Ranking 5 najlepszych pieluchomajtek dla dorosłych w 2024

Ostatnio aktualizowane: 25.06.24

 

Pieluchomajtki dla dorosłych – Poradnik zakupowy, ranking i test

 

Pieluchomajtki powinny się charakteryzować przede wszystkim dobrą chłonnością oraz efektywną neutralizacją zapachów. Takie są też pieluchomajtki Seni Super Plus. Po przeprowadzonej analizie opinii konsumentów, którzy zakupili tego typu produkty możemy przekazać, że model ten jest uznawany przez klientów za na najlepsze pieluchomajtki w 2024 roku. Seni Super Plus Medium przeznaczone są dla osób zarówno aktywnych fizycznie, jak i tych, którzy nie są mobilni. Model ten wyposażony został w elastyczny ściągacz taliowy oraz dwie pary przylepców. Dodatkowo producent zaopatrzył pieluchomajtki w podwójny wkład chłonny z superabsorbentem. Przeprowadzone testy potwierdzają, że produkt jest niezwykle chłonny i zapewnia suchość oraz niweluje nieprzyjemne zapachy. Badania potwierdzają, że model ten będzie odpowiedni dla alergików. Jest to zasługą m.in. tego, że pieluchomajtki nie zawierają lateksu. Produkt dostępny jest nie tylko w rozmiarze M. Znajdziemy także rozmiary: XS, S oraz L i XL. Jeśli jednak nie znajdziesz tego produktu, bo stał się on niedostępny to polecamy pieluchomajtki Seni Active Normal, które także zostały docenione przez konsumentów.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Pieluchomajtki mają uniwersalny charakter i z tego względu sprawdzą się zarówno w przypadku osób aktywnych, jak też tych, które muszą przez cały czas leżeć w łóżku. Ponadto produkt ma podwójny wkład skutecznie pochłaniający wilgoć.

Wady

Czasami może pojawić się problem z trzymaniem się przyklejanych do bielizny pasków. Dotyczy to sytuacji, kiedy osoba nosząca pieluchomajtki często zmienia swoją pozycję w czasie snu.

Podsumowanie

Prezentowany model nie podrażnia nawet bardzo wrażliwej skóry. Posiada on elastyczne ściągacze taliowe, co gwarantuje bardzo dobre dopasowanie do ciała. Co więcej, pieluchomajtki pozwalają skórze swobodnie oddychać i nie doprowadzają do odparzeń, a do tego eliminują powstawanie nieprzyjemnego zapachu.

Drugi wybór

Zalety

To model dedykowany w szczególności aktywnym osobom. Dobrze dopasowuje się on do ciała, nie krępuje ruchów, a do tego jest dyskretny i nie widać go pod ubraniem. Pieluchomajtki skutecznie pochłaniają wilgoć i zabezpieczają przed wyciekami.

Wady

Produkt kosztuje ponad 50 zł, co w porównaniu do innych modeli jest stosunkowo dużą kwotą. Dlatego też nie wszyscy mogą sobie na niego pozwolić.

Podsumowanie

Mimo wszystko pieluchomajtki są godne polecenia i warto je wypróbować. Zapewniają one wysoki komfort użytkowania, a do tego zachęcają do aktywności. Dzięki produktowi osoby mające problem z nietrzymaniem moczu mogą czuć się swobodnie i nie muszą rezygnować z kontaktów towarzyskich czy uprawiania sportów.

Rozważ też

Zalety

Podstawową zaletą pieluchomajtek jest ich elastyczność. Przez to bardzo dobrze dopasowują się do ciała i nie krępują ruchów. Produkt został wyposażony w specjalne technologie, które nie tylko chronią przed wyciekami, ale też neutralizują nieprzyjemny zapach.

Wady

Przylepce tego modelu często nie trzymają się zbyt dobrze bielizny, zwłaszcza podczas snu. W związku z tym pieluchomajtki mogą się przesuwać, a to zmniejsza komfort ich użytkowania.

Podsumowanie

Produkt nie wywołuje podrażnień skóry ani obtarć. Zapewnia on bardzo dobrą cyrkulację powietrza, przez co eliminuje również ryzyko odparzeń. Opisywane pieluchomajtki są dedykowane osobom, które ważą ponad 70 kg, a ich obwód w pasie mieści się w zakresie od 92 cm do 114 cm.

