Prześcieradła nieprzemakalne ranking

Ostatnio aktualizowane: 21.05.24

Jeżeli szukasz nieprzemakalnego prześcieradła, które jest dobre i cenione, to powinieneś wybrać Frotte Z Bokami. Jest to produkt solidny i wygodny. Na początku warto wspomnieć, że prześcieradło jest duże (140 cm x 200 cm), więc może być ono założone na łóżko dwuosobowe. Wiele osób chwali fakt, że prześcieradło jest bardzo miękkie, dzięki czemu sen jest przyjemny. Jest to wytrzymały produkt, który nie ulega zniszczeniu podczas codziennego użytkowania oraz na skutek częstego prania. Warto również wspomnieć, że prześcieradło zachowuje swoje właściwości nawet po oblaniu różnego rodzaju cieczami o odczynie kwaśnym czy zasadowym. Na drugim miejscu znajduje się Frotte z Gumkami. Ze względu na swoje małe wymiary (90 cm x 200 cm) jest to produkt polecany dla dzieci. Nie powoduje on żadnych uczuleń ani alergii, więc możemy być pewni co do zdrowia dziecka śpiącego na prześcieradle, tym bardziej że produkt jest oznaczony znakiem CE. Prześcieradło jest również dobrze wykonane.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Produkt jest bezpieczny dla osoby, która na nim leży. Nie powoduje on alergii, a co więcej jest on bardzo miękki i nie powoduje podrażnień na skórze. Plamy spierają bardzo łatwo z materiału. Jest to wytrzymałe prześcieradło odporne na powstawanie dziur oraz przetarć.

Wady

Według niektórych konsumentów wadą jest fakt, że prześcieradła nie można prasować. Użytkownikom nie podoba się również zakaz wyciskania produktu w prasach odwadniających.

Podsumowanie

Prześcieradło jest wykonane z poliestru oraz z bawełny. Klasyczny wygląd produktu sprawia, że będzie się on dobrze prezentował na każdym łóżku. Produkt ma certyfikat CE, który potwierdza, że jest on bezpieczny dla zdrowia.

Drugi wybór

Zalety

Mocne gumki na bokach sprawiają, że prześcieradło nie zsuwa się z łóżka nawet wtedy, kiedy dziecko energicznie się rusza w nocy. Produkt jest dobrze wykonany i nie ulega zniszczeniu nawet w kontakcie z różnymi rodzajami cieczy.

Wady

Prezentowane prześcieradło stosunkowo szybko się brudzi. Oprócz tego plamy czasem się nie spierają, co nie wygląda zbyt estetycznie.

Podsumowanie

Opisywane prześcieradło to wyrób medyczny, który został opatrzony znakiem CE. Jest to produkt wykonany z połączenia bawełny oraz poliestru. Prześcieradło po wypraniu nie traci swoich właściwości.

Rozważ też

Zalety

Prześcieradło jest bardzo miękkie, co oznacza, że spanie na nim będzie przyjemne oraz wygodne. Dobrze zamontowane gumki nie wychodzą z tunelu, a on sam się nie rozpruwa podczas codziennego rozkładania. Prześcieradło jest wyjątkowo duże.

Wady

Niektórzy konsumenci zauważyli, że ze względu na bardzo mocne gumki zamocowane w tunelach, założenie prześcieradła może być trudne. Z komentarzy wynika, że cały proces zakładania może zająć kilka minut.

Podsumowanie

Jest to produkt o wymiarach 160 cm x 200 cm. Został on wykonany z bawełny, poliestru oraz membrany poliuretanowej, która nie dopuszcza do tego, aby jakakolwiek ciecz przesiąkła z prześcieradła na łóżko. Produkt można prać w pralce.

 

 

Najlepsze prześcieradło nieprzemakalne w 2024 roku

 

Ten ranking nieprzemakalnych prześcieradeł przedstawia opisy kilku produktów, które są uważane przez konsumentów za godne uwagi, więc warto się z nimi zapoznać.

