Ranking 3 najlepszych poduszek ortopedycznych JYSK w 2024

Ostatnio aktualizowane: 25.06.24

 

Poduszki ortopedyczne JYSK – Poradnik zakupowy, ranking i test

 

Jeśli w nocy odczuwasz dyskomfort, a rano budzisz się z nieprzyjemnym bólem pleców i szyi, warto zastanowić się nad zakupem poduszki ortopedycznej. Zmniejszy ona napięcie mięśni, a tym samym zagwarantuje bardziej komfortowy sen. Stworzyliśmy zestawienie najbardziej popularnych modeli dostępnych w sklepach Jysk, z którym powinieneś się zapoznać. Na jego szczycie plasuje się poduszka Jysk Wellpur Voss 30x50x10/7, wypełniona pianką termoelastyczną. Przed zabrudzeniami chroni ją przyjemna w dotyku poszewka (uszyta z poliestru i wiskozy), którą można prać w pralce. Produkt ma certyfikat OEKO-TEX Standard 100, co daje pewność, że został wykonany z materiałów pozbawionych szkodliwych substancji. Z uwagi na wyprofilowanie, model jest polecany m.in. osobom śpiącym na boku. Drugie miejsce należy do poduszki Jysk Wellpur Lyngen 42x65x15 cm, której największą zaletą jest to, że można zmieniać jej wysokość (wystarczy wyjąć część wsadu). W komplecie jest miękka poszewka, przystosowana do prania w pralce i suszenia w suszarce bębnowej.


 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Model jest wypełniony pianką termoelastyczną, w efekcie czego dobrze dopasowuje się do kształtu ciała. Przed zabrudzeniem chroni go miękka poszewka, którą można zdjąć i wyprać w pralce. Jest ona zapinana na zamek błyskawiczny.

Wady

Produkt nadaje się głównie dla osób o drobnej budowie ciała. Wszystko ze względu na to, że wysokość modelu to ok. 10 cm. Konsumenci mający bardziej masywną sylwetkę muszą poszukać innego produktu.

Podsumowanie

Poduszka ma piankowy rdzeń. Jest ona wyprofilowana w taki sposób, aby zapewnić komfort osobom śpiącym na boku. Poszewka jest uszyta z tkaniny, w której 67% składu stanowi poliester, a 33% wiskoza. Można ją prać w temperaturze do 40 st. C.

Drugi wybór

Zalety

Poduszka jest sprzedawana w komplecie razem z przyjemną w dotyku poszewką, przystosowaną do prania w pralce. Model wypełniono rozdrobnioną pianką elastyczną. Możemy zmieniać jego wysokość, wystarczy wyjąć część wsadu.

Wady

Zdaniem części kupujących zdejmowanie poszewki jest trochę kłopotliwe. Wszystko przez to, że jest ona zapinana na zamek błyskawiczny, który często się zacina.

Podsumowanie

Model ma prostokątny kształt. Leżąc na nim, zmniejsza się napięcie mięśniowe, co eliminuje ryzyko odczuwania bólu pleców i karku tuż po przebudzeniu. Maksymalna temperatura prania poszycia to 40 st. C. Uszyto je z poliestru i wiskozy.

Rozważ też

Zalety

Model gwarantuje komfortowy sen, nie tylko ze względu na dobre dopasowanie do ciała, ale i zapewnianie przyjemnego uczucia chłodu. Wewnątrz niego znajduje się specjalny żel, który odprowadza nadmiar ciepła. Poszycie można prać w pralce.

Wady

Poduszka nie jest profilowana, dlatego osoby śpiące na boku mogą mieć problem z właściwym ułożeniem ciała, a tym samym nieprzyjemnym bólem pleców po przebudzeniu.

Podsumowanie

Produkt zdobył certyfikat OEKO-TEX Standard 100. Wypełnieniem jest pianka termoelastyczna, która zapobiega sztywnieniu szyi i ramion. Tkanina, z której uszyto poszewkę, ma w składzie: 47% poliestru, po 25% nylonu i modalu oraz 3% spandexu.

