Ranking 5 najlepszych radioodtwarzaczy Wi-Fi w 2022

Ostatnio aktualizowane: 08.12.22

 

Radioodtwarzacze WiFi – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Dokonanie wyboru pomiędzy radioodtwarzaczami Wi Fi wcale nie jest proste. Często zastanawiamy się, który z nich pozwoli na odbieranie jak największej ilości stacji, zapewni najlepsze efekty dźwiękowe, a przy tym nie ulegnie szybkiemu zniszczeniu. Żeby pomóc Ci w rozwianiu wątpliwości, dokonaliśmy analizy rynku i sprawdziliśmy opinie konsumentów. W taki sposób udało nam się wytypować najlepsze produkty w 2022 roku i stworzyć krótki ranking. Pierwsze miejsce zajął odbiornik Kruger&Matz KM0812. To radio cyfrowe pozwala na odbieranie fal radiowych różnego rodzaju, w tym także ściąganych za pośrednictwem Internetu. Dzięki wbudowanemu wejściu AUX można do niego podłączyć telefon czy odtwarzać MP3 i tym samym cieszyć się słuchaniem ulubionych utworów. Jeśli ten produkt nie jest dla Ciebie, sprawdź kolejny z naszej listy. Ferguson i300 obsługuje fale FM, DAB i DAB+, a dodatkowo pozwala na odbieranie muzyki z innych urządzeń za pośrednictwem Bluetooth. Jeżeli zainteresowały Cię te propozycje lub chcesz zapoznać się z pozostałymi wybranymi przez nas pozycjami, zapraszamy do przeczytania naszego artykułu.

5 najlepszych radioodtwarzaczy Wi-Fi. Opinie w 2022 roku

 

Poniżej prezentujemy krótki ranking radioodtwarzaczy Wi Fi, mający pomóc Ci wyborze odpowiedniego dla siebie produktu. Został on opracowany w oparciu o przeprowadzoną analizę rynku i opinie użytkowników.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Radio daje nam możliwość odbioru fal radiowych FM oraz stacji internetowych, przez co zakres jego działania jest bardzo szeroki. Posiada dwa głośniki, odtwarzające dźwięki w dobrej jakości. Można do niego podłączyć inne urządzenia celem odsłuchiwania własnej muzyki.

Wady

Odbiornik nie posiada tunera cyfrowego, pozwalającego na odbiór fal DAB i DAB+. Użytkownikom zdarza się skarżyć na dość niejasny tryb obsługi i konieczność sięgnięcia do instrukcji. Niektórym nie odpowiada wygląd modelu.

Podsumowanie

Radioodtwarzacz Krüger&Matz cieszy się popularnością wśród użytkowników. Konsumenci zauważają jego drobne wady, jednak przy posiadanych przez niego zaletach nie są one szczególnie istotne. Produkt warty polecenia szczególnie miłośnikom stacji internetowych.

Drugi wybór

Zalety

I300 marki Ferguson posiada dwa tunery – sygnału analogowego i cyfrowego, przez co poza radiami internetowymi odbiera stacje FM, ale też DAB i DAB+. Został wyposażony w stereofoniczne głośniki z dodatkowymi funkcjami wzmacniającymi jakość ich dźwięku.

Wady

Część użytkowników uznaje, że radioodtwarzacz dość często traci połączenie z Internetem, co utrudnia odbiór stacji z sieci. Niektórzy wskazują także na niczym nieuzasadnioną, powtarzającą się utratę sygnału częstotliwości cyfrowej DAB.

Podsumowanie

To wysokiej jakości urządzenie z całą pewnością zasługuje na uwagę konsumentów. Producent zapewnia wysoką jakość odbioru dźwięku za cenę, która wcale nie wydaje się wygórowana.

Rozważ też

Zalety

Każdy wielbiciel nietypowych urządzeń zwróci uwagę na ten model. Jest to produkt wysokiej jakości pod każdym względem – zapewniają to dwa wysokotonowe i dwa niskotonowe głośniki, szeroki zakres odbieranych fal oraz oryginalny, nowoczesny design.

