Jak dobrać materac do swoich potrzeb i preferencji? Poznajcie najlepsze rozwiązania

Ostatnio aktualizowane: 24.04.24

Artykuł sponsorowany

 

Sypialnia jest jednym z ważniejszych pomieszczeń w domu czy mieszkaniu. Trzeba ją urządzić tak, by była nie tylko stylowa, ale też wygodna w codziennym użytkowaniu. Na pewno istotne znaczenie ma znalezienie najlepszego dla siebie materaca. Dziś podpowiemy Wam, jak dobrać materac do swoich potrzeb i preferencji.

 

Materac piankowy – funkcjonalny i wygodny 

Na pewno na uwagę zasługują materace piankowe. Mogą być wykonane z jednej bądź kilku warstw pianki. Najczęściej stosuje się poliuretan, ale też pianki termoplastyczne czy nawet lateksowe. Trzeba wiedzieć, że taki materac zapewnia wygodę użytkowania, a także komfort snu. Łatwo przepuszcza powietrze i pozwala skórze oddychać, a do tego szybko wysycha po zmoczeniu. Dzięki temu, że świetnie odprowadza wilgoć, zapobiega gromadzeniu się niebezpiecznych bakterii czy grzybów. Jego dużą zaletą jest także niska cena. Materace piankowe są bardzo miękkie. Można je stosować na wszystkich rodzajach stelaży, nawet tych podnoszonych elektrycznie, są więc uniwersalne. Dodatkowo są lekkie, a więc sprawdzą się nawet na stelażach utrzymujących tylko niewielki ciężar. 

 

Materac sprężynowy – dla kogo to dobry wybór?

Na pewno na uwagę zasługuje też materac sprężynowy. Jego dużą zaletą jest trwałość i odporność na odkształcenia. Sprawdzi się nawet w przypadku dużych łóżek. Wkład materaca skonstruowany jest ze sprężyn. Najczęściej przypada ich 250 na metr kwadratowy. Do wyboru są materace bonellowe, które – jak sama nazwa wskazuje – zbudowane są z bonelli i mają kształt klepsydry. Dzięki takiej budowie dochodzi do ugięcia większej powierzchni naraz, zatem ciężar jest rozkładany równomiernie. Innym rodzajem materaca sprężynowego jest materac kieszeniowy. Posiada on wypełnienia kieszeniowe, co oznacza, że w każdej kieszonce znajdują się sprężyny pracujące niezależnie od siebie. Dzięki temu materac dostosowuje się do ciała i umożliwia punktowy nacisk. Materac sprężynowy sprawdzi się więc nawet do łóżka dwuosobowego, gdy partnerzy znacząco różnią się wagą. To dobre rozwiązanie również dla dzieci, osób starszych czy zmagających się z bólami kręgosłupa. Warto dodać, że materace sprężynowe dzięki swojej budowie pozwalają na cyrkulację powietrza, co zmniejsza ryzyko pocenia się. 

Czym charakteryzują się materace kokosowe?

W ofercie wielu sklepów dostępne są również materace z kokosem. Ze względu na swoją twardość sprawdzą się dla osób zmagających się z bólami kręgosłupa, ale też dla tych, które po prostu nie lubią spać na miękkim podłożu. Takie materace dostosowują się do naturalnej pozycji ciała. Tworzą przy tym punkty podporowe dla kręgosłupa. Zapobiegają pogłębianiu się wad postawy – dotyczy to nie tylko dzieci, ale też osób dorosłych. Są odporne na odkształcenia, zatem można z nich korzystać przez lata. Dodatkową zaletą materaców tego typu jest ich maksymalna higieniczność i właściwości antyalergiczne, a to wszystko za sprawą włókien kokosowych. Na pewno taki materac powinni wybrać dla siebie astmatycy czy też alergicy. 

 

Materac nawierzchniowy – prosty i tani sposób na lepszy sen

Jeżeli szybko i łatwo chcecie odmienić swój wysłużony już materac, a niekoniecznie stać Was na zakup nowego, to doskonałym wyborem jest materac nawierzchniowy. Wystarczy tylko rozwinąć matę i umieścić na starym materacu. Możecie też rozłożyć ją na sofie i zyskać większą wygodę. Materac nawierzchniowy zapewnia optymalne punkty podparcia. Polecamy modele z pianki poliuretanowej. Takie rozwiązanie sprawdzi się również, gdy chcecie przygotować wygodne posłanie dla swoich gości.

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