Ranking 3 najlepszych materacy nawierzchniowych 160×200 w 2024

Ostatnio aktualizowane: 21.02.24

 

Materace nawierzchniowe 160×200 – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Jeśli po pewnym czasie okaże się, że wybrany przez Ciebie materac jest za twardy lub zbyt miękki, nie musisz go wymieniać. Wystarczy, że dokupisz do niego topper, czyli specjalną nakładkę. Przygotowaliśmy zestawienie, w którym opisaliśmy najbardziej popularne modele w rozmiarze 160 x 200 cm. Na pierwszym miejscu jest materac nawierzchniowy Hevea Topper Visco, wypełniony termoelastyczną pianką. W komplecie jest przyjemny w dotyku pokrowiec, który chroni topper przed zabrudzeniem. W razie potrzeby możesz zrolować nakładkę i schować ją do szafy, jej przechowywanie nie jest kłopotliwe. Dodatkową zaletą produktu jest solidność. To materac dwustronny, który można swobodnie obracać, dlatego jest bardziej odporny na odkształcenia. Drugie miejsce należy do modelu Frankhauer Iaso. Wykonano go z lateksowanego kokosu, który gwarantuje stałą cyrkulację powietrza. To skutecznie zapobiega namnażaniu się wirusów, bakterii i roztoczy wewnątrz toppera. Materac jest bardzo dobrą propozycją dla alergików, a także par, ponieważ nie przenosi drgań.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Materac został wykonany z termoelastycznej pianki o dużej gęstości i zapewnia komfortowy wypoczynek. Do kompletu dołączony jest pokrowiec. To model o średniej twardości z dwiema stronami użytkowymi, co oznacza, że możemy go obracać.

Wady

Nie zawsze zdejmowanie pokrowca jest proste. Czasami zacina się zamek i trzeba nim mocno szarpnąć, aby się przesunął (należy zachować ostrożność, żeby go przy tym nie uszkodzić).

Podsumowanie

Topper ma wysokość ok. 7 cm. Pozwala on na skorygowanie nieodpowiednio dobranej twardości materaca. Co więcej, model daje możliwość zmniejszenia ryzyka powstawania odleżyn u osób z ograniczoną zdolnością poruszania się. Materac może być używany jako nakładka hotelowa.

Drugi wybór

Zalety

Model bardzo dobrze nadaje się dla par. Wykonano go z trwałego i odpornego na odkształcenia kokosu lateksowanego, jego grubość jest równa 3 cm. Topper wykazuje właściwości antyalergiczne i antygrzybiczne, zapewnia stałą cyrkulację powietrza.

Wady

Początkowo nakładka może wydawać się za twarda, co negatywnie wpływa na komfort snu. Dopiero po kilku dniach w pełni przyzwyczaimy się do nowego materaca.

Podsumowanie

W zestawie znajdziemy antyalergiczny pokrowiec, który można z łatwością zdjąć i wyprać w pralce. Topper utwardza i usztywnia powierzchnię spania. Jest on odpowiedni dla osób ważących więcej niż 100 kg. Model jest polecany alergikom, nie ma ryzyka, że w środku będą namnażać się bakterie i roztocza.

Rozważ też

Zalety

Topper jest dwustronny. Dołączono do niego miękki, zdejmowany pokrowiec o antyalergicznych właściwościach. To oznacza, że wewnątrz materaca nie będą namnażać się bakterie, roztocza i inne mikroorganizmy. Jest to dobry wybór dla alergików.

Wady

Część kupujących zauważyła, że po kilkukrotnym praniu w wysokiej temperaturze (60 st. C), pokrowiec zaczyna się mechacić. Nie wygląda to estetycznie.

Podsumowanie

Materac jest bardzo twardy (poziom H4), poleca się go osobom ważącym ponad 110 kg. Jego grubość wynosi 3 cm. Topper został utwardzony matą kokosową, która zapewnia stałą cyrkulację powietrza. Z tego względu na nakładce mogą spać osoby zmagające się z nadmierną potliwością.

 

 

3 najlepszych materacy nawierzchniowych 160×200. Opinie w 2024 roku

 

1. Hevea Topper Visco

 

Materac nawierzchniowy Hevea Topper Visco to produkt, który cieszy się dużą popularnością wśród Internautów. Wymiary modelu to 160 cm x 200 cm, dlatego możesz ułożyć go na niewygodnym łóżku lub wersalce. Wysokość produktu to 5 cm, więc sprawdzi się on również jako samodzielne posłanie.

