Ranking 12 najlepszych poduszek ortopedycznych w 2024

Ostatnio aktualizowane: 24.04.24

 

Poduszka ortopedyczna – Poradnik zakupowy, ranking i test

 

Wiele osób podziela zdanie, że dobra poduszka ortopedyczna to Qmed Standard, która jest wypełniona pianką dostosowującą się do kształtu naszego ciała. Produkt jest polecany osobom borykającym się z bólem pleców, mającym problemy z drętwieniem dłoni, i którym zależy na poprawie jakości snu. Rekomendowane akcesorium to wyrób medyczny, co oznacza, że spełnia ono określone wymagania. Co więcej, poduszka ma certyfikat CE. W zestawieniu znajdziesz też m.in. opis modelu Wellpur Feda JYSK. To profilowana poduszka ortopedyczna ze wsadem z formowanej pianki termoelastycznej. Jest ona dodatkowo pokryta chłodzącym żelem. Pokrowiec można zdejmować i prać w pralce. Materiał dobrze przepuszcza powietrze.

12 najlepszych poduszek ortopedycznych. Opinie w 2024 roku

 

Przygotowaliśmy dla Ciebie ranking poduszek ortopedycznych, abyś mógł bez trudu i poświęcania zbyt dużo czasu znaleźć odpowiedni dla siebie produkt. Prezentowane poniżej modele wyróżnia przede wszystkim wysoka jakość wykonania i komfort użytkowania.

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Poduszka ortopedyczna jest wypełniona dobrej jakości pianką zapamiętującą kształt naszego ciała. Jest ona hipoalergiczna. Akcesorium zapobiega bólom odcinka szyjnego. Qmed Standard to wyrób medyczny z certyfikatem CE. Potwierdza to bezpieczeństwo użytkowania i wysoką jakość wykonania.

Wady

W części recenzji możemy przeczytać, że na początku spanie na poduszce wydaje się mało wygodne (ok. 1-2 noce). Ciało potrzebuje czasu, aby przyzwyczaić się do nowej pozycji, później jednak odczuwamy maksymalny komfort.

Podsumowanie

Qmed Standard to produkt polecany osobom mającym problemy z kręgosłupem czy drętwieniem dłoni. Poduszka ma poszewkę zewnętrzną zamykaną na zamek błyskawiczny, którą można łatwo zdjąć. Akcesorium jest polecane dla alergików.

Drugi wybór

Zalety

Poduszka ortopedyczna jest wypełniona pianką termoelastyczną. Dopasowuje się ona do kształtu ciała i zapewnia odpowiednie podparcie szyi. Poszycie jest wykonane z dobrej jakości włókien, które skutecznie odprowadzają wilgoć. Pokrowiec można łatwo zdjąć i wyprać w pralce.

Wady

Na początku korzystanie z tej poduszki ortopedycznej może być mało wygodne (niekiedy pojawia się delikatny ból). Potrzeba kilku dni, aby przyzwyczaić się do nowego ułożenia.

Podsumowanie

Produkt jest ceniony za solidność wykonania. Z uwagi na to, że poduszka ortopedyczna ma żel chłodzący, pozwala lepiej się zrelaksować. Certyfikat OEKO-TEX 100 potwierdza, że akcesorium jest wykonane z dobrej jakości i bezpiecznych dla zdrowia materiałów.

Rozważ też

Zalety

Produkt znacznie zwiększa komfort siedzenia przy biurku. Poduszka ma tak dobrany kształt, aby wymuszać na użytkowniku przyjmowanie pozycji, która nie obciąża nadmierne kręgosłupa. Jak zapewnia producent, materiał wykonania nie zawiera rozpuszczalników ani freonu.

Wady

Użytkownicy zauważyli, że po pewnym czasie użytkowania na powierzchni produktu pojawiają się drobne zmechacenia. Ich zdaniem materiał wykonania mógłby być nieco przyjemniejszy w dotyku.

Podsumowanie

Poduszka przyda się osobom, które spędzają dużo czasu w pozycji siedzącej. Produkt jest dostępny w kolorze czarnym i ciemnogranatowym. Akcesorium może być stosowane także w samochodzie. Opinie użytkowników wskazują, że poduszka dobrze dopasowuje się do kształtu ciała.

 

Poduszka ortopedyczna do spania

 

1. Poduszka ortopedyczna Qmed Standard Pillow

 

Jeśli interesuje Cię poduszka ortopedyczna do spania, polecamy Twojej uwadze Qmed Standard. Dokładne wymiary modelu to: 52 cm x 32 cm x 11,5 cm/9,5 cm. Gęstość zastosowanej do produkcji pianki to 55 kg/m3. Jest to materiał, który dostosowuje się do kształtu naszego ciała i go zapamiętuje. Dodatkowo warto dodać, że pianka jest hipoalergiczna, więc poduszka sprawdzi się u każdego.

