Ranking 4 najlepszych materacy 160×200 w 2024

Ostatnio aktualizowane: 21.02.24

 

Materace 160×200 – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Najlepszym materacem do spania 160×200 cm jest Materac Emma Original. Do takich wniosków doszliśmy po dokładnym przeczytaniu zamieszczonych w Internecie opinii. Konsumenci, którzy zdecydowali się kupić wspomniany model, są bardzo zadowoleni z jego jakości wykonania, a także komfortu spania, jaki zapewnia. Materac wykonano z trzech różnych pianek o odmiennych właściwościach, zapewniających komfort wypoczynku. W efekcie rano, kiedy się obudzimy, nie doskwiera nam ból pleców czy szyi. Model jest wytrzymały, a zrobiony z miękkich materiałów pokrowiec jest przyjemny w dotyku i można go prać w pralce. Produkt jest polecany dla par. W naszym rankingu nie mogło też zabraknąć materaca Sleep O’Clock Mauricio. Jest to model dwustronny o 7 strefach twardości. Materac jest produktem do obustronnego użytkowania.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Materac Emma Original o wymiarach 160 x 200 x 25 cm waży 33 kg i jest przystosowany do wypoczynku dwóch osób. Składa się z czterech warstw: Termoregulującej osłony elastycznej, pianki Airgocell®, pianki regulującej ciśnienie i kolejnej, zapewniającej optymalne wsparcie ciała.

Wady

W celach transportowych materac jest zwijany w ciasny rulon. Po otrzymaniu materaca należy go rozwinąć i odczekać kilka godzin aż nabierze właściwych kształtów do spania. Sprawia to, że materac nie jest gotowy do użytku natychmiast po dostarczeniu.

Podsumowanie

Na uwagę zasługuje oferowany przez producenta okres 10-letniej gwarancji na trwałość materaca, a także możliwość dokonania próby 100 nocy na materacu we własnym domu. W przypadku niepomyślnych wyników próby, możesz materac odesłać do producenta.

Drugi wybór

Zalety

Materac kieszeniowy 160x200 ma dobrej jakości sprężyny, które znajdują się w osobnych kieszonkach. W związku z tym nie czujemy ewentualnych ruchów partnera, więc nic nie zakłóca naszego snu. Jest to model dwustronny, dlatego cechuje go większa wytrzymałość.

Wady

Aby zdejmowanie pokrowca było łatwiejsze na jego powierzchni znajduje się zamek błyskawiczny. Zdarzają się jednak problemy z jego odsunięciem i musimy go mocniej szarpnąć.

Podsumowanie

Produkt wykonano z antyalergicznych materiałów, co zapewnia spokojny sen osobom, u których często występują uczulenia. Materac ma 7 stref twardości, a każda z nich jest dostosowana do określonej części ciała. Na model udzielana jest 10-letnia gwarancja.

Rozważ też

Zalety

Produkt jest dostępny z dobrej jakości pokrowcem. Jego materiał wzbogacono powłoką Silver, która stanowi skuteczną ochronę przed rozwojem bakterii i grzybów. Materac jest odpowiedni dla alergików. Model idealnie dopasowuje się do kształtu ciała użytkownika.

Wady

Użytkownicy przyznają, że materac jest nieco ciężki. Choć nie stanowi to żadnego problemu w codziennym użytkowaniu okazuje się męczące, kiedy musimy przenieść produkt w inne miejsce.

Podsumowanie

Materac nie jest pozbawiony wad, ale i tak jest jednym z najczęściej polecanych produktów. Model wypełniono wysokoelastyczną pianką. Znajdujące się w środku sprężyny dobrze podtrzymują poszczególne części ciała. O poranku nie będzie doskwierać nam ból pleców i karku.

 

 

4 najlepszych materacy 160×200. Opinie w 2024 roku

 

1. Materac Emma Original

 

Materac Emma Original to doskonały produkt dla tych, którzy cenią sobie komfort i relaks. Wykonany jest z trzech idealnie dopasowanych pianek, w tym Airgocell®, wiskoelastycznej pianki i zimnej pianki HRX (poliuretanu). Pokrowiec materaca składa się w górnej części w 99% z poliestru i w 1% z elastanu. Pokrowiec można zdjąć i wyprać. Boczna część materaca składa się z 100% poliestru, a dolna z 87% poliestru i 13% polipropylenu. Materac ma wymiary 160 x 200 x 25 cm i waży 33 kg.

