Najlepszy materac 120 x 200

Ostatnio aktualizowane: 25.06.24

Sleep O’Clock MultiPocket Ricardo to najlepszy materac o wymiarach: 120 cm x 200 cm. Pewność co do tego, że jest to jeden z najczęściej polecanych przez konsumentów modeli zyskaliśmy po przeczytaniu opinii na jego temat. Wiele osób podkreśla, że produkt gwarantuje spokojny i komfortowy sen – rano budzimy się wypoczęci i nie doskwiera nam ból pleców. Materac ma antyalergiczne właściwości, dlatego mogą z niego korzystać nawet osoby borykające się z alergią. Jest to model dwustronny, co oznacza, że będzie nam dłużej służył. Produkt ma 7 stref twardości, co gwarantuje idealne dopasowanie do poszczególnych części ciała. W zestawie znajduje się przyjemny dla skóry pokrowiec. Jest on miły w dotyku i zapewnia odpowiedni przepływ powietrza. Warto także poznać opisy innych modeli z naszego zestawienia. Drugie miejsce w rankingu materacy 120 cm x 200 cm zajmuje Janpol Afrodyta. Jest to produkt łatwy w pielęgnacji. Wynika to z tego, że znajdujący się w komplecie pokrowiec można prać w pralce.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

To materac o antyalergicznych właściwościach, dlatego jest odpowiedni dla osób uczulonych np. na kurz czy roztocza. Produkt jest dwustronny, można go dowolnie obracać. Model zapewnia świetne podparcie ciała i kręgosłupa, co zapobiega bólowi pleców.

Wady

Według niektórych osób wadą produktu jest to, że jest zbyt twardy, niezależnie od tego, na której stronie się go położy na łóżku.

Podsumowanie

Model ma w środku sprężyny kieszeniowe, które ułożono w systemie 7 stref twardości. Materac wzmocniono dodatkowo matą kokosową. Nie należy się obawiać, że wewnątrz produktu zaczną rozwijać się drobnoustroje. Materac zapewnia cyrkulację powietrza. Co więcej, ma on w komplecie ochronny pokrowiec, który zastępuje prześcieradło.

Drugi wybór

Zalety

Produkt jest odpowiedni dla par. To model kieszeniowy, co oznacza, że sprężyny są umieszczone w osobnych kieszonkach. Z tego względu każda z nich ugina się tylko w miejscu nacisku. Materac ma w zestawie pokrowiec.

Wady

Część konsumentów zauważyła, że pokrowiec dołączony do modelu może się zniszczyć w wyniku częstego prania. Trzeba więc kontrolować temperaturę i program prania.

Podsumowanie

Materac jest polecany alergikom, gdyż zapobiega rozwojowi bakterii, roztoczy oraz innych mikroorganizmów. To model medyczny, a więc jego zdrowotne właściwości zostały potwierdzone przez odpowiednie testy. Produkt można swobodnie obracać w razie konieczności, gdyż jest dwustronny. Wkład materaca ma specjalne nacięcia gwarantujące optymalną cyrkulację powietrza.

Rozważ też

Zalety

Wierzchnią warstwę modelu stanowi pianka termoelastyczna, która pod wpływem temperatury ciała dopasowuje się do sylwetki. Materac ma 7 stref twardości, dlatego dobrze podpiera kręgosłup w czasie snu. Produkt wykazuje antyalergiczne właściwości, jest idealny dla wrażliwych osób.

Wady

Uczucie zagłębiania się w materacu nie dla wszystkich osób jest przyjemne. Konsumenci lubiący spać na bardzo twardym podłożu uważają, że model nie pozwala na utrzymanie kręgosłupa w odpowiedniej pozycji.

Podsumowanie

Produkt jest dostępny w komplecie razem z pokrowcem zamykanym na suwak błyskawiczny (można prać go w pralce). Materac jest przystosowany do użytku na stelażu umożliwiającym regulację nachylenia podnóżka oraz podgłówka. Model jest elastyczny i sprężysty, a jednocześnie odporny na odkształcenia.

 

 

Materace 120 x 200 – ranking

 

 

Sleep O’Clock Multi Ricardo

 

Sleep O’clock Multi Ricardo to materac, w którym zastosowano sprężyny kieszeniowe w formacie multipocket. Dzięki temu model ten jest wyjątkowo wygodny i z łatwością dopasowuje się do kształtu ciała. Umieszczenie sprężyn w indywidualnych kieszeniach sprawia, że konstrukcja ugina się tylko w miejscach, w których jest obciążona.

Ricardo, tak jak pozostałe najlepsze materace 120 x 200 ma obustronną piankę wysokoelastyczną HR, która charakteryzuje się odpornością na odkształcenia. To z kolei wydłuża żywotność produktu. Nie można też zapomnieć o 7 strefach twardości, które gwarantują nam komfort podczas snu.

