Ranking 5 najlepszych stelażach łóżkowych w 2024

Ostatnio aktualizowane: 18.07.24

 

Stelaż do łóżka – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Stelaż stanowi bardzo ważny element łóżka, stąd też tak istotny jest odpowiedni wybór tego typu produktu. Jeśli zastanawiasz się nad tym, jaki model kupić, ale nie chcesz poświęcać kilku godzin na to, aby zapoznać się z dostępnymi na rynku produktami, przeczytaj nasz ranking. Zawiera on opisy kilku najlepiej ocenianych stelaży. Pierwsze miejsce w zestawieniu należy do modelu Drewnoflex NERO FLEX III. Do wykonania tego stelaża wykorzystano wytrzymałe drewno bukowe. Twardość modelu można regulować. Dzięki temu możliwe jest dostosowanie produktu do potrzeb każdego konsumenta, bez względu na jego preferencje. Listwy są mocno przytwierdzone do ramy, co gwarantuje długi czas użytkowania. Produkt jest dostępny w różnych wymiarach. Wśród polecanych produktów znajduje się też Double Flex Duo dostępny w różnych rozmiarach. Ma on regulację w części lędźwiowej, więc bez trudu można dopasować jego twardość do swoich preferencji. Stelaż do łóżka ma wytrzymałe, a jednocześnie elastyczne listwy.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Jest to bardzo stabilny produkt, który wykonano z wytrzymałego drewna. Materiał jest odpowiednio zabezpieczony, więc nie musisz się martwić o jego pęknięcie i inne uszkodzenia. Stelaż ma opcję regulowania twardości w okolicy lędźwiowej, co pozwala zapewnić spokojny sen.

Wady

Konsumenci zauważyli, że deski w stelażu skrzypią, gdy osoba na łóżku zmienia pozycję. Według kilku osób dźwięk ten jest dość głośny.

Podsumowanie

Stelaż został wykonany z dobrej jakości drewna brzozowego, które było sklejane metodą warstwową. Zapewnia to większą wytrzymałość materiału. W produkcie znajdują się 52 listwy sprężynowe o dużej elastyczności, ale również wytrzymałości. Model zdecydowanie poprawia komfort podczas snu.

Drugi wybór

Zalety

Jest to stelaż dostępny w kilku rozmiarach. Ma on regulowaną w części lędźwiowej konstrukcję, więc istnieje możliwość dostosowania go do własnych potrzeb. Model wykonano z 56 listew sprężynujących odznaczających się wytrzymałością i elastycznością.

Wady

Niektórzy kupujący wskazują, że składanie produktu jest czasochłonne, a niekiedy też skomplikowane. Jeśli nie jesteśmy cierpliwi, ta czynność może wzbudzić w nas irytację.

Podsumowanie

Maksymalne obciążenie modelu wynosi 120 kg na stronę. Rama ma stabilną konstrukcję, jest ona skręcana śrubami. Listwy zostały zrobione ze sklejki z drzew liściastych. Odstępy między tymi elementami wynoszą ok. 3 cm. Stelaż jest dostosowany do każdego rodzaju materaca.

Rozważ też

Zalety

Model umożliwia kupującemu korzystanie z funkcji skrzyni na pościel. Jest to bardzo przydatna opcja. Wszystkie z 28 listew zostały osadzone w elastycznych uchwytach, które utrzymują je w niezmiennej pozycji. Minimalizuje to ryzyko przesuwania się desek. Konstrukcja produktu jest solidna.

Wady

Kilkoro kupujących przyznało, że miało trudność z samodzielnym montażem stelaża. Dlatego zaleca się wykonywanie tej czynności w kilka osób.

Podsumowanie

Choć niektórym osobom montaż produktu sprawił niewielką trudność, jego popularność nie słabnie. Rama modelu unosi się dzięki gazowym siłownikom. Gwarantuje to wygodne podnoszenie materaca i łatwy dostęp do skrzyni na pościel. Model zbudowano z wytrzymałego drewna klejonego warstwowo.

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaki stelaż do łóżka kupić?