Sporo osób, które ma w domu materace ma problem z ich przechowywaniem. Na szczęście prezentowany model można w prosty sposób zwinąć, by nie zajmował on zbyt dużo cennego miejsca. We wnętrzu materaca znajduje się termoelastyczna pianka, która gwarantuje prawidłowe podparcie ciała. Z tego powodu użytkownik nie zapada się w czasie snu, a to zmniejsza bóle pleców. Model ma właściwości antyodleżynowe, dlatego polecany jest osobom, które zmuszone są do ciągłego leżenia w łóżku. Cały produkt pokryto miękkim pokrowcem uszytym z poliestru i bawełny. Tkaninę można w prosty sposób zdjąć i wyprać, co pomaga w utrzymaniu czystości materaca.

Prezentowany produkt ma bardzo wiele zalet, dlatego cieszy się on popularnością wśród Internautów. Model jest nie tylko wygodny, ale również łatwo go przechowywać. Poza tym materac ma specjalne gumki, przy pomocy których przymocujesz go do głównego materaca.

Materac Hevea Topper Visco ma wysokość ok. 7 cm. Jest on wypełniony termoelastyczną pianką. To model o średnim poziomie twardości.

 

Zalety

Dwie strony użytkowe: To topper z dwiema stronami użytkowymi, co oznacza, że możemy go obracać. W ten sposób zapobiegniemy jego zbyt szybkiemu odkształceniu.

Łatwe przechowywanie: Jeśli przez pewien czas materac nie będzie nam potrzebny, wystarczy go zrolować i schować do szafy. Z pewnością nie zajmie w niej dużo miejsca.

Zapobiega odleżynom: To model zapobiegający powstawaniu odleżyn, dlatego nadaje się dla osób obłożnie chorych. Wykazał to test materaców nawierzchniowych 160 x 220 cm.

Miękki pokrowiec: Razem z topperem dostajemy w komplecie miękki pokrowiec uszyty z bawełny i poliestru. Nie podrażnia on skóry.

Zapewnia komfortowy wypoczynek: Nakładka gwarantuje komfortowy wypoczynek, ponieważ zmniejsza twardość głównego materaca i dobrze podpiera całe ciało.

 

Wady

Niewygodne zdejmowanie pokrowca: Zdejmowanie pokrowca nie zawsze jest wygodne, a wszystko przez zacinający się zamek błyskawiczny.

 

 

 

 

2. Frankhauer Iaso

 

Topper Frankhauer Iaso jest wykonany z lateksowanego kokosu o grubości 3 cm. To dobry materac nawierzchniowy 160 x 200 cm do 450 zł.

 

Zalety

Odpowiedni dla alergików: Model nadaje się dla alergików i osób wrażliwych, gdyż ma właściwości antygrzybiczne. Ponieważ nakładka jest przewiewna, w jej wnętrzu nie namnażają się bakterie ani roztocza.

Pokrowiec w komplecie: Do materaca dołączono antyalergiczny pokrowiec, który jest przyjemny w dotyku. Można go prać w pralce w wysokiej temperaturze (do 60 st. C).

Nadaje się dla par: Topper jest często polecany parom. Wynika to z tego, że nie przenosi drgań, jakie powstają podczas wstawania z łóżka czy zmiany pozycji.

Usztywnia powierzchnię spania: Za pomocą materaca możemy usztywnić powierzchnię spania, aby zapobiec ciągłemu zapadaniu się.

 

Wady

Trzeba się do niego przyzwyczaić: W pierwszych dniach użytkowania toppera możemy odczuwać lekki dyskomfort. Trzeba przyzwyczaić się do twardszej powierzchni spania.

 

 

 

 

3. Sleep O’Clock Fit

 

Model Sleep O’Clock Fit to wygodny materac nawierzchniowy 160 x 200 w dobrej cenie. Klasa twardości tego produktu to H4, więc jest on polecany osobom, które nie lubią lub nie mogą spać na bardzo miękkich modelach.

Jest to dwustronny produkt, który właściciel może dowolnie przekładać tak, by zapewnić sobie wygodny wypoczynek. Największym atutem modelu jest znajdująca się w środku mata kokosowa zapewniająca odpowiednie podparcie kręgosłupa w czasie snu. Poza tym takie wypełnienie jest bardzo przewiewne, dlatego we wnętrzu nie powinny rozwijać się bakterie i roztocza. Co więcej, materac nie odkształca się nawet mimo dużego nacisku, dlatego będzie Ci on służył przez wiele lat. Liczne testy potwierdziły, że mata kokosowa dobrze odprowadza wilgoć na zewnątrz, więc utrzymanie produktu w czystości jest bardzo łatwe. Prezentowany model może pełnić funkcję nakładki na niewygodne łóżko.