Materac cieszy się wyjątkowo dobrą opinią wśród konsumentów, a to za sprawą jego konstrukcji 2w1, gdzie jedna strona ma twardość H2, a druga natomiast H3.

Materac Sleep O’Clock MultiPocket Ricardo ma wymiary: 120 cm x 200 cm. Produkt wykonano z maty kokosowej i dwustronnej pianki wysokoelastycznej.

 

Zalety

Antyalergiczne właściwości: Model zrobiono z materiałów o antyalergicznych właściwościach. Oznacza to, że z materaca może korzystać właściwie każdy. Bez względu na to, czy borykasz się z alergią, ten produkt spełni Twoje oczekiwania.

Model obustronny: Sleep O’Clock MultiPocket Ricardo to model dwustronny, co daje pewność, że produkt będzie nam długo służył.

7 stref twardości: Sprężyny zostały ułożone w systemie 7 stref twardości. Poszczególne części materaca zostały odpowiednio dopasowanie do różnych części ciała. Możesz mieć pewność, że Twój sen będzie komfortowy.

Pianka wysokoelastyczna: Do produkcji modelu wykorzystano piankę wysokoelastyczną, która nie tylko dobrze dopasowuje się do kształtu ciała, ale też gwarantuje dobrą przewiewność. W rezultacie podczas snu nasze ciało nie poci się zbyt intensywnie.

Przyjemny w dotyku materiał: Model zrobiono z przyjemnych w dotyku i bezpiecznych materiałów.

 

Wady

Czyszczenie: Pojawiające się na powierzchni pokrowca zabrudzenia są trudne do usunięcia – tak twierdzi część użytkowników.

 

 

 

 

Janpol Afrodyta

 

Janpol Afrodyta to materac 120 x 200 w dobrej cenie, o stopniu twardości H3. Zastosowano w nim konstrukcję kieszeniową, przez co idealnie dopasowuje się do kształtu ciała. Wysokość wkładu wynosi aż 12 cm, przy gęstości 260 sprężyn na m2. Pianka poliuretanowa zapewnia stabilność.

Afrodyta to dwustronny materac rehabilitacyjny, co potwierdzają odpowiednie świadectwa i certyfikaty wydane przez różne instytucje. Produkt jest idealny zarówno na zimę, jak i na lato. Po stronie przeznaczonej na zimę zastosowano owczą wełnę, która wyjątkowo dobrze zatrzymuje ciepło oraz wchłania pot, który wydzielamy podczas snu. Bawełna zastosowana po drugiej stronie również pochłania wilgoć i zapewnia odpowiednią wentylację. Komplet uchwytów po obu stronach materaca pozwala na łatwe przenoszenie produktu.

Opinie na temat materaca Janpol Afrodyta są bardzo pozytywne. Konsumenci są zadowoleni z dopasowania się materaca do kształtu ciała, przez co mięśnie oraz kręgosłup mogą “odpocząć”.

Janpol Afrodyta to dobry materac 120 x 200 cm do 1200 zł. Jest to model o średniej klasie twardości (H2). Produkt jest objęty 5-letnią gwarancją.

 

Zalety

Bezpieczeństwo: Materac ma certyfikat OEKO-TEX Standard 100, który stanowi potwierdzenie, że wykorzystane do produkcji materiały nie zawierają szkodliwych dla zdrowia substancji.

Czyszczenie: Produkt sprzedawany jest w zestawie z pokrowcem. Można go prać w pralce w temperaturze do 60 st. C. To pozwala z łatwością pozbyć się ewentualnych zabrudzeń i odświeżyć materac gwarantując tym samym użytkownikowi jeszcze lepszy komfort snu.

Pianka lateksowa: Prezentowany model został wykonany m.in. z pianki lateksowej, która nie tylko dobrze dopasowuje się do kształtu naszego ciała (duża elastyczność), ale też hamuje rozwój pleśni i grzybów.

Model elastyczny: Materac Janpol Afrodyta to model elastyczny, co oznacza, że jest on przystosowany do użytkowania na stelażach z możliwością regulacji.

 

Wady

Zbyt miękki: W pojedynczych opiniach pojawia się informacja, że model jest zbyt miękki, szczególnie dla osób, które nieco więcej ważą. Trzeba mieć to na uwadze podczas zakupu produktu.

 

 

 

 

Hilding Salsa

 

Hilding Salsa to materac piankowy, który otrzymał status wyrobu medycznego. Bazą produktu jest pianka Flexifoam. Aby zagwarantować nam lepsze dopasowanie do ciała i odpowiednie podparcie karku model ma 7 stref twardości. Materac ten jest również antyalergiczny.