Poduszka ma dwie poszewki, jedną wewnętrzną stałą, a drugą zewnętrzną zamykaną na zamek błyskawiczny. Można ją łatwo zdjąć i wyczyścić. Akcesorium zostało tak wyprofilowane, aby osoba z niego korzystająca mogła zachować odpowiednią pozycję w trakcie snu i nie martwić się o to, że po przebudzeniu będzie odczuwała nieprzyjemny ból karku czy pleców.

Konsumenci twierdzą, że Qmed Standard ma wiele zalet. Jednym z najważniejszych atutów poduszki jest komfort snu, jaki gwarantuje. Zastosowana do produkcji pianka ma bardzo dobre właściwości i na długo je zachowuje.

Zalety

Odpowiedni profil: Poduszka posiada specjalny, wyprofilowany kształt, który zapewnia optymalne ułożenie głowy i odciążenie szyjnego odcinka kręgosłupa.

Budowa: Kształt poduszki umożliwia sen zarówno na plecach, jak i na boku. Profil anatomiczny jest ukształtowany tak, aby w naturalnym wgłębieniu ułożyć głowę i szyję podczas snu, przybierając tym samym najbardziej naturalną i zdrową pozycję.

Pianka pamiętająca kształty: Tworzywo, z jakiego jest wykonana poduszka to miękka pianka o gęstości – 55 kg/m3. Pianka ta zapamiętuje kształty pozostawione na poduszce, co sprawia, że lepiej podpiera kręgi szyjne.

Poszewki: Do poduszki producent dołącza dwie poszewki pasujące wymiarem do jej kształtu. Dzięki temu użytkownik kupując poduszkę, może ją zacząć używać od pierwszego dnia po zakupie.

Atrakcyjna cena: Poduszka dobrej jakości z efektem „pamięci” za kwotę do 100 złotych to atrakcyjna oferta. Podkreślają to użytkownicy w swoich komentarzach.

 

Wady

Wymiary: Wymiary poduszki mają 52 x 32 x 11,5 cm z „wyższej” strony i 9,5 cm z niższej strony. Niestety model ten nie posiada żadnej, dodatkowej wkładki do zmiany wysokości poduszki.

 

 

 

 

Poduszka ortopedyczna JYSK

 

2. Poduszka Ortopedyczna Wellpur Feda JYSK 

 

W tym rankingu musiała znaleźć się poduszka ortopedyczna Wellpur Feda dostępna w sklepie JYSK. Ma ona następujące wymiary: Szerokość – 40 cm, długość – 60 cm i wysokość – 9/11 cm. Waga wsadu wynosi 1720 g, a waga całkowita to 2070 g. Pokrowiec jest zdejmowany, można go łatwo wyczyścić w pralce, wybierając program delikatny 30 st. C.

Poduszka ortopedyczna ma wsad z pianki termoelastycznej AIR i żel chłodzący gwarantujący większy komfort w trakcie odpoczynku. Wspomniana pianka chroni przed sztywnieniem szyi i ramion. Poszycie jest tak zrobione, że skutecznie odprowadza wilgoć. Poduszka ortopedyczna ma certyfikat OEKO-TEX 100.

Ten profilowany model poprawia komfort spania. Oczywiście na początku trzeba przyzwyczaić się do kształtu poduszki, ale po tym czasie większość osób stwierdza, że śpi się im wygodnie. Korzystanie z tego produktu pozwala ograniczyć ból szyi.

 

 

 

 

Poduszka ortopedyczna do siedzenia

 

3. Klin k2 poduszka ortopedyczna do siedzenia Valde

 

Poduszka ortopedyczna do siedzenia Valde K2 Klin jest dostępna w ciemnogranatowym i czarnym kolorze. Dokładne wymiary produktu to: szerokość – 43 cm, długość – 42 cm i wysokość – 2,5 cm do 8,5 cm. Model jest objęty 12-miesięczną gwarancją producenta. Akcesorium jest polecane dla każdego.

Poduszka ma kształt klina i wycięcie na kość guziczną (ogonową), więc nie odczuwamy żadnego ucisku w trakcie siedzenia. 

Akcesorium wymusza na siedzącym przyjęcie odpowiedniej pozycji, więc nawet dłuższa praca przy biurku zdecydowanie mniej obciąża nasze plecy. Do wykonania produktu wykorzystano m.in. dobrej jakości piankę, którą cechuje bardzo dobra sprężystość. 

Użytkownicy Valde K2 Klin potwierdzają, że poduszka poprawia komfort siedzenia czy biurku czy stole. Materiał wykonania jest odporny na przetarcia. Akcesorium zbyt szybko nie zmienia swojego początkowego kształtu, co stanowi dowód na to, że wykorzystana do jego produkcji pianka jest wytrzymała.

 

 

 

 

Poduszka ortopedyczna dla niemowląt

 

4. Poduszka Ortopedyczna dla Niemowląt, Dzieci 0+ NIEB

 

Poduszka ortopedyczna dla niemowląt jest przeznaczona dla dzieci do 12. miesiąca życia. Jej wymiary to: 26 cm x 21 cm x 2,5 cm. Kształtem przypomina ona misia, więc pasuje do wystroju pokoju dziecięcego. Produkt jest dostępny w kilku wersjach kolorystycznych: Niebieskiej, różowej i żółtej. 

