Ranking 5 najlepszych poduszek elektrycznych w 2024

Ostatnio aktualizowane: 21.05.24

 

Poduszka elektryczną – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Zimą często poszukujemy dodatkowych źródeł ciepła. W domu dobrze pełnią taką funkcję poduszki elektryczne. Dlatego postanowiliśmy przyjrzeć się tym produktom, aby wyłonić najlepszą z nich. Po przeprowadzonych badaniach okazało się, że klienci są najbardziej zadowoleni z modelu Adler AD 7403. Poduszka ta zyskała tak wiele pozytywnych opinii, że śmiało możemy ją nazwać najlepszą poduszką elektryczną roku 2024. Ma ona pięć stopni regulacji temperatury, oraz timer do ustawienia nawet do ośmiu godzin pracy. Poduszka szybko się rozgrzewa i utrzymuje równomierny poziom temperatury na całej powierzchni. Sterowanie odbywa się za pomocą pilota umieszczonego na kablu zasilającym.  Zarządzanie funkcjami poduszki jest łatwe i intuicyjne, zatem nikomu nie sprawi kłopotu. Bardzo użyteczną funkcją jest umieszczenie na jednej stronie poduszki dwóch kieszonek, które świetnie nadają się do schowania w nich dłoni, lub stóp, które chcemy rozgrzać. Dodatkowo poduszki te są dostępne w kilku wersjach kolorystycznych, zatem każdy może dobrać kolor do własnych gustów i wystroju. Drugą propozycją, która też zainteresowała klientów w wysokim stopniu jest model Microlife FH 200. Posiada on równie ciekawe funkcje i możliwości ustawień.

5 najlepszych poduszek elektrycznych. Opinie w 2024 roku

 

Z wiekiem coraz częściej dokuczają nam różne dolegliwości reumatyczne, bóle o różnym podłożu, których całkowite wyeliminowanie nie jest możliwe. Tabelki przeciwbólowe tylko powierzchownie łagodzą ból, szkodząc przy tym naszej wątrobie. Dobra poduszka elektryczna jest alternatywą dla tabletek, czy mało skutecznych maści. Pomaga złagodzić bóle, a także poprawić krążenie krwi. Dlatego przygotowaliśmy zestawienie poduszek, które przydadzą się w codziennej, domowej terapii ciepłem.

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Pozwala nam kontrolować temperaturę w swoim wnętrzu. Jest to idealny wybór dla osób, które mają problem z nerwobólami lub spiętymi mięśniami. Poduszka ta posiada specjalny system zabezpieczający, który chroni przed przegrzaniem.

Wady

Model ten nie posiada uchwytu. Może to być znacznym utrudnieniem w przenoszeniu produktu. Oprócz tego, poduszka nie wyłącza się automatycznie, musimy zatem pamiętać o każdorazowym jej wyłączeniu przy użyciu przycisku.

Podsumowanie

Produkt dostępny jest w dwóch kolorach, dlatego możemy dopasować go do stylizacji naszego mieszkania. Oprócz tego jest on bardzo łatwy do oczyszczania, możemy go po prostu wyprać w pralce. Materiał tego modelu jest wykonane z miłego polaru. Niestety sprzęt sam się nie wyłącza.

Drugi wybór

Zalety

Jednym z największych atutów tej poduszki elektrycznej jest jej automatyczne wyłączenie. Dzięki temu możemy bez obawy używać jej nawet w nocy. Łatwo możemy zdjąć z niej poszewkę, więc wypranie jej nie będzie dla nas problemem.

Wady

Urządzenie to wyróżnia się stosunkowo niską mocą. Jest to jedynie 60 W. W porównaniu do innych modeli jest to niewiele. Dlatego sprzęt nie jest zbyt wydajny.

Podsumowanie

Poduszka ta ma 3 różne poziomy regulacji temperatury. Możemy zatem dobrać ją do naszych potrzeb, aczkolwiek trzeba pamiętać, że urządzenie nie jest najwydajniejszą propozycją na rynku. Produkt posiada ponadto wszystkie potrzebne certyfikaty, które potwierdzają bezpieczeństwo tego modelu.