Pianka Flexifoam to 14 cm wkład gwarantujący komfortowy odpoczynek. Natomiast wierzchnia warstwa wykonana z termoelastycznej pianki Visco ma 4,6 cm wysokości. Do wyboru mamy dwa pokrowce: Velvet oraz Tencel. Velvet jest wykonany przy użyciu technologii Purotex, która za pomocą specjalnych kapsułek ukrytych w pokrowcu likwiduje alergeny odpowiedzialne za alergie na kurz oraz astmę. Tencel to pokrowiec nie tylko antyalergiczny, ale także ekologiczny wykonany z włókien wiskozowych. Bardzo dobrze wchłania wilgoć ze skóry osoby śpiącej. Ponadto włókna zapobiegają rozwojowi bakterii. Oba pokrowce można prać w temperaturach do 60 st. C.

Konsumentów bardzo cieszy nie tylko możliwość wyboru pokrowców i ich szeroka funkcjonalność. Są oni bardzo zadowoleni z prozdrowotnych właściwości materaca.

Materac Hilding Salsa ma wymiary: 120 cm x 200 cm. Model jest w klasie twardości H2. Produkt jest objęty 15-letnią gwarancją.

 

Zalety

Dwa pokrowce do wyboru: Kupując Hilding Salsa użytkownik może wybrać, jaki pokrowiec ma być dołączony do zestawu. W ten sposób konsument ma możliwość lepszego dopasowania produktu do swoich potrzeb.

Dobra wentylacja: Model zapewnia odpowiednią wentylację, więc nie trzeba się obawiać o nadmierną potliwość w trakcie snu.

Materac medyczny: Prezentowany produkt to materac medyczny. Oznacza to, że model ma potwierdzone odpowiednimi badaniami właściwości zdrowotne, a dodatkowo jest objęty niższą stawką VAT.

 

Wady

Zniekształcenia: Jeśli model Hilding Salsa będzie używany przez osoby ważące sporo kilogramów, istnieje ryzyko, że w niektórych miejsca na jego powierzchni stosunkowo szybko pojawią się zniekształcenia – tak twierdzi część użytkowników.

 

 

 

 

Jaki materac 120 x 200 wybrać?

 

Aby zapewnić naszemu ciału jak najlepszą regenerację w trakcie snu materac musimy dobrać uważnie – tak, by jak najlepiej odpowiadał on naszym, indywidualnym potrzebom. W poniższym tekście skupimy się na materacach o wymiarach 120 cm x 200 cm. Jest to jeden z najpopularniejszych typów jednoosobowych. To idealny wybór, gdy wprowadzamy się na przykład do kawalerki.

 

 

Na jakość snu nie wpływa rozmiar materaca, a jego twardość. Odpowiednio dobrany dostosuje się do krzywizny karku i pleców. Istotna jest także długość produktu względem wzrostu użytkownika. Wiele osób uważa, że różnica między wzrostem konsumenta a długością materaca powinna wynosić 20 cm.

Wielu konsumentów wciąż jest zdania, że najzdrowsze dla nas są materace twarde. Jest to jednak błędne podejście. Dawniej materace wytwarzano głównie ze sprężyn bonnelowych i specjalnych włókien kokosowych. Sądzono wówczas, że trwałość materaca świadczy o jego jakości. Prawdą jest jednak, że model zbyt twardy nie dostosuje się do naturalnej linii kręgosłupa, a nawet będzie odwrotnie – kręgosłup będzie musiał dostosować się do materaca. Taki sen nie pozwoli naszym mięśniom i stawom na rozluźnienie. Może nawet dojść do tego, że twardy materac będzie uciskać naczynia krwionośne. Taki model będzie wyjątkowo niezdrowy dla osób starszych, które ze względu na swoje przypadłości zmuszone będą do spędzania dużej ilości czasu w łóżku.

Najlepszy materac 120 x 200 w 2024 roku nie może być także zbyt miękki. Duża miękkość może sprawiać, że nasze plecy będą wyginać się zbyt mocno, co z kolei ma negatywny wpływ na nasz układ oddechowy. Jak więc dobrać produkt? Zacznijmy od tego, że materace podzielono na 5 kategorii twardości – od H1 do H2, by jak najbardziej ułatwić kupującym rozróżnienie stopnia twardości. Najbardziej miękkie modele mają oznaczenie H1. Dla osób o wadze większej niż 80 kg zaleca się produkty o oznaczeniu H3, a o mniejszej H2. Najtwardsze zaleca się zwykle osobom, które zmagają się ze znaczną nadwagą. Najczęściej wybierane obecnie modele to materace sprężynowe oraz piankowe.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