 

Nasze zalecenia

 

Frotte z Bokami

 

Frotte z Bokami jest uważane przez wielu za jedno z solidniejszych prześcieradeł nieprzemakalnych. Na początku przyjrzyjmy się wykonaniu tego produktu. Głównym materiałem jest bawełna. Gwarantuje ona odpoczywającemu miękkość oraz komfort. Materiałem dodatkowym jest poliester, który zapewnia wytrzymałość. Wymiary produktu wynoszą 140 cm x 200 cm.

Prezentowane prześcieradło ma znaczek CE, więc jest bezpieczny dla zdrowia. Prześcieradło jest wykonane z klasycznego, białego materiału, które pasuje do większości pościeli. Produkt po wypraniu można użyć ponownie.

Warto wspomnieć, że prześcieradło nie powoduje alergii. Jest ono odporne na działanie kwasów, zasad i substancji neutralnych. Produkt nie niszczy się pod wpływem różnego rodzaju płynów. Osoby, które korzystają z prezentowanego produktu, uważają, że jest on bardzo wytrzymały, a oprócz tego z prześcieradła łatwo schodzą plamy.

 

 

 

 

Frotte z Gumkami

 

Chcielibyśmy zaprezentować Frotte z Gumkami, czyli jedno z najczęściej wybieranych prześcieradeł dostępnych na rynku. Jest ono bardzo często wybierane ze względu na odporność na działanie środków odkażających oraz innych substancji, które mogłyby zniszczyć prześcieradło. Jest to produkt przeznaczony dla dzieci. Jego wymiary wynoszą 90 cm x 200 cm.

Prześcieradło jest wykonane z dzianiny frotte, która jest bardzo miła w dotyku i nie powoduje podrażnień. Materiał frotte jest wykonany z połączenia bawełny oraz poliestru. Bawełna gwarantuje ciału swobodny przepływ powietrza, a poliester zapewnia wytrzymałość. Warto również dodać, że prześcieradło nie jest alergogenne oraz nie powoduje żadnych uczuleń.

Prezentowany produkt jest oznakowany znakiem CE. Ma on specjalne gumki, które utrzymują prześcieradło w jednym miejscu – jest odpowiednie dla dzieci, które są energiczne nawet w nocy. Po zabrudzeniu produkt można wyprać i ponownie założyć na łóżko. Wiele osób potwierdza, że prześcieradło jest dobrze wykonane.

 

 

 

 

Matex 160×200 cm

 

Matex 160×200 cm to produkt, który z pewnością Cię nie zawiedzie. Jeżeli chodzi o wykonanie, to przeważa bawełna (55% składu). Z kolei poliester stanowi 19% całego prześcieradła. Aby prezentowany produkt nie przepuszczał żadnych cieczy na łóżko, na jego spodzie naszyto membranę poliuretanową. Skutecznie zatrzymuje ona ciecz, która próbuje się przedostać do łóżka. Membrana stanowi 26% całego prześcieradła.

Jest to produkt przystosowany dla dzieci od 2. roku życia do około 11 lat. Wymiary modelu wynoszą 160 cm x 200 cm. Miękka dzianina frotte sprawia, że delikatna skóra dziecka nie jest podrażniona, a jemu śpi się bardzo przyjemnie.

Produkt można prać w temperaturze nawet 95 st. C. Prześcieradło ma gumki. Znajdują się one w głębokim tunelu, który się nie pruje oraz nie rozrywa. Gumki pozwalają na solidne utrzymanie prześcieradła w jednym miejscu, co bardzo podoba się rodzicom, którzy już zakupili ten produkt.

 

 

 

 

TyiMy Frotte + PU

 

TyiMy Frotte + PU to prześcieradło bawełniane (80% składu). Z kolei pozostały materiał to specjalna membrana poliuretanowa. Jest ona wykonana w taki sposób, że nie przepuszcza żadnej cieczy na łóżko, lecz gwarantuje ciału swobodne oddychanie przez całą noc. Dlatego dziecko nie jest narażone na spotęgowanie się lub pojawienie alergii lub uczulenia.

Strona, na której dziecko śpi, jest bardzo miękka i przyjemna w dotyku. Wymiary produktu wynoszą 140 cm x 70 cm. Na bokach prześcieradła doszyto specjalne gumki ściągające. Dlatego odpowiednie dopasowanie go do materaca nie zajmuje zbyt dużo czasu, a sam produkt stabilnie utrzymuje się w jednym miejscu.

