Dlaczego narożniki z funkcją spania to dobry wybór do salonu?

Ostatnio aktualizowane: 24.04.24

 

Kanapy to meble, które muszą znaleźć się w każdym salonie, a ich szeroka gama w sklepach umożliwia wybranie najlepszego modelu dla siebie. Konsumenci najczęściej decydują się na narożniki, szczególnie te z funkcją spania. Co sprawia, że meble te są tak chętnie kupowane i dlaczego warto mieć je w swoim domu? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w naszym artykule.

 

Narożniki w małych pomieszczeniach

Najważniejszą zaletą narożników jest ich kształt, który umożliwia wpasowanie ich w nawet bardzo ciasne pomieszczenia. Co więcej, choć mogą zajmować niewiele miejsca, zapewniają dużą wygodę użytkownikom. Wysoki komfort odpoczynku daje duża powierzchnia, która powstaje dzięki połączeniu dwóch elementów pod kątem 90 stopni. W rezultacie mebel jest większy niż standardowa sofa, a oferuje tyle samo przestrzeni do odpoczynku co fotele i kanapa. Nie zajmuje przy tym tak dużo miejsca, jak cały zestaw wypoczynkowy i umożliwia swobodne poruszanie się po pomieszczeniu. Pomiędzy dwoma prostopadłymi elementami kanapy można ustawić stolik lub puf, oszczędzając przestrzeń wokół narożnika. Najlepszy narożnik z funkcją spania to taki, który zapewnia wygodę w dzień i w nocy oraz poprawia wygląd salonu. Właściwie dobrany rozmiar mebla pozwala optycznie powiększyć nawet nieduże pomieszczenie i wykorzystać każdą przestrzeń, której w małych pokojach może czasem brakować. Narożnik pozwoli Ci zagospodarować nawet kąt salonu, który zwykle pozostaje pusty. Ponadto modele z funkcją spania mogą przekształcić pomieszczenie na przytulną sypialnię, bez przesuwania pozostałych mebli i elementów wyposażenia. Zapewniają one powierzchnię porównywalną do łóżka małżeńskiego, ale w ciągu dnia nie zajmują cennego miejsca użytkowego. Warto rozważyć zakup narożnika, nawet jeżeli nie spędzasz każdej nocy na kanapie w salonie. Wygodny mebel przyda się, kiedy pojawi się potrzeba przenocowania dodatkowej osoby, a rozkładany model zapewni jej duży komfort.  

Przestronne pomieszczenie

Narożników nie trzeba ustawiać jedynie w rogu pokoju, jeżeli pozwala na to wielkość salonu, można umieścić je nawet na środku pomieszczenia. Rozwiązanie to sprawdzi się szczególnie w mieszkaniach, w których przeważa otwarta przestrzeń. Narożnik wizualnie ociepli wnętrze, ponieważ niweluje wrażenie pustego pomieszczenia, które powstaje na skutek ustawienia mebli jedynie przy ścianie. Ponadto taka kanapa może pomóc w podzieleniu przestrzeni, która jednak wciąż pozostanie otwarta. Niski narożnik oddzieli strefę wypoczynkową od kuchennej, jadalnianej i biurowej, nie tworząc fizycznej bariery, jaką jest ściana, wysoki regał lub szafka. Dostępne na rynku modele są starannie wykończone z każdej strony, dlatego można swobodnie umieścić je w dowolnym miejscu salonu, bez obaw, że widoczny będzie jakikolwiek mankament mebla. Wydzieloną strefę można podkreślić dodatkami i dywanem, który również na podłodze wyznaczy miejsce wypoczynku. Mając do dyspozycji dużą przestrzeń, możesz zdecydować się na wykorzystanie modułów, oferowanych przez wielu producentów. Wybierając dowolne elementy narożnika, warto stworzyć mebel o nietypowym kształcie, idealnie dopasowanym do swoich potrzeb.

 

Wygoda

Kanapa w salonie to miejsce, na którym spędza się najwięcej czasu, dlatego warto wybrać wygodny model. Narożniki zapewniają nie tylko dużo miejsca do odpoczynku, nierzadko więcej niż sofa i osobne fotele, ale także podnoszą komfort wypoczynku. Dzięki konstrukcji z szezlongiem można odpoczywać na nich w pozycji siedzącej i półleżącej, bez potrzeby układania kręgosłupa w nienaturalnej pozycji. Narożniki z funkcją spania, które wykorzystywane są również w nocy, mają większą powierzchnię użytkową niż tradycyjne modele kanap. W rezultacie wypoczynek jest efektywniejszy, cały organizm lepiej regeneruje się i odpoczywa. Duże modele narożników mają także większą głębokość siedziska i wyższe oparcia, co przekłada się na komfort podczas codziennego użytkowania.

Dodatkowe funkcje

Narożniki w salonie są często ładne i wygodne, ale także wielofunkcyjne. Oprócz możliwości rozłożenia kanapy do spania wiele modeli oferuje również dodatkowe schowki i pojemniki. Najczęściej stosowanym udogodnieniem są skrzynie na pościel, znajdujące się pod siedziskiem narożnika. Niektóre kanapy mają także schowki ukryte w podłokietnikach, w których możesz umieścić poduszki, koc lub inne elementy wyposażenia. Oprócz tego producenci oferują szeroki wybór tkanin na obicie mebla, w wielu kolorach i fakturach, możesz więc dopasować model, który Cię zachwycił, do swoich potrzeb. Coraz częściej również pojawia się dodatkowa możliwość, mianowicie dowolne ustawienie szezlonga. Zwykle był on umiejscowiony pod kątem prostym do głównego siedziska, obecnie wiele modeli można dostosowywać do swoich potrzeb. Tym sposobem szezlong może być umiejscowiony pod kątem nie 90, a nawet 45 stopni. Zaletą narożników jest ich uniwersalność, ponieważ pasują do wnętrza urządzonego w każdym stylu. Odnajdą się nawet w bardzo eleganckich aranżacjach glamour, jak również w minimalistycznych, nawiązujących do natury, wnętrzach skandynawskich. Można znaleźć także modele, które zwracają uwagę nietypowym designem lub jaskrawym kolorem. Takie narożniki warto wykorzystać jako centralny element całego wystroju i potraktować jako wyznacznik stylu we wnętrzu. Kanapy narożne są meblami, których nie da się ukryć w pomieszczeniu, na szczęście jednak są one nie tylko praktyczne, ale także ładne. 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