Ranking 5 najlepszych materacy kieszeniowych w 2024

Ostatnio aktualizowane: 18.07.24

 

Materac kieszeniowy – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Przed zakupem materaca kieszeniowego warto poznać opinie konsumentów, a możesz to zrobić, czytając przygotowany przez nas ranking. Na pierwszym miejscu uplasował się model dwustronny Hilding Fandango, na którym nie pojawiają się zniekształcenia. Materac ma 7 stref twardości, co pozwala sądzić, że zapewni on odpowiednie podparcie każdej części naszego ciała. Model jest wypełniony m.in. kokosem, który zapewnia optymalny przepływ powietrza i chroni przed rozprzestrzenianiem się grzybów czy pleśni. W skład zestawu wchodzi pokrowiec zrobiony z miękkiego materiału. Zaletą jest łatwość utrzymania go w czystości. Pokrowiec można prać w pralce w wysokiej temperaturze (do 60 st. C). Warto dowiedzieć się też, jakie inne modele cieszą się popularnością. Na drugim miejscu uplasował się produkt marki Materace Polonia, model Królewski. Ma on dwa stopnie twardości: H2 i H3. Materac został utwardzony warstwą maty kokosowej, jest objęty 10-letnią gwarancją. Ma 7 stref twardości i dobrze podtrzymuje ciało.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Materac ma 7 zróżnicowanych stref twardości, które są dostosowane do poszczególnych części ciała i zapewniają im idealne podparcie. Dołączony do zestawu pokrowiec ma antyalergiczne właściwości. Można go prać w temperaturze do 60 st. C.

Wady

Na początku, tuż po rozpakowaniu produktu można wyczuć mało przyjemny zapach. Powinien on wywietrzeć do kilku, maksymalnie kilkunastu godzin. W tym czasie warto mieć otwarte okno w sypialni.

Podsumowanie

Wymiary materaca to: 160 cm x 200 cm. Do wyboru są też większe i mniejsze modele. Produkt jest objęty 5-letnią gwarancją. Materac wykazuje elastyczność punktową, bo każda ze sprężyn jest umieszczona oddzielnie.

Drugi wybór

Zalety

Jest to model dwustronny. Z jednej strony znajduje się stosunkowo miękka pianka poliuretanowa, a z drugiej mata kokosowa. Wykorzystane do produkcji materaca materiały wykazują właściwości antyalergiczne. Produkt jest dostosowany do użytkowania przez pary.

Wady

Pokrowiec jest zamykany na zamek błyskawiczny, jednak mimo to jego ściąganie, a później nakładanie to czynności zajmujące sporo czasu. Może to nieco irytować użytkowników.

Podsumowanie

Produkt ma wymiary: 140 cm x 200 cm. Jego grubość jest równa 17 cm. Materac ma 7 stref twardości, więc wygodnie się na nim śpi. Materiał wykonania zapewnia optymalny przepływ powietrza, dlatego w czasie snu nie pocimy się nadmiernie.

Rozważ też

Zalety

Jest to materac dwuosobowy, odpowiedni dla par. Model zapewnia komfortowy sen zarówno kobiecie, jak i mężczyźnie, gdyż jedna z części jest średnio-twarda (kobieca), a druga (twarda). Materac jest bardzo solidny i wygodny.

Wady

Jest to produkt wyłącznie dla par, w przypadku których różnica wagowa jest znaczna. Jeśli partnerzy mają podobną masę, rozróżnienie stron jest zbędne.

Podsumowanie

Ten model kieszeniowy ma 272 sprężyny / m2 materaca. Grubość produktu to 19 cm. Jest to model antyalergiczny i ma zdejmowany pokrowiec. Produkt ma 10 lat gwarancji (na poszewkę 2 lata). Wymiary modelu to 160 cm x 200 cm. Twardość produktu określana jest jako H2/H3.

 

 

Poradnik zakupowy – materac kieszeniowyJaki materac kieszeniowy kupić?

 

Materac kieszeniowy (inaczej sprężynowy) jest bardzo elastyczny, dlatego świetnie dopasowuje się do ciała leżącej na nim osoby. To doskonały wybór dla konsumentów szukających dobrej jakości produktu gwarantującego spokojny sen. W poniższym poradniku umieściliśmy kilka wskazówek na temat tego, jaki materac kieszeniowy wybrać. Dzięki nim z pewnością szybko uda Ci się znaleźć odpowiedni model.

