Najlepszy materac Koło

Ostatnio aktualizowane: 18.07.24

W głowach wielu konsumentów pojawia się pytanie, jaki materac wybrać, aby zapewnić sobie komfort w trakcie snu i odpowiednie podparcie ciała. Pozytywne opinie zdobywają modele marki Koło i to właśnie je chcielibyśmy polecić Ci w naszym artykule. W zestawieniu znalazło się kilka produktów, które cieszą się szczególnie dobrymi opiniami wśród kupujących. Mowa tutaj m.in. o materacu M&K Foam Medivis Limited H3, który pod wpływem ciepła dopasowuje się do kształtu naszego ciała. To model uniwersalny, bo można z niego korzystać nie tylko na zwykłych łóżkach, ale też regulowanych stelażach. Kupujący ma do wyboru dwa pokrowce, każdy z nich można łatwo ściągnąć i wyprać. Polecanym materacem jest też M&K Foam Lux dostępny w różnych rozmiarach. Jest on wypełniony sprężynami zrobionymi z dobrej jakości drutu i zamkniętymi w oddzielnych kieszonkach. Dołączony do zestawu pokrowiec zrobiono z antyalergicznego, wytrzymałego i przyjemnego dla skóry materiału.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Produkt pod wpływem ciepła oraz nacisku dostosowuje się do kształtu ciała osoby użytkującej. Materac wyposażono w zdejmowany pokrowiec. Dodatkowo produkt można stosować do łóżek, które mają regulowany stelaż.

Wady

Ten model jest stosunkowo twardy, więc może być nieodpowiedni dla lekkich osób, zwłaszcza kobiet.

Podsumowanie

To materac termoelastyczny z 2 rodzajami pianki. Wkład akcesorium to pianka o wysokość 12 cm i zwiększonej sprężystości, a także 8-centymetrowa pianka termoelastyczna H3. Model jest przeznaczony dla osób o wadze powyżej 80 kg, a jego wymiary to 200 cm x 180 cm x 20 cm.

Drugi wybór

Zalety

Materac jest wyposażony we wkład złożony ze sprężyn woreczkowych, które wykonano z wysokiej jakości drutu. Rozmieszczone są one w oddzielnych kieszeniach, więc akcesorium jest bardzo wygodne. Produkt ma pikowany pokrowiec.

Wady

Po rozpakowaniu materac należy najpierw wywietrzyć, ponieważ wyczuwa się specyficzny zapach, który utrudnia spokojny sen oraz jest przyczyną bólu głowy.

Podsumowanie

Jest to wygodny i wytrzymały model. Materac po jednej stronie obłożony jest przekładką tapicerską, a z drugiej siatką tapicerską i 3-centymetrową płytą z lateksu. Cały produkt jest umieszczony na drewnianej ramie wraz z poprzeczkami. Wymiary akcesorium to 200 cm x 80 cm. Warto zaznaczyć, że materac dostosowuje się do naszego ciała.

Rozważ też

Zalety

Dzięki zastosowanym do produkcji materiałom wewnątrz materaca nie rozwijają się żadne bakterie i grzyby, dlatego może być używany przez alergików. Pokrowiec wykonano z pikowanego materiału wypełnionego owatą antyalergiczną.

Wady

Akcesorium jest dość ciężkie i trudno ściąga się z niego pokrowiec. Do wykonania tej czynności trzeba poprosić o pomoc inną osobę.

Podsumowanie

Jest to model kieszeniowy, który ma wkład ze sprężyn woreczkowych. Akcesorium z jednej strony obłożone jest przekładką tapicerską oraz obustronnie 50 mm płytą lateksu. Wymiary materaca to: 200 cm x 90 cm x 23 cm. Pokrowiec materaca można prać w 60 stopniach.

 

 

Materace Koło – Ranking

 

 

M&K Foam Medivis Limited H3

 

W naszym zestawieniu chcielibyśmy zaprezentować Ci model M&K Foam Medivis Limited H3. Jest to materac termoelastyczny, w którym zastosowano dwa rodzaje pianki, aby zapewnić użytkownikowi doskonałe warunki na nocny wypoczynek.

Model ten, pod wpływem ciepła i nacisku, dostosowuje się do kształtu ciała użytkownika. Wkład stanowi pianka Kaltschaum o wysokości 12 cm i zwiększonej sprężystości oraz 8-centymetrowa pianka termoelastyczna H3. Materac ma właściwości antyalergiczne, dzięki czemu może być z powodzeniem używany przez alergików.

