Materace sprężynowe ranking

Ostatnio aktualizowane: 24.04.24

Sleep O’Clock Roberto to obecnie najlepszy materac sprężynowy na rynku. Ze względu na klasę twardości H2 zapewni Ci komfortowy wypoczynek. Dodatkowo, wykonano go z elastycznego materiału, który nie zapada się. Równocześnie drgania nie rozchodzą się po całej powierzchni. Oznacza to, że nawet gwałtowna zmiana pozycji, nie obudzi nas. Do tego producent zadbał, aby twardość poszczególnych sektorów była dostosowana do odpowiednich części ciała użytkownika. Atutem jest również gwarancja wentylacji między warstwami materaca, dzięki czemu w jego wnętrzu nie rozwijają się pleśń czy bakterie. W efekcie jest to materac bezpieczny dla naszego zdrowia. Model składa się z warstwy z pianki poliuretanowej oraz maty kokosowej, co zapewnia wygodny odpoczynek. Ze względu na nieco większe wymiary materac będzie odpowiedni zarówno dla jednej osoby, jak i dla pary. Alternatywą dla tego produktu jest Janpol Wenus H2, czyli bardzo wygodny materac sprężynowy. Model może być używany jako produkt rehabilitacyjny i ortopedyczny, gdyż szybko dostosowuje się do kształtu ciała.

 

 

 

Najlepsze materace sprężynowe w 2024 roku

 

Aby mieć pewność, że wybrałeś najlepszy produkt wśród dostępnych na rynku, przeczytaj nasz ranking materacy sprężynowych. W artykule znajdziesz dokładnie opisane, wysokiej jakości modele, które zapewnią Ci spokojny sen.

 

Nasze zalecenia

 

Sleep O’Clock Roberto

 

Kieszeniowy materac sprężynowy Sleep O’Clock Roberto to godny polecenia model, który zapewni Ci spokojny sen. Ze względu na swoje wymiary, które wynoszą 160 cm x 200 cm, będzie odpowiedni zarówno dla jednej osoby, jak i pary.

Największą zaletą prezentowanego produktu są jego antyalergiczne właściwości. Ma to związek z zastosowaniem maty kokosowej, która zapewnia dobry przepływ powietrza. Odprowadza ona nadmiar wilgoci poza materac. Dzięki temu we wnętrzu nie mogą rozwijać się bakterie lub pleśniaki.

Model ma dwie warstwy o różnych stopniach twardości, dzięki temu każdy użytkownik będzie w stanie zapewnić sobie komfortowy odpoczynek. Jedna strona wykonana jest z pianki poliuretanowej (stopień twardości H2), a druga z maty kokosowej (H3). Wnętrze produktu składa się z formatu kieszeniowego i w każdej przegrodzie umieszczono sprężynę, co uniemożliwia zapadanie się. Dużą zaletą jest to, że każdy sektor posiada odmienną twardość, dopasowaną do poszczególnych części ciała użytkownika. Do tego na powierzchni produktu nie rozchodzą się wibrację, więc nagła zmiana pozycji przez partnera nie obudzi Cię.

Konsumenci, którzy wybrali ten produkt są z niego bardzo zadowoleni, gdyż jest on bardzo wygodny. Do tego sprężyny nie wydają żadnego dźwięku, co zapewnia spokojny sen.

 

 

 

 

Janpol Wenus H2

 

Model Janpol Wenus H2 to bardzo wygodny materac kieszeniowy, który wyposażony jest we wkłady ze sprężynami. Każda taka kieszeń ma 12 cm wysokości. Dzięki temu masz zapewniony komfortowy sen.

Największym atutem produktu jest 7 stref twardości, które rozłożono na całej powierzchni modelu. Są one tak rozmieszczone, by odpowiednio podpierać każdą część ciała. Pozwala to na wyeliminowanie zapadania się materaca pod naszym ciężarem. Do tego model wyposażony jest w wlot powietrza, co zapewnia odpowiednią wentylację wnętrza. Dzięki temu w materacu nie rozwijają się bakterie, ani pleśń. Cały nadmiar wilgoci zostaje wyprowadzony poza produkt, dlatego jest on odpowiedni dla alergików i małych dzieci.