Ranking materacy stawia ten rewolucyjny materac doskonale dostosowujący się do nacisku wywieranego przez Twoje ciało na wysokim miejscu, między innymi dlatego, że technologia „point-to-point press-in” sprawia, że użytkownik może cieszyć się najlepszym materacem do spania 160×200 i optymalnym komfortem snu. Nie musisz obawiać się, że materac będzie zbyt miękki lub zbyt twardy, ponieważ jest on stworzony, aby spełnić potrzeby każdego. Producent też udziela 10-letniej gwarancji na trwałość produktu.

Materac Emma Original to produkt wybrany przez nas do naszego rankingu ze względu na to, że opinie o materacach pozostawiane przez klientów wskazują go jako najlepszy.

 

Zalety

Innowacyjność: Emma Original to efekt 6-miesięcznej fazy badań i rozwoju. Dzięki połączeniu 3 specjalnych pianek o łącznej grubości 25 cm, materac doskonale dopasowuje się do ciała i zapewnia maksimum komfortu. 

3 idealnie dopasowane pianki: Produkt składa się z trzech idealnie dopasowanych pianek: Airgocell®, wiskoelastycznej i zimnej HRX (poliuretan). Każda z nich zapewnia wyjątkowe wsparcie ciała, dzięki czemu zyskasz maksymalny komfort oraz spokojny sen. 

Zdolność adaptacji: Trzy warstwy materaca stanowią połączenie wsparcia i relaksu. Dzięki technologii “point-to-point press-in” materac dostosowuje się do nacisku wywieranego przez ciało, a Ty możesz cieszyć się optymalnym komfortem snu. 

Pokrowiec: Pokrowiec materaca Emma Original został zaprojektowany tak, aby zapewnić niezwykły komfort snu. Górna część pokrowca składa się z 99% poliestru i 1% elastanu, a boczny z 100% poliestru. Materac łatwo zdjąć do prania.

Gwarancja: Producent oferuje 10 lat  gwarancji na materac co upewnia klientów o wysokiej jakości produktu.

 

Wady

Zrolowany w transporcie: Materac jest dostarczany w pudełku w formie rulonu. Do celów transportowych jest to wygodne. Po rozwinięciu jednak materac nabiera właściwych kształtów odpowiednich do spania przez kilka godzin.

 

 

 

 

2. Materac kieszeniowy pocket Sleep O’Clock Mauricio

 

Chcielibyśmy zaprezentować Ci materac Sleep O’Clock Mauricio. To model kieszeniowy, którego bazą jest pianka poliuretanowa i formatka pocket, dlatego też bardzo dobrze dopasowuje się on do kształtu ciała. Produkt jest średnio twardy, ma też aż 7 stref twardości dających oparcie praktycznie całemu ciału.

Ten materac jest idealny dla alergików, ponieważ znajdująca się w środku pianka zapewnia dobrą cyrkulację powietrza i nie dopuszcza do rozwoju grzybów czy bakterii. Dodatkowo po obu stronach ma on ten sam układ warstw, dzięki czemu z każdej strony można go użytkować tak samo komfortowo.

Konsumenci zgodnie potwierdzają, że jest to materac 160×200 w dobrej cenie. Gwarantuje on bardzo dobre podparcie dla kręgosłupa, dzięki czemu rano każdy może obudzić się wypoczęty bez dolegliwości bólowych. Dużą zaletą tego modelu może być również fakt, iż stanowiąca wypełnienie pianka jest odporna na odkształcenia.

Sleep O’Clock Mauricio to bardzo dobry materac 160×200 do 700 zł. Klasa twardości modelu to H2.

 

Zalety

Idealny dla par: Produkt jest polecany dla par. Wszystko dlatego, że ruchy jednej osoby nie są odczuwalne przez partnera. W związku z tym nie ma obaw o zakłócenia snu.

Dobrze dopasowany do ciała: Materac ma 7 stref twardości, a każda z nich jest idealnie dopasowana do poszczególnych części ciała. To daje nam pewność, że obudzimy się wypoczęci i nic nie będzie nas bolało.

Sprężyny kieszeniowe: Model jest wypełniony sprężynami kieszeniowymi, które nie są podatne na zniekształcenia. Gwarantują też odpowiednie podparcie kręgosłupa.

Wypełnienie: Do produkcji materaCA wykorzystano dobrej jakości piankę. Jest to materiał, który nie tylko nie ulega zniekształceniom, ale też zapewnia swobodny przepływ powietrza. Pianka ma antyalergiczne właściwości.