 

 

Zalety tego typu produktów

Materace kieszeniowe mają kilka istotnych zalet. Jedną z nich jest to, że zapewniają one bardzo dobre podparcie dla kręgosłupa w każdym miejscu. Dlatego takie produkty są w szczególności polecane osobom cierpiącym z powodu bólu pleców zaraz po przebudzeniu.

Modele kieszeniowe nie dają charakterystycznego wrażenia zapadania się podczas wstawania, które może powodować trudność z podniesieniem się, zwłaszcza w przypadku osób starszych.

Warto wspomnieć także o tym, że dobrze dobrany materac kieszeniowy zapewnia bardzo wysoki komfort spania i prawidłowe ułożenie kręgosłupa. To sprawia, że po przebudzeniu czujemy się doskonale i mamy więcej energii.

 

Twardość – jaki materac kieszeniowy jest najlepszy?

Często możemy usłyszeć, że materac powinien być bardzo twardy, inaczej nie zagwarantuje on spokojnego snu. Nie jest to jednak do końca prawda. Wszystko zależy m.in. od naszej wagi.

Najczęściej dostępne na rynku produkty mają twardość H2 lub H3. Modele należące do pierwszej grupy są dedykowane osobom o masie ciała do 80 kg i wzroście od 150 cm do 170 cm. Z kolei materace o twardości H3 przeznaczone są głównie dla wyższych konsumentów, ważących ponad 80 kg.

Robiąc zakupy musimy też wziąć pod uwagę to, w jakiej pozycji najbardziej lubimy spać. Osoby leżące na boku powinny wybrać elastyczny model, w którym ramiona i biodra (czyli w tym przypadku najbardziej wystające części ciała) mogą się zagłębić, aby po położeniu się kręgosłup pozostał w linii prostej. Tym konsumentom, którzy lubią spać na brzuchu lub na wznak polecamy z kolei nieco twardsze produkty.

Jak możemy rozpoznać, czy wybrany materac jest odpowiedni? Jeśli będzie on zbyt miękki wówczas nasze ciało głęboko się zapadnie. Wynika więc z tego, że każda zmiana pozycji wymaga dużej pracy mięśni. Wysiłkiem dla naszego ciała okaże się też utrzymanie kręgosłupa w linii prostej. Wszystko to utrudnia wypoczynek, gdyż zapadnięcie w głęboki sen jest bardzo trudne w takich warunkach. Natomiast w przypadku zbyt twardego materaca możemy odczuwać nieprzyjemne mrowienie w tych częściach ciała, które bezpośrednio się z nim stykają. Wszystko przez to, że krew nie może swobodnie krążyć. To także nie pozwala nam wypocząć. Jeżeli więc często czujemy się zmęczeni tuż po przebudzeniu powinniśmy pomyśleć o zmianie materaca.

 

Strefy twardości

Dostępne w sklepach produkty zwykle mają od 3 do 7 stref twardości. Im więcej ich będzie, tym lepiej materac dopasuje się do naszego ciała. Warto jednak pamiętać o tym, że ta kwestia jest istotna przede wszystkim w przypadku osób, których masa ciała przekracza 70 kg. Nie musimy kupować modelu z wieloma strefami twardości, jeśli niewiele ważymy i mamy mniej niż 160 cm wzrostu. Wszystko przez to, że taki materac nie dopasuje się wówczas do naszej sylwetki. Może się on również nie sprawdzić w przypadku, gdy podczas snu często zmieniamy pozycje. W takiej sytuacji strefy twardości mimo wszystko nie zagwarantują odpowiedniego podparcia kręgosłupa czy innych części ciała.

 

Wymiary

Przed udaniem się na zakupy, musimy dokładnie wymierzyć nasze łóżko. Inaczej możemy kupić model, który okaże się zbyt mały albo za duży. Standardowe wymiary materacy to:

*80 cm x 200 cm,

*90 cm x 200 cm,

*100 cm x 200 cm,

*120 cm x 200 cm,

*140 cm x 200 cm,

*160 cm x 200 cm

*180 cm x 200 cm,

*200 cm x 200 cm.

 

Niektórzy producenci dają nam możliwość zakupu modeli w niestandardowym rozmiarze. Są one wykonywane na zamówienie.

 

Pokrowiec

Aby materac długo nam służył polecamy zakup produktu zawierającego w zestawie pokrowiec. Może on z powodzeniem zastąpić prześcieradło. Do produkcji tego elementu zazwyczaj wykorzystuje się bawełnę (pozwala skórze oddychać oraz zapobiega rozwojowi grzybów i pleśni), bambus (ma właściwości antyalergiczne i dobrze odprowadza wilgoć) oraz materiały sztuczne, takie jak poliester (zapobiega rozwojowi bakterii). Pokrowiec skutecznie chroni materac przed zabrudzeniem i wytarciem. Można go prać w pralce, co ułatwia utrzymanie go w czystości.