Poduszka ortopedyczna zapobiega i pozwala uporać się z powstałymi już zniekształceniami na główce. Jest ona wypełniona wysokoelastyczną pianką, która zapamiętuje kształt ciała i łatwo się do niego dopasowuje. Od zewnątrz poduszka jest pokryta materiałem Velvet 100%. Można prać ją w pralce w temperaturze do 30 st. C.

Sporo rodziców twierdzi, że produkt pomaga ich dzieciom. Zaletą poduszki ortopedycznej jest to, że nawet po kilku praniach zachowuje swój początkowy kształt. To świadczy o wysokiej jakości jej wykonania. Na uwagę zasługuje także ciekawy design produktu.

 

 

 

 

Poduszka ortopedyczna na kręgosłup szyjny

 

5. Poduszka ortopedyczna z pianką termoplastyczną Cervi

 

Poduszka ortopedyczna na kręgosłup szyjny Thuasne Cervi ma wymiary: długość – 50 cm, szerokość – 32 cm i wysokość – 8 cm/10,5 cm. Gęstość zastosowanej jako wypełnienie pianki poliuretanowej wynosi 75 kg/m3. Producent udziela 3-letniej gwarancji na sprężystość poduszki. Akcesorium jest sprzedawane w zestawie z elastycznym pokrowcem, który można zdjąć i wyprać w pralce.

Thuasne Cervi to produkt medyczny, co pozwala sądzić, że jego użytkowanie jest w pełni bezpieczne dla zdrowia. Akcesorium jest dobrze wyprofilowane i dostosowuje się idealnie do kształtu ciała użytkownika. Poszewka jest hipoalergiczna, więc nie rozwijają się na niej bakterie i roztocza. Produkt jest dostępny w estetycznie wykonanym, kartonowym pudełku wyposażonym w wygodny uchwyt do przenoszenia.

Według użytkowników Thuasne Cervi to bardzo dobra poduszka ortopedyczna polecana osobom mającym problemy ze spaniem i bólem kręgosłupa, który pojawia się po nocy. Poliuretanowa pianka jest elastyczna i zachowuje swój kształt. Na powierzchni akcesorium nie pojawią się zniekształcenia.

 

 

 

 

Poduszka ortopedyczna Dr Sapporo

 

6. Poduszka ortopedyczna Swing Dr Sapporo Polska

 

Poduszka ortopedyczna Dr Sapporo jest dostępna w rozmiarze M (53 cm x 32 cm, x 11 cm/8 cm) i L (53 cm x 32 cm x 13 cm/9,5 cm). Akcesorium ma certyfikat CE, więc mamy pewność, że użyte do jego produkcji materiały są dobrej jakości. Istotne jest również to, że produkt zyskał miano wyrobu medycznego, a to daje pewność, że spełnia on określone prawem normy.

Poszewka jest welurowa i nasączono ją wyciągiem z aloesu, który przyjemnie pachnie i daje uczucie ukojenia. Jest ona zamykana na zamek błyskawiczny, więc można łatwo ją zdjąć i wyprać. Wypełnienie stanowi pianka visco-elastic, która zapamiętuje kształt ciała użytkownika. Produkt jest zamknięty w wygodnym, kartonowym pudełku z rączką.

Opinie o poduszkach ortopedycznych Dr Sapporo Swing są pochlebne m.in. dlatego, że pianka je wypełniająca gwarantuje swobodny przepływ powietrza. W związku z tym podczas snu nie odczuwa się dyskomfortu związanego z nadmierną potliwością skóry.

 

 

 

 

Poduszka ortopedyczna do siedzenia przy komputerze

 

7. Podkładka podpórka lędźwiowa pod plecy na fotel

 

Dobra i tania poduszka ortopedyczna to produkt, którego poszukuje wielu konsumentów. Modelem spełniającym te kryteria jest akcesorium montowane na fotel, zrobione z delikatnej, a jednocześnie wytrzymałej siateczki. Poduszka ułatwia zachowanie prostej pozycji w trakcie siedzenia przy biurku czy jazdy samochodem.

Dokładne wymiary produktu to: 38 cm x 38 cm x 15 cm. Ma on czarny kolor. Poduszka ortopedyczna do siedzenia przy komputerze ma mocny, metalowy stelaż, który gwarantuje stabilność całej konstrukcji. Jak wskazuje producent, podkładka może być wykorzystywana zarówno przez dorosłych, jak i dzieci.

Ta poduszka przytwierdzana do fotela z pewnością przyniesie ulgę osobom, które spędzają dużo czasu w pozycji siedzącej i odczuwają często nieprzyjemny ból pleców. Produkt jest tani, a w związku z tym mogłoby się wydawać, że jakość jego wykonania nie jest najlepsza. Jednak wyróżnia go stosunkowo duża wytrzymałość.