Model dwustronny: Zaleca się, aby od czasu do czasu zmieniać stronę materaca. W ten sposób możemy odpowiednio zadbać o jego kształt.

 

Wady

Zamek błyskawiczny: Czasami zdarza się, że umieszczony na pokrowcu zamek błyskawiczny się zacina. Trzeba nieco nim poruszać, aby zaczął sprawnie działać.

 

 

 

 

3. Materac dwustronny Hilding Original Multi

 

Hilding Original Multi to dwustronny materac, który posiada 7 stref twardości. Dzięki temu znacznie lepiej dopasowuje się on do ciała leżącej na nim osoby. Model ten jest zbudowany ze sprężyny typu MultiPocket, która daje kręgosłupowi stabilniejsze podparcie. Ponadto posiada on dwie strony o różnych właściwościach, a zamiana strony może przedłużać żywotność materaca.

Produkt jest dostępny w specjalnym pokrowcu Medicott Silver, który wykazuje antystatyczne oraz antyalergiczne właściwości. W strukturze tkaniny znajduje się nić jonizowana w roztworze srebra. To sprawia, że w materacu nie rozwijają się grzyby czy bakterie. Pokrowiec w razie potrzeby można prać w temperaturze do 60 st. C.

Konsumenci podkreślają, że najlepsze materace 160×200 powinny być nie tylko odpowiednio twarde, ale również wytrzymałe. Taki jest właśnie prezentowany model. Ze względu na swoją budowę nie odkształca się on nawet po długim czasie użytkowania, w dodatku można go zabezpieczyć dzięki dołączonemu pokrowcowi.

Materac Hilding Original Multi ma wymiary: 160 cm x 200 cm, a jego wysokość wynosi ok. 21 cm. Model jest wypełniony pianką.

 

Zalety

Łatwa pielęgnacja: Aby sen był komfortowy, trzeba zadbać m.in. o higieniczne warunki. Konsumenci chętniej wybierają materac Hilding Original Multi, ponieważ jest on sprzedawany w zestawie z pokrowcem, który można prać w pralce w temperaturze w temp. do 60 st. C.

Pianka lateksowa: Stanowiąca wypełnienie modelu pianka lateksowa dobrze przepuszcza powietrze. W rezultacie użytkownik nie poci się w trakcie snu, a ryzyko rozwoju bakterii jest zminimalizowane.

Antyalergiczna powłoka na pokrowcu: Produkt jest odpowiedni dla osób mających skłonność do uczuleń. Pokrowiec jest pokryty powłoką antyalergiczną Silver.

Odporność na zniekształcenia: Przeprowadzony przez konsumentów test materacy do spania 160×200 Hilding Original Multi potwierdził, że są one odporne na zniekształcenia. Warto dodać, że producent udziela na model 10-letnią gwarancję.

 

Wady

Waga: Nieliczna grupa osób twierdzi, że model jest stosunkowo ciężki, więc jego podnoszenie i przenoszenie mogą okazać się męczące.

 

 

 

 

4. Materac Janpol Demeter H3

 

Produkt Janpol Demeter H3 to materac lateksowy, który ma w wypełnieniu specjalne otwory. Ich obecność sprawia, że na całej powierzchni produktu tworzy się aż 7 stref twardości, możliwy jest też swobodny przepływ powietrza. W efekcie we wnętrzu modelu nie pojawiają się ani bakterie, ani grzyb.

Materac jest dwustronny, a każda z jego strona ma takie same właściwości. Oznacza to, iż możemy swobodnie przewrócić go na drugą stronę w razie potrzeby, co pozwala wydłużyć jego żywotność. Ten model można zamówić wraz ze specjalnym pokrowcem, który umożliwia zachowanie jego estetycznego wyglądu. Ten element można prać w pralce w temperaturze do 60 st. C.

Jak wynika z krążących w sieci opinii, jest to produkt naprawdę godny uwagi. Dla wielu konsumentów zaletą jest to, iż we wkładzie lateksowym aż 20% stanowią naturalne składniki. Materac jest wręcz idealny dla osób borykających się z alergiami, ponieważ do jego produkcji wykorzystano higieniczne materiały o właściwościach antybakteryjnych.

Janpol Demeter H3 to materac lateksowy o wysokości ok. 18 cm. Wymiary produktu są następujące: 160 cm x 200 cm.