Materac dla par

Pary śpiące w dużym, 2-osobowym łóżku nie muszą decydować się na zakup osobnych materacy. W sklepach możemy znaleźć specjalne modele o dwóch różnych poziomach twardości. Strefa „dla niej” najczęściej jest miękka i dobrze dopasowana do anatomii kobiecego ciała, podczas gdy część „dla niego” jest znacznie twardsza i odpowiada wymaganiom mężczyzny.

 

Materace kieszeniowe w dobrych cenach

Przeważnie materace kieszeniowe kosztują od 100 zł do nawet 2000 zł. Wiele zależy od producenta, a także wymiarów produktu. Dużo zapłacimy zwłaszcza za modele ortopedyczne, które są przeznaczone dla osób borykających się ze schorzeniami kręgosłupa. Wynika to głównie z tego, że takie materace dają różny stopień podparcia plecom i pozostałym częściom ciała, takim jak: miednica, biodra czy łydki.

 

 

5 najlepszych materacy kieszeniowych. Opinie w 2024 roku

 

Osobom, które zapoznały się z naszym poradnikiem zakupowym polecamy przygotowany dodatkowo ranking materacy kieszeniowych. Prezentujemy w nim dobrej jakości produkty, które zapewniają spokojny i komfortowy sen.

 

1. Materac Kieszeniowy Hilding Fandango 160×200

 

Polecamy, abyś zastanowił się nad zakupem dobrego materaca kieszeniowego, czyli Hilding Fandango o wymiarach: 160 cm x 200 cm. W sklepach ten model jest dostępny także w większej i mniejszej wersji. Wypełnienie produktu to m.in. sprężyny kieszeniowe, które nie są ze sobą połączone i mata kokosowa gwarantująca optymalny przepływ powietrza. 

Jest to materac dwustronny, co czyni go bardziej wytrzymałym. Jeśli będziemy pamiętać o jego regularnym przekładaniu z jednej na drugą stronę, na powierzchni nie powinny pojawić się zniekształcenia. Dołączony do zestawu pokrowiec ma antyalergiczne właściwości, można go prać w pralce w temperaturze do 60 st. C.

Zdaniem użytkowników Hilding Fandango ma wszystkie zalety, jakie powinien mieć dobrej jakości materac. Zalicza się do nich: 7 stref twardości, solidność wykonania, łatwość czyszczenia i miękki pokrowiec. Użytkownicy potwierdzają, że spanie na tym materacu jest komfortowe.

Materac kieszeniowy Hilding Fandango ma wymiary: 160 cm x 200 cm. Jego wypełnienie stanowi pianka flexifoam, kokos, filc i sprężyny kieszeniowe.

 

Zalety

Dwie strony: Na trwałość modelu dobrze wpływa to, że jest on dwustronny, co oznacza, że można od czasu do czasu zmieniać jego ułożenie i w ten sposób zapobiegać powstawaniu zniekształceń. 

7 stref twardości: Materac ma 7 stref twardości, a każda z nich jest dostosowana do danej części ciała. W rezultacie użytkownik ma zapewniony komfort snu i nie musi się martwić o pojawienie się bólu pleców czy innych dolegliwości. 

Dobrej jakości pokrowiec: W zestawie znajduje się pokrowiec Medicott, który jest nie tylko miękki, ale też łatwy do utrzymania w czystości. Istnieje możliwość jego prania w pralce w temperaturze do 60 st. C.

Certyfikat Oeko-Tex: Produkt ma certyfikat Oeko-Tex, co daje pewność, że wykorzystane do jego produkcji materiały są bezpieczne dla zdrowia.

Produkt medyczny: Jest to materac medyczny, więc spełnia on określone prawem normy.

 

Wady

Brzydki zapach: Na początku produkt może nieco nieprzyjemnie pachnieć, ale pamiętajmy, że taki stan utrzyma się maksymalnie do kilkunastu godzin po rozpakowaniu akcesorium.

 

 

 

 

2. Materace Polonia Królewski 140x200cm H2 | H3

 

Warto wybrać materac kieszeniowy Polonia Królewski o wymiarach: 140 cm x 200 cm. Jest to model dwustronny, co oznacza, że dopasowano go do potrzeb różnych użytkowników. Zmieniając od czasu do czasu jego położenie, można znacznie ograniczyć ryzyko pojawienia się na powierzchni zniekształceń.