Rozważ też

Zalety

Poduszka ta idealnie nadaje się dla osób, które cierpią na reumatyzm. Częste używanie jej pozwala ukoić ból. Do zestawu dołączony został pilot, którym regulujemy dwa poziomy temperatury – szybkie i wolne nagrzewanie.

Wady

Dla niektórych użytkowników dwa poziomy temperatury mogą być niewystarczające dla komfortowego użytkowania produktu. Oprócz tego poduszka ta nie posiada zbyt dużej mocy, jest to 60 W.

Podsumowanie

Poduszka ta jest produktem, który jest bardzo łatwy w użyciu, a poza tym łatwo się go czyści. Wystarczy pozbawić poduszkę z poszewki i wyprać ją w pralce. Piaskowy kolor modelu współgra ze stylizacjami wielu wnętrz.

 

1. Poduszka elektryczny Adler AD 7403 zielona

 

Ranking poduszek elektrycznych otwiera model Adler AD 7403. Jest to świetna propozycja dla osób z dolegliwościami gośćcowymi i reumatycznymi. Udowodniono, że świetnie łagodzi nerwobóle i oczywiście rozluźnia mięśnie. Dlaczego jest to najlepsza poduszka elektryczna?

Głównie ze względu na 5 stopniową regulację temperatury, co pozwala na dostosowanie poduszki do własnych potrzeb. Kolejne usprawnienie to kontroler z wyświetlaczem oraz minutnik do 8 godzin. Poduszka doskonale rozprowadza ciepło, szybko się nagrzewa, a więc można z niej korzystać od razu po podłączeniu.

Ma wygodne kieszenie na stopy, a temperaturę można regulować za pomocą pilota na kablu zasilającym. Nie można też zapomnieć o pozytywnych opiniach użytkowników tego modelu. Ceniony jest nie tylko za jakość wykonania, ale również energooszczędność i wydajność. Wymiary poduszki to 38 cm x 38 cm, a moc wynosi 80 W.

Aby zabezpieczyć użytkownika, w poduszce zamontowano system zabezpieczający przed przegrzaniem. Wadą może być natomiast brak uchwytu do przenoszenia, czy wyłączenia automatycznego, gdy urządzenie spadnie z łóżka. Znajdziemy w niej natomiast lampę kontrolną. Poduszka jest dostępna w kolorze zielonym lub niebieskim. Sam pokrowiec jest wykonany z miękkiego, miłego w dotyku polaru, który można prać w pralce.

Ranking poduszek elektrycznych otwiera model Adler AD 7403. Jest to świetna propozycja dla osób z dolegliwościami gośćcowymi i reumatycznymi. Udowodniono, że świetnie łagodzi nerwobóle i oczywiście rozluźnia mięśnie. Wymiary produktu to 38 cm x 38 cm. Jej moc wynosi 80 W. Według konsumentów jest to najlepsza poduszka elektryczna w 2024 roku.

 

Zalety

Regulacja: Urządzenie ma 5 – stopniową regulację temperatury, co umożliwia dostosowanie poduszki do naszych potrzeb. Mogą więc z niej korzystać osoby, które potrzebują intensywnego ogrzewania i takie, które nie przepadają za wysokimi temperaturami. Urządzenie ustawiamy przy użyciu pilota na kablu zasilającym.

Kontrola pracy urządzenia: Bardzo praktycznym rozwiązaniem jest kontroler z wyświetlaczem oraz minutnikiem, który możemy ustawić do 8 godzin. Możesz nastawić poduszkę na dany czas i spokojnie pójść spać, bez konieczności ustawiania budzika, aby wyłączyć sprzęt.

Rozprowadzanie ciepła: W swoich ocenach konsumenci potwierdzają, że poduszka doskonale rozprowadza ciepło i szybko się nagrzewa.

System zabezpieczeń: Urządzenie ma system zabezpieczeń przed przegrzaniem. Jeśli zapomnisz ustawić minutnika i zaśniesz na poduszce sama się wyłączy, gdy zacznie osiągać zbyt wysoką temperaturę.

