Ranking 7 najlepszych szaf do sypialni w 2024

Ostatnio aktualizowane: 25.06.24

 

Szafa do sypialni – przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Niełatwo jest znaleźć naprawdę ładną, funkcjonalną i pasującą do pozostałego wystroju mieszkania szafę. Prześledziliśmy więc temat zasięgając opinii klientów i posiadaczy rozmaitych szaf i poziomu zadowolenia z ich użytkowania i doszliśmy do wniosku, że meblem spełniającym najwięcej wymagań użytkowników jest obecnie szafa przesuwna z lustrem GAP 160. Kupujący wybiera sam zestaw kolorystyczny mebla, a także ilość listew ozdobnych i miejsce umieszczenia lustra. Szafa jest wykonana z solidnej płyty laminowanej o grubości 16 mm, a jej mechanizm drzwi przesuwnych ma dożywotnią gwarancję. Jeśli w Twoim przedpokoju jest nieco więcej przestrzeni do zagospodarowania zapoznaj się z bardziej pojemnym meblem – szafą przesuwną Rico 204 z lustrem. Jest ona numerem dwa wybieranym przez klientów. 

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Szafa jest wykonana z odpornej na zużycie płyty laminowanej PCV, jest pojemna, ma przestrzeń do wieszania ubrań, jak i szereg półek. System przesuwania drzwi ma dożywotnią gwarancję.

Wady

To duży i solidny mebel, zatem użytkownik musi się liczyć z wagą około 150 kg. Dostawę takiej szafy trzeba starannie zaplanować, jedna osoba zapewne nie poradzi sobie z wniesieniem jej do mieszkania.

Podsumowanie

Użytkownikowi pozostawia się wybór kolorystyki szafy, która może być jednolita, lub złożona z kilku barw. Uchwyty są z wykonane z aluminium i rozmieszczone na całej powierzchni drzwi. Mebel jest do samodzielnego montażu.

Drugi wybór

Zalety

To pojemny mebel, o szerokości ponad 2 m, w którym do dyspozycji użytkownika jest przestrzeń do zawieszania jak i duża ilość półek. Biała kolorystyka, dąb sonoma, a także kombinacje ich obu przypadają klientom do gustu.

Wady

Jak przekazują użytkownicy tego mebla, jego wadą są słabej jakości plastikowe uchwyty do otwierania szafy. Również drążek do wieszania ubrań ugina się pod ich ciężarem i posiadaczy większej ich ilości zmusza do wymiany na solidniejszy model.

Podsumowanie

Szafa o wymiarach 204 x 218 x 58 cm jest praktycznym meblem w większych mieszkaniach. Użytkownik otrzymuje go w elementach do samodzielnego złożenia. W paczce znajdują się wszystkie wymagane do tego akcesoria, a składanie jest dobrze zilustrowane w instrukcji.

Rozważ też

Zalety

To duża, przesuwana szafa trzydrzwiowa z lustrem w drzwiach środkowych. Boczne skrzydła są wyposażone w drążki do zawieszania odzieży, środek został wykorzystany na półki i dwie dolne szuflady. Płyta frontów i boków jest utrzymana w macie.

Wady

Instrukcja składania szafy nie jest dla wszystkich jasna i czytelna, wiele osób potrzebuje do pomocy fachowca, aby mebel zmontować. Również w poszczególnych zestawach, zdarza się, że brakuje elementów montażowych, jak kołki czy wkręty.

Podsumowanie

To stosunkowo duży mebel przeznaczony do większych przestrzeni. Szafa jest wykonana z płyty laminowanej o grubości 16 mm i ma łatwo przesuwające się drzwi.Użytkownik sam decyduje o montażu lub nie na drzwiach, dołączonych metalowych listew ozdobnych.

 

 

7 najlepszych szaf do sypialni. Opinie w 2024 roku

 

Różnorodność dostępnych szaf do sypialni przyprawia o zawrót głowy, co kupić, aby mebel okazał się funkcjonalny i trwały, a do tego nie był za drogi? Osobom potrzebującym rady czy inspiracji dedykujemy poniższy ranking szaf do sypialni, który zawiera meble sprawdzone i polecane przez innych użytkowników.  

 

Biała szafa do sypialni

 

1. Szafa Przesuwna z Lustrem GAP 160 Garderoba

 

Szafa przesuwna z lustrem GAP 160 garderoba to produkt o wymiarach: Szerokość 160 cm, wysokość 215 cm, głębokość 58 cm. Jest to produkt dostępny nie tylko w różnej kolorystyce, ale też w różnych zestawieniach kolorystycznych i wariantach ozdobnych.