 

Stelaż to bardzo ważny element łóżka, ponieważ to właśnie on podtrzymuje materac i od niego zależy jakość naszego snu. Jeśli wybierzemy niewłaściwy model, łóżko z pewnością nie będzie zbyt wygodne i w efekcie nie będziemy mogli się wyspać. Takie produkty wykonuje się z drewna klejonego warstwowo, które jest wytrzymałe i odporne na zniszczenia. Dzięki temu poradnikowi dowiesz się, jaki stelaż do łóżka wybrać, by był on solidny i zapewniał wygodę w czasie snu.

 

 

Materiał wykonania

Najczęściej stelaże do łóżka wykonuje się z drewna. Najpopularniejsze są modele z drewna brzozowego, bukowego i sosnowego. Najtańsze są produkty z materiału ostatniego, ponieważ są one bardzo twarde i sprawdzą się jedynie w przypadku niezbyt kosztownego materaca bonelowego. Nie są one odpowiednie dla materacy lateksowych i piankowych, ponieważ mogą je odkształcać i odgniatać. W takim przypadku lepiej wybrać stelaż z drewna brzozowego lub bukowego, które jest bardzo sprężyste i reaguje na pracę materaca, w efekcie nie pojawią się w nim żadne odgniecenia.

 

Stelaż z nogami

Kiedy już dobierzemy materiał wykonania stelaża odpowiedni do naszego materaca, musimy zastanowić się nad konkretnym rodzajem. Pierwszym z nich jest model z nogami, który wyglądem może przypominać nieduże łóżko. Do jego konstrukcji mocuje się nóżki i w efekcie otrzymujemy solidną i stabilną konstrukcję. To może być bardzo dobre rozwiązanie w sypialni o niewielkim metrażu lub w pokoju dziecka. Jest on znacznie tańszy niż tradycyjne, małe łóżko.

 

Stelaż klasyczny rolowany na taśmie

Produkty rolowane na taśmie są coraz rzadziej spotykane na rynku. Buduje się je z listewek mocowanych na taśmie. Taka konstrukcja jest jednak dość sztywna i nie ugina się pod ciężarem naszego ciała. Przez to leżenie na materacu dla wielu osób może nie być do końca komfortowe. Zaletą takich stelaży jest niska cena i możliwość szybkiego zrolowania, co ułatwia ich transport.

 

Stelaż elastyczny typu flex

Kolejny rodzaj stelaży to produkty elastyczne typu flex, które są obecnie bardzo popularne. Można powiedzieć, że to lepsza wersja klasycznego modelu, ponieważ tutaj również znajdują się listwy mocowane do ramy. Elementem wyróżniającym jest jednak sposób mocowania. Listwy  mocuje się do ramy przy użyciu specjalnej obudowy, która zazwyczaj wykonywana jest z plastiku. To sprawia, że uginają się one delikatnie pod ciężarem naszego ciała. W takich stelażach często pojawia się też regulacja twardości w ich środkowej części, dzięki czemu można je dopasować do swoich preferencji.

 

Stelaż regulowany elektrycznie

Jeśli chcemy zapewnić sobie wyjątkowy komfort snu, warto zastanowić się nad modelem regulowanym elektrycznie. W jego przypadku mamy dużo opcji wyboru położenia, często osobno możemy wyregulować podnóżek i zagłówek, co jest bardzo dużym udogodnieniem. Zaletą jest to, że taki produkt można zamontować niemal w każdym łóżku. To może być najlepszy stelaż do łóżka dla osoby chorej, która spędza w nim wiele godzin każdego dnia lub nie może już chodzić. Można go obsługiwać za pomocą pilota, a napięcie zasilania jest na tyle bezpieczne, że nie wyrządzi nam krzywdy.

 

Stelaż regulowany ręcznie

Alternatywą dla produktu regulowanego elektrycznie jest model ustawiany ręcznie. W niektórych stelażach regulowany jest jedynie zagłówek, ale możemy znaleźć również takie, gdzie dowolnie ustawiać możemy także podnóżek. To idealna opcja dla osób, które cenią sobie wygodę.

 

Stelaż podnoszony

Stelaż podnoszony jest przeznaczony do łóżek, które mają specjalny pojemnik na pościel. Zazwyczaj są zbudowane tak, jak modele typu flex, jednak są one dodatkowo wyposażone w siłowniki gazowe. Dzięki nim bez problemów możemy dostać się do skrzyni łóżka by schować lub wyjąć pościel. Są one nie tylko bardzo wygodne, ale również praktyczne, a podnoszenie nie wymaga od nas użycia zbyt dużej siły.