Miła w dotyku: Poduszka posiada pokrowiec, który wykonany jest z miękkiego, miłego w dotyku polaru. Można go zdjąć, a następnie uprać w pralce

 

 

 

 

2. Poduszka elektryczna Microlife FH200

 

Druga propozycja to poduszka ogrzewająca Microlife FH200. Ma ona głównie funkcję ogrzewania, przez co zajmuje drugą lokatę.

Jest to poduszka o niezwykle gładkim materiale, który świetnie radzi sobie z ogrzewaniem tych partii ciała, które z pewnych powodów pozostają zimne. Jest to również ciekawa propozycja na zimowe wieczory. Dużą zaletą tego urządzenia jest równomierna dystrybucja ciepła oraz stała kontrola temperatury. Używając tej poduszki nie należy obawiać się zbytniego ciepła, można ją również zabrać do łóżka, gdyż po 90 minutach następuje automatyczne wyłączenie. Nie ma więc obawy, że będzie działała przez całą noc. To również dobre rozwiązanie, gdy zdarza się nam zapominać o wyłączeniu urządzeń elektrycznych. Jest to w 100 % bezpieczne urządzenie ze wszystkim odpowiednimi certyfikatami.

Poduszka ma 3 poziomy regulacji temperatury. Charakteryzuje je niski poziom mocy – 60W. Ściągana poszewka to niezwykle wygodne rozwiązanie – gdy się zabrudzi można ją uprać i z powrotem założyć. Urządzenie ma też długi kabel sieciowy o długości 2,1 m, a wymiary poduszki to 44 x 36 cm. Świetnie działanie potwierdzają też bardzo dobre opinie o poduszkach elektrycznych tego producenta.

Następna propozycja to poduszka ogrzewająca Microlife FH200. Urządzenie zostało wyposażone w długi, 2,1 m kabel sieciowy. Produkt ma wymiary 44 cm x 36 cm. Jego moc to 40 W.

 

Zalety

Doskonałe ogrzewanie: Urządzenie bardzo dobrze rozprowadza ciepło, dzięki czemu świetnie ogrzewa wszystkie partie ciała. Dzięki temu, że użytkownik ma wgląd w stopień nagrzania, może kontrolować pracę poduszki, dostosowując ją do swoich potrzeb.

System automatycznego wyłączania: Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest system zabezpieczeń przed przegrzaniem oraz opcja automatycznego wyłączenia po 90 minutach pracy. Dzięki temu, nawet gdy zaśniesz, urządzenie samo przestanie działać.

Przyjemny w dotyku materiał: Jest to poduszka z pokrowcem, który jest bardzo miły w dotyku. To zapewnia nam komfort w czasie relaksu. Poza tym, tkanina nie podrażnia skóry, co jest szczególnie istotne dla osób, które mają bardzo delikatną cerę.

Regulacja: Poduszka posiada system regulacji temperatury na 3 poziomach. Możesz więc dostosować pracę urządzenia do Twoich potrzeb, tego jak zmarznięte jest Twoje ciało lub jego partie.

 

 

 

 

3. Electro-line Poduszka elektryczna TX60 35×45 cm

 

Electro-line poduszka elektryczna TX60 o wymiarach 35×45 cm to trzecia propozycja w naszym rankingu. Jej regularne używanie pozwala na zmniejszenie bólu nóg, również tych spowodowanych przez choroby reumatyczne.

Świetnie działa też na ból kręgosłupa. Poradzi sobie także z różnego rodzaju nerwobólami i dodatkowo usprawni krążenie krwi w nogach. Jest to dobra i tania poddusza elektryczna, z której korzysta wiele osób. Nie posiada jednak żadnych dodatkowych funkcji, jak poprzednie propozycje. Jest jednak łatwa w użyciu i w 100% bezpieczna. Poduszka Electro-Line TX 60 ma powłoczkę, która została wykonana z poliestru i ma kolor piaskowy. Urządzenie ma dwie pozycje ustawienia temperatury (1 – nagrzewa wolniej, 2- szybciej), a dodatkowo ma zabezpieczanie przed przegrzaniem. Waga poduszki to zaledwie 326 kg. Moc znamionowa urządzenia to 60 W.