Zatem może to być na przykład biała szafa do sypialni, biała z dodatkami w kolorze ciemnym lub ze strukturą drewnianą. Do wyboru kupującego pozostaje też ilość (2 lub 4) montowanych metalowych listew ozdobnych, które sprawiają, że mebel staje się bardzo elegancki. Ta szafa do sypialni z lustrem, którego stronę montażu też pozostawia się do wyboru kupującego ma fronty, korpus, przegrody i półki wykonane z płyty laminowanej okleiną PCV o grubości 16 mm odpornej na wilgoć i ścieranie.

Wewnątrz szafy jej właściciel znajdzie zarówno półki jak i drążek do wieszania odzieży. System przesuwnych drzwi światowej marki SEVROL działa bez zarzutu i ma dożywotnią gwarancję producenta. Ponieważ mebel otrzymuje się w paczkach do samodzielnego montażu, ważna jest opinia jego posiadaczy mówiąca o tym, że dołączona instrukcja pozwoli przeprowadzić montaż nawet kompletnemu laikowi.

 

 

 

 

Szafa do sypialni z lustrem

 

2. Szafa Przesuwna Rico 204 z Lustrem

 

Posiadaczom dużego mieszkania chcemy polecić szafę przesuwną Rico 204 z lustrem. To bardzo pojemny produkt, którego wnętrze wypełniają liczne półki, a także przestrzeń do wieszania odzieży. Wymiary mebla wynoszą: Szerokość 204 cm, wysokość 218 cm, głębokość 58 cm. We wnętrzu szafy, w jednym z jej skrzydeł, jest umieszczony drążek do wieszania ubrań na wieszakach, ma on 112, 6 cm długości.

Produkt został wykonany z laminowanej płyty o grubości 16 mm i jest dostępny w wersji białej, dąb sonoma, lub kombinacji obu tych kolorów. Z przodu, na środkowej części drzwi przesuwnych umieszczone zostało lustro o pełnej wysokości szafy. Drzwi przesuwne, zaopatrzone w aluminiowe prowadnice i rolki na łożyskach przesuwają się płynnie i lekko.

Ta duża szafa do sypialni lub przedpokoju jest dostarczana w paczkach do samodzielnego złożenia na podstawie dołączonej instrukcji montażu, która wyjaśnia wszystkie zawiłości tej czynności. Paczka z meblem zawiera też wszelkie akcesoria potrzebne jego złożenia. Większość klientów ocenia szafę jako pojemny, elegancki mebel o użyteczności spełniające swoje zadanie. 

 

 

 

 

Duża szafa do sypialni

 

3. Szafa Przesuwna BroMARKT z Lustrem

 

Jeśli marzy Ci się biała szafa do sypialni, może Twój wybór padnie na szafę przesuwną BroMARKT z lustrem. Model ten jest dostępny we wspomnianym białym kolorze, a także w kolorze dąb sonoma. Ma on wymiary: Szerokość 245 cm, wysokość 196 cm, głębokość 56,5 cm i jest wyposażony w potrójne przesuwne drzwi, z których środkowe mają zamontowane na froncie lustro.

Ta nowoczesna szafa do sypialni po obu zewnętrznych stronach ma przestrzenie pozwalające na wieszanie garderoby na wieszakach, Każdy z drążków jest o długości 82 cm, co pozwoli na umieszczenie w szafie dużej ilości ubrań. Natomiast środek jest wypełniony półkami i dwoma szufladami na samym dole, moduł ten ma szerokość 74 cm. Materiał wykonania mebla to laminowana płyta o grubości 16 mm w wykończeniu matowym.

Na uwagę zasługuje nowoczesny system łożyskowanych rolek oraz prowadnic zapewniających cichą pracę i dużą wytrzymałość na uszkodzenia. Mebel jest dostarczany w stanie do złożenia, a wraz z nim dołączone są potrzebne elementy montażowe.

 

 

 

 

Szafa narożna do sypialni

 

4. Optimo 4 Szafa 1-drzwiowa Narożna 95 cm

 

Jako szafa do małej sypialni sprawdzić się może Optimo 4 szafa 1-drzwiowa narożna. To model o wymiarach 95 x 95 cm i wysokości 213 cm doskonale pasujący w narożniku pokoju. Producent tego mebla oferuje również dodatkowe elementy mebli pasujących do opisywanej szafy, więc w razie potrzeby można skompletować na przykład szafę i komodę do sypialni w tym samym wzorze i kolorze.