 

 

5 najlepszych pieluchomajtek dla dorosłych. Opinie w 2024 roku

 

Z wiekiem zaczynają nam dokuczać różne nieprzyjemne, mało komfortowe dolegliwości, jak nietrzymanie moczu. Dla wielu starszych osób to bardzo wstydliwa przypadłość, unikają więc kontaktu z innymi. Na szczęście istnieją świetne chłonne majtki dla dorosłych, które pozwalają uzyskać komfort nawet osobom z częstym nietrzymaniem moczu. Dlatego też prezentujemy ranking najlepszych pieluchomajtek dla dorosłych.

 

1. Seni Super Plus

 

1-seni-super-plus-mediumPieluchomajtki dla dorosłych Super Seni Plus to pierwsza propozycja w naszym rankingu. Produkt przeznaczony jest dla osób aktywnych, jak również tych o ograniczonej mobilności, z problemem nietrzymania moczu lub inkontynencji kałowej.

Pieluchomajtki są świetnie dopasowane do ciała i zapewniają doskonałą suchość. Wygoda i bezpieczeństwo – tego szukają osoby sięgające po tego typu produkt. Dlatego też ma on elastyczne ściągacz taliowe oraz dwie pary przylepcorzepów, dzięki którym zapinanie i odpinanie jest jeszcze wygodniejsze. Te najlepsze pieluchomajtki mają podwójny wkład chłonny, świetnie wchłaniający wilgoć. Natomiast wewnętrzne falbanki boczne zapobiegają wyciekom. Te doskonałe, oddychające pieluchomajtki bez lateksu są świetną propozycją dla osób z alergiami. Warto też wspomnieć o docenianej przez konsumentów wkładce chłonnej z superabsorbentem, która niweluje nieprzyjemny zapach.

Produkt jest wysoce ceniony przez użytkowników i lekarzy, co jest również zasługą licznych testów dermatologicznych, które potwierdzają jakości produktu. Warto też wspomnieć o cenie – 30 szt. kosztuje ok 53 zł, a więc jest to jedna z tańszych propozycji w naszym zestawieniu.

Jako pierwszy prezentujemy Super Seni Plus Medium. Konsumenci zgodnie uznali, że to najlepsze pieluchomajtki dla dorosłych w 2024 roku.

 

Zalety

Uniwersalność: Jest to produkt odpowiedni dla osób aktywnych, jak również tych o ograniczonej mobilności, które ze względu na chorobę są zmuszone do leżenia w łóżku. Poza tym pieluchomajtki są przeznaczone dla osób z problemem nietrzymania moczu lub inkontynencji kałowej.

Dopasowane do ciała: Dzięki elastycznym ściągaczom taliowym i dwóm parom przylepcorzepów, nakładanie i zdejmowanie pieluchomajtek jest łatwiejsze. Jednocześnie elementy te są bardzo mocne, a więc produkt dobrze trzyma się ciała i nie krępuje naszych ruchów, doskonale się do niego dopasowując.

Podwójny wkład chłonny: Dzięki zastosowaniu podwójnego wkładu chłonnego, produkt ten doskonale wchłania wilgoć, zapewniając nam uczucie suchości. Jednocześnie pieluchomajtki mają falbanki boczne zapobiegające wyciekom.

Bez lateksu: Produkt jest oddychający i nie zawiera lateksu, a więc jest odpowiedni dla wszystkich osób, nawet z delikatną skórą podatną na alergie.

Wkładka chłonna z superabsorbentem: Takie rozwiązanie doskonale niweluje nieprzyjemny zapach.

 

 

 

 

 

2. Seni Active Normal

 

2-seni-active-normalMajtki chłonne Seni Active Normal to drugi produkt, na który warto zwrócić uwagę. Jest to naprawdę świetna propozycja stworzona z myślą o osobach aktywnych. Te elastyczne majtki do jednorazowego użytku, stanowią doskonałe rozwiązanie dla osób z problemem nietrzymania moczu.