Model został wyposażony w pilot, dzięki któremu można regulować temperaturę. Poduszka nie szkodzi zdrowiu, dlatego można ją używać regularnie. Powłoczka poduszki jest zdejmowana i gdy zostanie zabrudzona, można ją wyprać. Warto też wspomnieć o wielu pozytywnych opiniach na temat tego produktu, w których użytkownicy wspominają o świetnym rozmiarze oraz dużej wydajności.

Electro-line TX60 o wymiarach 35 cm × 45 cm to kolejna w naszym rankingu propozycja, która pozwala zminimalizować skutki choroby reumatycznej. Jest to lekki model, który waży zaledwie 326 g. Jego moc wynosi 60 W. Jest to dobra poduszka elektryczna do 100 zł.

 

Zalety

Eliminuje różne bóle: Konsumenci potwierdzają, że regularne używanie poduszki usprawnia krążenie krwi, poprawia samopoczucie, zmniejsza bóle nerwowe i reumatyczne.

Prosta obsługa: Jest to prosty w obsłudze sprzęt, stanowiący idealną propozycję dla osób starszych. Wystarczy podłączyć go do prądu, wcisnąć przycisk start i gotowe.

Przyjemna w dotyku: Poduszka ma powłoczkę wykonaną z poliestru. Materiał ten nie podrażnia skóry i jest miły w dotyku, co zapewnia komfortowy wypoczynek. Warto wspomnieć, że pokrowiec jest zdejmowany i można go bez obaw prać w pralce.

Regulacja pracy: Urządzenie jest wyposażone w pilot, dzięki któremu możemy bez problemu regulować temperaturę. System zmiany grzania jest możliwy między dwiema pozycjami – pierwsza nagrzewa wolniej, a druga szybciej.

 

Wady

Brak systemu auto wyłączania: Niestety, prezentowany sprzęt nie ma systemu auto wyłączenia. Nie należy więc uruchamiać poduszki w momencie, gdy udajemy się spać.

 

 

 

 

4. Poduszka elektryczna P-60 Poduszka elektryczna

 

Czwarta propozycja to poduszka elektryczna RSP P-60, która w zasadzie jest ruchomym przyrządem grzejnym. Model wspaniale nagrzewa ciało.

Poduszka ma dwa ograniczniki temperatury, które automatycznie zabezpieczają urządzenie przed nagrzaniem, a jednocześnie chronią użytkownika przed poparzeniem. Urządzenie jest wyposażone w czteropołożeniowy przełącznik mocy, który pozwala użytkownikowi na regulowanie temperatury lub też automatyczne wyłączenie. Poduszka pomaga w eliminowaniu bólu pleców i stawów, a także osobom, które cierpią na reumatyzm lub częste skurcze. Moc poduszki to 30 lub 60 W – w zależności który stopień wybierzemy. Urządzenie ma II stopień zabezpieczenia przed porażeniem. Powłoczka poduszki została wykonana z miękkiej w dotyku flaneli. Model dostępny jest w kilku wersjach kolorystycznych – brązowym, rubinowym, niebieskim, czy nawet pistacjowym. Wymiary poduszki to 440×340 mm, a jej waga to 500 g.

Bardzo wygodnym rozwiązaniem jest również świecąca się lampka sygnalizacyjna, która informuje o załączeniu obwodu elektrycznego poduszki. Urządzenie ma 2 lata gwarancji od producenta. Dodatkową gwarancję jakości mogą też stanowić pozytywne opinie o produkcie. Jego użytkownicy za największą zaletę uznali wydajność oraz prostą obsługę.

Ciekawą propozycją jest też poduszka elektryczna RSP P-60 o mocy maksymalnej 60 W. Wymiary produktu to 44 cm × 34 cm, a jego waga to 500 g.

 

Zalety

System zabezpieczeń: Prezentowany model posiada bardzo dobry system zabezpieczeń przed przegrzaniem, a tym samym zabezpieczający użytkownika przed poparzeniem. Produkt ten ma dwa ograniczniki temperatury. Praktycznym rozwiązaniem jest też lampka, która sygnalizuje, że urządzenie jest podłączone do prądu.