 

Stelaż podwójny

Jeśli zastanawiasz się, jaki stelaż do łóżka jest najlepszy w przypadku modeli podwójnych, możesz rozważyć dwie opcje. Wiele osób decyduje się na zakup dwóch pojedynczych produktów, zwłaszcza gdy osoby śpiące w jednym łóżku preferują np. inne ustawienie zagłówka. Dzięki temu można dowolnie ustawić swój materac, nie zmuszając do tego samego osoby leżącej obok.

Można też kupić stelaże podwójne, z regulacją lub bez niej. Jeśli jednak zdecydujemy się na model w drugim typie musimy pamiętać, że przy podniesionym podnóżku druga osoba również będzie miała podniesiony materac w tej części.

 

 

Rozmiar

Najczęściej stelaże mają takie rozmiary jak materace, dlatego z łatwością można wybrać ten właściwy. Na rynku znajduje się wiele dostępnych rozmiarów tych produktów, m.in. 100 cm x 200 cm, 140 cm x 200 cm, czy 160 cm x 200 cm.

 

Stelaże do łóżek w dobrych cenach

To, ile będziemy musieli zapłacić za stelaż do łóżka zależy od materiału wykonania, wielkości i producenta. Najtańsze produkty wykonane z drewna sosnowego kosztują nawet 70-150 zł. Za model z lepszej jakości drewna musimy zapłacić często ponad 200-300 zł. Stelaże regulowane ręcznie kosztują ok. 400-600 zł, a elektrycznie nawet ponad 900 zł.

 

 

5 najlepszych stelażach łóżkowych. Opinie w 2024 roku

 

Wydawać by się mogło, że stelaże to niezbyt ważny element naszych łóżek. Mało kto zdaje sobie sprawę, że to również one mają wpływ na nasz sen. Są uzupełnieniem całej konstrukcji łóżka, a także wpływają na kondycję naszego materaca. Na rynku znajdziemy wiele modeli stelaży, np. typu ruszt, flex, czy z nogami. Stworzyliśmy ten ranking stelaży do łóżek, by pokazać Ci produkty godne uwagi.

 

1. Stelaż do łóżka NERO FLEX III 160×200

 

Produkt Drewnoflex NERO FLEX III to stelaż, którego rama została wykonana z drewna brzozowego sklejanego warstwowo. Z kolei elastyczne listwy wykonano z drewna bukowego, co zapewnia wysoką jakość i dużą wytrzymałość. Znajduje się tutaj 56 listew sprężynujących, które umieszczono w uchwytach znajdujących się na ramie produktu.

Stelaż ten jest przeznaczony do łóżek posiadających listwę środkową wzdłużną. Jego dostępne wymiary to: 120 cm x 200 cm, 140 cm x 200 cm, 160 cm x 200 cm i 180 cm x 200 cm. Jego cechą szczególną jest regulacja twardości w części lędźwiowej kręgosłupa, która może wpływać na polepszenie komfortu snu. Poza tym model ten został wyposażony w taśmę służącą do lepszego rozkładu obciążenia.

Konsumenci doceniają ten produkt za dobre wykonanie i dość dużą wytrzymałość. Dla wielu zaletą jest również fakt, że stelaż o wybranych rozmiarach będzie pasował do każdego rodzaju łóżka.

Drewnoflex NERO FLEX III to stelaż do łóżka o wymiarach 160 cm x 200 cm. Produkt wykonano z drewna bukowego.

 

Zalety

Regulacja twardości: Użytkownik może regulować twardość stelaża w części lędźwiowej. To daje możliwość idealnego dostosowania produktu do indywidualnych potrzeb, a tym samym przekłada się to na lepszą jakość snu. 

Taśma: Prezentowany model wyposażono w taśmę. Element ten odpowiada za dobry rozkład obciążenia (zwiększa to komfort użytkowania). 

Wykonanie: Stelaż wykonano z dobrej jakości materiałów, czego potwierdzeniem są pozytywne opinie Internautów. Do wykonania modelu wykorzystano dobre gatunkowo drewno bukowe. 