Jest to materac sprzedawany w zestawie z klasycznym pokrowcem wykonanym z poliestru oraz polipropylenu, zamykanym na zamek błyskawiczny. Akcesorium nie jest podatne na przetarcia. Z uwagi na to, że wszystkie sprężyny są umieszczone w osobnych kieszeniach, kiedy rusza się jeden z użytkowników, druga osoba tego nie czuje.

Opinie na temat materaca Polonia Królewski są pozytywne, co nikogo nie dziwi. Produkt ma wiele zalet, a jedną z najważniejszych jest to, że zapewnia maksymalną wygodę w czasie odpoczynku. Ponadto jest solidnie zrobiony i wykazuje dużą odporność na zniekształcenia.

Materac Polonia Królewski ma wymiary: 140 cm x 200 cm. Jest to model dwustronny o klasie twardości H2 i H3.

 

Zalety

Polecany dla dwóch osób: Jest to materac kieszeniowy polecany dla dwóch osób. Ruchy jednego użytkownika nie są wyczuwalne dla drugiego, co zapewnia maksymalnie komfortowy sen.

Antyalergiczne właściwości: Model został wykonany z dobrej jakości materiałów wykazujących antyalergiczne właściwości. Materac będzie dobrym wyborem dla alergików.

Optymalny przepływ powietrza: Z uwagi na to, że w produkcie Polonia Królewski zastosowano matę kokosową, możemy być pewni, że swobodny przepływ powietrza nie będzie niczym zakłócony.

Dobre podparcie pleców: Model ma 7 stref twardości, a z opinii konsumentów wynika, że materac zapewnia idealne podparcie dla całego ciała.

 

Wady

Zdejmowanie pokrowca: Choć pokrowiec ma zamek błyskawiczny i wydawać by się mogło, że jego ściąganie jest łatwe, w rzeczywistości okazuje się inaczej. Czynność ta zajmuje dużo czasu.

 

 

 

 

3. Bad Bed Kieszeniowy Pocket Yin Yang 160X200 H2/H3

 

Jeśli szukasz wygodnego materaca do łóżka dla dwojga, Bad Bed Pocket Yin Yang to model idealny dla Ciebie. Produkt ma dwie klasy twardości – H2 i H3. Oznacza to, że każda osoba ma zapewniony maksymalny komfort w trakcie spania, a materac nie okazuje się dla niej ani zbyt miękki, ani za twardy. Pomiędzy dwoma częściami modelu nie ma szczeliny.

Wymiary prezentowanego materaca to: 160 cm x 200 cm. Jego wysokość wynosi ok. 19 cm. Model jest wypełniony dobrej jakości sprężynami i formatką Pocket. W środku materaca znajduje się także dwustronna pianka wysokoelastyczna. Do zestawu dołączono pokrowiec objęty 2-letnią gwarancją. Można go ściągać i prać w pralce. Materac jest polecany alergikom.

Osoby, które zdecydowały się kupić Bad Bed Pocket Yin Yang, uważają, że była to jedna z najlepszych decyzji. Model ma 7 stref twardości, więc zapewnia idealne podparcie dla całego ciała. Jego największą zaletą są jednak 2 klasy twardości – różna na każdej ze stron.

Bad Bed Pocket Yin Yang to materac kieszeniowy o wymiarach: 160 cm x 200 cm. Wysokość modelu wynosi ok. 19 cm.

 

Zalety

Klasy twardości: Warto podkreślić, że prezentowany materac jest podzielony na 2 części. Po jednej z nich klasa twardości modelu to H2, a po drugiej – H3. Oznacza to, że produkt jest idealny dla par. Producent zapewnia, że między 2 częściami materaca nie ma żadnej szczeliny, która mogłaby negatywnie wpływać na komfort snu partnerów.

Polecany dla alergików: Do produkcji materaca kieszeniowego wykorzystano materiały o właściwościach antyalergicznych. Nie musimy się obawiać o to, że w trakcie snu zaczniemy intensywnie kichać czy pojawią się inne objawy uczulenia.

7 stref twardości: Model ma 7 stref twardości, co oznacza, że cała jego powierzchnia jest idealnie wykonana pod kątem określonych części ciała. W rezultacie mamy zapewnione odpowiednie podparcie i nie budzimy się z bólem pleców czy karku.

 

Wady

Przepuszczalność powietrza: Do zrobienia pokrowca wykorzystano m.in. poliester, który nie za dobrze przepuszcza powietrze.