 

 

3 najlepszych poduszek ortopedycznych JYSK. Opinie w 2024 roku

 

1. Jysk Poduszka Wellpur Voss 30x50x10/7

 

Jysk Wellpur Voss 30x50x10/7 to produkt, bez którego nasz ranking nie byłby kompletny. Cieszy się on dużą popularnością wśród konsumentów, zwłaszcza tych, którzy śpią na boku. To profilowany model o wysokości 10 cm, który waży 0,72 kg. Jest on wypełniony pianką termoelastyczną, redukującą napięcie mięśni.

Nie należy się obawiać, że na poduszce powstaną trudne do wywabienia plamy. Wsad zabezpieczono poszewką uszytą z miękkiej tkaniny. Jej skład to w 67% poliester i w 33% wiskoza. Poszycie można zdjąć, jest zapinane na zamek błyskawiczny. Przystosowano je do prania w pralce, w temperaturze do 40 st. C.

Osoby, które już od dłuższego czasu śpią na opisywanej poduszce, uważają, że znacząco zwiększa komfort snu. Model odpowiednio podpiera ciało i dostosowuje się do jego kształtu, dlatego nic nas nie uwiera. Co więcej, poszycie jest przyjemne w dotyku, więc nie powinno wywołać podrażnienia skóry (co potwierdza certyfikat OEKO-TEX Standard 100).

Poduszka Jysk Wellpur Voss 30x50x10/7 jest wypełniona formowaną pianką termoelastyczną. Waga wsadu jest równa 0,55 kg. Model ma wymiary: 30 cm x 50 cm x 10 cm.

 

Zalety

Miękkie poszycie: Uszyte z połączenia poliestru i wiskozy poszycie jest miękkie oraz przyjemne w dotyku, nie podrażnia skóry. Produkt ma certyfikat OEKO-TEX Standard 100.

Zmniejsza napięcie mięśni: Leżąc na poduszce, zmniejsza się napięcie mięśni pleców i karku, co pozwala na pozbycie się nieprzyjemnych dolegliwości bólowych.

Łatwość w utrzymaniu w czystości: Poszewkę można prać w pralce (w temperaturze do 40 st. C), dlatego utrzymanie jej w czystości nie sprawia problemu.

Dopasowuje się do kształtu ciała: Wypełnienie poduszki bardzo dobrze dopasowuje się do kształtu ciała, dlatego podczas snu nie powinniśmy odczuwać dyskomfortu.

Dla osób śpiących na boku: To profilowany model, który jest polecany w szczególności osobom śpiącym na boku. Dobrze podpiera on szyję i głowę.

 

Wady

Za niska: To stosunkowo niska poduszka, dlatego nie jest odpowiednim wyborem dla osób mających bardziej masywną sylwetkę.

 

 

 

 

2. Jysk Poduszka Wellpur Lyngen 42x65x15 cm

 

Poduszka Jysk Wellpur Lyngen 42x65x15 cm jest wypełniona rozdrobnioną pianką termoelastyczną. Waga wsadu jest równa 1,3 kg. Ciekawe jest to, że samodzielnie możemy zmieniać wysokość modelu i lepiej dopasować go do własnych potrzeb. Wystarczy, że wyjmiemy część wkładu.

Wymiary produktu to: szerokość – 42 cm, długość – 65 cm i wysokość maksymalna – 15 cm. Razem z poduszką otrzymujemy miękką poszewkę uszytą z poliestru (67% składu) i wiskozy bambusowej (33% składu). Można ją wyprać w pralce, w temperaturze do 40 st. C, a nawet wysuszyć w suszarce bębnowej.

Wielu konsumentów przyznaje, że poduszka znacząco poprawia komfort snu i pozwala zapomnieć o bolących plecach i karku. Leżąc na niej, nasze mięśnie przestają być napięcie, w efekcie czego nasze ciało odpoczywa i regeneruje się. Poszewka jest nie tylko przyjemna w dotyku, ale i skutecznie odprowadza nadmiar wilgoci, co zapobiega namnażaniu się drobnoustrojów.