Różne wymiary: Poza modelem o wymiarach 160 cm x 200 cm w sklepach można znaleźć także inne stelaże. W efekcie nikt nie powinien mieć problemu z dopasowaniem produktu do wymiaru posiadanego przez siebie łóżka. 

Listwy: Model wyposażono w 56 solidnych listew. Są one wyjątkowo wytrzymałe i mocno przytwierdzone do ramy stelaża. To skutecznie chroni je przed zbyt szybkim uszkodzeniem. 

 

Wady

Brak instrukcji: Konsumenci zaznaczają, że w opakowaniu nie ma instrukcji, która ułatwiłabym montaż Drewnoflex NERO FLEX III.

 

 

 

 

2. Stelaż Wkład Double Flex Duo

 

Nasze zestawienie nie byłoby kompletne bez stelaża do łóżka Double Flex Duo. Do wyboru są modele o wymiarach: 120 cm x 200 cm, 140 cm x 200 cm i 180 cm x 200 cm. Co istotne, odległość między listwami wynosi 3 cm, więc produkt jest odpowiedni do każdego rodzaju materaca. Jego uniwersalność stanowi jedną z kluczowych zalet zachęcających do zakupu.

Do produkcji modelu wykorzystano sklejkę z drzew liściastych. Jest ona wytrzymała i elastyczna. Listwy mają szerokość 38 mm. Maksymalne obciążenie stelaża z jednej strony wynosi 120 kg. W części lędźwiowej istnieje możliwość regulacji twardości produktu, celem jego idealnego dopasowania do preferencji użytkownika.

Prezentowany stelaż jest przeznaczony do samodzielnego montażu. Jest on wyposażony w podwójne gumowe uchwyty, które zgodnie z opiniami konsumentów, wyróżnia odporność na pęknięcia. Konstrukcja ramy jest stabilna, a stelaż zachowuje swoje właściwości przez długi czas użytkowania.

Stelaż do łóżek Double Flex Duo jest dostępny w rozmiarze: 120 cm x 200 cm, 140 cm x 200 cm i 180 cm x 200 cm. 

 

Zalety

Materiał wykonania: Do wykonania produktu wykorzystano listwy sprężynujące zrobione ze sklejki z drzew liściastych. Odznaczają się one bardzo dobrą wytrzymałością. Ich szerokość jest równa 38 mm.  

Uniwersalne przeznaczenie: Odległość między listwami wynosi 3 cm i jak zapewnia producent, dzięki temu stelaż jest odpowiedni do każdego rodzaju materaca. To świadczy o jego uniwersalności. 

Możliwość regulacji: Komfort użytkowania zdecydowanie poprawia to, że stelaż ma regulację w części lędźwiowej, więc możemy dostosować jego twardość w zależności od naszych preferencji. 

Gumowe uchwyty: Model ma gumowe uchwyty, które zrobiono z wytrzymałego, odpornego na pękanie tworzywa.

 

Wady

Montaż: Należy pamiętać, że produkt jest przeznaczony do samodzielnego montażu. Mimo że w zestawie znajduje się instrukcja, sprawne przeprowadzenie tej czynności czasami powoduje trudności.

 

 

 

 

3. Hilding Family Lift stelaż podnoszony 70x200cm

 

Produkt Hilding Family Lift to stelaż umożliwiający korzystanie z funkcji skrzyni na pościel, dlatego musiał znaleźć się w naszym rankingu. Został zbudowany z drewna klejonego warstwowo. Składa się on z 28 listew, które osadzono w elastycznych uchwytach znajdujących się w ramie.

Model ten został wzmocniony pasem, dzięki któremu lepiej rozkłada się ciężar ciała. Produkt jest dostępny w kilku rozmiarach: 70 cm x 200 cm, 80 cm x 200 cm, 90 cm x 200 cm, 100 cm x 200 cm, 120 cm x 200 cm. Jego rama jest unoszona na gazowych siłownikach, które zapewniają łatwe podnoszenie materaca i swobodne schowanie pościeli do skrzyni.

Konsumenci uważają ten stelaż za godny uwagi ze względu na regulację twardości w środkowej części oraz solidną konstrukcję. Gwarantuje ona dużą wytrzymałość, nawet pod sporym ciężarem.