Szafa narożna do sypialni została wykonana z płyty laminowanej grubości 16 mm o podwyższonej odporności na uszkodzenia i kolorze dąb sonoma. Drzwi uchylne pozwalają zajrzeć do wnętrza, gdzie po jednej stronie znajduje się część z drążkami przeznaczona do wieszania ubrań, a po drugiej 4 półki. Półka także znajduje się nad przestrzenią do wieszania. Co ciekawe część z drążkami zawiera 2 takie elementy, zamontowane w stosunku do siebie pod kątem prostym.

Pozwala to na lepsze wykorzystanie powierzchni i łatwiejsze sięganie do zawieszonych ubrań. Jest to rozwiązanie, które zyskało uznanie klientów.

 

 

 

 

Szafa do sypialni IKEA

 

5. Ikea PAX Szafa, Bergsbo 150x60x201 cm

 

Jeśli masz zaufanie do marki Ikea i potrzebujesz niewielkiej szafy, ale bardzo dobrze zagospodarowanej wewnątrz w taki sposób, aby wykorzystać każdy centymetr powierzchni, może zainteresuje Cię Ikea PAX szafa, Bergsbo.

Szafa o wymiarach: Szerokość 150 cm, głębokość 60 cm i wysokość 201,2 cm ma troje uchylnych drzwi, z czego podwójne prowadzą do części przeznaczonej na wieszaki i odzież wiszącą, za pojedynczymi znajdują się półki. Producent przewidział, że niecała wisząca garderoba wymaga pełnej długości szafy i w zewnętrznym rogu umiejscowił szafkę z metalowymi szufladami, powyżej której spokojnie można zawiesić koszule.

Dzięki takiemu zabiegowi przestrzeń szafy została lepiej zagospodarowana, a użytkownik ma w niewielkiej konstrukcji wiele miejsca do przechowywania odzieży. Ta szafa do sypialni Ikea została wykonana z płyty wiórowej, pilśniowej, tworzywa ABS i tworzywa polipropylenowego. Mebel jest dostarczany do klienta w paczkach do samodzielnego złożenia według załączonej instrukcji.

 

 

 

 

Szafa do małej sypialni

 

6. Szafa Narożna Garderoba + Lustro – śliwa

 

Szafa narożna garderoba + lustro – śliwa to niewielki model o uchylnych drzwiach. Obok koloru śliwki, model ten jest dostępny w wielu innych wersjach kolorystycznych. Bez problemu uzyskamy model w kolorze olchy, buka, wenge, białym czy dąb sonoma.

Za niewielką dopłatą producent wykona mebel w dowolnej innej spośród 11 propozycji kolorystyce.  Szafa jest wykonana z płyty laminowanej o grubości 16 mm wykończoną okleiną ABS od zewnątrz, wewnątrz jest biała laminowana okleina. Dokładne wymiary tego modelu wynoszą 80 x 80 cm o wysokości 192 cm. Wnętrze szafy kryje 4 półki po jednej ze stron oraz 2 drążki do wieszania odzieży umieszczone w stosunku do siebie prostopadle po drugiej stronie.

Szafa została postawiona na niewielkich nóżkach o wysokości 2 cm. Producent też deklaruje, że w razie potrzeby zrealizuje zamówienie na szafę wraz z nadstawką do niej, co znakomicie zwiększy przestrzeń do przechowywania odzieży.  

 

 

 

 

Nowoczesna szafa do sypialni

 

7. Szafa Przesuwna Aston IV 250 x 58 x 215 cm

 

W matowych kolorach: Sonoma, białym, choco, czarnym i łączonych wariantach tych kolorów dostępna jest szafa Aston IV. Jest to szafa przesuwna do sypialni o rozmiarze: Szerokość 250 cm, wysokość 215 cm i głębokość 58 cm, wykonana z płyty laminowanej o grubości 16 mm.