Jysk Wellpur Lyngen 42x65x15 to model wypełniony pianką termoelastyczną o gramaturze 40 kg/m3. Jego wymiary są równe: 42 cm x 65 cm x 15 cm. Poduszka waży 1,47 kg.

 

Zalety

Regulowana wysokość: Maksymalna wysokość modelu wynosi 15 cm, ale możemy ją zmienić. Wystarczy wyjąć część wkładu, co nie jest trudne.

Solidna poszewka: Poszewka, która chroni poduszkę przed zabrudzeniami, jest uszyta z miękkiej, a jednocześnie mocnej tkaniny. Jej skład to w 67% poliester i 33% wiskoza bambusowa.

Możliwość prania i suszenia: Kiedy zauważymy, że poszycie jest brudne, możemy je zdjąć i wyprać w pralce. Co więcej, jest ono przystosowane do suszenia w suszarce bębnowej, w temperaturze do 60 st. C.

Certyfikat OEKO-TEX Standard 100: Produktowi przyznano certyfikat OEKO-TEX Standard 100, co świadczy o tym, że wykonano go z materiałów bez szkodliwych substancji w składzie.

 

Wady

Kłopotliwe zdejmowanie poszewki: Zdejmowanie poszewki nie jest proste, bo zamek błyskawiczny często się zacina.

 

 

 

 

3. Jysk Poduszka Wellpur Eiken 46x55x11 cm

 

Chcielibyśmy zaprezentować Jysk Wellpur Eiken 46x55x11 cm – poduszkę ortopedyczną, która nie tylko zapobiega sztywnieniu ramion i szyi w czasie snu, ale dodatkowo zapewnia przyjemne uczucie chłodu. Jest to możliwe za sprawą specjalnego żelu, który odprowadza nadmiar ciepła. Produkt ma wymiary: szerokość – 46 cm, długość – 55 cm i wysokość – 11 cm.

Model jest wypełniony pianką termoelastyczną. Wsad waży 0,9 kg. Poduszkę chroni przed zabrudzeniami poszycie uszyte z tkaniny, w składzie której znajduje się: poliester (47% składu), modal (25%), nylon (25%) oraz spandex (3%). Poszewka jest zapinana na zamek błyskawiczny, w razie potrzeby można ją zdjąć i wyprać, w temperaturze nieprzekraczającej 30 st. C.

Dlaczego produkt znalazł się w naszym zestawieniu? Zdaniem kupujących jest to bardzo dobra alternatywa dla zwykłej poduszki. Model pozwala zredukować napięcie mięśni, dobrze podpiera głowę i szyję, a poza tym przyjemnie chłodzi przez całą noc.

Poduszka ortopedyczna Jysk Wellpur Eiken 46x55x11 cm jest wypełniona pianką termoelastyczną (gramatura 50 kg/m3). Waży ona 1,2 kg. Wymiary modelu są równe: 46 cm x 55 cm x 11 cm.

 

Zalety

Przyjemnie chłodzi: Leżąc na poduszce, czujemy przyjemny chłód, za co odpowiada specjalny żel. Gromadzi on i odprowadza nadmiar ciepła, dlatego nie powinniśmy odczuwać dyskomfortu podczas snu, zwłaszcza latem.

Redukuje napięcie mięśni: Zwykła poduszka często nie podpiera w odpowiedni sposób ciała, co skutkuje odczuwaniem nieprzyjemnego bólu pleców i szyi zaraz po przebudzeniu. Model marki Jysk skutecznie redukuje napięcie mięśni i pozwala się odprężyć.

Łatwe zdejmowanie poszycia: Kiedy zauważymy, że poszycie jest brudne, możemy je bez trudu zdjąć, gdyż jest zapinane na płynnie działający zamek błyskawiczny. Poszewkę można wyprać w pralce, w temperaturze do 30 st. C.

 

Wady

Nie jest wyprofilowana: Osobom śpiącym najczęściej na boku nie do końca odpowiada to, że poduszka nie jest wyprofilowana. Przez to trudno jest im wygodnie się położyć.

 

 

 

 

Jaką poduszkę ortopedyczną JYSK wybrać?

