaniu. Do zestawu dołączono pilot, przy pomocy którego możemy regulować temperaturę ogrzewania.

Wymiary koca wynoszą: 150 cm x 80 cm. Produkt wykonano z oddychającego, przyjemnego w dotyku materiału. Model w sprzedaży dostępny jest w kolorze białym. Na jego brzegach znajdują się zielone mankiety, nadające całości bardzo oryginalnego wyglądu. 

Użytkownicy, w szczególności osoby starsze są bardzo zadowolone z użytkowania tego produktu. Nakładka elektryczna mocowana jest do materaca, dzięki czemu nie musimy się obawiać, że podczas snu spadnie z łóżka. Wkład sterowany jest przy pomocy podświetlanego pilota, który umożliwia regulację temperatury według trzech trybów.

Cechy – mata rozgrzewająca Beurer TS 15 to nakładka elektryczna, którą stabilny sposób przymocowuje się do materaca.

 

Zalety

Elementy mocujące: Tę nakładkę elektryczną można w stabilny sposób przymocować do materaca, dzięki czemu nie ślizga się i nie przesuwa.

Ustawienia temperatury: Użytkownik ma do dyspozycji trzy poziomy ustawień temperatury, dzięki czemu dopasuje ją do swoich potrzeb.

Zarządzanie temperaturą: Na przewodzie elektrycznym nakładki zamontowano pilot do sterowania temperaturą, ma on podświetlany przełącznik poziomu.

Materiał wykonania: Zarówno od wierzchu jak i od spodu mata została wykonana z włókniny, jest to naturalne włókno nie powodujące alergii.

Wymiary: Wymiary produktu wynoszą 150 x 80 cm, zatem pasuje on do standardowego jednoosobowego łóżka.

 

Wady

Elementy grzejne: Osoby bardziej wrażliwe na dotyk przekazują, że stosując pomiędzy nakładką, a ciałem jedynie prześcieradło, czują elementy grzejne nakładki.

 

 

 

 

Medisana koc elektryczny

 

5. Medisana Miły Koc elektryczny HDW 180 x 130 120W 

 

Medisana koc elektryczny to model o wymiarach 180 cm x 130 cm. Taki rozmiar sprawia, że produkt może być przeznaczony dla dwóch osób. Produkt jest dobrym rozwiązaniem na równomierne rozgrzanie całego ciała, co jest szczególnie istotne w jesienno-zimowe, chłodne dni.

Dzięki zastosowaniu automatycznego wyłączania, które następuje po 3 h pracy, możemy mieć pewność, że użytkowanie koca jest dla nas w pełni bezpieczne i nie spowoduje poparzeń. Dodatkowo produkt otrzymał odznakę jakości dla tkanin, które są wykonywane z materiałów w pełni bezpiecznych dla zdrowia człowieka. 

Czynnikami, które wpływają na duże zainteresowanie prezentowanym modelem, są: Uniwersalność produktu, duży rozmiar, błyskawiczna rozgrzewanie, możliwość 4-stopniowego ustawiania poziomu temperatury. Te i wiele innych aspektów sprawiają, że wiele osób nie tylko chętnie kupuje koc elektryczny, ale także na wielu portalach internetowych wystawia pozytywne opinie na jego temat.

Medisana miły koc elektryczny HDW 180 x 130 120W to model, który sprawdzi się u niejednego klienta podczas zimnych jesienno-zimowych wieczorów i poranków.

 

Zalety

Rozmiar: Rozmiar koca 180 x 130 cm pozwoli na ogrzanie się pod nim dwóch osób jednocześnie.

Higiena: Po odłączeniu sterownika, koc można bezpiecznie wyprać w pralce i dzięki temu utrzymać jego właściwą higienę

Materiał zewnętrzny: Ten koc grzewczy został obustronnie wyposażony w miękki, puszysty materiał przyjemny w dotyku.

Bezpieczeństwo: Producent przewidział system ochrony przed przegrzaniem. W przypadku niebezpieczeństwa przegrzania koc samoczynnie się wyłączy.

Ustawienia: Użytkownik ma do dyspozycji cztery ustawienia temperatury, zatem można ją precyzyjnie dobrać do własnych potrzeb.

 

Wady

Timer: Koc zaopatrzono w automatyczny timer, który odłącza go po 180 minutach grzania. Nie ma możliwości dokonać innych ustawień.

 

 

 

 

Koc elektryczny 12 V

 

6. Koc elektryczny 12 V, podkładka grzewcza

 

Koc elektryczny 12 V to model o wymiarach 45 cm x 195 cm. Dobrze sprawdzi się podczas dłuższych wypraw samochodowych, podróży kamperem oraz w przyczepie kempingowej. Urządzenie w sposób równomierny rozprowadza ciepło po powierzchni naszego ciała. Nagrzewa się ono bardzo szybko. Z tego względu, w momencie, kiedy jesteśmy bardzo przemarznięci, możemy szybko się ogrzać.