 

 

 

 

Poduszka ortopedyczna dla dzieci

 

8. Poduszka ortopedyczna dla niemowląt Coolmed 

 

Poduszka ortopedyczna dla dzieci jest w kształcie głowy misia i ma niebieski kolor. Akcesorium wyprofilowane w ten sposób, że gwarantuje ono komfortowy sen i pozwala utrzymać prawidłową pozycję w trakcie spoczynku. Poduszka ma zagłębienie, w którym układa się tył głowy. Dokładne wymiary produktu to: 25 cm x 23 cm x 3,5 cm.

Poszewkę zrobiono w 75% z bambusa, a w 25% z poliestru. Wypełnienie Coolmed stanowi wysokoelastyczna pianka poliuretanowa o gęstości 45 kg/m3. Jak podają osoby wykonujące test poduszek ortopedycznych, prezentowany model dobrze dostosowuje się do kształtu główki i karku dziecka. Wypełnienie jest elastyczne i wykazuje dużą odporność na pojawienie się trwałych zniekształceń.

Rodziców do zakupu poduszki zachęca nie tylko to, że jest ona polecana przez ortopedów. Duże znaczenie ma wytrzymałość akcesorium, a także jego estetyczny wygląd. Poduszka w kształcie główki misia wzbudza duże zainteresowanie wśród najmłodszych.

 

 

 

 

9. Sissel Deluxe Poduszka Ortopedyczna

 

1. Sissel DeluxePierwsza propozycja to poduszka szwedzkiej firmy Sissej. Marka od ponad dwudziestu pięciu lat zajmuje się tworzeniem produktów medycznych związanych ze sferą fitness, wellness. Opisywany model to poduszka z najwyższej półki. Jest to produkt, który zadowoli najbardziej wymagające osoby. Poduszka została specjalnie wyprofilowana i zaprojektowana tak być dać wsparcie naszej szyi.

Sen na poduszce to pełen komfort i gwarancja wypoczynku. Innowacyjne rozwiązanie pozwala na regulację wysokości poduszki. Dzięki temu można indywidualnie przystosować ją do naszej postury, szerokości ramion a także stopnia twardości materaca. Materiał z którego została wyprodukowana to pianka visco- elastic. Ta pianka z pamięcią idealnie dopasowuje się do naszej budowy ciała.

Poduszka jest bardzo wygodna. Dzieję się tak także za sprawą jej szerokości. Duży rozmiar podnosi komfort wypoczynku. Poduszka oceniana jest bardzo wysoko. Na podstawie opinii można stwierdzić, że jest to najlepsza poduszka ortopedyczna do spania. Podkreśla się, że jest trwała i znacząco podnosi komfort snu.

Niekwestionowaną marką w produkcji poduszek ortopedycznych jest marka Sissel. Nic też dziwnego, że poduszka Sissel Deluxe została przez klientów okrzyknięta najlepszą poduszką ortopedyczną w 2024 roku. Sprawdźmy, dlaczego?

 

Zalety

Materiał wykonania: Wykonana jest z pianki visco-elastic z pamięcią i zapewnia najlepszą pozycję dla podczas snu. Ponadto pianka visco-elastic (Memory Foam) nie zawiera szkodliwych fluoro-węglowodorów i jest znacznie delikatniejsza od zwykłej pianki.

Stopień twardości poduszki: Twardość poduszki została tak dobrana, aby odpowiadała najbardziej wymagającym klientom, którym zależy zarówno na zdrowym śnie, jak i na komforcie spania. W zetknięciu z powierzchnią ciała poduszka staje się miękka i miła, gdyż reaguje na jego ciepłotę.

Wymiary: Poduszka, jako jedna z niewielu z poduszek ortopedycznych, ma spore wymiary wynoszące 63 cm szerokości, 33 cm długości, oraz 11 cm wysokości. Przy czym wysokość można zwiększyć dołączoną wkładką do wymiaru 13 cm.

Poszewka satynowa: Producent do każdego modelu dołącza luksusową satynową poszewkę, którą można prać w pralce do 40°C.

Gwarancja: Producent również daje 5-cio letnią gwarancję na utrzymanie kształtu przez poduszkę. Obejmuje ona również wszelkie wady ukryte wynikające z winy producenta.

 

Wady

Wysoka cena: Jak każdy luksus i ta poduszka nie jest tania. Aby prawidłowo zadbać o swój kręgosłup i zyskać poduszkę, na której można się dobrze wyspać trzeba zainwestować ok. 350 zł.

 

 

 

 

10. Valde B4 Vila Memory poduszka ortopedyczna

 

3.Valde B4 Vila (z pamięcią)Kolejna opisywana poduszka została wyprodukowana przez firmę Valde. Jest to bardzo nowoczesna propozycja. Jej innowacyjny wygląd i kształt powodują, że produkt ma właściwości rehabilitacyjne. Charakterystyczne wycięcia pod szyję dbają o szyjny odcinek kręgosłupa. Produkt polecany jest dla osób, które cierpią na zesztywnienie szyi i barków. Poduszka świetnie sprawdzi się u osób, które wiele razy podczas nocy zmieniają pozycję snu.