Produkt ten przeznaczony jest dla osób powyżej 80 kg. Jego wymiary to wysokość – 20cm, szerokość – 180 cm i długość – 200 cm. Wyposażony jest on zdejmowany pokrowiec, który można prać w pralce. Konsumenci pozytywnie oceniają ten model i w swoich opiniach podkreślają, że jest on bardzo wygodny i wytrzymały. Dodatkową zaletą jest również możliwość stosowania do łóżek o regulowanym stelażu.

Materac M&K Foam Medivis Limited H3 ma wymiary: 180 cm x 200 cm. Jego stopień twardości to H3. Wysokość modelu wynosi ok. 19 cm.

 

Zalety

Idealne dopasowanie: Istotnym atutem tego materaca jest to, że dostosowuje się on do kształtu ciała osoby, która z niego korzysta. Wszystko dzieje się pod wpływem ciepła wytwarzanego przez skórę, a także nacisku ciała.

Do regulowanych stelaży: Prezentowany model nadaje się do stosowania na łóżkach z regulowanym stelażem. Nie zmienia on swojego początkowego kształtu i na długo zachowuje swoje właściwości.

Pokrowiec: Produkt jest sprzedawany w zestawie z pokrowcem, do wyboru są dwa warianty. Każdy ochraniacz jest zrobiony z przyjemnego w dotyku i bezpiecznego dla skóry materiału. Pokrowce mają zamki błyskawiczne, więc można łatwo je zdjąć i wyprać.

Wypełnienie: Materac jest wypełniony pianką wysokoelastyczną i pianką poliuretanową mającą Atest higieniczny Instytutu Medycyny Morskiej i Tropikalnej.

Wygoda: Produkt zapewnia odpowiednią wygodę, dlatego wstając rano, czujemy się wypoczęci i nie mamy problemów z bólem pleców.

 

Wady

Zbyt twardy: Pewna grupa osób sugeruje w publikowanych opiniach, że ten model jest nieco twardy, więc może okazać się mało wygodny dla szczupłych osób.

 

 

 

 

M&K Foam Lux

 

M&K Foam Lux to wygodny i wytrzymały model, którego nie mogło zabraknąć w naszym rankingu. Ten materac Koło w dobrej cenie wyposażony jest we wkład ze sprężyn woreczkowych, wykonanych z drutu wysokiej jakości. Znajdują się one w oddzielnych kieszonkach, co sprawia, że materac jest elastyczny.

Model ten z jednej strony obłożony jest przekładką tapicerską, a z drugiej siatką tapicerską oraz 3-centymetrową płytą lateksu. Posiada on pikowany pokrowiec, wykonany z materiału obiciowego. Jest on zdejmowany, dzięki czemu można prać go w pralce. Całość umieszczona jest na drewnianej ramie z poprzeczkami. Wymiary produktu to 80 cm x 200 cm.

Osoby, które zdecydowały się na zakup tego modelu zgodnie twierdzą, że jest to przyzwoity produkt dostępny za rozsądną cenę. Poza tym użytkownikom przypadła do gustu jego miękkość i dopasowanie do kształtu ciała.

M&K Foam Lux to bardzo dobry materac Koło do 1000 zł. Jego wymiary to 80 cm x 200 cm. W ofercie producenta są też większe modele.

 

Zalety

Wysokiej jakości wkład: Materac jest wypełniony woreczkowymi sprężynami, które zrobiono z solidnego drutu. Są one umieszczone w oddzielnych kieszonkach, więc pracują niezależnie od siebie.

Pikowany pokrowiec: W zestawie znajduje się pikowany pokrowiec o antyalergicznych i bakteriobójczych właściwościach. Materiał wykonania wykazuje dużą zdolność do pochłaniania wilgoci.

Różne wymiary: Materac ma wymiary 80 cm x 200 cm, choć kupujący może też wybrać większe modele. Na zakup tego produktu można się zdecydować niezależnie do tego, jak duże mamy łóżko.

Dobre podparcie ciała: Materac zapewnia odpowiednie podparcie ciała, więc po spaniu nie pojawia się ból pleców.

 

Wady

Intensywny, mało przyjemny zapach: Po rozpakowaniu materaca wyczuwa się mało przyjemny zapach. Z tego powodu konieczne jest wietrzenie sypialni.

 

 

 

 

M&K Foam Estrella Lux

 

Nasze zestawienie nie byłoby kompletne bez modelu M&K Foam Estrella Lux. Jest to materac kieszeniowy, posiadający wkład ze sprężyn woreczkowych. Model ten obłożony jest z jednej strony przekładką tapicerską i obustronnie 50 mm płytą lateksu. Dzięki zastosowaniu tych materiałów, wewnątrz nie rozwijają się bakterie i grzyby, model ten może być więc z powodzeniem używany przez alergików.