Zapoznaliśmy się z wieloma recenzjami osób, które kupiły ten produkt. Niemal wszystkie są bardzo zadowolone z tej inwestycji. Internauci często chwalili warstwę twardej maty kokosowej, która gwarantuje odpowiednie wsparcie kręgosłupa w czasie snu, co niweluje bóle pleców.

Sleep O’Clock Fit to bardzo twardy topper o wysokości 3 cm. Jest on wykonany z maty kokosowej.

 

Zalety

Wytrzymałość: Materac jest bardzo wytrzymały i możemy go używać przez dłuższy czas. Co ważne, w razie potrzeby możemy przewrócić go na drugą stronę. Nie należy się obawiać, że po kilku miesiącach topper ulegnie trwałym odkształceniom.

Zapewnia dobrą cyrkulację powietrza: Wykorzystana do produkcji modelu mata kokosowa zapewnia dobrą cyrkulację powietrza. Tym samym ryzyko, że wewnątrz materaca zaczną namnażać się bakterie i inne drobnoustroje jest zmniejszone do minimum. Na zakup toppera mogą zdecydować się alergicy.

Ochrona przed zabrudzeniami: Nie musimy się obawiać, że nakładka szybko się zabrudzi. Dołączono do niej ochronny pokrowiec, który skutecznie zapobiega powstawaniu plam na materacu.

 

Wady

Pokrowiec się mechaci: Część osób zauważyła, że po kilkukrotnym praniu w wysokiej temperaturze pokrowiec zaczyna się mechacić. Przez to traci on estetyczny wygląd.

 

 

 

 

Jaki materac nawierzchniowy 160×200 wybrać?

 

Osobom, które mają twardy lub niewygodny materac polecamy inwestycję w materac nawierzchniowy. Taki produkt poprawia nasz komfort w czasie wypoczynku i sprawia, że nie zapadamy się. Obecnie na rynku dostępna jest bardzo duża liczba takich produktów, dlatego postanowiliśmy ułatwić Ci zakup i przygotowaliśmy krótki poradnik z praktycznymi wskazówkami.

Przedmiotem naszego artykuły są najlepsze materace nawierzchniowe 160 x 200 cm, które sprawdzą się na dużych łóżkach. Tego typu produkt możesz położyć na stare łóżko, kanapę czy niewygodną wersalkę. Wiele osób używa też takich modeli jako maty na łóżko, które umieszczają na zbyt twardym materacu.

Poszukując idealnego produktu na pewno zauważyłeś, że materace są opatrzone znakiem H, pod którym znajduje się numer. Co to oznacza? Tym symbolem określa się klasę twardości, gdzie H1 to najbardziej miękki materac, a H4 to najtwardszy. Znajomość tych oznaczeń jest niezbędna, bo każdy z nas ma inne zapotrzebowania. Przyjmuje się, że produkty oznaczone symbolem H1 przeznaczone są dla osób, których waga nie przekracza 60 kg. Z kolei materace H2 – do 80 kg, H3 – do 110 kg, a H4 -powyżej 110 kg.

Bardzo ważne jest też wypełnienie interesującego Cię produktu. Do najpopularniejszych modeli zaliczamy te wykonane z pianki lub lateksu. Materace lateksowe są często wybierane przez alergików, gdyż uniemożliwiają rozwój grzybów i bakterii. Materiał jest elastyczny, dlatego produkt nie ulegnie deformacji nawet mimo częstego używania. Jeśli cierpisz na przewlekłe bóle pleców, polecamy Ci zainwestować w taki model, bo zapewnia on dobre podparcie kręgosłupa. Z kolei materace piankowe są znacznie bardziej miękkie, więc poleca się stosowanie ich jako nakładki na niewygodne łóżko. Pianka szybko dopasowuje się do budowy naszego ciała, dzięki swojej elastyczności. Coraz większą popularnością cieszą się ostatnio modele z matą kokosową. Takie produkty cechują się dużą przewiewnością, dlatego łatwo jest zachować czystość posłania. Podejmując decyzję musisz się przede wszystkim kierować swoją wygodą. Najlepszy materac nawierzchniowy 1600×200 w 2024 roku to taki, który zapewni Ci właściwe podparcie kręgosłupa, jednocześnie nie będzie zapadał się pod Twoim ciężarem.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