Regulacja temperatury: Przyrząd jest wyposażony w czteropołożeniowy przełącznik mocy. To dzięki niemu użytkownik może regulować temperaturę, a także ustawić automatyczne wyłączenie poduszki.

Przyjemna powłoczka: Poszycie poduszki zostało wykonane z miękkiej w dotyku flaneli. To zapewnia komfort w czasie relaksu. Warto dodać, że poszewka jest zdejmowana i można ją bez obaw prać w pralce.

 

Wady

Cena: Jest to najdroższy model w naszym zestawieniu. Jeśli więc nigdy nie korzystałeś z takiego urządzenia, to przyrząd może być mało atrakcyjny.

 

 

 

 

5. Beurer poduszka rozgrzewająca HK Comfort

 

Nasza ostatnia propozycja to poduszka elektryczna Beurer HK Comfort. Jest to urządzenie, zapewniające poczucie komfortu przy jednoczesnym, lekkim działaniu. System automatycznego wyłączania zapewnia nam bezpieczeństwo. Poduszka wyłącza się po 90 minutach. Dodatkowe zabezpieczenie gwarantuje system BSS.

Użytkownik może regulować temperaturę urządzenia na trzech stopniach. Przyrząd ma elektroniczny system regulacji, a poziomy temperatury są podświetlane. To pozwala na dostosowanie pracy poduszki do naszych potrzeb. Dzięki temu, że szybko się ona nagrzewa, gdy jesteśmy zmarznięci, możemy sprawnie przystąpić do terapii ciepłem.

Wkład grzejny jest pokryty miękkim i przyjemnym w dotyku materiałem, który jest zdejmowany.  Warto podkreślić, że tworzywo zostało odznaczone certyfikatem Öko – Tex 100.

W efekcie, możemy prać poszewkę w pralce w temperaturze 30 st. C. Wymiary poduszki to długość – 44 cm i szerokość – 30 cm. Moc urządzenia to 100 W. Prezentowany produkt ceniony jest za solidne wykonanie i przyjemny w dotyku materiał.

Ostatni produkt, który chcemy zaprezentować to poduszka elektryczna Beurer HK Comfort o mocy 100 W. Prezentowany przyrząd posiada wymiary długości – 44 cm i szerokości – 30 cm.

 

Zalety

Zabezpieczenia: Prezentowane urządzenie jest wyposażone w system automatycznego wyłączenia po 90 minutach. Możesz więc położyć się do łóżka z poduszką, gdyż sama się wyłączy. Dodatkowo model ten ma system BSS, zabezpieczający użytkownika przed poparzeniem, a urządzenie przed przegrzaniem.

Regulacja: Model ten można regulować na trzech stopniach. Dzięki temu dostosujesz pracę produktu do Twoich potrzeb.

Materiał: Produkt wykonany jest z miękkiego, przyjemnego w dotyku materiału, oznaczonego certyfikatem Öko – Tex 100. Możesz więc mieć pewność, że nie podrażni nawet najbardziej wrażliwej skóry. Co istotne, poszewkę można zdjąć i uprać w pralce.

 

Wady

Wygląd: Konsumenci podkreślają, że produkt ten nie jest najbardziej atrakcyjną propozycją na rynku. W przeciwieństwie do innych modeli, raczej nie będzie stanowić ozdoby pomieszczenia.

Cena: Jest to dość drogi model, o dość silnej, tańszej konkurencji.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaką poduszkę elektryczną kupić?

 

Jesień i zima to niskie temperatury, wiatr i duża wilgoć, która dodatkowo wpływa na to, że bardziej odczuwamy panujący chłód. Często po powrocie do domu szukamy sposobu, aby szybko się rozgrzać. Ciepła herbata to świetne rozwiązanie, ale z wiekiem bardziej marzną nam pewne części ciała, jak kolana, plecy czy stopy. Jeśli do tego dojdą bóle reumatyczne i mięśniowe, koce i poduszki elektryczne okazują się być świetnym wsparciem leczenia. Jest to świetny produkt do stosowania na co dzień, również w czasie rehabilitacji. Stosowanie takiego sprzętu usprawnia krążenie krwi, ogrzewa zmarznięte części ciała i rozluźnia mięśnie. W tym poradniku podpowiemy Ci, jaką poduszkę elektryczną wybrać.

