Najlepszy materac FDM

Ostatnio aktualizowane: 21.05.24

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Pianka poliuretanowa, wypełniająca materac w jego środkowej części łatwo dopasowuje się do kształtu ciała odpoczywającej osoby. Warstwa pianki wysokoelastycznej przepuszcza powietrze, dzięki czemu skóra śpiącego oddycha i się nie poci. Wkład kokosowy zapobiega rozwojowi pleśni i grzybów wewnątrz materaca.

Wady

Pikowany pokrowiec materaca pod wpływem użytkowania i prania może się delikatnie przecierać. Jego zamek nie jest wytrzymały i czasami się zacina.

Podsumowanie

Twardość modelu określona jest symbolem H4, co oznacza, że materac jest przeznaczony dla osób o wadze co najmniej 80 kg. Wysokość produktu to 22 cm. Materac cieszy się dużym zainteresowaniem kupujących, ze względu na swoje właściwości wpływające korzystnie na jakość snu użytkownika.

Drugi wybór

Zalety

Wnętrze materaca to blisko 130 sprężyn, które nie są ze sobą połączone. Dzięki temu może wygodnie odpoczywać na nim więcej niż jedna osoba. Warstwa filcu powoduje, że całość jest bardzo mocna i nie deformuje się pod wpływem użytkowania. Pianka poliuretanowa pozwala na utrzymanie sylwetki w wygodnej pozycji.

Wady

Pokrowiec można prać, jednak jego ponowne nałożenie może sprawiać kłopot i być czasochłonne, jeśli nie chcemy go rozerwać lub uszkodzić zamka.

Podsumowanie

Wysokość materaca to 21 cm. Producent oferuje kilka wariantów długości i szerokości materaca, by każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Model ma właściwości antygrzybiczne i antyalergiczne. Materac zapamiętuje kształt ciała, dzięki czemu sen jest zdrowy i wygodny.

Rozważ też

Zalety

Dzięki warstwie lateksu ciepło pochodzące z ciała śpiącej osoby jest absorbowane, co zapobiega powstawaniu wilgoci wewnątrz materaca. Pianka Angelpearl, która również składa się na wypełnienie prezentowanego modelu ma właściwości antyalergiczne. Żel chłodzący pozwala na dobrą wentylację oraz zapobiega przegrzewaniu się ciała.

Wady

Po rozpakowaniu warto pozostawić materac na kilka godzin do wywietrzenia, ponieważ jego zapach może być niezbyt przyjemny.

Podsumowanie

Twardość prezentowanego materaca to H3/H4, więc jest on odpowiedni dla osób o wadze od 80 kg wzwyż. Zdaniem kupujących materac stanowi stabilne podparcie dla kręgosłupa. Model jest idealnym produktem na lato, bo dobrze chłodzi ciało śpiącej osoby.

 

 

Materace FDM – ranking

 

 

FDM Savona HR i VISCO

 

FDM Savona HR i VISCO to materac, dzięki któremu jakość Twojego snu wzrośnie od pierwszej nocy. Twardość tego modelu jest określana jako H3 lub H4, co oznacza, że jest on stosunkowo twardy i nadaje się dla osób o masie co najmniej 80 kg. Wysokość materaca to aż 22 cm. Jeżeli chodzi o długość i szerokość, to dostępnych jest wiele wariantów.

Warto przypatrzeć się, z czego skonstruowany jest materac. Na środku znajduje się pianka poliuretanowa, która znana jest z tego, że łatwo dopasowuje się do kształtu ciała. Z kolei pianka wysokoelastyczna przepuszcza powietrze i pozwala ciału oddychać. Ważny jest też wkład kokosowy, dzięki któremu w materacu nie rozwijają się pleśnie oraz grzyby. Wszystkie materiały są bezpieczne dla zdrowia.

W komplecie z materacem znajduje się również specjalny pokrowiec, który jest zapinany na zamek. Można go zdjąć oraz wyprać, co umożliwia utrzymanie modelu w czystości.

 

 

 

 

FDM Forli Pocket

 

FDM Forli Pocket to materac z poszewką, którą można ściągać. Pierze się ją w temperaturze max. 30 st. C. Model jest dostępny w wielu wersjach rozmiarowych i możemy dobrać go do posiadanego przez nas łóżka. Jednak grubość materaca się nie zmienia i wynosi 21 cm. Jest to odpowiednia grubość, aby było nam wygodnie i można było się dobrze wyspać.