Wady

Niektórym użytkownikom radio wydaje się dość trudne w obsłudze. Aby poznać wszystkie jego opcje, trzeba poświęcić na to dość sporo czasu.

Podsumowanie

Model polecany jest osobom, które zwracają uwagę na detale. Radio perfekcyjnie wpasuje się do nowoczesnych pomieszczeń, stanowiąc ich ozdobę i kusząc dźwiękiem.

 

1. Radio internetowe Krüger&Matz KM0812

 

Radioodtwarzacz Krüger&Matz KM0812 został stworzony z myślą o użytkownikach posiadających wysublimowany gust muzyczny. Główną zaletą tego produktu jest to, iż poza możliwością odbioru standardowych stacji radiowych, konsument ma dostęp także do tysięcy stacji internetowych, wśród których każdy może znaleźć coś dla siebie. To wszystko dzięki obsłudze częstotliwości o różnym zakresie i wbudowanej funkcji Wi Fi, pozwalającej na połączenie urządzenia z Internetem.

Wysokiej jakości dźwięku można posłuchać dzięki dwóm wbudowanym głośnikom o mocy wyjściowej 2 W. Każdy z nich dobrze radzi sobie zarówno z wysokimi, jak i niskimi tonami, przez co produkt jest jeszcze bardziej atrakcyjny. Warto wspomnieć, że radio może odtwarzać nie tylko muzykę bezpośrednio z odbieranych stacji radiowych, ale także przesyłaną przez podłączone do niego, mniejsze sprzęty. Model posiada wejście AUX, pozwalające na odtwarzanie ulubionych piosenek z telefonu lub odtwarzacza MP3.

Produkt ma wyświetlacz o rozdzielczości 128 px x 64 px, z którego pomocą można zobaczyć, czego aktualnie się słucha. Użytkownicy posiadający urządzenie chwalą sobie funkcję budzika uznając, że przyjemniej budzi się przy dźwiękach ulubionej stacji radiowej.

 

 

 

 

2. Radio Internetowe DAB+ CD Ferguson i300

 

Model i300 marki Ferguson oferuje szeroką gamę możliwości, gdy chodzi o odsłuch stacji radiowych. Posiada on dwa odmienne tunery – radia cyfrowego oraz analogowego, co pozwala nie tylko na odtwarzanie standardowych stacji FM, ale także poboru sygnału z wysokiej jakości częstotliwości DAB i DAB+. Dzięki temu użytkownik może słuchać tysięcy stacji internetowych i dokonywać pomiędzy nimi swobodnego wyboru.

Ten radioodtwarzacz Wi Fi odtwarza dźwięk przy pomocy wbudowanych, stereofonicznych głośników. Są one wzbogacone o technologię bass reflex, zapewniającą doskonałą jakość dźwięku. To nie jedyne udogodnienie, z jakiego korzysta odtwarzacz. Sprzęt ma też wejścia USB, dające możliwość nie tylko swobodnego podłączenia do niego różnych urządzeń, ale także szybkie ich naładowania, jeśli zaistnieje taka potrzeba. Dodatkowo przesył muzyki do radia możliwy jest przy użyciu Bluetooth lub wykorzystaniu serwera domowego DLNA.

Produkt może być zasilany za pomocą baterii lub przy użyciu akumulatora, co zależy wyłącznie od preferencji użytkownika. Odbiornik został wyposażony w duży, kolorowy wyświetlacz, zwiększający komfort użytkowania. Konsumentom bardzo odpowiada ten model. Najbardziej podoba im się dodany przez producenta pilot zdalnego sterowania oraz specjalna aplikacja na telefon, umożliwiająca zarządzanie sprzętem przez urządzenie mobilne.