Specjalny otwór wentylacyjny zapobiega nadmiernemu poceniu. Producent wypuścił na model poduszki o dwóch wysokościach pianki (z pamięcią) oraz trzech stopniach twardości. Wybór twardości zależy od wagi oraz wzrostu. Zazwyczaj klienci wybierają średnią twardość. Poduszka zbiera dość wysokie noty. Jest to tania i dobra poduszka ortopedyczna do spania. Produkt znacząco podnosi komfort snu.

Osoby z problemami z kręgosłupem szyjnym chwalą ten wybór. Spanie na tym modelu znacząco obniża ryzyko bolącej szyi. Sen jest bardziej komfortowy oraz efektywny. Budzenie się w nocy z powodów bolącego kręgosłupa odejdzie w zapomnienie.

Kolejny model, poduszka Valde B4 Vila, wykonany z najwyższej jakości pianki Viscoelastic z funkcją Memory. Producent poleca serię poduszek B4 w wersji Large i Medium, o trzech stopniach twardości: miękkiej, średniej oraz twardej. My skupimy się na wersji Large.

 

Zalety

Specjalny kształt: Poduszka posiada specjalne wycięcia pod szyję, starannie dobrane wyprofilowanie pod głowę, oraz otwór wentylacyjny, który zapobiega poceniu się głowy. Jeśli nie tolerujesz ucisków w pobliżu szyi, to ten model jest dla Ciebie.

Dla kogo ten model?: Producent skupił się na tęższych i wysokich użytkownikach, o szerszych ramionach, aby dla nich stworzyć komfortowy model poduszki do spania. Jednak może on być również z powodzeniem wykorzystywany przez drobniejsze osoby.

Bogata kolorystyka: Poduszki te występują w bogatej wersji kolorystycznej. Jest dostępnych aż 13 różnorodnych kolorów.

Pozycja spania: Poduszka Vila B4 umożliwia spanie w różnych pozycjach zmienianych w trakcie snu, i niezależnie od pozycji przynosi ulgę w stanach zesztywnienia barków i szyi, a także wspomaga rehabilitację odcinka szyjnego kręgosłupa.

Gwarancja: Producent udziela na swój produkt trzyletniej gwarancji.

 

Wady

Wybór twardości: Spotkaliśmy się z opinią, że poduszka o twardości średniej jest zbyt miękka i zachowuje się jak model o największym stopniu miękkości.

Trzeba się przyzwyczaić: Do stosowania poduszki trzeba się przyzwyczaić 2 – 3 tygodnie. Na początku spanie wydaje się niewygodne i można spędzić kilka bezsennych nocy.

 

 

 

 

11. Babymatex Poduszka Dla Niemowląt Smart

 

4.Babymatex SmartKolejna poduszka jest skierowana dla niemowląt. Idealnie sprawdzi się do użytkowania w kołysce, wózku oraz łóżeczku. Została wykona z pianki termoelstycznej, która idealnie dostosowuje się do kształtu ciała po wpływem ciepła. Poduszka odpręża mięśnie i sprawia, że maluszek śpi zdrowo i komfortowo. Model ten zapamiętuje kształt główki niemowlaka i idealnie się do niej dopasowuje.

Poduszka zapewnia także dobrą wentylację, dzięki czemu główka dziecka nie poci się. W ten sposób zmniejsza się ryzyko złapania przeziębienia czy infekcji. Odpowiednie wyprofilowanie poduszki zapewnia dziecku bezpieczną pozycję podczas snu, która minimalizuje ryzyko zadławienia. Co więcej, ułatwia mu oddychanie. Poduszka jest przeznaczona dla dzieci od pierwszego dnia narodzin aż do dwóch lat.

Jest to więc produkt, który posłuży na długo. Cena produktu jest bardzo korzystna i niewygórowana. Opinie o tym produkcie są bardzo dobre. Poduszka oceniana jest jako dobry zakup, który posłuży na długo.

Babymatex Smart to poduszka przeznaczona dla dzieci od 0 do lat 2, o rozmiarze 60 x 36 cm.

 

Zalety

Wypełnienie: Wypełnienie pianką termoplastyczną powoduje, że poduszka dopasowuje się do kształtu główki dziecka.

Kształt: Model ten zapewnia swoim kształtem bezpieczną pozycję dla dziecka, zapobiegając równocześnie zadławieniu podczas ulewania.

Wentylacyjny system kanalików: Wentylacyjny system kanalików i otworów pozwala na swobodny przepływ powietrza, dzięki czemu dziecko nie będzie się pocić ani odparzać skóry.

Poszewka w zestawie: Wraz z poduszką klient otrzymuje poszewkę zamykaną na zamek o przyjemnym dotyku i składzie: dzianina żakardowa 33% bawełna, 33% PES i 34% PA.