Jaka moc urządzenia?

Moc to ważna kwestia przy wyborze większości sprzętów elektrycznych. Oczywiście im jest ona wyższa, tym urządzenie szybciej się nagrzewa. Musisz jednak wiedzieć, że zbyt duża moc to przede wszystkim większe koszty eksploatacji. Poza tym dochodzi do tego kwestia zbyt wysokiej temperatury. Przez nieuwagę możemy ustawić najwyższą temperaturę, a to może skończyć się poparzeniem, a nawet pożarem – zwłaszcza, jeśli zaśniesz, a poduszka będzie włączona. Poza tym należy też uwzględnić wrażliwość naszej skóry.

 

Wymiary i kształt produktu – nie bez znaczenia

Wymiary poduszki też są ważne. Na rynku znajdziesz kwadratowe, prostokątne, rzadziej okrągłe. Dostępne są modele dla jednej lub dwóch osób. Jeśli chcesz zastosować terapię cieplną na niewielkim fragmencie ciała nie musisz zainwestować w wielki sprzęt, ale na pewno jest to lepsze i bardziej funkcjonalne rozwiązanie. Jeśli chodzi Ci o ogrzanie całego ciała, lepiej zdecydować się na koc elektryczny.

 

Jaka poduszka elektryczna jest najlepsza?

Niektórzy przykrywają poduszkę kocem lub prześcieradłem i dopiero potem z niej korzystają, ale większość z nas nie stosuje dodatkowego przykrycia, a więc materiał musi być przyjemny w dotyku.  Praktycznym rozwiązaniem są modele wykonane z polaru, ale znajdziesz też takie pokryte satyną czy poliestrem. Dobrze, jeśli materiał wierzchni jest odpinany, aby można go było zdjąć i uprać. W ten sposób zachowujemy higienę i elegancki wygląd. Warto też sprawdzić, jakie jest wypełnienie poduszki. Ważne by po kilku użyciach nie doszło do odkształcenia, a ona sama pozostała wygodna.

 

Funkcje poduszek elektrycznych

Masz już wybrany kształt, materiał i sprawdziłeś moc urządzenia. Jeśli tak, pora na dodatkowe funkcje. Poduszka przede wszystkim powinna być wyposażona w regulator temperatury. Najlepiej wybierać modele wyposażone w pilot, za pomocą którego można zmieniać temperaturę urządzenia. Wiele poduszek posiada pilot z wyświetlaczem LED, który umożliwia nam wybranie jednej z wielu opcji, i właśnie takie modele powinny nas zainteresować. Dobry sprzęt musi być wyposażony w timer. Jest to niezawodne rozwiązanie, gdy chcesz użyć poduszki wieczorem przed pójściem spać, a obawiasz się, że zaśniesz i zapomnisz ją wyłączyć.

Dzięki temu przestaniesz martwić się o zwarcie instalacji czy poparzenie. Jednak timer to nie wszystko. Urządzenie powinno być wyposażone w zabezpieczenie przed przegrzaniem. Jest to dodatkowa, bardzo praktyczna ochrona stosowana w tego typu sprzętach. Dobrze, jeśli jednym z dodatków jest też lampka kontrolna.

 

Pielęgnacja urządzenia

Wspominaliśmy już o zdejmowanej części wierzchniej poduszki. Warto też sprawdzić, jak można ją pielęgnować. Poliester to materiał, który nie powinien być prany w pralce, gdyż taki sposób czyszczenia niszczy fakturę materiału. Zdecydowanie najbardziej funkcjonalny będzie polar, który bez obaw można prać w pralce wraz z resztą naszych ubrań.