 

 

 

 

3. Radio internetowe Yamaha MusicCast ISX-80

 

Każdy, kto miał okazję przyjrzeć się urządzeniu Yamaha MusicCast ISX-80 z całą pewnością potwierdzi, że jest ono wyjątkowe. Takiego charakteru nadaje mu przede wszystkim bardzo nowoczesny design, który pozwoli na dopasowanie radia do niemal każdego pomieszczenia. Warto nadmienić, że odbiornik można nie tylko ustawić w dowolnym miejscu, ale także powiesić na ścianie i tym samym zaoszczędzić cenne miejsce.

To radio zostało wyposażone w zaawansowane komponenty dźwiękowe, na które składają się dwa głośniki niskotonowe oraz dwa niezależne przetworniki wysokotonowe. W połączeniu obsługują one dźwięk wysokiej rozdzielczości, zapewniając użytkownikom niecodzienne wrażenia w tym zakresie. Opinie o radioodtwarzaczach Wi Fi firmy Yamaha są dzięki temu naprawdę dobre – konsumenci twierdzą, że to jedno z lepszych urządzeń tego typu.

Produkt odbiera różnego typu fale radiowe, co daje szeroki zakres stacji, spośród których wybierać może konsument. Dzięki takiemu działaniu modelu każdy – nawet najbardziej wymagający użytkownik – znajdzie coś dla siebie. Zastosowane w nim technologie pozwalają także na odtwarzanie utworów muzycznych wybieranych indywidualnie przez osoby korzystające z radia. Wystarczy w tym celu użyć połączenia Bluetooth, AirPlay, WiFi czy systemu MusicCast.

 

 

 

 

4. Radio internetowe Hama DIR3110

 

DIR3110 firmy Hama to jedno z najczęściej wybieranych urządzeń tego typu na rynku. Z pomocą tego radia użytkownik może odbierać fale o różnego typu częstotliwościach, ciesząc się tym samym ogromnym wyborem, gdy chodzi o stacje radiowe. Dzieje się tak dzięki temu, że poza standardowym tunerem sygnału analogowego radioodtwarzacz został wyposażony również w tuner sygnału cyfrowego, pozwalającego mu na czytanie DAB i DAB+, a więc fal przenoszących dźwięk o wysokiej jakości.

Radio pozwala użytkownikowi na łączenie go z innymi urządzeniami, w celu umożliwienia swobodnego odsłuchu wybranych indywidualnie utworów muzycznych. Konsument może tego dokonać poprzez skorzystanie z jednego z wejść – AUX bądź USB lub wykorzystanie technologii Wi Fi czy Ethernet. Warto wspomnieć, że dzięki USB można również z łatwością podładować telefon na przykład, gdy nie możemy znaleźć ładowarki.

Model został wyposażony w estetyczny, kolorowy wyświetlacz, pozwalający na kontrolowanie odtwarzanych utworów i stacji. Posiada on funkcję zegara oraz budzika, a także pomagający w sterowaniu radiem pilot. Użytkownicy oceniają to radio naprawdę dobrze, uznając je za ładne i przy tym wysoce funkcjonalne.

 

 

 

 

5. Radio internetowe do słuchania internetowych ART 1001

 

ART 1001 jest to nowoczesne radio internetowe. Przy jego użyciu można uzyskać dostęp do tysięcy stacji radiowych znajdujących się w Internecie, co daje użytkownikowi naprawdę duży wybór, gdy chodzi o preferowane przez niego gatunki muzyczne. Wbudowane do urządzenia głośniki pozwalają na odtwarzanie dźwięku monofonicznego w dość dobrej jakości.

Model 1001 współpracuje z szeregiem urządzeń zewnętrznych. Z pomocą bezprzewodowego przesyłu strumieniowego można przesyłać do niego muzykę z komputera czy smartfona i w taki sposób odtworzyć nie tylko poszczególne stacje, ale także ulubioną playlistę. Podłączenie sprzętów do radia jest możliwe również poprzez użycie wejść AUX oraz USB.

