Najlepszy materac lateksowy 160×200

Ostatnio aktualizowane: 18.07.24

 

 

Materace lateksowe 160×200 – Ranking

 

 

Sembella Hetman Aqua H2/H3

 

Model Sembella Hetman Aqua H2/H3 to wygodny materac o wymiarach 160 cm x 200 cm. Jest to produkt lateksowy o klasie twardości H2. Jest to optymalna wartość, więc zadowoleni będą z niego zarówno zwolennicy miękkich, jak i twardych modeli.

Materac najlepiej sprawdzi się w przypadku osób o wadze do 80 kg, gdyż wtedy zapewnia odpowiednią elastyczność i nie zapada się pod naciskiem ciała. We wnętrzu produktu znajduje się 7-strefowy wkład lateksowy o wysokości 18 cm. Taka konstrukcja pozwala na wspieranie poszczególnych części ciała, tak by zapewnić wygodę użytkownikowi. Na powierzchni produktu znajduje się kilka otworów wentylacyjnych, które gwarantują odpowiedni przepływ powietrza. Pozwala to na zminimalizowanie rozwoju bakterii we wnętrzu i pozbycie się wilgoci. Tym, co wyróżnia materac jest dopasowanie do ułożenia ciała. Dzięki temu możliwe jest wyeliminowanie niezdrowego ucisku naczyń krwionośnych.

Jest to bardzo wygodny i elegancki model, z którego zadowolonych jest wielu konsumentów. Poza tym doceniono to, że produkt ma działanie antybakteryjne, więc jest on bezpieczny dla wszystkich konsumentów.

 

 

 

 

Janpol Afrodyta

 

Lekarze i fizjoterapeuci często polecają materac lateksowy Janpol Afrodyta. Klasa twardości tego modelu to H2, dlatego zapewnia on optymalne podparcie pleców. Produkt sprawdzi się również przy regulowanych stelażach.

Powodem, dla którego tak wiele osób wybiera właśnie ten model jest jego kieszeniowa konstrukcja. Oznacza to, że na całej powierzchni znajduje się wiele małych miejsc, które punktowo podpierają użytkownika. Co więcej, materac ma 7 stref o różnej twardości, które dopasowano do różnych części ciała. Model został obustronnie obłożony płytami z pianki poliuretanowej o grubości 2 cm, a następnie płytami lateksowymi o tej samej grubości. Zapewnia to odpowiednią miękkość, a także ochronę przed zapadaniem się. Dużym atutem produktu jest to, że pokrowiec jest zdejmowany, a co więcej ma odpowiednią grubość. Po obu stronach materaca znajdziesz uchwyty służące do przenoszenia, jak i wentylator, który zapobiega powstawaniu we wnętrzu bakterii.

Niska cena oraz optymalna twardość sprawiły, że prezentowany model jest bardzo często wybierany przez konsumentów. Użytkownicy pochwalili też produkt za jakość użytych materiałów, które są wytrzymałe i odporne na podarcie.

 

 

 

 

M&K Foam Koło Estrella Bio

 

Prezentujemy materac lateksowy M&K Foam Koło Estrella Bio o wymiarach 160 cm x 200 cm. Produkt ten ma wkład ze sprężyn kieszeniowych, który wykonano z dobrej jakości drutu. Zapewnia to odpowiednie podparcie dla kręgosłupa. Poza tym model posiada atest ISO 9001, co zapewnia właścicielowi gwarancję wygody i bezpieczeństwa w czasie snu.

Dużym atutem modelu są niewielkie kieszonki, w środku których znajduje się drut spiralny. Pozwala to na punktowe podparcie ciała. Materac ma właściwości antyalergiczne, dlatego jest polecany osobom z alergiami. Pokrowiec jest zdejmowany, więc nie będziesz mieć trudności z utrzymaniem go w czystości.

Jest to wygodny materac lateksowy 160×200 w dobrej cenie. Produkt zapewnia bardzo dobre podparcie kręgosłupa, co pomaga w walce z bólami pleców. Poza tym ze względu na prozdrowotne właściwości produktu jest on polecany przez wielu terapeutów.

 

 

 

Jaki materac lateksowy 160×200 wybrać?

Według specjalistów zajmujących się snem sekretem komfortowego wypoczynku jest zakup dobrego materaca. Nie może być on zbyt miękki, ani za twardy, ale nie tylko to jest istotne. Jeśli chcesz poznać cechy wyróżniające najlepsze materace lateksowe 160×200 cm, zapraszamy do dalszej części artykułu.

Zdecydowaliśmy się opisać produkty lateksowe, bo jak się okazuje, są one nie tylko wygodne i trwałe, ale też bezpieczne – nie uczulają alergików. Szczególnie popularne są modele o wymiarach 160 cm x 200 cm, odpowiednie dla dwóch osób dorosłych. Materace tego typu uznawane są za uniwersalne, bo najłatwiej jest znaleźć łóżko i stelaż o takich wymiarach.

Twardość materaca niejednokrotnie jest tematem tekstów o śnie. Kiedyś uważano, że spanie na bardzo twardej powierzchni jest zdrowe dla kręgosłupa, bo na zbyt miękkiej bardzo się zapada. Okazuje się jednak, że wiele zależy do masy naszego ciała, jak również pewnych schorzeń. Czasami faktycznie lepszym rozwiązaniem jest spanie na bardzo twardym podłożu. Jeśli jednak nie mamy większych problemów z kręgosłupem, kierujemy się zasadą, że osoby ważące do 80 kg powinny spać na materacu o twardości H2, a cięższe na H3. Warto tutaj podkreślić, że wielu producentów ma w swojej ofercie modele ze strefami twardości, jak również takie, które zapamiętują ułożenie naszego ciała i się do niego dopasowują.

Grubość materaca powinna być jak największa, zwykle mówi się o ok. 15 – 20 cm. Nie zaleca się kupowania bardzo niskich materacy, bo one nie amortyzują tak pleców, jak wyższe i bardziej odczuwamy stelaż, a to nie jest wskazane.

Według wielu osób najlepszy materac lateksowy 160×200 cm ma zdejmowany pokrowiec, który można bez obaw prać w pralce. Jeśli interesujący nas produkt nie ma takiego pokrowca, warto się zainteresować takim dodatkiem, aby zachować maksimum higieny.

 

Dodaj komentarz

2 KOMENTARZ

Ewa

June 8, 2021 at 7:46 am

Ja rowniez spie na materacu lateksowym, ale ze sklepu hilding, sprawdza się świetnie, jest wygodny i mam wrazenie ze sie mniej poce.

Répondre
Współczesna Alkowa

July 4, 2021 at 5:12 pm

Dzień dobry,

Dziękujemy za komentarz i rekomendację.

Pozdrawiamy,
Zespół WspółczesnaAlkowa.com

Répondre