Zwróć uwagę na cenę

Cena też nie pozostaje bez znaczenie. Na rynku znajdziesz najróżniejsze poduszki elektryczne w dobrych cenach. Pamiętaj jednak, że w przypadku tego urządzenia cena nie może być zbyt niska, bo to zwykle przekłada się na jakość wykonania produktu, odporność na uszkodzenia. Dobrą poduszkę kupisz za około 100 zł. Tańsze produkty mogą być awaryjne, a do tego mogą posiadać ograniczenia w kwestii zdejmowania tapicerki.

 

Prostota obsługi

Na samym końcu naszego poradnika chcemy wspomnieć o obsłudze. Urządzenie powinno być proste w użytkowaniu, zwłaszcza, jeśli kupujesz je dla osoby starszej, która nie radzi sobie z elektroniką.

Kierując się naszymi poradami z całą pewnością znajdziesz dobry, sprawdzony i bezpieczny sprzęt, który sprosta Twoim potrzebom. Musisz jednak pamiętać, że to nie wszystko. Aby dane urządzenie faktycznie było funkcjonalne i bezpieczne, ważna będzie jego odpowiednia eksploatacja. Jak w przypadku każdego, innego sprzętu elektrycznego, możesz być narażony na spięcia, a więc należy unikać kontaktu poduszki z wodą. Zawsze przed praniem należy odłączyć całą elektronikę.

Staraj się też unikać picia herbaty czy kawy bezpośrednio nad poduszką, bo nie dość, że po wylaniu dojdzie do spięcia, to poduszka może ulec uszkodzeniu, którego nie będzie można naprawić. Jeśli jednak kupisz sprawdzony model i będziesz go dobrze eksploatował, nie musisz się  o nic obawiać. Wśród producentów poduszek elektrycznych największą popularnością oraz uznaniem konsumentów cieszą się produkty marki Adler, Electro- line czy Microlife.

 

 

Czy poduszka elektryczna jest bezpieczna?

 

W końcu zdecydowałeś się na zakup poduszki elektrycznej lub jesteś tuż przed zakupem i ogarnęły Cię wątpliwości? Boisz się, że poduszka elektryczna jest niebezpieczna i zrobi Ci krzywdę? Ten artykuł odpowie na wszystkie Twoje pytania i sprawi, że będziesz wiedział, czy warto kupować taki sprzęt, czy jednak lepiej sobie odpuścić i polegać na zwykłej poduszce.

Dlaczego poduszka elektryczna jest popularna i jak działa?

Poduszka elektryczna jest skierowana do osób, które cierpią na bóle reumatyczne lub po prostu chcą się ogrzać w zimowe lub jesienne wieczory. Sprzęt emituje fale ciepła, które przechodzą na nasze ciało. Niektórym może się jednak wydawać, że poduszka może być dość niebezpieczna. Zazwyczaj jest ona zasilana prądem elektrycznym, co niepokoi niektóre osoby. Wielu producentów uspokaja jednak zmartwionych użytkowników i zaraz dowiesz się dlaczego.

 

Jakie zabezpieczenia znajdziesz w poduszce elektrycznej.

Nie musisz martwić się, że po zaśnięciu stanie Ci się coś złego. Wiele poduszek ma wbudowany timer. Właśnie dlatego możesz bez problemu ustawić poduszkę na grzanie na przykład przez 15 minut. Nawet jeżeli zasypiasz bardzo szybko, to nie jest to żaden problem. Niektóre modele mają specjalny czujnik. Jest to zazwyczaj zamiennik timera i występuje w prostszych poduszkach. Jeżeli wciąż boisz się używać poduszki, to możesz wybrać taki sprzęt, który ma specjalną lampkę. W przypadku jakiegokolwiek zagrożenia lampka zaczyna się świecić. W tym wypadku wiesz, że trzeba zareagować i naprawić lub wymienić poduszkę.

Czy długotrwałe ciepło wpływa na organizm?