Seni Active Narmal to trochę mniej chłonna wersja Seni Active Plus. Pieluchomajtki zakładane są jak zwykła bielizna, co zapewnia wygodę i dyskrecję użytkowania. Wewnętrzne hydrofobowe falbanki boczne przy ściąganiu zapobiegają wyciekom, a więc jeszcze większy komfort i bezpieczeństwo osoby użytkującej.

Większe bezpieczeństwo to również zasługa wkładu chłonnego z superabsorbentem o bardzo anatomicznym kształcie. Jest to idealny model oddychający, który redukuje powstawanie nieprzyjemnego zapachu. Niezwykle ważne jest również to, że produkt nie ma lateksu, a więc nie należy obwiać się o powstawania reakcji alergicznych.

Pieluchomajtki dostępne są w różnych wielkościach: rozmiar 1 – small (55cm – 85cm), rozmiar 2 medium (80cm – 110cm), rozmiar 3 large (100cm – 135cm) oraz rozmiar 4 – Extra Large (120cm – 160cm).

Na drugim miejscu naszego zestawienia znalazły się majtki chłonne Seni Active Normal.

 

Zalety

Dla aktywnych: Jest to produkt idealny dla osób aktywnych. Nie jest widoczny pod ubraniem. Dzięki temu osoba nosząca takie chłonne majtki nie czuje się skrępowana. Poza tym pieluchomajtki doskonale dopasowują się do ciała i nie krępują naszych ruchów.

Sposób zakładania: Dzięki temu, że pieluchomajtki są zakładane jak zwykła bielizna, osoba z nich korzystająca ma poczucie komfortu, a samo zakładanie produktu nie stanowi większego problemu. Nie trzeba męczyć się z rzepami. Oczywiście w przypadku osób aktywnych są one wygodne, ale dla leżących mało praktyczne.

Hydrofobowe falbanki boczne: Zastosowane w produkcie falbanki przy ściąganiu zapobiegają wyciekom, a to zapewnia użytkownikowi komfort i bezpieczeństwo.

Wkład chłonny z superabsorbentem: Doskonale eliminuje nieprzyjemne zapachy, co dodatkowo wpływa na komfort osoby noszącej te pieluchomajtki.

Bez lateksu: Dzięki temu, że majtki nie zawierają lateksu są w pełni bezpieczne dla naszej skóry. Nie powodują alergii i oparzeń. Poza tym w tych pieluchomajtkach nasza skóra oddycha.

 

 

 

 

3. Tena Slip Pus

 

3-tena-slip-pusNasza trzecia propozycja to wzbogacone o technologię FeelDry, gwarantującą supieluchomajtki Tena Slip Pus zapewniający maksymalnie wchłanianie i ochronę przed wyciekami, nawet tymi intensywnymi. To świetna propozycja nie tylko dla osób mających problem z nietrzymaniem moczu, ale również z inkontynencją kałową.

Dzięki taśmie mocującej Superfit oraz szerokim obszarom, na którym zaczepia się przylepcorzepy, pieluchomajtki zapewniają pełną ochronę i komfort. TENA Slip to pieluchomajtkichość. Ponadto podwójny rdzeń przyspiesza wchłanianie moczu.

Wyjątkowo atrakcyjna jest też powłoka Air-Dry Layer zapewniająca skórze oddychanie. W efekcie cyrkulacja powietrza zabezpieczana przed gromadzeniem się wilgoci. Elastyczny kształt majtek dopasowany do nóg to kolejna cecha, która jednocześnie jest najczęściej wymienianą zaletą tego produktu.

Nie trzeba więc obawiać się obtarć, czy niewygody podczas noszenia. Wielu użytkowników zauważa również, że jest to niezwykle delikatny dla skóry produkt. Majtki przeznaczone są dla osób mających obwód w pasie: 92-144 cm i wagę powyżej 70 kg.

Nasza trzecia propozycja to pieluchomajtki Tena Slip Plus zapewniające maksymalne wchłanianie.

 

Zalety

Technologia FeelDry: Zastosowana technologia FeelDry ochrania przed wyciekami, również bardzo intensywnymi. Poza tym zapewnia osobie noszącej te pieluchomajtki poczucie komfortu. Warto też podkreślić, że jest propozycja odpowiednia nie tylko dla osób z problem nietrzymania moczu, ale również z inkontynencją kałową.

