Najlepsza mata masująca na łóżko

Ostatnio aktualizowane: 18.07.24

Mata masująca na łóżko – ranking

 

 

Homedics YMM-1500H

 

Homedics YMM-1500H to produkt o mocy 36 W. Jest on zasilany sieciowo, więc pamiętaj, że Twoje łóżko musi znajdować się przy gniazdku lub zainwestuj w dobry przedłużacz. Mata jest przeznaczona do masażu pleców oraz kręgosłupa.

Sprzęt ma 4 tryby działania: skręty, płynność, energia i rozciąganie. W przypadku każdego trybu można wybrać jego intensywność, a dany masaż może trwać od 6 do 15 minut. Wymiary modelu to 107 cm x 53 cm x 2 cm. Mata jest wyposażona w wałek o wysokości 9 cm i poduszeczkę, której wymiary wynoszą 29 cm x16 cm.

Sprzętem kieruje się z pomocą pilota, który jest podłączony do maty. Ma on tylko kilka, dobrze opisanych przycisków. Mata jest bardzo wygodna, odpowiednio rozluźnia mięśnie oraz je uelastycznia. Sprzęt można łatwo zwinąć, co podoba się użytkownikom. Podoba im się też to, że mogą korzystać z maty nie tylko podczas leżenia, ale też podczas ćwiczeń.

 

 

 

 

Medix+ 12 sil

 

Medix+ 12 sil to mata z 12 silnikowym mechanizmem wibrującym. Dzięki niemu możemy liczyć na efektowne masaże każdego dnia. Silniki są rozmieszczone na całej powierzchni maty. Dodatkowo sprzęt ma funkcję podgrzewania, która rozluźnia.

Z pomocą sprzętu możemy bez problemu wymasować biodra, kręgosłup, plecy, kark, a nawet uda oraz łydki. Sterowanie matą jest bardzo łatwe. Wystarczy, że do tego celu będziemy używać dołączonego pilota. Z jego pomocą wybieramy obszar, który chcemy wymasować, a także intensywność działania sprzętu. Można również wybrać funkcję podgrzewania.

Mata pozwala wykonać kilka typów masażu. Wśród nich jest ugniatanie, oklepywanie, wałkowanie oraz masaż pulsacyjny. Moc produktu to 18 W. Jego wymiary to 174 cm x 58 cm x 5 cm. Użytkownikom podoba się to, że produkt jest zapakowany w stylową torbę, w efekcie czego jest odpowiedni na prezent.

 

 

 

 

Lanaform HM1258

 

Lanaform HM1258 to mata masująca na łóżko w dobrej cenie, która umożliwia relaks w czasie masażu pleców, nóg, a także szyi. Ma ona 10 silników, co oznacza, że możemy wybrać strefę, która ma działać w wybranym przez nas momencie. Moc produktu to 24 W. Jest on wykonany z materiału piankowego. Wymiary maty to 57 cm x 16 cm x 43 cm.

Model ma funkcję masażu w dwóch strefach. Można wybrać, czy chcemy, aby grzały obie lub tylko jedna. Grzanie wyłącza się po 15 minutach ze względów bezpieczeństwa. Waga maty to 2,8 kg, w związku z tym jest bardzo praktyczna.

Matę można umieścić na łóżku lub na podłodze. Steruje się nią z pomocą pilota, dzięki któremu można łatwo wybrać odpowiednią strefę oraz intensywność. Produkt jest zasilany sieciowo, co podoba się użytkownikom. Jednak należy umieścić matę blisko gniazdka, ponieważ kabel jest stosunkowo krótki. Użytkownikom podoba się również design akcesorium.

 

 

 

Jaką matę masująca na łóżko wybrać?

 

Jeżeli przez długi czas musisz stać lub siedzieć w jednym miejscu, a Twoja praca nie wymaga od Ciebie zbyt wiele ruchu, to powinieneś pomyśleć o zakupie maty masującej na łóżko. Sprzęt przywróci Ci zdrowe krążenie w ciele, zrelaksuje mięśnie oraz pozwoli odpocząć po długim dniu poza domem. Mata masująca jest odpowiednia dla osób chorych, takich, które nie mogą zbyt energicznie poruszać się po domu, jak i zwyczajnie zmęczonych. Wszyscy zainteresowani kupnem na początku powinni przeczytać nasz poradnik, ponieważ zawiera on przydatne wskazówki. Na końcu poradnika prezentujemy też jedne z ciekawszych modeli tego typu.

Wiele osób potwierdza, że najlepsza mata masująca na łóżko w 2024 roku ma bardzo duże pole masażu. Może się przydarzyć, że zakupimy bardzo dużą matę, lecz jej pole masujące znajduje się wyłącznie na środku lub na połowie. Aby korzystać z dobrodziejstw takiego urządzenia, najlepiej wybrać matę, która prawie całą swoją powierzchnią masuje nasze ciało.

Nie jest tajemnicą, że najlepsze maty masujące na łóżko mają różne, ciekawe funkcje. Jedną z najpopularniejszych jest podgrzewanie. Jeżeli czujemy ciągłe zimno, to rozgrzewająca mata może być wybawieniem. Tak samo, jak w przypadku strefy masażu, musimy sprawdzić, czy ogrzewanie dotyczy całej powierzchni. Warto wybrać matę, która daje możliwość wyboru różnych typu masaży. W rezultacie możemy wybrać taki, na który mamy największą ochotę.

Logiczne jest także to, że dobra mata jest wygodna. W żadnym wypadku nie powinna być wykonana z szorstkiego materiału. Wiadomo, że na matę zawsze można położyć prześcieradło lub koc, lecz najlepiej korzystać ze sprzętu bezpośrednio, aby dobrze wpływał na mięśnie.

Co ze sterowaniem? Najczęściej w komplecie dostajemy specjalny pilot. To z jego pomocą zmieniamy tryby, ustawiamy ogrzewanie oraz zwiększamy lub zmniejszamy intensywność masażu. Rzadko możemy znaleźć przyciski na samej macie z tego powodu, że jest to o wiele mniej praktyczne rozwiązanie.

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