Prezentowany sprzęt jest modelem dwustronnym. Pierwsza część cechuje się twardością H2, zaś druga H4. Dzięki temu każdy użytkownik samodzielnie dopasuje materac do swoich preferencji. Ze względu na swoje wymiary (90 cm x 200 cm) produkt przewidziany jest dla jednej osoby.

Opinie o materacach sprężynowych tego producenta są bardzo pochlebne, gdyż wiele osób zakupiło prezentowany sprzęt ze względu na jego wysokiej jakości wykonanie. Do tego, wielu konsumentów w swoich opiniach zapewnia, że model gwarantuje komfortowy sen.

 

 

 

 

Hilding Zorba

 

Wygodny materac Hilding Zorba jest jednym z najczęściej wybieranych produktów na rynku. Jest to model sprężynowy o właściwościach antyalergicznych. Oznacza to, że ryzyko rozwoju bakterii, pleśni i pierwotniaków we wnętrzu jest znacznie niższe, więc jest on w pełni bezpieczny dla maluszków.

Pokrowiec na produkcie jest zdejmowany i można go prać w pralce, dzięki temu utrzymanie go w czystości jest znacznie prostsze. Jednak największą zaletą jest 7 stref sprężynowych kieszeni, a każda z nich została specjalnie dopasowana do poszczególnej części ciała. W konsekwencji, model nie zapada się, co przekłada się na komfortowy sen. Poszczególne części dopasowują się do kształtu ciała. Duża sprężystość została zapewniona przez warstwę pianki lateksowej. To właśnie dzięki niej, Twój kręgosłup będzie dobrze wsparty w czasie wypoczynku.

Rozmiar produktu to 140 cm x 200 cm, więc będzie on odpowiedni dla jednej osoby lub nawet pary. Jest to główny powód, dla którego tak wiele osób wybrało ten model. Do tego materac jest bardzo wygodny i bezpieczny. Pokrowiec Medicott likwiduje pokarm roztoczy, bez użycia środków chemicznych.

 

 

 

 

M&K Foam Samos

 

Jeśli szukasz wygodnego materaca, to M&K Foam Samos na pewno Ci się spodoba. Jest to produkt sprężynowy o wymiarach 120 cm x 200 cm.

Konstrukcja kieszeniowa gwarantuje dużą elastyczność. Poza tym zapewnia to równomierne rozłożenie masy ciała, więc każda kończyna jest dobrze podtrzymywana. Gwarantuje to nie tylko wygodę, ale również bezpieczne ułożenie kręgosłupa podczas snu, co pozwala wyeliminować bóle pleców.

Dużą zaletą są właściwości antyalergiczne produktu. Znajdująca się we wnętrzu pianka przepuszcza powietrze, co pozwala wyeliminować wilgoć. W konsekwencji, we wnętrzu nie powinny rozwijać się bakterie i drobnoustroje. Cała wilgoć jest odprowadzana na zewnątrz materaca. Wszystkie woreczki powstały z wysokogatunkowego drutu, który jest bardzo trwały. Nie musisz się zatem obawiać jego złamania.

Rodzice, którzy kupili ten model dla dziecka są z niego bardzo zadowoleni. Jest on bowiem bardzo wygodny i nie wywołuje u maluszka alergii. Z kolei specjalne strefy twardości dobrze dopasowują się do poszczególnych części ciała, więc powierzchnia nie zapada się.

 

 

 

 

Danpol GRYKO-KOKO 70×140

 

Materac Danpol GRYKO-KOKO 70×140 to jeden z najczęściej wybieranych modeli na rynku. Jest to produkt dwustronny, więc każdy z nas będzie mógł używać preferowanej strony o odpowiedniej dla niego twardości.