Prezentowany model zasilany jest przy pomocy gniazda samochodowego. Obsługa urządzenia jest bardzo prosta, z tego względu nawet osoby starsze oraz początkujący użytkownicy nie powinni mieć problemu z jego obsługą. 

Konsumenci twierdzą, że jest to dobry i tani koc elektryczny. Pozytywne opinie wynikają z tego, że urządzenie pomaga wielu osobom w leczeniu dolegliwości reumatycznych. Duża część użytkowników, poza aspektami zdrowotnymi zwraca także uwagę na design kupowanych produktów. Prezentowany model ma bardzo stylowy wzór. Granatowo-czerwono-biała krata nadaje mu niespotykany wygląd.

Koc elektryczny 12 V, podkładka grzewcza przydatny będzie wszędzie tam, gdzie dysponujemy zasilaniem 12 V.

 

Zalety

Zasilanie: Dzięki zasilaniu 12 V, które można czerpać z samochodowej zapalniczki, koc jest sprzętem, który możemy zabrać na wakacje.

Naturalny materiał: Koc wykonano z bawełny, zatem nie będzie on uczulał alergików, jest też przyjemny w dotyku.

Kilka wzorów: Koc jest dostępny zarówno w kolorystyce kraty czarno-białej i czarno-czerwonej, jak i jednolicie gładkim granatowym kolorze.

Wymiary: Standardowe wymiary koca to 150 x 100 cm, są one wystarczające do ogrzania jednej osoby.

 

Wady

Grzanie: Koc nie oferuje różnych mocy grzania, po prostu jest włączony albo wyłączony, nie ma dodatkowych ustawień.

 

 

 

 

7. Sencor SUB 281BE

 

2.Sencor SUB 281BEPodwójny koc elektryczny Sencor SUB 281BE to nasza druga propozycja. Urządzenie ma 2-stopnią regulację temperatury, która pozwala dostosować ciepło do naszych potrzeb. Model ten dzięki automatycznemu wyłącznikowi jest w pełni bezpieczny i bardzo efektywny. Moc produktu to 2 x 60 W.

Koc ma wbudowaną lampkę kontrolną. Niewątpliwym atutem jest też system zapobiegający przegrzaniu. Gdy koc się zabrudzi możemy go bez obaw uprać, oczywiście po odłączeniu elementów elektronicznych. Rozmiar przewodu zasilającego to 2 m, co czyni go niezwykle wygodnym.

Wymiary koca to 160 x 140, a waga 2,41 kg. Jest nieco cięższy niż pierwszy prezentowany przez nas model, ale jednocześnie największy w zestawieniu. Dzięki ładnej, klasycznej kolorystyce – koc jest jeszcze bardziej atrakcyjną propozycją, również na prezent. Do urządzenia dołączono 2 niezależne piloty, co umożliwia użytkowanie koca przez dwie osoby w tym samym czasie.

Produkt cieszy się wieloma pozytywnymi opiniami użytkowników. Jest bezpieczny i łatwy w użyciu, dzięki czemu z obsługą świetnie radzą sobie nawet osoby starsze.

Drugim produktem na naszej liście jest model firmy Sencor – model SUB 281BE. Jest to niezwykle estetyczny koc elektryczny, który wyposażony jest w 2-stopniową regulację temperatury.

 

Zalety

Prosta pielęgnacja: Podobnie jak w przypadku poprzedniego modelu, wystarczy usunąć przewód elektryczny i koc można bez obaw wyprać w pralce.

Automatyczny wyłącznik: Model ten, dzięki wbudowanemu automatycznemu wyłącznikowi, jest w pełni bezpieczny. Przed wejściem ustawimy czas, przez jaki sprzęt ma pracować. Dzięki temu nie grozi nam poparzenie.

Regulacja temperatury: Prezentowany koc elektryczny posiada 2-stopniową regulację temperatury, a więc szybko można dostosować ciepło sprzętu do własnych potrzeb.

Cena: Produkt marki Sencor jest stosunkowo tanią propozycją.

 

Wady

Powolny czas nagrzewania: Niestety prezentowany model nagrzewa się dość długo, co wpływa na komfort jego użytkowania. W takim wypadku najlepiej rozpocząć proces podgrzewania nieco wcześniej, zanim będziemy się chcieli pod nim schować.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – jaki koc elektryczny kupić?