Pokrowiec materaca wykonany jest z pikowanego materiału obiciowego, wypełnionego owatą antyalergiczną. Posiada on rozdzielczy zamek, dzięki któremu można go zdjąć i wyprać w temperaturze do 60 stopni. Wymiary tego modelu to wysokość – 23 cm, szerokość – 90 cm długość – 200 cm.

Warto wziąć także pod uwagę bardzo pozytywne opinie użytkowników na temat modelu M&K Foam Estrella Lux, które sprawiają, że sprzedaje się on bardzo szybko. Konsumenci doceniają przede wszystkim jego wysoką jakość oraz wygodę.

Materac M&K Foam Estrella Lux ma wymiary: 90 cm x 200 cm. Jego wysokość wynosi ok. 23 cm. To model średnio twardy.

 

Zalety

Lateks: Do produkcji tego materaca wykorzystano m.in. lateks, który zapobiega rozwijaniu się bakterii i grzybów. W rezultacie zdecydowanie łatwiej jest nam zachować odpowiedni poziom higieny.

Kanały wentylacyjne: Materac ma liczne kanały wentylacyjne, które zapewniają optymalny przepływ powietrza i tym samym chronią przed nadmiernym poceniem i dyskomfortem w trakcie odpoczynku.

Wkład: Model ma sprężynowy wkład, do jego wykonania wykorzystano wysokogatunkowy drut. Sprężyny znajdują się w oddzielnych kieszeniach, co, jak wykazał test materacy Koło, jest praktycznym rozwiązaniem.

 

Wady

Ściąganie pokrowca: Część osób przyznaje, że ściąganie pokrowca jest niewygodne i zajmuje dużo czasu. Podobnie jest z jego zakładaniem.

 

 

 

 

Jaki materac Koło wybrać?

 

Łóżko jest nieodłącznym wyposażeniem każdej sypialni, a odpowiednio dobrany materac stanowi podstawę udanego wypoczynku. Dla naszego zdrowia i kondycji kręgosłupa ważny jest dobór odpowiedniego modelu, który zapewni nam wygodę i komfortowy sen. Aby zakupić najlepszy produkt należy zapoznać się z szeregiem kryteriów, jakie musi spełniać materac. Niniejszy poradnik podpowie Ci, na co zwrócić uwagę podczas zakupów. Na końcu znajdziesz także krótkie zestawienie składające się z opisu trzech produktów stanowiących najlepsze materace Koło dostępne na rynku.

Firma Koło działa od 1992 roku i oferuje materace o najwyższej jakości i sprawdzonym standardzie. Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych metod produkcji, każdy model zapewnia komfort podczas snu i wypoczynku. Koło to sprawdzona firma, dlatego nabywając produkt tej marki możemy mieć pewność, że spełni on nasze oczekiwania.

Zadaniem każdego materaca jest odpowiednie podparcie kręgosłupa, dlatego powinien on być dostosowany do naszego wzrostu i wagi ciała. Dobrze dobrany model nie może być ani zbyt twardy, ani zbyt miękki. Im większa waga ciała, tym materac powinien być twardszy. Należy również pamiętać, że wybrany produkt powinien być o minimum 20 cm dłuższy od wzrostu jego właściciela.

Bardzo ważne jest także wypełnienie materaca. Do wyboru mamy modele kieszeniowe, lateksowa i piankowe. Modele kieszonkowe wypełnione są sprężynami, które umieszczone są w specjalnych kieszeniach wykonanych z tkaniny. Im więcej sprężyn, tym materac jest bardziej elastyczny i lepiej dopasowuje się do kształtu ciała. Modele lateksowe charakteryzują się wysoką trwałością i elastycznością, dzięki czemu gwarantują wysoki komfort snu. Ich wnętrze poddawane jest procesowi ciągłej wentylacji, dlatego polecane są zwłaszcza dla alergików. Materace piankowe mogą być wykonane z pianki wysokoelastycznej lub poliuretanowej. Pianka wysokoelastyczna, w porównaniu ze zwykłą pianką poliuretanową, charakteryzuje się większą elastycznością, która znacznie podnosi komfort użytkowania oraz wpływa na wydłużenie żywotności produktu.

Najlepszy materac Koło w 2024 roku powinien posiadać własności wentylacyjne i antyalergiczne, które sprawią, że będzie on produktem wyjątkowo przyjaznym dla organizmu. Walorem higienicznym i praktycznym, na który warto zwrócić uwagę, jest pokrowiec zdejmowany do prania. Najlepiej, żeby posiadał on zamek rozdzielczy z czterech stron. Poza tym tkanina użyta na jego uszycie powinna utrudniać rozwój grzybów i bakterii. Pokrowiec może być wykonany z bawełny, tworzywa sztucznego, bambusa lub jedwabiu.

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