 

Wady

Brak zapasowej poszewki: Niestety producent dołącza jedną poszewkę do produktu, a kształt poduszki utrudnia znalezienie innej, pasującej rozmiarowo.

Cena: Część klientów podnosi kwestię wysokiej ceny, nieadekwatnej do rozmiaru poduszki.

 

 

 

 

12. Sissel Soflt Plus poduszka ortopedyczna

 

5.Sissel Soflt Plus (szwedzka)Ostatnia nasza propozycja to poduszka szwedzkiej firmy Sissel. Jak już wspominaliśmy firma ta produkuje poduszki najwyższej jakości. Ich kształt jest efektem długotrwałych badań mających na celu zapewnienie najlepszej pozycji do snu. Cena poduszki nie należy do najniższych, jednakże precyzja wykonania oraz pięcioletnia gwarancja nam to wynagradzają. Jest to anatomiczna poduszka, która dba o nasz kręgosłup podczas gdy my śpimy.

Idealnie wyprofilowany kształt pozawala na odprężenie mięśni oraz prawidłowe podparcie szyi. Poduszkę można idealnie dopasować do naszej postury. Regulowana wysokość jest gwarantem perfekcyjnego dopasowania. Poduszka świetnie dopasowuje się do konkretnej budowy ciała, a następnie wraca do pierwotnego kształtu. Produkt zbiera świetne recenzje. Podkreśla się, że poduszka warta jest swojej ceny.

Idealnie sprawdza się u osób, które mają problem z kręgosłupem szyjnym lub też u osób, które chcą stosować ją profilaktycznie. Poduszka jest niezwykle trwała i wytrzymała. Posłuży na długie lata, dlatego warto zainwestować w nią większe pieniądze.

Drugi prezentowany produkt firmy Sissel to Soflt Plus. Podobnie jak pierwsza opisywana poduszka jest ona wysokiej jakości i spełnia wymagania poduszki ortopedycznej.

 

Zalety

Naturalne krzywizny: Kształt poduszki pozwala na ułożenie ciała w trakcie snu z zachowaniem naturalnych krzywizn, co sprawia, że ustaje nacisk na kręgi szyjne, a mięśnie stają się rozluźnione.

Wykonanie i rozmiar: Poduszka jest wypełniona wytrzymałą pianką visco-elastic, która dopasowuje się do kształtu ciała osoby śpiącej. Dodatkowo ma wkładkę, która powoli podnieść wysokość poduszki z 11 cm do 14 cm.

Dołączona poszewka: Producent dołącza do poduszki welurową poszewkę, którą można prać w pralce w temperaturze 40°C.

 

Wady

Wysoka cena: Duża część potencjalnych użytkowników rezygnuje z zakupu z powodu wysokiej ceny tej poduszki. Aby stać się jej właścicielem trzeba się przygotować na wydatek blisko 300 złotych.

Twardość: W modelu tym nie ma możliwości wyboru twardości, w zależności od wymagań ortopedycznych.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaką poduszkę ortopedyczną kupić?

 

Poduszka ortopedyczna to produkt, który w szczególności przyda się osobom mającym problemy z bólem głowy czy karku, które nasilają się rano, tuż po przebudzeniu. Mogą być one spowodowane złą pozycją przyjmowaną w trakcie snu. Dobrej jakości poduszka ortopedyczna zagwarantuje optymalne wsparcie ciała i z pewnością przyniesie ukojenie. Czym kierować się podcza wyboru produktu? Na co należy zwracać uwagę, aby wybrać najlepiej dostosowane do naszych potrzeb akcesorium?

Rodzaje poduszek ortopedycznych

Każde poszukiwania odpowiedniej dla siebie poduszki ortopedycznej powinniśmy rozpocząć od zapoznania się z rodzajami dostępnych w sklepach modeli. Dzięki poznaniu ich cech łatwiej będzie nam określić, jakiego produktu potrzebujemy, a to pozwoli skrócić czas niezbędny do podjęcia rozsądnej decyzji zakupowej. Poduszki ortopedyczne można sklasyfikować na podstawie ich przeznaczenia i w ten sposób wyróżnić modele do siedzenia i do spania.

Wśród poduszek ortopedycznych znajdziemy modele do spania na boku, pod plecy i do spania na brzuchu. To, jakie akcesorium wybierzemy zależy w głównej mierze od tego, w jakiej pozycji najczęściej odpoczywamy. Dobrze dobrany produkt pozwala złagodzić pojawiające się po przebudzeniu bóle kręgosłupa, a nawet całkowicie im zapobiec. Poduszka zmniejsza też napięcie w odcinku szyjnym i gwarantuje lepszy sen.