 

Zalety

Uniwersalność: Materac nie bez powodu jest nazywany uniwersalnym. Produkt jest polecany do każdego modelu stelaża.

Nie rozwija się wilgoć: Sporym atutem jest to, że na powierzchni materaca nie rozwija się wilgoć. Pianka lateksowa dobrze przepuszcza powietrze. Gwarantuje to wysoką higienę użytkowania.

Model rehabilitacyjny: Materac Janpol Demeter H3 jest polecany nie tylko dla zwykłych użytkowników. Produkt będzie odpowiedni dla osób odbywających rehabilitację. Model przeszedł wymagane prawem atesty i jest objęty niższą stawką VAT.

 

Wady

Odkształcenia: Pojedyncze osoby przyznają, że na powierzchni materaca pojawiają się zniekształcenia. Tego typu opinie są jednak rzadkością.

 

 

 

 

Jaki materac 160×200 wybrać?

 

Materac na łóżku sprawia, że ciało ma odpowiednie podparcie w pozycji leżącej. Jeśli dobrze go dobierzemy, możemy zagwarantować sobie długi, spokojny i niczym nieprzerywany sen, a rano obudzimy się wypoczęci i pełni sił. Stworzyliśmy ten poradnik, aby doradzić Ci, jak znaleźć idealny model w rozmiarze 160 cm x 200 cm. Na końcu znajdziesz też ranking trzech najlepszych według nas produktów.

Każdy z nas śpi mniej więcej 7 lub 8 godzin na dobę, co według dokładnych wyliczeń oznacza, iż w łóżku spędzamy średnio aż 1/3 życia. Z tego powodu powinniśmy zadbać o to, aby nasz materac był odpowiednio twardy i miał pasujący do łóżka rozmiar. Produkty o wymiarach 160 cm x 200 cm to jeden z najbardziej standardowych rozmiarów materacy, dlatego cieszą się one bardzo dużą popularnością.

By znaleźć najlepszy materac 160×200 w 2024 roku powinniśmy przede wszystkim dobrać odpowiednią twardość. Stwierdzenie, iż najtwardszy produkt jest najlepszy, nie do końca jest prawdziwe. Ze względu na to, że każdy z nas ma inną budowę ciała, sami musimy zdecydować o twardości. Idealny model powinien nie być, ani za twardy, ani za miękki. Dlatego też warto przed zakupem wypróbować kilka różnych materacy i przekonać się, który wydaje nam się najbardziej odpowiedni. Kobiety, ze względu na anatomię swojego ciała, preferują zwykle produkty miękkie, z kolei mężczyźni przeważnie wolą spać na twardszych modelach.

Poza twardością należy też sprawdzać liczbę stref twardości. Pod tym względem możemy podzielić produkty na 1-, 3-, 5- oraz 7-strefowe. Takie strefy dają odpowiednie podparcie głowie, szyi, barkom, jak również biodrom, łydkom czy stopom. Niekiedy jednak ta cecha jest drugorzędna, gdyż większość z nas w czasie snu często zmienia swoją pozycję, a strefy twardości w takiej sytuacji stają się o wiele mniej użyteczne.

Poszukując dobrego materaca zawsze powinniśmy też pytać o rodzaj jego wypełnienia. Do wyboru mamy produkty lateksowe, kieszeniowe i piankowe. Należy pamiętać, że to od wypełnienia zależy poziom podparcia kręgosłupa, jak również nasz komfort. Modele lateksowe są bardzo trwałe i świetnie dopasowują się do kształtu ciała. Są one polecane w szczególności alergikom, gdyż mają właściwości antygrzybiczne i antybakteryjne.

Materace kieszeniowe mają wiele elastycznych punktów podparcia dla kręgosłupa i również dobrze dopasowują się do kształtu naszego ciała. Z kolei produkty piankowe mają różną żywotność. Lepiej jest wybierać te z pianką wysokoelastyczną, ponieważ daje ona większy komfort użytkowania.

 

 

Dodaj komentarz

2 KOMENTARZ

Daga

March 21, 2022 at 9:34 am

Niedawno kupiłam do swojej sypialni Hilding Pasodoble, bardzo wygodny materac.

Répondre
Współczesna Alkowa

April 4, 2022 at 1:17 pm

Dzień dobry,

Dziękujemy za komentarz i rekomendację.

Pozdrawiamy,
Zespół WspółczesnaAlkowa.com

Répondre