 

JYSK jest duńską firmą z wieloletnią tradycją sięgającą do 1979 roku. Nazwa została nadana przez właściciela Larsa Larsona i ma kojarzyć się z trzema cechami, takimi jak: uczciwość, skromność, dokładność. JYSK ma zasięg międzynarodowy, a specjalizuje się głównie w produkcji mebli i artykułów dekoracyjnych.

Od dłuższego czasu męczą Cię zwykłe poduszki? Nie możesz się dobrze wyspać i zastanawiasz się co ułatwi komfortowy sen, a w dodatku po przebudzeniu nie będzie Cię bolał kark, barki i szyja? Ten artykuł ma na celu pomoc w dobraniu idealnej poduszki ortopedycznej.

Często podczas snu przewracamy się z boku na bok. Zmiana położenia w nocy często sprawia, że musimy poprawiać poduszkę, bo jest nam niewygodnie. Najlepsza poduszka ortopedyczna JYSK ma za zadanie sprawić, aby sen był miły i komfortowy nie tylko dla naszego umysłu, ale także ciała.

Przy doborze odpowiedniej poduszki ortopedycznej warto sobie zadać pytanie w jakiej pozycji śpimy. W większości produkty są dedykowane dla ludzi śpiących:

* na boku,

* na plecach,

* na brzuchu.

Zawsze jednak trzeba brać po uwagę, że zasypianie na brzuchu nie jest wskazane, ponieważ pozycja ta sprawia, iż całą noc kręgosłup jest wygięty w nienaturalnej dla niego pozycji. W takim przypadku najlepiej zakupić niską poduszkę lub po prostu zastanowić się nad zmianą ułożenia podczas snu.

Jeśli zasypiasz na boku najbardziej komfortowa dla tej pozycji poduszka, to będzie taka, która ma specjalnie wyprofilowanie wcięcie. Pozwoli ona na bardziej komfortowy sen. Podobnie wygląda to w przypadku, jeśli zasypiasz na plecach. Poduszka także powinna być specjalnie wyprofilowana do tego rodzaju ułożenia.

Poduszki ortopedyczne, na jakie warto zwrócić uwagę, to takie, które wypełnione są pianką poliuretanową lub termoplastyczną. Pierwszy typ poduszki jest dobrej jakości produktem, który będzie idealny dla klientów, którzy nie mają problemów z kręgosłupem. Poduszka ładnie dopasowuje się do kształtu szyi i głowy, przez co sen stanie się bardziej komfortowy. Ze wszystkich produktów zdecydowanie najlepsza poduszka ortopedyczna JYSK w 2024 roku, to ta z wypełnieniem pianką termoplastyczną. Produkt ten idealnie nadaje się także dla osób, które podczas snu odczuwają ból w okolicy karku i barków, a nawet kręgosłupa. Pianka sprawia, że poduszka dopasowuje się do ułożenia ciała, a zarazem idealnie rozkłada jego ciężar.

 

 

Jak dobrać poduszkę ortopedyczną do swoich potrzeb?

 

W poprzednich częściach artykułu podpowiadaliśmy, jaka poduszka ortopedyczna Jysk jest polecana przez fizjoterapeutów. Wiemy jednak, że dobór właściwego modelu do swoich potrzeb może okazać się trudny, ponieważ pod uwagę musimy wziąć nie tylko ulubioną pozycję snu, ale też inne czynniki. Sprawdź, jakiej poduszki ortopedycznej potrzebujesz.

Wysokość

Gdy szukamy poduszki ortopedycznej, która złagodzi uciążliwe bóle pleców i karku po przebudzeniu, powinniśmy sprawdzić m.in. wysokość produktu. Aby mieć pewność, że wybieramy odpowiedni model, warto wcześniej zmierzyć szerokość swoich barków. Na podstawie danych podanych w tabelach rozmiarów poduszek znacznie łatwiej będzie nam dobrać idealny produkt pod względem wysokości (która mieści się w zakresie od 0 cm do nawet 35 cm). Im szersze są barki, tym wyższy powinien być wybrany przez nas model, inaczej wciąż będziemy narzekać na mało komfortowy sen.