Pierwsza warstwa jest gryczana i stanowi wygodny podkład do spania. Powodem wykorzystania akurat takiego materiału są jego antyalergiczne właściwości. Między włóknami nie rozwijają się bowiem bakterie, pleśń ani drobnoustroje, więc produkt będzie odpowiedni dla dzieci. Do tego, gryka ma właściwości antypotowe i przeciwodleżynowe. Co więcej, materiał ten stanowi dobre wsparcie kręgosłupa, więc pomaga w wyeliminowaniu przewlekłych bólów pleców. Z kolei strona kokosowa zapewnia swobodny przepływ powietrza.

Zanim materac trafił na sklepowe półki przeszedł wiele testów, które potwierdziły jego niezawodność. Model posiada pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka oraz Centralnego Instytutu techniki Medycznej, certyfikat jakości Oeko TEX standard 100 (za wkład kokosowy) oraz atest PZH. Zatem jest to bardzo bezpieczny produkt, który zapewni zdrowy i bezpieczny sen. Zdaniem specjalistów ten dobry i tani materac sprężynowy pomaga w leczeniu wad kręgosłupa, co przekonało wielu rodziców do jego zakupu.

 

 

 

Jaki materac sprężynowy kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Wiele osób uważa, że łóżko jest jednym z ważniejszych elementów wyposażenia każdego domu, gdyż odpowiada za nasz dobry, zdrowy sen. Ten natomiast wpływa na nasze samopoczucie i nastawienie do świata. W wielu przypadkach komfort w trakcie snu nie zależy jednak od łóżka, ale od samego materaca. Jest to produkt, który powinien zostać indywidualnie dobrany pod preferencje każdego użytkownika. Z tego względu w sklepach dostępnych jest tak wiele modeli. Różnią się one od siebie pod względem stref twardości, jakości wykonania oraz innych parametrów.

Aby ułatwić Ci zakupy, przygotowaliśmy poradnik, w którym zawarte są najistotniejsze kwestie dotyczącego tego typu produktów. W nim znajdziesz również odpowiedź na pytanie: jaki materac sprężynowy wybrać?

 

 

Wykonanie

Pierwszą rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, wybierając materac sprężynowy jest jego jakość wykonania. To właśnie ona ma duży wpływ na komfort użytkowania danego produktu. Najlepiej jest przetestować taki materac osobiście. Nie powinniśmy czuć żadnych wystających sprężyn, ani słyszeć skrzypienia.

 

Wypełnienie – jaki materac sprężynowy jest najlepszy?

Materace sprężynowe, jak sama nazwa wskazuje, wypełnione są specjalnymi sprężynami, które dopasowują się do kształtu naszego kręgosłupa, zapewniając mu odpowiednie podparcie. Działają one w bardzo cichy sposób, tym samym nie zaburzając naszego snu.

 

Ustawienie

Typ sprężynowy materaca doskonale sprawdzi się na twardym, surowym podłożu, dlatego wielu konsumentów ustawia go również na podłodze. Wówczas pełni on funkcje nie tylko łóżka, ale także i miejsca zabaw czy odpoczynku. Ponieważ wiele łóżek posiada stelaż, dlatego wystarczy dokładnie przyjrzeć się z czego wykonane zostały listwy. Ważną kwestią przy wyborze materaca sprężynowego jest sam stelaż łóżka. Nie każdy mebel go posiada, więc warto to zweryfikować. Warto również wspomnieć, że materac sprężynowy nie nadaje się pod stelaż regulowany.

Jego wyginanie mogłoby spowodować pęknięcie sprężyn i uszkodzenie wewnętrznych warstw produktu. Do tego również nie nadają się materace wykonane z włókien kokosowych, gdzie ruchomy stelaż jedynie przyczyniłby się do ich skruszenia.