W sklepach dostępnych jest też wiele poduszek do siedzenia, które są najczęściej wybierane przez osoby prowadzące siedzący tryb życia. Z powodzeniem mogą z nich korzystać pracownicy biura czy kierowcy. Tego typu poduszki wymuszają przyjęcie wygodnej i mniej obciążające dla kręgosłupa pozycji. Do wyboru konsumenta najczęściej pozostają:

* poduszki ortopedyczne na krzesło biurowe – zazwyczaj mają kształt klina albo koła, pozwalają zmniejszyć obciążenie pleców w trakcie siedzenia. Zdarza się, że akcesorium ma drobne wypustki.

* poduszki ortopedyczne do samochodu – mają różne kształty, mogą m.in. odpowiadać za podparcie odcinka lędźwiowego chroniąc przed jego nadmiernym wygięciem.

 

Kształt poduszki ortopedycznej do spania

Nie ulega wątpliwości, że najlepsza poduszka ortopedyczna jest dostosowana idealnie do ciała użytkownika. Dlatego też tak ważne podczas zakupu jest to, aby zwrócić uwagę na kształt wybranego przez nas akcesorium. Dla osób śpiących na boku dobrym wyborem będzie zakup poduszki w kształcie wałka. Pozwala ona utrzymać głowę w odpowiedniej pozycji w trakcie snu i nie powoduje nadmiernego obciążenia mięśni. Konsumenci, którzy zazwyczaj śpią na plecach powinni zdecydować się na zakup miękkiej, niskiej poduszki z odpowiednim wcięciem. Najlepiej wybierać akcesorium o średniej twardości, bo są one wygodne i mniej podatne na zniekształcenia. Dla osób śpiących na brzuchu poleca się płaskie poduszki.

 

Rodzaj wypełnienia poduszki ortopedycznej

Akcesoria różnią się od siebie w zależności od rodzaju wypełnienia. W związku z tym pojawia się pytanie, jaka jest najlepsza poduszka ortopedyczna? W sklepach znajdziemy modele zrobione z pianki poliuretanowej lub termoelastycznej. Pierwszy ze wspomnianych rodzajów wypełnienia jest polecany w ramach profilaktyki, czyli dla osób, u których nie pojawiają się jeszcze bóle pleców czy szyi, ale chcą zadbać o odpowiednie podparcie ciała w trakcie snu. Poduszki ortopedyczne wypełnione pianką termoelastyczną są polecane konsumentom potrzebującym dobrego wsparcia. Materiał wypełnienia pod wpływem temperatury dostosowuje się do kształtu ciała użytkownika, a często także go zapamiętuje. Pianka termoelastyczna nie zaburza krążenia krwi i wywiera mniejszy nacisk na ciało. 

 

Rozmiar poduszki ortopedycznej

Aby poduszka ortopedyczna dobrze spełniała swoje zadanie musi mieć odpowiednie wymiary. Ważne jest to, aby dokładnie zmierzyć szerokość barków, bo w ten sposób będziemy mogli dobrać wysokość akcesorium. Zmierzyć należy odcinek od nasady szyi do czubka ramienia. Jeśli wartość ta nie będzie przekraczała 14 cm, możemy wybrać poduszkę w rozmiarze M. Jeśli będzie większa, proponujemy produkt w rozmiarze L. Akcesoria w rozmiarze M będą też odpowiednie dla osób o drobnej i średniej budowie ciała. Czasami zdarza się, że dostępne w sklepach poduszki mają regulowaną wysokość, czyli możliwe jest wyciągnięcie części wypełnienia albo pozbycie się specjalnej wkładki. To dobre rozwiązanie dla osób, które nie są pewne, jakie akcesorium będzie dla nich najlepsze.

Czy warto kupić poduszkę ortopedyczną?

Konsumenci nie tylko zastanawiają się nad tym, jaką poduszkę ortopedyczną wybrać, ale też czy w ogóle warto w nią inwestować. Jeśli wybierzemy produkt od znanego producenta i idealnie dostosowany do kształtu naszego ciała, możemy być pewni, że znacznie poprawi on komfort naszego snu. Poduszka ortopedyczna z pewnością przyda się osobom, które mają problemy z nawracającym bólem głowy, drętwieniem rąk czy bolesnym napięciem w odcinku szyjnym.

 

Poduszki ortopedyczne w dobrych cenach

Jaki jest koszt zakupu poduszki ortopedycznej? Najtańsze są tzw. podpórki, które montuje się na fotelach, także samochodowych. Ich cena zaczyna się nawet do kilku złotych, jednak często tego typu akcesoria szybko się zniekształcają i niszczą. Za produkt znanego producenta cieszącego się dobrymi opiniami wśród konsumentów i polecanego przez fizjoterapeturów trzeba będzie zapłacić ponad 100 zł.

 

 

FAQ 

 

P1: Jak dopasować poduszkę ortopedyczną?