Ten sam rodzaj płyty został użyty do wykonania wewnętrznych przegród i półek. Potrójne drzwi przesuwne są wyłożone lustrem i wyposażone w plastikowe uchwyty. Drzwi przesuwne zostały wykonane w systemie Micra Sevroll, w którym prowadnice są wykonane z aluminium. Wnętrze szafy, starannie zaprojektowane w taki sposób, że w środkowej jej części zaplanowano przestrzeń dla ubrań wiszących na wieszakach z półką ponad drążkiem. Po obu stronach szafy– po każdej ze stron umieszczono po 4 półki.

Mebel do klienta przyjeżdża w paczkach do samodzielnego złożenia. Producent zapewnia, że nie jest to trudna czynność, bo dołączona instrukcja montażu wyjaśnia proces krok po kroku, a wszelkie akcesoria montażowe są dołączone w zestawie.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaką szafę do sypialni kupić?

 

Jakimi cechami powinna się charakteryzować najlepsza szafa do sypialni i jak osiągnąć sukces w zakupie – o tym chcemy napisać w dzisiejszym poradniku. 

Szafa do sypialni w dobrych cenach 

Wiadomo, że każdy z nas chciałby zakupić najlepszy produkt w możliwie najniższej cenie. Zatem w zależności od tego co jest naszym priorytetem (cena czy niezależnie od ceny – funkcjonalność) naszym wyborem będzie mebel gotowy lub szafa do sypialni na wymiar. Oczywiście druga opcja, choć bardziej dopasowana do indywidualnych potrzeb, może okazać się znacznie droższa.

Choć i meble gotowe to często koszt zaczynający się już do 200 – 500 zł, ale ich najwyższa cena może wynosić i kilka, a nawet kilkanaście tysięcy złotych, w zależności od wykorzystanego materiału, i szeregu innych rozwiązań.

 

Rozmiary – jaką szafę do sypialni wybrać?

Tu mamy do czynienia z dwoma czynnikami. Po pierwsze kubatura pomieszczenia, w której szafa ma stanąć, po drugie nasze potrzeby. Jeśli ogranicza nas przestrzeń, jest to kluczowy parametr przesądzający o rozmiarze mebla. Należy dobrze przyglądnąć się swojej sypialni i zdecydować, którą powierzchnię przeznaczymy na umieszczenie szafy. Często małe sypialnie są wyposażone w szafy narożne, które są uznawane za bardziej pojemne.

Gdy parametr dotyczący rozmiaru jest kwestią drugorzędną, to możemy poszaleć z wyobraźnią i pomyśleć o szafie, która stanie się małą garderobą z półkami, szufladami, przestrzenią do wieszania, a nawet wyposażona w światło pomagające odnaleźć poszukiwaną rzecz we wnętrzu. 

Dobra szafa do sypialni – materiał wykonania 

Najbardziej popularne meble, dostępne w wielu wersjach kolorystycznych, różnych rozmiarach i układach są obecnie wykonywane z płyty laminowanej 16 mm. Ta grubość pozwala na odpowiednią sztywność konstrukcji, a jednocześnie wykończenie laminatem pozwala na różnorodną kolorystykę, która obecnie, jak pokazuje test szaf do sypialni, chętnie jest dobierana w taki sposób, że elementy szafy mają 2 lub nawet więcej kolorów, które z gustem dobrane dodają meblu elegancji. Elementem „must have” szafy do sypialni jest lustro umieszczone na drzwiach, przynajmniej jednym skrzydle, a często i na wszystkich. Również sposób otwierania drzwi, z uchylnych, często zostaje zastąpiony skrzydłami suwanymi.  Płyty laminowane to materiał trwały i tani. Powłoka taka jest odporna na mechaniczne uszkodzenia, na działanie promieni UV czy wysokie temperatury. W końcu płyty te dają możliwość pokrycia ich najróżniejszym kolorem, również imitującym drewno, w wersjach gładkich, błyszczących czy matowych.

Dobra i tania szafa do sypialni może też powstać z płyty MDF, choć materiał ten chętniej jest wykorzystywany do produkcji mebli kuchennych czy łazienkowych, ze względu na jego odporność na działanie wilgoci i fakt, że łatwo się go czyści. Do wykonania frontów, zarówno kuchennych jak i tych przeznaczonych do pokoju wykorzystuje się często płytę wiórową lub MDF okleinowaną naturalnym fornirem.  Warstwa okleiny o grubości od 0,5 do 0,8 mm, sprawia wrażenie, że mebel został wykonany z drewna, a jest to tańsze rozwiązanie od wykorzystania litego drewna. Drewno natomiast to, materiał zdecydowanie najdroższy, ale też jak mówią opinie o szafach do sypialni wykonane z drewna takie meble są użytkowane latami. Do wyboru przy tym rodzaju materiału mamy różne drewna, o różnych właściwościach, najczęściej mamy do czynienia z meblami wykonanymi z sosny, świerku, buku, brzozy czy olchy. Jednym z droższych materiałów jest dąb, coraz częściej też są wykorzystywane do budowy mebli drewna egzotyczne.