 

Profil

Na sposób wyprofilowania poduszki wpływa przede wszystkim pozycja, w jakiej śpimy. Największy kłopot z doborem produktu zazwyczaj mają osoby lubiące leżeć na brzuchu, gdyż taka pozycja nie sprzyja odpowiedniemu ułożeniu kręgosłupa, niezależnie od tego, jaką mamy poduszkę. Aby móc się wygodnie położyć, a jednocześnie swobodnie oddychać należy poszukać modelu w kształcie spłaszczonej gwiazdy. Jednocześnie należy zaznaczyć, że osoby odczuwające mocny ból kręgosłupa w szyjnej i lędźwiowej części powinny zmienić swoje przyzwyczajenia (a więc i pozycję snu) oraz znaleźć inaczej wyprofilowaną poduszkę.

Osobom śpiącym na plecach polecamy modele miękkie i niskie mające dodatkowe wcięcie, za sprawą którego głowa utrzymywana jest przez całą noc w jednej pozycji. Takie rozwiązanie minimalizuje też ryzyko nadmiernego wypchnięcia kręgosłupa szyjnego do góry. Z kolei osobom śpiącym na boku zaleca się poduszki z pełnym profilowaniem w kształcie wałka, umieszczonym w okolicy szyi. Tego typu produkt idealnie wypełni wolną przestrzeń powstającą między kręgosłupem i barkiem, a dodatkowo pozwoli na wygodne ułożenie głowy.

 

Twardość

Poduszki ortopedyczne różnią się między sobą poziomem twardości. Modele miękkie przeznaczone są dla osób wrażliwych, o drobnej budowie ciała i tych, które do tej pory nie używały tego typu produktów. Sprawdzają się one świetnie także bezpośrednio po doznanym urazie kręgosłupa lub przebytej operacji odcinka szyjnego. Poduszki średnio twarde i twarde z pewnością przypadną do gustu osobom wysokim, o postawnej posturze.

Rozmiar

Wybierając rozmiar poduszki powinniśmy się kierować swoim wzrostem. Dzieciom od 7. roku życia i nastolatkom polecane są modele medium (najlepiej miękkie). Dorośli o wzroście do 160 cm (drobna sylwetka, krótki bark) także powinni spać na takich poduszkach, a ci o wzroście ponad 160 cm – na modelach Large. Są też produkty X-Large, które zalecane są osobom wysokim mającym długie i duże barki.

 

Dlaczego dobór poduszki ortopedycznej jest ważny?

Dobór właściwej poduszki ortopedycznej jest bardzo ważny, ponieważ idealnie dopasowany do indywidualnych potrzeb produkt pozwala wypocząć w czasie snu. Po całym dniu nasz kręgosłup jest zmęczony, podobnie jak wszystkie mięśnie, dlatego musimy leżeć tak, aby odprężyć napięte ciało.

Co ciekawe, nie ma zbyt wielu przeciwwskazań do stosowania poduszek ortopedycznych (wyjątkiem są np. osoby noszące gorset szyjny po poważnym wypadku), więc każdy z nas może taką kupić. Dobrze dobrany produkt pozwala na złagodzenie bólu kręgosłupa i sztywności mięśni, przez co wstawanie rano staje się znacznie łatwiejsze. Poduszkę można również stosować w celach profilaktycznych, aby zapobiec nadmiernemu napięciu dysków (co nierzadko prowadzi do dyskopatii).

 

 

FAQ

 

P1: Jak używać poduszki ortopedycznej JYSK?

Poduszki ortopedyczne pomagają przede wszystkim osobom, które zmagają się z dolegliwościami kręgosłupa, ale działają także profilaktycznie. Jeżeli mają być skuteczne, trzeba odpowiednio je stosować. Niektóre modele przeznaczone są do spania na boku, wtedy trzeba zwrócić szczególną uwagę, aby głowa i szyja były właściwie ułożone w zagłębionej i wypukłej części poduszki. W celu zapewnienia jak najlepszego wsparcia, przestrzeń pomiędzy szyją a ramieniem powinna być wypełniona przez poduszkę ortopedyczną, której wysokość została wcześniej dobrze dobrana, ponieważ w ten sposób najważniejsze odcinki kręgosłupa są odpowiednio podparte. Przez pierwsze dni stosowania poduszki może pojawiać się dyskomfort, wynika on jednak z nieprzyzwyczajenia organizmu i powinien szybko ustąpić.