 

W okresie jesienno-zimowym, kiedy temperatura na zewnątrz spada poniżej zera, w wielu domach samo ogrzewanie nie wystarcza, aby wszystkim domownikom było ciepło. W takiej sytuacji konsumenci wybierają się do sklepów w celu zakupu cieplejszych swetrów, czy też koców. Od pewnego czasu na rynku możemy zakupić także koce podgrzewane przy pomocy energii elektrycznej. Urządzenia cieszą się dużą popularnością wśród osób, którym cały czas jest zimno. Wtedy wielu z nich zastanawia się, jaki jest najlepszy koc elektryczny? Aby lepiej przybliżyć społeczeństwu kwestie dotyczące tego typu urządzeń, stworzyliśmy poradnik, w którym zawarliśmy wszystkie najistotniejsze informacje, które przydadzą się do zakupu produktu, który w naszym przypadku sprawdzi się najlepiej.

Czym tak właściwie jest koc elektryczny?

Wiele osób, które po raz pierwszy mają do czynienia z kocami elektrycznymi zastanawia się, do czego one właściwie służą i czy pełnią podobną funkcję do tradycyjnych, dostępnych od lat, modeli. Początkowo trudno zauważyć różnice pomiędzy tymi dwoma typami koców. Modele elektryczne wykonywane są zwykle z bardzo miękkiego, przyjemnego w dotyku materiału (bawełna, poliester). Jednak w ich konstrukcji znajduje się zwykle wiele specjalnych przewodów elektrycznych, których zadaniem jest rozprowadzanie fali elektromagnetycznych. Właśnie w ten sposób wytwarzane jest ciepło. Warto pamiętać o tym, że przewody są odpowiednio zabezpieczone, dlatego nie musimy się obawiać, że ich działanie może być dla nas niebezpieczne. Ponadto kable umieszczone w kocu zwykle nie są wyczuwalne. 

 

Do czego wykorzystywane są koce elektryczne?

Podstawową funkcją koców elektrycznych jest rozgrzanie naszego ciała, szczególnie w zimowe dni. Jednak często zdarza się, że produkt wykorzystywany jest do celów terapeutycznych. Wysoka temperatura pomaga w niwelowaniu bólu mięśni oraz pleców. Z tego względu często zdarza się, że koce elektroniczne wykorzystywane są podczas rehabilitacji. Urządzenia pozytywnie wpływają także na usprawnienie krążenia krwi w organizmie, a także rozluźnienia spiętych mięśni.

 

Parametry

Wybierając koc elektryczny, warto poznać także parę informacji na temat jego parametrów. Są nimi:

♦ Programator – jest najważniejszym elementem każdego koca. To właśnie przy pomocy tego urządzenia decydujemy, w jaki sposób wykorzystamy  nasz . Przy jego pomocy ustawiamy temperaturę, a także wybierzemy jeden z kilku dostępnych programów.

♦ Moc – im wyższa moc, tym nasz koc może w szybszym tempie się rozgrzać. Parametr ten wpływa także na zakres możliwości ustawienia temperatury. Z tego względu warto wybierać modele o mocy co najmniej 50 W. Cechują się one większą funkcjonalnością oraz sprawnością użytkowania. 

♦ Funkcje – zmiana temperatury, możliwość wyboru programu, to tylko dwie z wielu możliwości, które oferuje nam koc elektryczny. Dobrej jakości koce mają także wbudowany timer, za pomocą którego możemy określić czas działania urządzenia. 

♦ Materiał – w przypadku tkanin, które wykorzystywane są do wykonywania koców elektrycznych, zakres wyboru jest bardzo duży. Na rynku możemy spotkać modele wykonane z bawełny, polaru, satyny, poliestru i wielu innych tkanin. Jednak warto zwrócić uwagę na to, w jaki sposób możemy prać dany model. Wiele materiałów nie nadaje się do prania w pralce. Wtedy konieczne jest pranie ręczne.

♦ Zabezpieczenia – najlepszy koc elektryczny powinien być wyposażony w jak najefektywniejsze zabezpieczenia, które ochronią go przed przegrzaniem, a nas przed oparzeniem. Działanie zabezpieczeń polega zwykle na automatycznym odłączeniu się urządzenia od zasilania, w sytuacji, kiedy działa ono za długą ilość czasu.

Rozmiar 

Zastanawiasz się jaki koc elektryczny wybrać? Bardzo istotne jest to, aby odpowiednio dobrać jego rozmiar do własnych potrzeb. W sklepach możemy spotkać zarówno modele przeznaczone dla jednej, jak i dwóch osób. Producenci oferują je w kształcie prostokąta lub kwadratu. 