Taśma mocująca Superfit: Zastosowana w produkcie taśma mocująca wraz z przylepcorzepami zapewnia odpowiednią ochronę i komfort.

Powłoka Air-Dry Layer: Zapewnia ona skórze oddychanie. W efekcie wilgoć nie gromadzi się, a do tego mamy zapewnioną odpowiednią cyrkulację powietrza.

Elastyczny kształt majtek: Dzięki temu, że majtki są elastyczne i dopasowują się do nóg, użytkownik ma poczucie komfortu. Nie odczuwa nacisku ani obcierania skóry.

 

Wady

Cena: Produkt kosztuje ponad 50 zł i dostępny jest w dość dużym opakowaniu. Jeśli więc chcesz wypróbować pieluchy lub też masz mniejsze zapotrzebowanie, nie jest to najlepsza propozycja.

 

 

 

 

4. Seni Super Quatro

 

4-seni-super-quatroPieluchomajtki Super Seni Quatro to nasza czwarta propozycja – doskonała zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet. Jest to produkt o najwyższym, IV poziomie chłonności, skierowany do osób, które mają ogromny problem z nietrzymaniem moczu oraz z wysoką diurezą.

Majtki te są doskonałe na noc, gdyż cechuje je wysoka chłonność. Jest to zasługa podwójnego wkładu chłonnego z superabsorbentem. Wiele starszych osób zmuszonych do noszenia pieluch narzeka na ich niedopasowanie, brak elastyczności. Na szczęście Seni Super Quatro to dobre i tanie pieluchomajtki z elastycznymi ściągaczami taliowymi i przędzą elastyczną w części pachwinowej.

Nie można też zapomnieć o szerokich przylepcorzepach zapewniających trwałe mocowanie. Produkt jest komfortowy, co jest zasługą indykatora wilgotności i niezwykle miękkiej warstwy zewnętrznej. Pieluchomajtki zapewniają świetną chłonność, dzięki czemu wilgoć utrzymywana jest z daleka od skóry.

Nie można też zapomnieć o paroprzepuszczalności laminatu, co redukuje powstawanie odparzeń i odleżyn. Produkt jest wysoce ceniony również za brak lateksowych elementów. Jest to dyskretna, nieszeleszcząca propozycja dla osób z obwodem w pasie 100-150.

Nasza czwarta propozycja to Pieluchomajtki Super Seni Quatro. Produkt ten to dobre pieluchy do 50 zł.

 

Zalety

Chłonność: 4 poziomy chłonności, gwarantują uczucie suchości. Produkt ten skierowany jest do osób, które mają bardzo duży problem z nietrzymaniem moczu i jednocześnie wysoką diurezę. Będą one odpowiednie również na noc.

Elastyczne ściągacze taliowe: Dzięki elastycznym ściągaczom oraz za sprawą warstwy przędzy elastycznej w części pachwinowej, pieluchomajtki doskonale dostosowują się do ciała. Dodatkowe, szerokie przylepcorzepy zapewniają trwałe mocowanie.

Paroprzepuszczalności laminatu:: Pieluchomajtki zapewniają odpowiednią cyrkulację powietrza, a to redukuje powstawanie odparzeń i odleżyn.

 

Wady

Obwód w pasie: Produkt przeznaczony jest dla osób, które mają obwód w pasie 100-130 cm. Jeśli więc szukasz pieluchomajtek dla osoby o drobnej budowie ciała, nie jest to najlepszy wybór.

Małe opakowanie: W opakowanie znajdziemy tylko 10 sztuk pieluchomajtek, a więc dla osób z dużym problemem nietrzymania moczu, może okazać się ono za małe.

 

 

 

 

5. Tena Plus Large

 

5-tena-plus-largeNasz ranking pieluchomajtek zamyka produkt TENA Pants Plus Large. Jest to doskonała, chłonna propozycja dla osób, które szukają produktu do codziennego stosowania dla osób ze średnim i ciężkim problemem nietrzymania moczu. Pieluchomajtki te cenione są nie tylko za chłonność, ale również komfort użytkowania, gdyż zakłada się je jak zwykłą bieliznę.