P2: Kiedy wymienić poduszkę ortopedyczną JYSK?

Poduszka ortopedyczna, choć służy poprawie zdrowia i kondycji, jest także elementem pościeli. Z tego powodu powinna być regularnie wymieniana. Zaleca się zmianę co 2 – 3 lata. Jak każda rzecz, także i poduszka ortopedyczna zużywa się, a jej wypełnienie odkształca się i niszczy. Pianki, które znajdują się w środku, zwykle tracą swoje właściwości po ok. 3 latach, a czasem nawet szybciej, w zależności od tego, jak często były użytkowane. Nie warto korzystać z poduszki ortopedycznej po tym, jak straci swój pierwotny kształt, ponieważ jej celem jest wspomaganie kręgosłupa i działanie profilaktyczne. Tylko dobrze dobrana i nieodkształcona poduszka, prawidłowo spełnia swoje zadanie.

 

P3: Jak dopasować poduszkę ortopedyczną JYSK?

Tylko dobrze dopasowana poduszka ortopedyczna wspomaga odcinek szyjny kręgosłupa i jego prawidłowe ułożenie. Przy wyborze modelu trzeba kierować się jego wysokością, aby idealnie wpasował się w przestrzeń między szyją a ramieniem. Dodatkowo należy zwrócić uwagę na sposób wyprofilowania poduszki, który należy dobrać do pozycji, w jakiej śpimy. Inne zagłębienia i wypukłości potrzebne są osobom, które preferują leżeć na plecach, a inne dla pozycji na boku. Ważne jest także wypełnienie i jego twardość oraz rozmiar poduszki. Wszystkie te elementy trzeba idealnie dopasować do własnych preferencji, potrzeb i budowy ciała, aby czerpać jak największe korzyści z terapeutycznego działania poduszki oraz nie narażać kręgosłupa na dalsze dolegliwości.

 

P4: Jaką wybrać twardość poduszki ortopedycznej JYSK?

Twardość wypełnienia poduszki ortopedycznej to jeden z kluczowych elementów, na które trzeba zwrócić uwagę, wybierając swój model. Dopasowuje się go do indywidualnych preferencji użytkownika. Delikatna i miękka poduszka sprawdzi się dla osób młodych, o drobnej budowie ciała i niewielkim wzroście lub decydujących się na swoją pierwszą poduszkę ortopedyczną. Twardsze wypełnienie nadaje się dla wysokich, dobrze zbudowanych osób lub dla tych, którzy mają poważne problemy z kręgosłupem. Warto jednak zauważyć, że pianka, znajdująca się w środku dopasowuje się do ciężaru głowy osoby, która na niej śpi. Dlatego takie poduszki sprawdzą się dla większości osób, trzeba będzie jedynie dobrać rozmiar i wysokość.

P5: Ile kosztuje poduszka ortopedyczna JYSK?

Koszt poduszki ortopedycznej zależy w dużej mierze od wybranego przez nas modelu. Na cenę wpływają takie elementy jak rozmiar (większe modele mogą być droższe) oraz rodzaj wypełnienia. Najtańsze zaczynają się już od ok. 70 zł. Poduszki z możliwością regulacji wysokości i antyalergicznym materiałem to koszt ponad 100 zł. Dostępne są także modele z żelem chłodzącym, który pochłania ciepło z ciała, w ten sposób zapewniając natychmiastowe uczucie ochłodzenia. Ich cena to ok. 200 zł. Poduszki ortopedyczne mają za zadanie wspomóc obolały i chory kręgosłup, ale także zapobiegać przyszłym problemom zdrowotnym, dlatego warto zainwestować w te produkty i dopasować je do swoich potrzeb.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