Produkt ma dwa certyfikaty: OEKO TEX STANDARD 100 (gwarantuje, że w prześcieradle nie ma żadnych szkodliwych substancji) oraz BRC GLOBAL STANDARD CONSUMER PRODUCT (certyfikat zapewnia, że produkt jest bezpieczny i wykonany z dbałością). Opinie o nieprzemakalnych prześcieradłach tej marki są dobre. Rodzice chwalą model za to, że jest on bardzo miękki.

 

 

 

 

Baby Matex Frotte Szare

 

Baby Matex Frotte Szare to produkt, z którego z pewnością będziesz zadowolony. Jest to nieprzemakalne prześcieradło wykonane z tkaniny frotte, która jest bardzo delikatna dla skóry. Prześcieradło ma specjalne gumki, utrzymujące je w jednym miejscu. Nie musisz się martwić, że dziecko zrzuci je podczas snu.

Spód produktu jest zabezpieczony specjalną warstwą – membraną poliuretanową. Nie przepuszcza ona wilgoci i dlatego nie trzeba się bać, że po rozlaniu płynu na prześcieradło całe łóżeczko będzie mokre. Produkt ma kolor szary.

Jest to produkt z certyfikatem Oeko Tex Standard 100 Klasa I. Oznacza to, że to dobre i tanie nieprzemakalne prześcieradło jest bezpieczne dla dziecka, a tkanina nie zawiera szkodliwych substancji. Rodzicom podoba się wytrzymałość tego produktu oraz jego estetyczny wygląd.

 

 

 

 

Jakie nieprzemakalne prześcieradło kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Prześcieradło nieprzemakalne pozwala w odpowiedni sposób zabezpieczyć przed wilgocią łóżko małego dziecka czy chorej osoby, która nie może samodzielnie się poruszać. Jakie są najważniejsze cechy tego typu produktów? Jeśli chcesz poznać odpowiedź na to pytanie, koniecznie zapoznaj się z naszym poradnikiem. Podpowiadamy w nim, jak znaleźć właściwy, idealnie dopasowany model.

 

 

Zalety nieprzemakalnych prześcieradeł

Zakup materaca do łóżka to stosunkowo duży wydatek, dlatego musimy w odpowiedni sposób chronić go przed zniszczeniem, zwłaszcza w wyniku działania wilgoci. Jeśli mocz czy rozlany napój wsiąknie w głąb materaca, bardzo prawdopodobne jest, że szybko pojawią się w nim bakterie, roztocza lub nawet grzyby. Mogą one przyczyniać się do rozwoju alergii czy pogorszenia stanu zdrowia chorych już osób. Nieprzemakalne prześcieradło pozwala uniknąć takich sytuacji. To produkt, który chętnie kupują rodzice dzieci uczących się samodzielnego korzystania z toalety. Nieprzemakalny model może też doskonale sprawdzić się na łóżku osoby starszej, poważnie chorej lub po wypadku. Choć takie prześcieradło nie przepuszcza wilgoci, to nie powoduje odparzeń skóry, ponieważ zapewnia cyrkulację powietrza. Do jego produkcji wykorzystuje się starannie dobrane materiały, dlatego nie należy obawiać się podrażnienia naskórka czy reakcji alergicznych.

 

Wymiary

Jedną z najważniejszych kwestii odgrywających istotną rolę przy podejmowaniu decyzji, jakie nieprzemakalne prześcieradło wybrać, są wymiary produktu. To, który z dostępnych na rynku modeli wybierzemy, zależy od rozmiarów łóżka, na jakie ma pasować. Na szczęście producenci oferują nam zarówno małe prześcieradła o wymiarach: 60 cm x 90 cm czy 60 cm x 120 cm, jak i znacznie większe. Łatwo dostępne są modele idealnie pasujące nawet na podwójne łóżka, czyli takie w rozmiarze 140 cm x 200 cm, 160 cm x 200 cm oraz 200 cm x 220 cm.