Dzięki świetnej budowie zapewniają użytkownikowi pełną dyskrecję. Majtki chłonne TENA Pants doskonale przylegają do ciała. Kolejna kwestia to specjalny superabsorbent, czyli niezwykle chłonna propozycja, która doskonale chroni użytkownika przed wydostaniem się nieprzyjemnego zapachu na zewnątrz.

Niezawodny system FeelDry zapewnia błyskawiczna suchość, a Oudour Neutralizer świetnie chroni przed nieprzyjemnym zapachem. Użytkownicy tych chłonnych pieluchomajtek zauważają, że jest to naprawdę dobre rozwiązanie dla osób poruszających się. Rozmiar w pasie to 100-135 cm.

Dzięki zastosowaniu oddychającego materiału, produkt jest w pełni bezpieczny dla skóry. Opinie o pieluchomajtkach Tena są bardzo pochlebne. Użytkownicy produktu docenili jego chłonność oraz wygodną konstrukcję, która zapewnia pełny komfort osobie noszącej.

Ranking zamyka produkt TENA Pants Plus Large.

 

Zalety

Budowa: Te chłonne majtki zapewniają użytkownikowi pełną dyskrecję. Doskonale przylegają do ciała i są w zasadzie niewidoczne.

Superabsorbent: Jest to chłonny element, który chroni nas przed wydostawaniem się nieprzyjemnego zapachu na zewnątrz, który może powodować uczucie dyskomfortu.

System FeelDry: Gwarantuje nam uczucie suchości, a więc noszenie pieluchomajtek jest komfortowe. Mamy też zapewnione uczucie suchości.

 

Wady

Cena: 10 sztuk pieluchomajtek kosztuje ok. 30 zł, a więc jedna sztuka majtek ok. 3 zł. W efekcie jest to stosunkowo drogi produkt.

Rozmiar: Duży rozmiar – dla osób o obwodzie ok. 100 cm – 130 cm, sprawia, że nie jest to najlepsza propozycja dla osób o drobnej budowie ciała

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jakie pieluchomajtki dla dorosłych kupić?

 

Pieluchomajtki dla dorosłych to produkt pomagający w pielęgnacji osób starszych, które z pewnych powodów nie są w stanie kontrolować pęcherza lub zmuszone są do ciągłego leżenia. Skierowane są też do osób, które ze względu na swój stan zdrowia nie są w stanie dojść samodzielnie do łazienki. Dla wielu osób noszenie pieluchomajtek to ostateczność, dlatego tak rzadko mówi się na ten temat. Poza tym wiele osób czuje opory, aby zapytać lekarza lub farmaceutę, jaki produkt jest godny polecenia. Postanowiliśmy więc przygotować ten oto poradnik o tym, jakie pieluchomajtki dla dorosłych wybrać.

Chłonność

Bardzo ważnym aspektem jest chłonność takiego produktu. Podobnie, jak w przypadku pieluch dla niemowląt oraz podpasek, firmy oferujące pieluchomajtki dla dorosłych mają swoje oznaczenia. Znajdziesz więc modele mało, średnio, bardzo czy ultrachłonne. Często dzieli się je na dzienne lub nocne. Zwykle te na noc są chłonniejsze.

To, jak skutecznie pielucha wchłania płyn będzie istotne przede wszystkim dla komfortu użytkownika. Mocz nie tylko jest mokry, co powoduje dyskomfort, ale też brzydko pachnie. Jeśli więc produkt nie będzie wystarczająco chłonny, nawet dodatkowe zabezpieczenie przed ulatnianiem się odoru nie będzie pomocne. Warto też zauważyć, że każdy człowiek ma inną fizjologię. Niektórzy przy jednym wypróżnieniu oddają 100-200 ml moczu, inni 500 ml. To zupełnie inne jednostki niż te u dzieci.

 

Materiał

Pieluchomajtki wykonane są z tworzyw sztucznych, ale zwykle w miejscach ściśle przylegających do ciała są wzmacniane bawełną. Jest to dość ważne, zwłaszcza dla osób, które mają alergiczną skórę. Produkty tego typu sprzedawane są głównie w aptekach i raczej nie znajdziemy tam pieluchomajtek nieatestowanych, z materiałów, które mogą być szkodliwe dla skóry i zdrowia. Warto jednak zauważyć, że każda skóra jest inna, a więc inaczej reaguje na alergeny. Dlatego przed zakupem całego opakowania zachęcamy do skorzystania z próbek produktu (Często dostępne są w aptekach lub w przychodniach). Pozwoli to wyeliminować te pieluchomajtki, które podrażniają skórę.