Zdaniem użytkowników tym, co czyni produkt bardzo wygodnym, jest AirMusic Control, czyli aplikacja mobilna ułatwiająca konfigurowanie ustawień sprzętu, przełączanie trybów pracy lub stacji radiowych. Cenią go sobie również za stosunkowo niski koszt zakupu w porównaniu do podobnych modeli dostępnych na rynku. ART 1001 uznają za dobry i tani radioodtwarzacz Wi Fi, który z pewnością polecą innym osobom.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaki radioodtwarzacz Wi Fi kupić?

 

Szybki rozwój technologiczny niesie za sobą wyższy potencjał produkowanych urządzeń, ale i coraz większe wymagania przyszłych klientów. Radioodtwarzacze Wi Fi mogą być dobrym przykładem na potwierdzenie wskazanej przez nas zależności. Wprowadzenie ich do obrotu oraz rosnąca popularność świadczą o tym, że zwykłe radio nie jest już tym, co w pełni zadowala konsumentów. Jeśli i Ty chciałbyś dokonać wyboru jednego z produktów, chętnie Ci w tym pomożemy. Nasz poradnik powstał z myślą o osobach takich, jak Ty – które jeszcze nie korzystały z podobnych modeli i nie wiedzą, na co zwracać uwagę przy ich kupnie. Z nami z pewnością dowiesz się, jaki radioodtwarzacz Wi Fi wybrać, by być w pełni usatysfakcjonowanym swoją decyzją.

Co powinien posiadać radioodtwarzacz Wi Fi?

Istnieje kilka cech, którymi potencjalni kupujący powinni się interesować przy oglądaniu wybranych modeli. Jako pierwszą z nich można wskazać rodzaj fal radiowych, które można odbierać za pośrednictwem odbiornika. Standardowe radia służą odtwarzaniu kanałów korzystających z pasm AM oraz FM, ograniczając tym samym ich zakres. Radioodtwarzacz Wi Fi posiada technologię odpowiednią ku temu, by oprócz nich ściągać również nowoczesne sygnały DAB oraz DAB+. W taki sposób znacznie zwiększa się ilość kanałów radiowych, które można odtworzyć za pomocą radia.

 

Pasmo przenoszenia

Na ilość stacji odbieranych przez produkt wpływa także pasmo przenoszenia danego odbiornika. Jest to nic innego, jak zakres częstotliwości dla danego typu fal, na której radioodtwarzacz Wi Fi może nadawać/odbierać sygnał. Im jest ono szersze, tym większe możliwości modelu. Najlepszy radioodtwarzacz Wi Fi pozwoli użytkownikowi na wybór ulubionej stacji spomiędzy wielu kanałów różnego rodzaju, niezależnie od tego, w jaki sposób – analogowy czy cyfrowy – będzie nadawany oraz na jakiej częstotliwości.

 

Nagłośnienie

Sukces konkretnego produktu gwarantuje całokształt zastosowanych w nim technologii. Jednym z ważnych elementów jest wykorzystane do jego budowy nagłośnienie. Samo odbieranie sygnału cyfrowego przez radio gwarantuje o wiele wyższą jakość dźwięku, aniżeli w przypadku odbiorników działających jedynie na poziomie analogowym. Jednak tylko dobre głośniki pozwolą się w pełni nią nacieszyć. Warto zwrócić uwagę między innymi na to, czy radio oferuje odtwarzanie muzyki w trybie monofonicznym czy stereofonicznym.

Istotną kwestią jest moc generowanego dźwięku oraz czy wewnątrz wbudowane są odrębne przetworniki wysoko- i niskotonowe. Jeśli nie wiesz, jaki radioodtwarzacz Wi Fi jest najlepszy, wybierz ten zapewniający jak najwyższej jakości doznania dźwiękowe. W przypadku małych, mobilnych modeli, polecamy sprawdzić, czy posiadają wejście na słuchawki. Umożliwi to nam słuchanie radia bez przeszkadzania innym osobom.

