Najlepszy materac termoelastyczny 160×200

Ostatnio aktualizowane: 24.04.24

 

 

Materace termoelastyczne 160×200 – ranking

 

 

Hilding Rumba

 

Głównym wypełnieniem materaca Hilding Rumba jest pianka Velvet Touch. Została ona ponacinana w specjalny sposób, aby w określonych punktach ciało było odpowiednio podparte. Materac ma 7 różnych stref, a każda z nich zapobiega zapadaniu się głowy, bioder, ramion oraz nóg. W rezultacie sen jest bardzo komfortowy.

Kolejna warstwa to pianka Visco. Reaguje ona na temperaturę ciała oraz je otula, co sprawia, że szybciej zasypiamy. Pianka bardzo dobrze dopasowuje się do kształtów ciała oraz je zapamiętuje, więc z każdą nocą wypoczynek staje się coraz bardziej komfortowy. Pokrowiec jest zdejmowany oraz zapinany na zamek. Ma on uchwyty, dzięki którym przenoszenie materaca jest łatwiejsze. Pokrowiec możemy prać w 60 st. C.

Pokrowiec wraz z dwoma rodzajami pianek dają około 22 cm grubości, dzięki czemu materac jest bardzo wygodny. Jest to produkt głównie ceniony za dobre dopasowywanie się do naszego ciała oraz za możliwość zachowania go w czystości.

 

 

 

 

M&K Foam Koło Bahrain H3

 

Grubość materaca M&K Foam Koło Bahrain H3 wynosi 18 cm, co zapewnia nam dużą wygodę spania. 4 cm materaca to termoelastyczna pianka, która reaguje na temperaturę ciała, a także zapamiętuje jego kształty. Dlatego spanie na materacu jest bardzo wygodne. Z kolei 12 cm produktu to wysokoelastyczna pianka o nazwie Kaltschaum. Nadaje ona materacowi miękkości i jednocześnie podpiera niektóre części ciała np. głowę i biodra. Ostatnie dwa centymetry materaca to pokrowiec.

Producent daje nam możliwość wyboru pokrowca, który najlepiej odpowiada naszym potrzebom. Wśród dostępnych opcji znajdziemy modele bakteriobójcze, antystresowe, zapewniające miękkość, antyalergiczne i wiele innych. Każdy z nich zapinany jest na zamek i może być prany w pralce w temp. 40 st. lub 60 st. – w zależności od materiału wykonania.

Oznaczenie H3 sugeruje, że prezentowany materac termoelastyczny 160×200 cm w dobrej cenie jest odpowiedni dla osób ważących więcej niż 80 kg. Jest to produkt chwalony przez większość osób, które się na niego zdecydowały. Uważają one, że materac jest bardzo wygodny.

 

 

 

 

Perdomire Air Memory Coolmax Plus

 

Chcielibyśmy zaprezentować materac o wymiarach 160 cm x 200 cm o nazwie Perdomire Air Memory Coolmax Plus. Jest to produkt, którego wypełnienie stanowią dwie warstwy. Jedna z nich to pianka Waterfoam i znajduje się ona na spodzie materaca. Jest ona bardzo elastyczna oraz obniża temperaturę ciała. Odprowadza również wilgoć i zapewnia odpowiednią cyrkulację powietrza.

Wierzchnia warstwa to pianka Air Memory. Chroni ona przed wilgocią i nie pozwala, aby zagnieździły się na niej roztocza. Poza tym bardzo dobrze dopasowuje się do kształtów ciała, więc spanie na materacu jest bardzo wygodne.

Specjalny pokrowiec Coolmax również zabezpiecza materac przed wilgocią. Na pokrowcu nie ma alergenów, co jest ważne dla alergików. Całkowita grubość materaca wynosi 18 cm. Jest to produkt ceniony głównie za dobrą cyrkulację powietrza.

 

 

 

Jaki materac termoelastyczny 160×200 wybrać?

Materac termoelastyczny jest głównie przeznaczony dla osób, które cierpią na bóle kręgosłupa. Leżenie na miękkiej, ale nie zapadającej się piance przynosi ukojenie oraz sprawia, że budzimy się wypoczęci oraz pełni energii. Dobry sen jest bardzo ważny dla prawidłowego funkcjonowania w dzień. Dlatego warto wybrać odpowiedni materac. Zastanawiasz się, który z produktów zapewnia dobry sen? Odpowiedź na to pytanie znajduje się w poniższym poradniku. Umieściliśmy w nim również kilka ciekawych propozycji.

Wymiary materaców termoelastycznych są bardzo zróżnicowane. Najbardziej popularny jest jednak model o wymiarach 160 cm x 200 cm. Na materacu tego typu bez problemu zmieszczą się dwie dorosłe osoby. Dlatego właśnie w naszym poradniku skupimy się na produktach o wspomnianych wymiarach.

Na początku zajmijmy się twardością. Najlepszy materac termoelastyczny 160×200 cm w 2024 roku ma specjalne strefy, które mają wzmocnienia w odpowiednich miejscach. Produkt ze strefami jest miękki, lecz w miejscach, które wymagają podparcia, znajdują się wzmocnienia. Miejsca te to najczęściej ramiona, głowa, nogi.

Nie mniej ważną częścią materaca jest jego pokrowiec. Jest to element, który odgrywa bardzo ważną rolę. Na rynku znajdziemy materace z pokrowcami antybakteryjnymi, przepuszczającymi powietrze czy hipoalergicznymi. Warto więc wybrać taki, który będzie jak najlepiej odpowiadał naszym potrzebom. Istotne jest również, aby kupić materac z pokrowcem, który można wyprać. Zachowanie go w czystości będzie tym samym znacznie ułatwione.

Wiele osób przyznaje również, że najlepsze materace termoelastyczne 160×200 cm są wygodne. Niewygodny produkt może sprawić, że obudzimy się niewyspani i obolali. Jeżeli szukasz bardzo miękkiego materaca, to wybierz ten oznaczony jako H1(warto jednak podkreślić, że modele tego typu są raczej odpowiednie dla dzieci). Jeżeli ważysz max 80 kg i wolisz, aby materac był bardziej stabilny, kup model H2. Osobom, które lubią leżeć na twardszych powierzchniach i które ważą powyżej 80 kg, polecamy materace H3.

Jednym z ważniejszych parametrów jest także grubość. Jeżeli jest on zbyt cienki, to możemy być niezbyt dobrze odizolowani od stelaża, co oznacza, że możemy go czuć na skórze. Dlatego poleca się materace o grubości co najmniej 15 cm.

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