 

Wnętrze – jaka jest najlepsza szafa do sypialni?

Wyposażenie wnętrza w dużej mierze zależy od tego jakie rzeczy w szafie zamierzamy przechowywać. Jeśli mamy dużo odzieży przechowywanej w formie wiszącej, warto przeznaczyć sporo miejsca na umieszczenie wieszaków. Z kolei, jeśli chcemy tam umieścić ręczniki czy bieliznę pościelową – trzeba skupić się na wyposażeniu szafy w półki. Jednak, jak pokazuje przytoczony powyżej ranking szaf do sypialni, największym powodzeniem cieszą się meble, w których mamy przestrzenie o różnym przeznaczeniu. Powinny zatem w niej się znaleźć zarówno półki jak i przestrzeń do przechowywania odzieży w formie wiszącej. Dla wygody użytkownika warto pomyśleć też o 2-3 szufladach. 

 

 

FAQ

 

Jaka szafa do małej sypialni?

Większość użytkowników jest zdania, że w małej sypialni najlepiej sprawdzi się szafa narożna. Taki mebel jest uważany za nadzwyczaj pojemny, a dodatkowo producenci wciąż nas zaskakując, jeszcze pojemność takiej szafy zwiększają przez umieszczenie w części do wieszania garderoby nie jednego, a dwóch drążków umieszczonych w stosunku do siebie pod kątem prostym. Zabieg taki sprawia, że w miejscach dotychczas słabiej wykorzystanych, powodowanych kształtem mebla, po zastosowaniu takiego rozwiązania, można umieścić kolejne wieszaki z odzieżą.

Naturalnie jednak, że mebel do małej sypialni musi być o wymiarach, które przeznaczoną na szafę przestrzeń ściśle wypełnią, bez marnowania tej przestrzeni. Przymierzając się do zakupu mebla do ograniczonej przestrzeni zwymiarowanie go jest rzeczą podstawową.

Trzeba przy tym przewidzieć również przestrzeń od frontu szafy, aby dało się otworzyć na pełną szerokość drzwiczki, aby powkładać lub powyjmować z niej odzież. Do bardzo małej sypialni warto rozważyć zakup szafy wraz z nadstawką. Oczywiście trudniej będzie wysoko umieszczać odzież podstawową, której używamy na co dzień, ale przecież każdy dom ma przedmioty, do których rzadziej się sięga, a jednak pozbyć się ich nie chcemy. To jest właśnie odpowiednie miejsce do ich przechowywania. Kupując mebel z nadstawką możemy zwiększyć powierzchnię przechowywania o nawet 1/3.

Jak zaprojektować szafę do sypialni?

Projektem szafy do sypialni możemy zająć się samodzielnie, lub zlecić to wykonawcy naszej szafy. Jednak to my musimy wiedzieć, jakiego rodzaju przestrzeni potrzebujemy i co tak naprawdę w szafie i w jakiej ilości będzie przechowywane. Jeśli mamy dużo miejsca w sypialni i wielkość szafy ma drugorzędne znaczenie, a mamy sporo odzieży, warto zdecydować się na większy mebel. 

Na dużej powierzchni znajdziemy miejsce zarówno dla odzieży wiszącej, na umieszczenie szeregu półek do przechowywania poskładanej odzieży lub takich rzeczy jak bielizna pościelowa czy ręczniki, albo obrusy. Często też w szafie sypialnianiej chcielibyśmy mieć szuflady na bieliznę czy skarpetki, aby utrzymać w porządku i te części garderoby.

Więc jeśli projektujemy samodzielnie swoją szafę, warto zaplanować szczegółowo, czy więcej jest nam potrzebnych półek czy wieszaków? Czy może część modułu przeznaczonego do wieszania odzieży może być przeznaczone na koszule i bluzki, aby pod spodem umieścić moduł z szufladami? A może chcesz w szafie takiej zmieścić również odkurzacz? Dobrze jest wydzielić dla niego specjalne miejsce, aby nie stykał się z odzieżą. 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