 

Budowa radia

Proponowane przez producentów rozwiązania różnią się od siebie pod wieloma względami. Podobnie jest z ich budową. Na półkach sklepowych można znaleźć radioodtwarzacze o większych i mniejszych rozmiarach, rozmaitych kształtach i kolorach. To wyłącznie od Ciebie zależy, na który z nich się zdecydujesz. Pomyśl o miejscu, w którym docelowo ma się znajdować odbiornik. Niektóre z nich można bez większego problemu postawić na szafce czy blacie. Inne nadają się do powieszenia na ścianie. Są również takie, których powierzchnia jest wodoodporna i są pomyślane specjalnie dla użytkowników słuchających muzyki w łazience. Również design możesz dopasować do własnych potrzeb. Niektóre modele zostały wyprodukowane w nowoczesnej stylistyce, ale są także takie, które stylizowano na radioodtwarzacze retro, świetnie prezentujące się we wnętrzach o takim właśnie wystroju.

 

Wyświetlacz LCD

Większość radioodtwarzaczy Wi Fi ma wbudowany wyświetlacz LCD. Z jego pomocą możesz sprawdzić, jakiej stacji radiowej właśnie słuchasz oraz, jeśli dana stacja posiada RDS, jaki utwór jest właśnie odtwarzany. Różne modele posiadają ekrany o odmiennych rozmiarach. Większy będzie z pewnością bardziej czytelny i będzie się lepiej prezentować. Należy jednak pamiętać o tym, że duży rozmiar wyświetlacza to równocześnie spora ilość zużywanej przez niego energii. Jest to zależne przede wszystkim od stopnia podświetlenia ekranu, którego wartość może regulować także sam użytkownik. Najlepiej wybierać produkty posiadające ekran o umiarkowanych rozmiarach.

Zasilanie

Wyróżnia się 3 standardy zasilania radioodtwarzaczy Wi Fi: sieciowe, bateryjne i akumulatorowo – sieciowe. Każdy z nich ma swoje wady i zalety. Zdaniem użytkowników w tym przypadku najlepiej sprawdza się zasilanie sieciowo-akumulatorowe lub sieciowe. To drugie co prawda nie pozwala na bezprzewodowe korzystanie z odbiornika, jednak jest najbardziej efektywne. Ze względu na swoje funkcje produkty zużywają sporą ilość energii elektrycznej. Baterie wymagają więc częstej wymiany, podobnie jak modele akumulatorowe częstego ładowania.

 

Dodatkowe funkcje

Wielu producentów wzbogaca proponowane przez siebie radioodtwarzacze Wi Fi o szereg dodatkowych funkcji. Mają one na celu przede wszystkim zwiększenie ich atrakcyjności i konkurencyjności. Najpopularniejszym z takich rozwiązań jest zastosowanie w produkcie technologii, pozwalających na podłączenie do niego innych urządzeń. Mowa tu o wejściu AUX, USB czy czytniku kart SD, z których każde może umożliwić słuchanie muzyki z zewnętrznego źródła. Dodatkowo USB pozwala na podładowanie telefonu lub innego małego sprzętu poprzez podłączenie go za pomocą kabla do odbiornika. Ponadto bardzo często radio może spełniać funkcję budzika.

 

Radioodtwarzacze Wi Fi w dobrych cenach

Podobnie, jak bywa w wypadku innych nowoczesnych sprzętów, ceny radioodtwarzaczy Wi Fi mieszczą się w bardzo szerokim zakresie. W zależności od producenta, wielkości, czy zastosowanych rozwiązań, przedział ten może zaczynać się od około 100 zł i kończyć ponad 1000 zł. Wybór konkretnego modelu zależy od potencjalnego użytkownika. Przed sięgnięciem po najtańszy model proponujemy jednak dokładnie przyjrzeć się jego parametrom, funkcjom oraz długości okresu gwarancyjnego. Nie zawsze niska cena powinna przesądzać o atrakcyjności produktu.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