Hilding Family Lift to stelaż podnoszony o wymiarach: 70 cm x 200 cm. Model wyposażono w 28 listew. Produkt wykonano z drewna.

 

Zalety

Pas: Listwy zostały dodatkowo wzmocnione pasem. To nie tylko zwiększa ich wytrzymałość, ale także pozwala odpowiednio rozłożyć ciężar ciała. W rezultacie mamy zagwarantowany lepszy sen. 

Różne wymiary: Stelaż występuje w kilku wymiarach, dzięki czemu na jego zakup mogą zdecydować się osoby posiadające różne łóżka. 

Regulacja: Środkową część stelaża można regulować, co spotkało się z dużym uznaniem ze strony konsumentów. W ten sposób można łatwo dostosować produkt do potrzeb chorego, zwiększając tym samym zadowolenie z zakupu.

 

Wady

Zacina się: Internauci wskazują, że stelaż czasami nie działa płynnie. Wszystko przez to, że jest to model wyposażony w siłowniki gazowe, a nie zasilany elektrycznie.

 

 

 

 

4. Stelaż Arkadia II 140×200 Janpol do montażu

 

Jeżeli chcesz kupić dobry i tani stelaż do łóżka, zwróć uwagę na model Janpol Arkadia. Składa się on z 28 listew i został wykonany z drewna brzozowego, co gwarantuje dużą wytrzymałość. Produkt jest dostępny w kilku rozmiarach: 80 cm x 200 cm, 90 cm x 200 cm, 100 cm x 200 cm, 120 cm x 200 cm i 140 cm x 200 cm. Tak szeroka oferta sprawia, że każdy z łatwością może znaleźć model pasujący do wybranego przez siebie łóżka.

Dzięki dużej liczbie elastycznych listewek stelaż zapewnia nie tylko lepsze dopasowanie materaca, ale również lepsze ułożenie ciała na nim. Może to skutecznie poprawiać jakość snu. W środkowej części produktu znajduje się regulacja twardości, którą można ustawić zgodnie z własnymi potrzebami.

Konsumenci doceniają ten model głównie za dużą wytrzymałość i bardzo dobrą jakość wykonania. Drewno sklejane warstwowo zapewnia stabilność i minimalizuje ryzyko pojawienia się popękań, dzięki czemu stelaż może nam służyć przez długi czas.

Stelaż do łóżka Janpol Arkadia ma wymiary 140 cm x 200 cm. Model wyposażono w 28 listew. Materiał wykonania to drewno bukowe.

 

Zalety

Mocowanie: Listwy zostały przymocowane do stelaża za pomocą wytrzymałych uchwytów. Nie ma więc obaw o to, że elementy te szybko ulegną zniszczeniu.

Uniwersalność: Z informacji przedstawionych przez producenta wynika, że prezentowany stelaż będzie odpowiedni do każdego typu materaca. Szczególnie jest on polecany do modeli elastycznych. 

Elastyczne listwy: Janpol Arkadia ma elastyczne listwy, które dobrze dopasowują się do kształtu ciała. Podczas snu nie odczuwamy więc, że powierzchnia, na której leżymy, jest zbyt twarda. 

 

Wady

Montaż: Pojedyncze osoby miały problem z montażem stelaża na łóżku. Czynność ta zajęła im sporo czasu. 

Zarysowania: Po kilku miesiącach użytkowania można zauważyć, że na powierzchni produktu pojawiły się drobne zarysowania. 

 

 

 

5. Hilding stelaż Family Classic 120×200

 

Model Hilding Family Classic składa się z 28 sprężystych listew, które wykonano z drewna klejonego warstwowo. Zostały one zamocowane w ramie stelażu w specjalnych, kauczukowych uchwytach. To one odpowiadają za właściwe podparcie materaca, w efekcie jest to produkt bardzo wytrzymały.

Stelaż jest dostępny w kilku wymiarach: 80 cm x 200 cm, 90 cm x 200 cm, 100 cm x 200 cm, 120 cm x 200 cm oraz 140 cm x 200 cm. W efekcie z łatwością dobierzemy odpowiedni model do naszego łóżka. Ponadto został on wyposażony w dodatkową wentylację, która może poprawiać nie tylko higieniczność położonego na nim materaca, ale również jego trwałość.