Odpowiednie dopasowanie poduszki ortopedycznej jest niezbędne do tego, aby jej użytkowanie przyniosło oczekiwane efekty. Na początku musimy odpowiedzieć sobie na pytanie, w jakiej pozycji najczęściej śpimy, bo to pozwoli dokładnie określić, jakiego produktu potrzebujemy. W sklepach dostępne są poduszki ortopedyczne do spania na boku, na plecach i na brzuchu. Warto też pamiętać, że do wyboru są modele przystosowane do używania w dzień, czyli poduszki na krzesła, najczęściej stosowane przez osoby wykonujące pracę przy biurku. Jeśli zdecydujemy się na zakup poduszki do spania na boku, musimy określić jej wysokość. Aby to zrobić, należy zmierzyć szerokość barku licząc od nasady szyi do czubka ramienia. Osoby o węższych barkach, do 12 cm, powinny wybierać poduszki w rozmiarze S. Dla pozostałych konsumentów dobrym wyborem będą modele w rozmiarze M. Dobrym rozwiązaniem jest też skorzystanie z pomocy fizjoterapeuty, który pomoże dobrać odpowiednią dla nas poduszkę. 

P2: Poduszka ortopedyczna – jak na niej spać?

Poduszka ortopedyczna będzie przynosiła oczekiwane efekty tylko wtedy, kiedy będziemy na niej odpowiednio spać. Musimy tak ułożyć ciało, aby było nam wygodnie, pamiętając przy tym, aby głowa i szyja znajdowały się odpowiednio w zagłębionej i wypukłej części. Tylko wtedy nasze ciało będzie miało zapewnione odpowiednie podparcie. Przestrzeń pomiędzy ramieniem a szyją musi być odpowiednio wypełniona, aby zaraz po przebudzeniu nie pojawiał się nieprzyjemny ból w tym odcinku. Pamiętajmy też, że ciało musi przyzwyczaić się do nowej pozycji i na początku (przez 1-2 noce) możemy odczuwać drobny dyskomfort.

 

P3: Jak uszyć poszewkę na poduszkę ortopedyczną?

Z uwagi na to, że zwykle poduszki ortopedyczne mają niestandardowe wymiary, znajdujące się w zestawie z kołdrą poszewki zwykle na nie nie pasują. W związku z tym wiele osób szuka pomysłu, jak zrobić je samodzielnie. Do tego potrzebny jest odpowiedni materiał, najlepiej taki, który będzie dobrze przepuszczał powietrze. Trzeba dokładnie go wymierzyć, wyciąć, a następnie połączyć korzystając przy tym z maszyny do szycia. Jeśli zrobimy to ręcznie, przeszycia nie będą mocne i po praniu na poszewce mogą pojawić się dziury. Osoby, które nie mają w swoim domu maszyny, albo nie chcą tracić czasu na szycie poszewki, mogą zdecydować się na zakup gotowego produktu. W sklepach dostępne są specjalne poszewki wykonane z myślą o poduszkach ortopedycznych.

 

P4: Poduszka ortopedyczna – gdzie kupić?

Jeśli chcesz poprawić komfort swojego snu i kupić odpowiednio dobraną do ciała poduszkę, nie będziesz miał problemu z jej znalezieniem. Tego typu produkty są dostępne w sklepach ze sprzętem rehabilitacyjnym, a także w zwykłych sklepach meblowych i z akcesoriami do domu. Można zauważyć, że coraz więcej konsumentów wybiera zakupy online, bo są one wygodne, a często cena poszczególnych produktów jest niższa. Możliwość szybkiego porównywania kosztów zakupu pozwala podjąć najkorzystniejszą decyzję zakupową. Trzeba liczyć się jednak z dodatkowymi kosztami przesyłki, choć często zdarzają się promocje i wtedy można kupić poduszkę bez ponoszenia dodatkowych kosztów związanych z jej dostarczeniem.

P5: Ile kosztuje poduszka ortopedyczna?

Wbrew pozorom zakup poduszki ortopedycznej to nie jest duży wydatek. Jeśli chcemy kupić zwykłą podpórkę do siedzenia na fotelu, także samochodowym, zapłacimy za nią od kilku do kilkudziesięciu złotych. Droższe są modele przeznaczone do spania i tu w zależności od producenta i jakości wykonania, ceny zaczynają się od kilkudziesięciu złotych, a sięgają nawet kilkuset złotych. Pamiętajmy jednak, że dobrze dobrana poduszka to gwarancja komfortowego snu, więc czasami warto zapłacić więcej, aby nie martwić się o ból pleców czy karku. 

 

 

Dodaj komentarz

2 KOMENTARZ

Hanna

September 14, 2022 at 12:14 pm

Witam,
zdjęcie tytułowe kobiety śpiącej na poduszce jest własnością firmy valde i nie powinno stanowić do celów reklamy innych producentów, jak również powinno zawierać nasze logo VALDE z racji praw autorskich. Prosimy o ustosunkowanie się do naszych praw autorskich. Miłego zdrowego snu życzy VALDE

Répondre
Współczesna Alkowa

September 19, 2022 at 6:00 am

Dzień dobry,

Dziękujemy za komentarz i przepraszamy za zaistniałą sytuację. Zdjęcie zostało już usunięte.

Pozdrawiamy,
Zespół WspółczesnaAlkowa.com

Répondre