 

Materiał

To, z czego uszyto prześcieradło, wpływa na zarówno na komfort snu, jak też wytrzymałość i odporność na wilgoć. Najczęściej w składzie nieprzemakalnych produktów przeważa bawełna, ponieważ jest tkaniną naturalnego pochodzenia. To materiał miękki i wyjątkowo przyjemny w dotyku, który nie podrażnia delikatnej skóry. Poza tym bawełniane modele pozwalają na swobodny przepływ powietrza, idealnie nadają się do użytku na materacach przeciwodleżynowych dla obłożnie chorych osób. Z uwagi na to, że sama bawełna może jednak okazać się niewystarczająco wytrzymała, często wzmacnia się ją włóknami sztucznymi. Zazwyczaj jest to poliester, czyli materiał odporny na zagniecenia i rozerwanie. Niekiedy wykorzystuje się także poliuretan. Wykazuje on podwyższoną odporność na działanie wilgoci, a więc nie dopuszcza nawet do niewielkiego przemoczenia materaca.

 

Możliwość prania

Prześcieradło nieprzemakalne, podobnie jak zwykłe, trzeba co pewien czas prać. Tylko w ten sposób zapewnimy śpiącej na nim osobie odpowiedni poziom higieny. Warto sprawdzić, jaka jest maksymalna temperatura prania danego produktu. Dobrze, jeśli będzie to ok. 90 stopni Celsjusza, ponieważ wtedy z pewnością uda się zneutralizować wszystkie bakterie i inne mikroorganizmy, a przy okazji wywabić zabrudzenia. Najlepsze nieprzemakalne prześcieradło, wykonane z dobrych gatunkowo materiałów, nie skurczy się w praniu w wysokiej temperaturze, nie stanie się sztywne, a do tego będzie szybko schnąć.

Osoby użytkujące na co dzień nieprzemakalne prześcieradła uważają, że dobry produkt to taki, który nie zniszczy się nawet po kilkudziesięciu praniach. Robiąc zakupy, należy upewnić się, że wybrany przez nas model pozwala na stosowanie proszku, płynu zmiękczającego bądź innych detergentów do prania. Inaczej możemy mieć problem z utrzymaniem go w czystości, czasem konieczne może okazać się skorzystanie z usług profesjonalnej pralni.

 

Wykończenie

Prześcieradło powinno być starannie wykończone, a więc mieć mocne szwy, bez wystających nitek. Znaczna część produktów ma wszytą na brzegach gumkę, która zapobiega ich zsuwaniu się z łóżka podczas snu. To może być świetny wybór dla osób, które we śnie często zmieniają swoją pozycję. Chcąc uniknąć prucia się prześcieradła podczas prania czy użytkowania, należy poszukać produktu zabezpieczonego lamówką bądź zakładkami.

 

 

Certyfikaty

O solidności produktu decydują także posiadane przez niego certyfikaty. Podstawą jest CE oraz OEKO TEX Standard 100, który daje gwarancję, że materiały wykonania prześcieradła są pozbawione toksycznych substancji. Nie trzeba się więc obawiać, że założony na łóżko model negatywnie wpłynie na zdrowie śpiącej na nim osoby. Niektóre prześcieradła mają też inne, dodatkowe certyfikaty, takie jak BRC Global Standard Consumer Product. Świadczy on o tym, że produkt spełnia wszystkie podstawowe normy bezpieczeństwa i można go bez przeszkód użytkować.

 

Design

Z wyglądu modele nieprzemakalne nie różnią się znacząco do tych zwykłych. Są one dostępne w wielu różnych kolorach, dlatego możemy je z łatwością dopasować do pościeli. Uważa się, że design także decyduje o tym, jakie nieprzemakalne prześcieradło jest najlepsze. Może to wynikać z tego, że estetycznie wyglądający model pozwala poczuć się bardziej komfortowo w łóżku.

 

Nieprzemakalne prześcieradła w dobrych cenach

Nieprzemakalne prześcieradła kosztują od 30 zł do ok. 100 zł. Trudno jest jednoznacznie określić, ile wydamy na zakup takiego produktu, gdyż jest to uzależnione od kilku czynników. Na cenę modeli odpornych na działanie wilgoci wpływa marka, całkowite wymiary, a także materiały wykonania.

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