Opinie o stelażach do łóżek tego producenta są pozytywne i nie inaczej jest w przypadku tego produktu. Konsumenci doceniają go przede wszystkim za regulację twardości znajdującą się w jego środkowej części. Dzięki niej każdy może ustawić ją zgodnie ze swoimi preferencjami i poprawić jakość swojego snu.

Hilding Family Classic to dobry stelaż do łóżka do 300 zł. Wymiary modelu to 120 cm x 200 cm. Produkt zrobiono z drewna bukowego.

 

Zalety

Dobra wentylacja: Stelaż ma tak ułożone listwy, aby możliwy był odpowiedni przepływ powietrza. W efekcie nie musimy się obawiać o to, że będzie nam zbyt gorąco. 

Uniwersalność: Model jest dostosowany do każdego rodzaju materaca, dlatego uważa się go za uniwersalny. Istotną zaletą jest również możliwość zakupu stelaża o różnych wymiarach. 

 

Wady

Montaż: Choć wydawać by się mogło, że montaż Hilding Family Classic nie jest trudny, w niektórych recenzjach można przeczytać, że czynność ta jest nieco skomplikowana i czasochłonna. 

Kauczukowe uchwyty: Część osób uważa, że kauczukowe uchwyty, do których przytwierdza się listwy, mogłyby być lepiej wykonane. 

 

 

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Produkty te nie są już dostępne

 

 

M&K Foam Koło stelaż Samuraj 90×200

 

Jeśli szukasz stelaża z możliwością stopniowej regulacji, może zainteresować Cię model M&K Foam Samuraj. Produkt ten został wyposażony w płynną, elektryczną regulację wysokości w podnóżku i zagłówku, którą ustawiamy za pomocą bezprzewodowego pilota. Siłownik odpowiadający za podnoszenie i obniżanie tych elementów jest zasilany bezpiecznym napięciem stałym o wartości 24 V.

Stelaż ten w całości został wykonany z drewna bukowo-brzozowego, które było klejone warstwowo. Znajduje się tutaj 28 listew, zostały one umieszczone w elastycznych uchwytach znajdujących się w ramie produktu. Zostały one dodatkowo wzmocnione pasem, który wpływa na lepsze rozłożenie ciężaru ciała. Dzięki temu stelaż może również lepiej dopasować się do materaca. Dostępne rozmiary modeli to: 80 cm x 200 cm, 90 cm x 200 cm, 100 cm x 200 cm.

Konsumenci uważają, że główną zaletą tego produktu jest możliwość regulacji, także bez zasilania. W jego środkowej części znajduje się też dodatkowa regulacja twardości, która może poprawiać komfort i jakość snu.

Stelaż do łóżka M&K Foam Samuraj ma wymiary 90 cm x 200 cm. Produkt zrobiono z drewna bukowo-brzozowego. Model ma płynną regulację elektryczną.

 

Zalety

Dostosowanie: Wiele osób docenia to, że można w łatwy sposób regulować położenie stelaża. Nie trzeba cały czas leżeć płasko, co dla osób, które np. borykają się z jakimiś dolegliwościami czy przechodzą rehabilitację, mogłoby być uciążliwe. 

Funkcja Standby: Nie ma obaw o to, że M&K Foam Samuraj będzie pobierał dużo prądu. Dostępna w stelażu funkcja Standby wprowadza zasilacz w stan czuwania, ograniczając tym samym zużycie energii. 

Wytrzymałość: Wykorzystanie do produkcji wysokogatunkowych materiałów jest gwarancją dużej wytrzymałości. Drewno bukowo-brzozowe wytrzymuje duże obciążenie i nie niszczy się. 

Opuszczenie stelaża bez zasilania: Nawet jeśli w naszym domu chwilowo zabraknie prądu, nie będziemy musieli czekać na to, aby móc opuścić stelaż. 

 

Wady

Pilot: Z racji tego, że dołączony do zestawu pilot jest przytwierdzony do produktu za pomocą kabla, korzystanie z niego może być mniej komfortowe (ogranicza nas długość przewodu). 

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