 

Strefa twardości

Bardzo ważnym parametrem, którym należy się kierować przy wyborze materaca jest jego twardość. Aby móc łatwiej rozróżnić od siebie poszczególne modele, producenci klasyfikują swoje produkty według skali oraz stref twardości. Materace mogą mieć ich aż 7. Zadaniem każdej ze stref jest zapewnienie odpowiedniego podparcia konkretnym partiom ciała, jak np.: głowie i szyi, barkom oraz biodrom. Przy wyborze produktu, duże znaczenie również ma pozycja w której śpisz najczęściej. Jeżeli lubisz leżeć na boku, polecamy zakup modelu elastycznego.

Osobom, które preferują spać na plecach lub brzuchu, radzimy wybór materaca bardziej twardego. Innym, istotnym kryterium w wyborze takiego sprzętu są również wszelkiego rodzaju schorzenia. W przypadku problemów z kręgosłupem, zdecydowanie lepiej jest się najpierw skonsultować z ortopedą i z jego pomocą wybrać najbardziej odpowiedni dla nas rodzaj materaca.

 

Twardość materaca a waga użytkownika

Należy również pamiętać o odpowiednim doborze materaca do wagi jego użytkownika. W tym celu z pewnością pomoże skala twardości: materace oznaczone jako H-2 są odpowiednie dla osób ważących do 80 kg, modele H-3 mieszczą się w przedziale od 80 kg do 100 kg, natomiast H-4 to materac dla osoby ważącej powyżej 100 kg.

 

Pokrowiec

Najlepszy materac sprężynowy to model, który jest nie tylko komfortowy ale również prosty w konserwacji. Taki sprzęt, niezależnie, czy jest to model ortopedyczny czy zwykły, należy odpowiednio pielęgnować, aby przedłużyć jego żywotność oraz zachować jego właściwości. W tym celu z pewnością pomoże nam specjalny pokrowiec. Odpowiednio dopasowany do rozmiaru naszego materaca zabezpieczy jego powierzchnię przed ścieraniem się oraz zabrudzeniami. Samo czyszczenie takiego pokrowca jest również dużo łatwiejsze niż czyszczenie materaca – wystarczy go zdjąć i wyprać w pralce.

Jest to produkt, który oprócz ochrony zewnętrznej części materaca, dba również o jego wnętrze, zapewniając odpowiednią cyrkulację powietrza oraz higienę. Pamiętaj jednak, że pokrowce, które odpowiadają za dobrą wentylację, często wykonane są z bawełny lub innych, silnie alergicznych materiałów. Dlatego w przypadku osób cierpiących na alergię, zdecydowanie odradzamy zakup takiego produktu.

 

Włókna

Koniecznie zwróć uwagą na włókna, jakie zostały użyte do produkcji materacy sprężynowych. Najbardziej popularnymi włóknami w ostatnich latach są włókna kokosowe oraz z trawy morskiej. Produkcja takiego materaca polega na zamoczeniu poszczególnych elementów w substancjach chemicznych, które mają zapobiec rozkładaniu się włókien i ich gniciu. Włókna mają za zadanie wzmocnić konstrukcję materaca od wewnątrz, co ma wpływać na jego trwałość oraz poprawiać jego właściwości.

 

 

Materace sprężynowe w dobrych cenach

Materace sprężynowe dostępne są w sklepach w wielu wariantach, różniących się od siebie rodzajem wypełnienia czy wielkością. Z tego względu ich cena jest zróżnicowana. Bez problemu znajdziemy modele, których koszt zakupu nie przekracza 350 złotych. Najbardziej luksusowe materace z ruchomym stelażem to wydatek rzędu kilku tysięcy złotych.

 

 

Dodaj komentarz

1 KOMENTARZ

Ewela

November 9, 2021 at 7:20 pm

My ostatnio w Harmonii Snu kupiliśmy materac Sembelli dokładnej nazwy nie pamiętam ale jest bardzo wygodny i jakościowy.

Répondre