23 najsłynniejsze motywacyjne i inspirujące cytaty Abdula Kalama

Ostatnio aktualizowane: 18.07.24

 

Avul Pakir Jainulabdeen Abdul Kalam, popularnie znany jako The Missile Man of India, był naukowcem lotniczym. Pełnił funkcję 11. prezydenta Indii od 2002 do 2007 roku i otrzymał Bharat Ratna, najwyższe odznaczenie cywilne Indii. Zanim przeczytamy inspirujące cytaty Abdula Kalama, wspomnimy krótko o jego biografii. APJ Abdul Kalam urodził się 15 października 1931 r. w mieszczańskiej rodzinie tamilskiej z wioski Dhanushkodi Rameshwaram w Tamil Nadu.

Jego ojciec Jainulabdeen był rybakiem, właścicielem łodzi, a także imamem miejscowego meczetu, podczas gdy jego matka Ashiamma była gospodynią domową. Kalam był najmłodszym z jego pięciorga rodzeństwa, wśród którego była jedna siostra. Z powodu niepowodzenia rodzinnej firmy Kalam sprzedawał gazety, aby uzupełnić dochód rodziny.

 

Kim jest Abdul Kalam?

W czasach szkolnych Kalam był przeciętnym uczniem, ale jego poświęcenie, pracowitość i silna chęć do nauki odróżniały go od innych. Po ukończeniu szkoły średniej w Schwartz, Kalam rozpoczął naukę w Kolegium św. Józefa w Tiruchirappalli na Uniwersytecie w Madrasie i ukończył studia na wydziale fizyki. Na wyższe studia przeniósł się do Madras, aby studiować inżynierię lotniczą na Madras Institute of Technology.

Po ukończeniu prac inżynierskich Kalam dołączył jako naukowiec do Aeronautical Development Establishment of the Defense Research & Development Organisation (DRDO). Po pewnym czasie Kalam został przeniesiony do Indyjskiej Organizacji Badań Kosmicznych ISRO w 1969 roku, gdzie był dyrektorem projektu wystrzeliwania satelity, który z powodzeniem rozmieścił satelitę Rohini na orbicie okołoziemskiej w lipcu 1980 roku. W skrócie Abdul Kalam:

• został naukowcem w Indyjskiej Organizacji Badań Kosmicznych,

• uczył się na Uniwersytecie w Madrasie na wydziale fizyki,

• rozwinął rakiety AGNI i PRITHVI.

Poza tym dr APJ Abdul Kalam odegrał ważną rolę w rozwoju wielu rakiet w ramach misji, w tym AGNI i PRITHVI. Pełnił również funkcję głównego doradcy naukowego i sekretarza DRDO w latach 1992-1999. W tym okresie przeprowadzono słynne próby nuklearne Pokhran-II i odegrał on intensywną rolę polityczną i technologiczną. W 2002 roku NDA nominowało dr APJ Abdula Kalama na stanowisko prezydenta. Dzięki wsparciu NCP i Partii Samajwadi Kalam wygrał wybory prezydenckie i został wybrany na 11. prezydenta Indii. Jego kadencja jako prezydenta Indii trwała od 25 lipca 2002 do 25 lipca 2007.

27 lipca 2015 r. podczas wykładu w IIM Shillon dr Abdul Kalam Kalam upadł i zmarł w szpitalu Bethany, gdzie potwierdzono zgon z powodu zatrzymania akcji serca. Jego śmierć była wielką stratą dla Indii, a w całym kraju oddano liczne hołdy doktorowi APJ Abdulowi Kalamowi. Rząd Indii ogłosił 7-dniowy stan żałoby na znak szacunku dla wielkiej duszy Indii. APJ Abdul Kalam był jedną z najbardziej lubianych osobistości w Indiach i na świecie. Miał szczególną więź z dziećmi ze względu na swoją kochającą, troskliwą i hojną naturę. Kalam napisał wiele popularnych książek i podzielił się swoimi doświadczeniami i przemyśleniami. Zobaczmy niektóre z popularnych cytatów Abdula Kalama.

Podsumowanie osiągnięć Abdula Kalama
Pełnił funkcję głównego doradcy naukowego i sekretarza DRDO
Został prezydentem Indii
Przyczynił się do rozwoju technologii w swoim kraju

Skoro teraz mieliście okazję poznać lepiej sylwetkę Abdula Kalama, z pewnością będziecie chcieli dowiedzieć się więcej. Informacje zebrane tutaj to tak naprawdę jedynie część tego, co warto wiedzieć na temat tej osoby, gdyż jej życiorys jest zdecydowanie warty prześledzenia. W tym celu odsyłamy was do książek i innego rodzaju artykułów, które w bardziej szczegółowy sposób skupiają się na tych aspektach. Osiągając takie rzeczy, Abdul zdecydowanie potrzebował chwili wytchnienia, czego i Wam prawdopodobnie nieraz brakuje. Zanim więc przyjrzycie się poszczególnym cytatom, może warto będzie zapoznać się z relaksującymi grami za darmo, jak na przykład Book of Ra online.