 

 

 

 

4. Merita materac kieszeniowy Super Komfort Multi 160×200

 

Merita Super Komfort Multi 160 cm x 200 cm to materac kieszeniowy o średniej twardości. Jego wysokość to ok. 28 cm. Prezentowany model wyróżnia się bardzo dużą ilością sprężyn oraz grubym wkładem wykonanym z lateksu. Obecność tych elementów powoduje, że produkt bardzo dobrze dopasowuje się do ciała leżącej na nim osoby.

Materac ma 7 stref twardości. Zastosowana płyta lateksowa została odpowiednio zabezpieczona przed działaniem różnych czynników zewnętrznych. Dlatego możemy mieć pewność, że model Merita Super Komfort Multi 160 cm x 200 cm nie ulegnie zniszczeniu choćby pod wpływem wilgoci.

Konsumenci chwalą produkt głównie za to, że daje on odpowiednie podparcie plecom i innym częściom ciała, a jednocześnie nie uciska ich za bardzo. To sprawia, że wszystkie mięśnie mogą zregenerować się w czasie snu. Dzięki temu rano budzimy się pełni energii i chęci do pracy.

Wymiary materaca kieszeniowego Merita Super Komfort Multi to: 160 cm x 200 cm. Wysokość modelu wynosi ok. 28 cm.

 

Zalety

Wygoda użytkowania: Osoby, które wykonały test materacy kieszeniowych Merita Super Komfort Multi, wskazują, że są to wyjątkowo wygodne modele.

Rączki do obracania materaca: Na powierzchni produktu znajdują się rączki, które ułatwiają przewracanie materaca. Są one zrobione z dobrej jakości materiałów i solidnie przytwierdzone do modelu.

Odporny na zniekształcenia: Merita Super Komfort Multi to materac kieszeniowy wykazujący sporą odporność na zniekształcenia. Tym samym mamy gwarancję odpowiedniego podparcia ciała niezależnie od długości użytkowania modelu.

 

Wady

Dopasowanie stelaża: Producent wskazuje, że materac powinien być umieszczony na stelażu z minimum 28 listwami. W efekcie produkt nie jest odpowiedni na każde łóżko.

Pokrowiec: Część osób wskazuje, że materiał użyty do wykonania pokrowca mógłby być nieco bardziej miękki.

 

 

 

 

5. Materac kieszeniowy FDM Max Double 160X200 Pocket

 

Jeśli nadal nie wiesz, jaki materac wybrać, zachęcamy do zapoznania się z opisem Śpij Zdrowo Home Max Double, modelu o wymiarach: 160 cm x 200 cm. Jego wysokość wynosi 27 cm. Produkt ma dwie klasy twardości, od strony górnej jest to H5, a od dolnej H3. Oznacza to, że materac będzie odpowiedni dla osób, które lubią spać na twardej powierzchni.

W modelu zastosowano przekładkę tapicerską, której zadaniem jest oddzielenie warstwy sprężyn od warstwy pianki. To wzmacnia konstrukcję materaca, a także wpływa na jego wytrzymałość. W zestawie znajduje się antyalergiczny pokrowiec z wszytym zamkiem błyskawicznym. Akcesorium można prać w pralce.

Czytając recenzje prezentowanego produktu, można dojść do wniosku, że jest on dobrej jakości i z tego też powodu konsumenci polecają jego zakup. Przede wszystkim materac gwarantuje dobre podparcie ciała, jest odpowiednio twardy i wygodnie się na nim śpi.

Materac Śpij Zdrowo Home Max Double ma wymiary: 160 cm x 200 cm. Jego grubość wynosi 27 cm. Klasa twardości górnej strony to H5.

 

Zalety

Włókno klimatyzujące: Materac ma włókno klimatyzujące, które jest nie tylko puszyste i dzięki temu miłe w dotyku, ale też ma właściwości antyalergiczne i nie chłonie wilgoci. Zapewnia ono również swobodny przepływ powietrza. To zmniejsza ryzyko rozwoju bakterii.

Bezpieczeństwo użytkowania: W procesie produkcji wykorzystano bezpieczną technologię klejenia, a mianowicie HOTMelt. Z materaca nie wydziela się nieprzyjemny zapach i substancje, które mogłyby okazać się szkodliwe dla zdrowia. W składzie kleju jest żywica i naturalne woski.

 

Wady

Ugina się przy zmianie pozycji: Użytkownicy wskazują, że materac ugina się przy zmianie pozycji, co jest wadą, kiedy śpi się we dwoje.

Trzeba czekać po jego rozłożeniu: Po rozłożeniu modelu trzeba czekać nawet do 72 h, aż uzyska swój odpowiedni kształt i będzie się można na nim położyć.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