Nie od dziś wiadomo, że terapia ciepłem jest korzystna dla organizmu, trzeba jednak pamiętać, że z każdego rozwiązania powinno korzystać się z umiarem, gdyż przegrzany organizm nie pracuje prawidłowo. W związku z tym zaleca się, aby relaks z poduszką elektryczną trwał kilkanaście minut. Ważna jest też częstotliwość nagrzewania, codzienne seanse nie są wskazane. Poduszkę trudno porównać do sauny, ale bez wątpienia jej działanie na organizm jest podobne, jak przebywanie w saunie, tylko bardziej punktowe. W saunie można przebywać maksymalnie kilka minut, po czym trzeba się schłodzić, tak samo musimy postępować z poduszką. Schładzanie nie jest potrzebne, ale regularne przerwy, jak najbardziej.

 

Jaka poduszka elektryczna jest polecana?

Z pewnością taka, która ma wszystkie, potrzebne certyfikaty. Dzięki nim wiesz, że odpowiednie organizacje zatwierdziły poduszkę, jako bezpieczny produkt. Zaleca się również sprawdzanie, najlepiej regularnie, czy jakiś kabelek nie jest naderwany. Wiele osób potwierdza, że najwięcej niebezpiecznych wypadków zdarza się podczas podłączania poduszki, więc warto to kontrolować. Kupując jednak sprawdzony produkt, z wieloma zabezpieczeniami oraz wieloma pozytywnymi opiniami, nie musisz się martwić. Oczywiście przed zakupem przeczytaj wszystkie opinie o poduszkach tego typu i nie ignoruj ostrzeżeń innych użytkowników, nawet jeżeli jest to tylko jeden lub dwa przypadki.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Produkty te nie sa juz dostepne

 

 

Lauson AEH 103

 

Ostatnia propozycja to Lauson AEH 103 – wyjątkowy masażer odprężający i polepszający krążenie krwi. Poduszka ma 2 stopniową regulacją mocy grzania, dzięki czemu dostosujemy poziom ogrzewania do własnych potrzeb. Nie jest to typowa poduszka elektryczna, a mata grzewcza, która pomaga w zredukowaniu różnego rodzaju bóli, również tych o podłożu reumatycznym.

Ze względu na większe wymiary jednocześnie ogrzewa większą powierzchnię ciała niż pozostałe propozycje. Produkt jest w pełni bezpieczny, gdyż ma zabezpieczenie przed przegrzaniem. Urządzenie działa kojąco i rozluźniająco, pomaga również osobom z nerwobólami i bólami reumatycznymi. Urządzenie eliminuje też nieprzyjemne uczucie zimna, co jest niezwykle przydatną funkcją zimą lub jesienią. Wygodna budowa pozwala na ogrzanie dowolnych części ciała w szybkim czasie.

Urządzenie ma niezwykle łatwy w obsłudze panel sterujący. Na kontrolerze wyświetlana jest informacja o pracy urządzenia. Poduszka elektryczna obszyta jest miłym w dotyku polarem, który można zdjąć, a następnie uprać. Wymiary urządzenia to 40cm x 32cm. Produkt ma bardzo dobre opinie wśród użytkowników. Doceniny został m.in za trwałość i wygląd.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Dodaj komentarz

2 KOMENTARZ

Grzegorz

August 29, 2023 at 12:38 pm

Poduszka z funkcją wbudowanego timera jest przydatna owszem, ale tylko pod warunkiem że można tą opcję wyłączyć tak aby poduszka grzała przez cały czas, ja osobiście wolę swoją starą poduszkę z lat 90 która ma trzy poziomy grzania i funkcję zabezpieczającą przed przegrzaniem ( w środku poduszki jest tzw. bimetal, który wyłącza poduszkę gdy jest zbyt ciepła i załącza ją ponownie gdy przestygnie). Wbudowane timery nie pozwalają na ciągłe grzanie a dla mnie osobiście to jest nie do przyjęcia.

Répondre
Współczesna Alkowa

September 15, 2023 at 1:48 pm

Dzień dobry,

Bardzo dziękujemy za podzielenie się opinią i gratulujemy zakupu egzemplarza, który służy tak wiele lat. Zapewne dla jednych użytkowników jest wygodne, jak poduszka się nie wyłącza, a innym do dobrego funkcjonowania poduszki jest potrzebny timer. To kwestia indywidualna, jak sam Pan na końcu wypowiedzi napisał.

Pozdrawiamy
Zespół WspółczesnaAlkowa.com

Répondre