 

Sposób nakładania

Na rynku dostępne są dwa typy pieluchomajtek. Jedne nakładane są w taki sposób, jak zwykła bielizna, inne jak pampersy dla niemowląt. Drugi typ będzie odpowiedni, gdy osoba je nosząca nie może się w ogóle poruszać i naciąganie pieluchy byłoby utrudnione. Częściej spotyka się pieluchomajtki, które swoim wyglądem przypominają tradycyjną bieliznę. Jeśli wybierasz taki typ produktu, sprawdź jakość przylepców.

 

Rozmiar

Dobór rozmiaru jest stosunkowo łatwy. Wystarczy wykonać kilka pomiarów, jak szerokość i długość pupy, obwód bioder oraz ud. To umożliwi łatwiejsze dobranie rozmiaru. Każdy producent stosuje nieco inne oznaczenia. Zwykle jednak są to typowe rozmiary, jak w przypadku ubrań na przykład XS, S, M, L czy XL, ale też small, large, ultra large itp. Pamiętaj, że rozmiarówka może różnić się nawet między podobnymi produktami producenta, a więc należy dokładnie sprawdzić wielkość. Pielucha nie może być zbyt duża, ale też nie możemy nałożyć za małej. W obu przypadkach osoba nosząca będzie odczuwała dyskomfort – albo w postaci ucisku albo przesuwania i uciekania moczu poza pieluchomajtki.

 

Komfort noszenia

Bardzo ważne jest to, aby noszenie pieluchomajtek było dla osoby starszej czy chorej wygodne. Po pierwsze produkt musi być dobrze dopasowany i solidnie wykonany. Nie może zsuwać się z ciała i przemieszczać.

Dla osób leżących istotne jest również odpowiednie zabudowanie tylnej części, aby mocz nie wyciekł na zewnątrz. Natomiast dla osób, które mają problem z nietrzymaniem moczu i jednocześnie nie są leżące (normalnie funkcjonują), bardzo ważne jest to, aby pieluchomajtki nie były widoczne przez ubranie. Poza tym nie mogą być słyszalne przy chodzeniu. W zasadzie można przyjąć, że powinny zachowywać się jak zwykłe majtki.

Jakie pieluchomajtki dla dorosłych są najlepsze?

Wbrew pozorom problem nietrzymania moczu dotyczy coraz młodszych osób, w większości kobiet. Do pewnego momentu można korzystać ze specjalnych podpasek, które stosowane są przy takich dolegliwościach. Jednak gdy problem nasila się, lepiej skorzystać z pieluchomajtek. Mylnie uważamy, że są to produkty, które wyglądają jak zwykłe pieluchy, będą widoczne, a przy naszym każdym ruchu słyszalne.

Owszem, takie też znajdziemy na rynku. Warto więc sprawdzić oceny innych konsumentów, aby od razu wykluczyć produkt, który nie spełni naszych oczekiwań. Jednocześnie musimy pamiętać, że inne potrzeby mają osoby leżące, inne aktywne. Wtedy istotne jest nie tylko zatrzymywanie i wchłanianie moczu, ale też kału. Bardzo istotne będą więc dodatkowe paski zapachowe, dzięki którym woń kału i moczu będzie niwelowana.

 

Pieluchomajtki dla dorosłych w dobrych cenach

W aptekach znajdziemy duże i małe opakowania pieluchomajtek, niektóre sprzedawane są też na sztuki. Patrząc na cenę produktu musimy uwzględnić ilość sztuk w opakowaniu. To cena w przeliczeniu na sztukę będzie najlepszym odnośnikiem do porównywania produktów. Niektóre kosztują nawet 3 zł za sztukę, inne około 50 groszy. Najkorzystniej wychodzi zakup dużych, zbiorczych opakowań. Warto podkreślić, że cena zależy od rozmiaru oraz rodzaju. Zwykle więcej kosztują pieluchomajtki na noc.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