23 inspirujące cytaty

Mimo wszystko nie to jest celem tego wpisu, gdyż naszym zadaniem, jakie sobie obraliśmy, jest wybranie najbardziej motywacyjnych oraz inspirujących cytatów, którymi Abdul Kalam obdarował świat. Zdajemy sobie sprawę, że nie wszystkie cytaty dotrą do wszystkich osób czytających ten artykuł, jednakże z pewnością będziecie w stanie znaleźć w poniższej liście kilka interesujących odpowiedzi, które być może przemówią do Waszego poczucia obowiązku i pozwolą na rozpoczęcie wspaniałej przygody, do której to wcześniej nie mieliście odpowiedniej motywacji lub brakowało Wam solidnej dawki inspiracji. Bez znaczenia jednak, co jest Waszym celem, warto będzie przejrzeć to, co do zaoferowania ma Abdul Kalam w kwestii motywacji.

1. „Nie wszyscy mamy równe talenty. Ale wszyscy mamy równe szanse na rozwój naszych talentów”.

2. „Nigdy nie przestawaj walczyć, dopóki nie dotrzesz do miejsca przeznaczenia – czyli do wyjątkowego ja. Mieć cel w życiu, stale zdobywać wiedzę, ciężko pracować i mieć wytrwałość, aby realizować wspaniałe życie.”

3. „Wspinanie się na szczyt wymaga siły, niezależnie od tego, czy jest to szczyt Mount Everestu, czy szczyt kariery”.

4. „Nie możesz zmienić swojej przyszłości, ale możesz zmienić swoje nawyki i na pewno Twoje nawyki zmienią Twoją przyszłość”.

5. „Jeśli Ci się nie uda, nigdy się nie poddawaj, ponieważ porażka oznacza pierwszą próbę nauki”.

6. „Śnij, śnij, śnij. Sny przekształcają się w myśli, a myśli skutkują działaniem.”

7. „Jeśli chcesz świecić jak słońce, najpierw zacznij płonąć jak słońce.”

8. „Pewność siebie i ciężka praca to najlepsze lekarstwo na chorobę zwaną porażką. Uczyni Cię to osobą odnoszącą sukcesy.”

9. „Porażka nigdy mnie nie wyprzedzi, jeśli moja determinacja, aby odnieść sukces, jest wystarczająco silna.”

10. „Musisz MARZYĆ, zanim Twoje MARZENIE może się spełnić.”

11. „Bądź aktywny! Weź na siebie odpowiedzialność! Pracuj dla rzeczy, w które wierzysz. Jeśli nie, oddajesz swój los innym.”

12. „Aby odnieść sukces w swojej misji, musisz mieć jednomyślne oddanie swojemu celowi”.

13. „Sukces jest wtedy, gdy Twój podpis zamienia się w autograf”.

14. „Nie odpoczywaj po pierwszym zwycięstwie, ponieważ jeśli przegrasz przy drugiej próbie, więcej ust czeka, by powiedzieć, że twoje pierwsze zwycięstwo było tylko szczęściem.”

15. „Kreatywność to widzenie tej samej rzeczy, ale myślenie inaczej”.

16. „Kochaj swoją pracę, ale nie kochaj swojej firmy, ponieważ możesz nie wiedzieć, kiedy Twoja firma przestanie Cię kochać”.

17. „Bardzo łatwo jest kogoś pokonać, ale bardzo trudno kogoś sobie zjednać”.

18. „Twój najlepszy nauczyciel jest Twoim ostatnim błędem”.

19. „ŻYCIE i CZAS to najlepsi nauczyciele na świecie. Życie uczy nas dobrze wykorzystywać CZAS, a CZAS uczy nas wartości ŻYCIA.”

20. „Podczas gdy dzieci walczą o to, by być wyjątkowymi, świat wokół nich próbuje wszystkich środków, aby wyglądały jak wszyscy inni”.

21. „Marzenie nie jest tym, co widzisz podczas snu, jest czymś, co nie pozwala Ci spać”.

22. „Nie powinniśmy się poddawać i nie powinniśmy pozwolić, aby problem nas pokonał.”

23. „Dopóki Indie nie przeciwstawią się światu, nikt nas nie będzie szanował. Na tym świecie nie ma miejsca na strach. Siła szanuje tylko siłę”.

Mamy nadzieję, że skoro dotarliście do tej części tego wpisu, to prawdopodobnie zrodziły Wam się już w głowie nowe pomysły oraz powyższe cytaty zmotywowały Was do działania!

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