Materac ma w środku 129 sprężyn. Nie są one ze sobą połączone, więc może na materacu bez problemu spać więcej niż jedna osoba. Z kolei filc sprawia, że konstrukcja produktu jest bardzo mocna i model może nam służyć kilka lat. Pianka poliuretanowa utrzymuje sylwetkę w jednym miejscu i się do niej dopasowuje.

Warto dodać, że ten materac FDM w dobrej cenie jest stosunkowo twardy, jego twardość to H3. Z kolei klej, który użyto do produkcji materaca, jest bezpieczny dla naszego zdrowia i nie wydziela żadnych zapachów. Internauci doceniają materac z tego względu, że jest bardzo wygodny i się nie odkształca.

 

 

 

 

FDM Ambra

 

FDM Ambra to stosunkowo twardy materac, który jest ceniony za dobre wykonanie. Użytkownicy twierdzą, że nawet częsta eksploatacja nie zmienia właściwości materaca i jest on tak samo twardy, jak na samym początku. Jego twardość jest określana jako H4, co oznacza, że może być on zbyt twardy dla bardzo szczupłych osób.

Materac ma bardzo ciekawy skład. Specjalna warstwa lateksu pochłania wydzielane ciepło podczas spania oraz zapobiega zawilgoceniu modelu. Z kolei pianka Angelpearl jest bardzo elastyczna i posiada właściwości antyalergiczne.. Warstwa żelu chłodzącego wentyluje i zapobiega przegrzaniu się ciała.

Ważny jest także antyalergiczny pokrowiec, który jest zapinany na zamek. Można go prać, więc utrzymanie materaca w czystości jest łatwe. Osoby śpiące na produkcie chwalą też piankę, z jakiej jest on wykonany, ponieważ pozwala na naturalną pozycję kręgosłupa.

 

 

 

 

Jaki materac FDM wybrać?

 

Każdy z nas marzy o takim odpoczynku, aby po obudzeniu wróciły wszystkie siły, a kręgosłup nie bolał. Odpowiednia ilość snu nie jest jedynym czynnikiem, który ma w tym wypadku największe znaczenie. Bardzo ważne jest to, na czym oraz pod czym śpimy. Dobra jakość poduszek pościeli, łóżka oraz materacy sprawi, że jakość snu się podniesie. W tym artykule zajmiemy się materacami. Jeżeli chcesz zaopatrzyć się w model, który poprawi Twoją jakość snu, to koniecznie przeczytaj poniższy poradnik.

 

 

FDM to firma, która już od kilku lat specjalizuje się w produkcji materacy. W ofercie FDM znajdziemy produkty wykonane z wielu materiałów, np. kokosa, pianki, lateksu oraz innych. Na niektóre materace firma udziela nawet 30-letnią gwarancję, ponieważ wie, że modele, jakie produkuje, są dobre gatunkowo. Właśnie dlatego wiele osób zdecydowało się zakupić produkty FDM.

Wiele osób przyznaje, że najlepszy materac FDM w 2024 roku jest wygodny. Ważne jest, aby był wykonany z dobrego materiału. Wiele osób decyduje się na piankę poliuretanową, która dopasowuje się do sylwetki i jest bardzo miękka. Dobrze, jeżeli w materacu znajduje się dodatek kokosa, który nie dopuszcza do rozwoju alergenów. Niektóre osoby lubią spać na materacach ze sprężynami.

Najlepsze materace FDM są łatwe w pielęgnacji. Z pewnością pomoże w tym poszewka, którą można zdjąć. Dobrze jeśli jest zapinana na zamek. Najczęściej poszewki są wykonane z bawełny z domieszką innego materiału, choć czasem są wykonane ze specjalnego materiału posiadającego właściwości antyalergiczne lub takiego, który jest bardzo miękki. Zazwyczaj pierze się je w temp. 30 st. C lub 40 st. C.

W przypadku firmy FDM można bardzo łatwo wybrać odpowiedni rozmiar materaca, który będzie idealny do danego łóżka. Jeżeli jednak wolimy wybrać standardowe wymiary, to jest to najczęściej 120 cm x 100 cm, 120 cm x 80 cm lub 120 cm x 90 cm. Dobierając wysokość produktu, pamiętajmy, że powinna ona wynosić co najmniej 15 cm. Im grubszy materac, tym jest wygodniejszy.

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