 

Koce elektryczne w dobrych cenach

Ceny koców nie są bardzo zróżnicowane. Mogą zależeć od zastosowanej technologii, materiału wykonania oraz wielkości wybranego modelu. Przykładowo, koc wykonany z polaru, o wielkości 150 cm x 80 cm, możemy zakupić za kwotę ok. 100 zł. Nieco większe modele o wielkości 120 cm x 160 cm kosztują ok. 200 zł. Duże koce o wymiarze 200 cm x 150 cm, z wieloma poziomami regulacji temperatury, automatycznym wyłączaniem, systemem bezpieczeństwa może kosztować nawet 400 zł.

 

 

FAQ

 

P1: Jak działa koc elektryczny?

Koc elektryczny zbudowany jest z odpowiednio zabezpieczonych przewodów elektrycznych. Są one rozłożone równomiernie po całej jego powierzchni. Wiele modeli wyposażonych jest także w dodatkową osłonkę, która chroni przed falami elektromagnetycznymi. Koce elektryczne, podobnie jak ich tradycyjne odpowiedniki, wykonywane są z miękkiego, oraz bardzo miłego w dotyku materiału, który jest przyjemny dla naszej skóry. W zależności od modelu istnieje możliwość regulacji temperatury grzania. Na rynku możemy spotkać modele, które mają nawet 9, czy 12 poziomów regulacji. W zależności od własnych preferencji temperaturę ogrzewania możemy wybrać przy pomocy specjalnego pilota z wyświetlaczem LED. 

 

P2: Gdzie można kupić koc elektryczny?

Koce elektryczne możemy zakupić w dużych sklepach zajmujących się sprzedażą urządzeń RTV. Od kilkunastu lat mamy także możliwość dokonywania zakupów przez Internet. Jest to dla wielu osób, w szczególności pracujących, bardzo wygodna opcja. W sieci możemy korzystać z różnych ofert specjalnych, które mają miejsce w określonych dniach lub godzinach. Przy pomocy tzw. porównywarek cen możemy wyszukać wybrane produkty po jak najbardziej okazyjnych cenach. Decydując się na zakupy stacjonarne, możemy dokładnie obejrzeć każdy produkt. Wybierając koc elektryczny, warto skorzystać z porady eksperta pracującego w sklepie. 

P3: Jak wyczyścić koc elektryczny?

Przed przystąpieniem do czyszczenia naszego koca elektrycznego, musimy się upewnić, czy odłączono go od zasilania. Jeżeli zapomnimy o tym, urządzenie podczas kontaktu z wodą może nas porazić. W celu wyczyszczenia koca należy wypełnić miskę lub wannę ciepłą wodą, a następnie wlać do niej odpowiedni detergent. Nasz koc powinien moczyć się przez ok. 15 – 20 minut. Po upływie określonego czasu produkt dokładnie płuczemy i odstawiamy do wyschnięcia. Warto pamiętać o tym, aby go nie wykręcać, ponieważ takie działanie może spowodować przypadkowe uszkodzenie mechanizmu odpowiedzialnego za nagrzewanie. Na rynku mamy dostęp także do modeli przystosowanych do prania w pralce. Jednak trzeba być bardzo ostrożnym. Przed umieszczeniem koca w automacie, należy go dokładnie namoczyć. Do prania w pralce nie używajmy wybielaczy. Powinniśmy wybierać tryb delikatny oraz krótki okres prania.

 

P4: Jaką moc powinien mieć koc elektryczny?

Podczas wyboru koca elektrycznego bardzo ważnym parametrem jest moc. Im jest ona wyższa, tym nasze urządzenie będzie sprawniej oraz szybciej się nagrzewać. Wysoka moc produktu może sprawić, że koc osiągnie znacznie wyższe temperatury. Dzięki czemu będziemy mieli możliwość większego zakresu regulacji poziomów temperatury. Eksperci zalecają, że dobry koc elektryczny nie powinien mieć mniejszej mocy niż 50 W.

 

P5: Jaką temperaturę grzania ma koc elektryczny?

W zależności od modelu każdy koc elektryczny ma inny zakres temperatury grzania. Urządzenie ma zwykle możliwość wyboru jednej z kilku opcji ustawiania wysokości temperatury. Najczęściej mamy możliwość regulacji na 6 poziomach, rzadziej zdarza się, że jest ich 9, a czasem nawet 12. Przykładowo w urządzeniach z 9-poziomową regulacją, pierwszy poziom może gwarantować temperaturę w wysokości 26.5 st. C, a poziom czwarty – 30 st. C. Poziom 9 oferuje temperaturę aż 35,4 st. C. Temperaturę ogrzewania ustawiamy przy pomocy dołączonego do zestawu pilota, który zwykle wyposażony jest w wyświetlacz LED.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