Ranking 4 najlepszych materacy 180 x 200 w 2024

Ostatnio aktualizowane: 24.04.24

 

Materace 180 x 200 – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Chcesz kupić materac o wymiarach 180 cm x 200 cm, ale nie masz czasu na czytanie wszystkich recenzji poszczególnych produktów? Jeśli tak, przejdź do lektury naszego rankingu. Powstał on po zapoznaniu się z wieloma opiniami na temat różnych modeli. Z wielu dostępnych na rynku materacy, wybraliśmy tylko te, które zdobyły zaufanie wielu konsumentów. Na pierwszym miejscu w rankingu uplasował się materac  Emma Original. Kupując prezentowany produkt, możemy być pewni, że nasz sen będzie komfortowy, a rano nie będziemy budzić się z uporczywym bólem pleców czy odcinka szyjnego kręgosłupa. Model wykonano z 3 różnych pianek o odmiennych właściwościach. Przyobleczono go termoregulującą i elastyczną osłoną zabezpieczającą powierzchnię. Drugie miejsce w rankingu należy do materaca Sleep O’Clock Roberto. Ma on 7 stref twardości, a każda z nich dopasowana została do poszczególnych części ludzkiego ciała.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Materac ten ma grubość 25 cm i w niej zawarto trzy różne pianki o odmiennych właściwościach. Całość jest przyobleczona w elegancki pokrowiec zamykany na zamek błyskawiczny, który można wyprać w pralce. Producent na swój produkt daje 10 lat gwarancji.

Wady

Aby przystosować materac do użytkowania, trzeba go po otrzymaniu dostawy wyjąć z pudełka, w którym materac jest ściśle zrolowany i ułożyć swobodnie do rozprostowania. Proces ten może zająć kilka godzin.

Podsumowanie

Materac ze względu na jakość wykonania i rodzaj zastosowanych pianek do jego produkcji zapewnia dobre podparcie dla ciała i optymalne rozłożenie nacisku. Materac ten będzie odpowiedni dla wielu osób ponieważ nie jest ani zbyt miękki, ani zbyt twardy.

Drugi wybór

Zalety

Materac składa się z 272 sprężyn na m2, warstwy kokosowej oraz pianki poliuretanowej, co gwarantuje wygodny sen nawet najbardziej wymagającym użytkownikom. Sprężyny umieszczone są w kieszonkach, dzięki czemu materac ugina się tylko w miejscach nacisku. Model ma 7 stref twardości dopasowanych do kształtów ciała.

Wady

Intensywny zapach pokrowca może początkowo przeszkadzać użytkownikowi, jednak z czasem przestajemy zwracać na niego uwagę i staje się on raczej przyjemnym dodatkiem.

Podsumowanie

Wymiary produktu to 180 cm x 200 cm, jest on więc odpowiedni zarówno dla jednoosobowego, jak i dwuosobowego łóżka. Produkt wygląda estetycznie i jest dość lekki. W razie konieczności można go łatwo wyczyścić.

Rozważ też

Zalety

Model dopasowuje się do kształtów ciała. Dwustronny pokrowiec zapewnia przyjemne ogrzewanie ciała zimą, a latem chłodzenie. Bawełniana strona pokrowca pozwala skórze oddychać. Wygodny uchwyt materaca pozwala na jego wygodne przenoszenie. Dzięki 7 strefom twardości nasze ciało uzyskuje odpowiednie podparcie.

Wady

Wełniana część pokrowca powoduje konieczność czyszczenia całości w pralni chemicznej za pomocą specjalnych środków. Materac będzie spełniał swoje funkcje tylko przy regulowanych stelażach.

Podsumowanie

Prezentowany produkt ma klasę twardości H2, co oznacza, że jest on odpowiedni dla osób o wadze do 80 kg. To wygodny materac sprężynowy o wymiarach 180 cm x 200 cm - jest on odpowiedni do łóżek dwuosobowych.

 

 

4 najlepszych materacy 180 x 200. Opinie w 2024 roku

 

1. Materac Emma Original

 

Jeśli szukasz materaca do spania o wymiarach 180 x 200 cm zachęcamy do zapoznania się z produktem Emma Original. Jako, że opinie o materacach tej marki pozostawione przez klientów są pozytywne, możemy polecić ich zakup. Potwierdza to również test materacy wykonywany przez każdego kupującego, bowiem po zakupie, w przypadku niezadowolenia z produktu zwrócisz go bezpłatnie do producenta w ciągu 100 dni od zakupu. Sekret powodzenia tych materacy tkwi w doskonałym ich wykonaniu i zastosowaniu trzech różnych pianek o odmiennych właściwościach, czyniących wygodę odpoczynku.

Pianka Airgocell® zastosowana w górnej warstwie materaca jest wysoko elastyczna i zapewnia dobrą wentylację, kolejna warstwa to pianka regulująca ciśnienie, optymalnie rozkładająca nacisk, trzecią pianką jest pianka zimna, zapewniająca doskonałe wsparcie dla ciała. Materac jest osłonięty elastycznym pokrowcem o właściwościach termoregulujących. Pokrowiec jest zdejmowany i można go prać w pralce.

Ranking materacy stawia wysoko materac Emma Original o wymiarach 180 x 200 cm, jako ten zapewniający wygodny wypoczynek i zabezpieczony certyfikatami bezpieczeństwa.

 

Zalety

Innowacyjność: Wypełnienie materaca to efekt sześciomiesięcznej fazy rozwoju, która zaowocowała wykonaniem wielowarstwowego materaca, który nie jest ani zbyt miękki ani zbyt twardy i dopasowuje się do ciała.

Wykonanie: Wnętrze materaca i jest wypełnione trzema rodzajami pianek o różnych właściwościach. Mamy tu piankę wysokoelastyczną o dobrej wentylacji, piankę regulującą ciśnienie optymalizującą nacisk oraz zimną piankę zapewniającą dobre wsparcie.

Adaptacja: Zastosowanie technologii “point-to-point press-in”sprawia, że materac dostosowuje się do nacisku jaki wywiera na niego Twoje ciało. Czyni to wypoczynek o optymalnym komforcie.

Gwarancja komfortu: Producent będąc pewnym dobrej jakości produktu umożliwia klientom zwrot materaca do 100 dni od daty dostawy. Zatem każdy z klientów może samodzielnie się przekonać jakie walory użytkowe niesie ze sobą materac Emma Original. 

Dostawa i zwrot: Każdy z klientów, który zamówi materac może liczyć na bezpłatną jego dostawę, a w przypadku okazania się, że materac nie spełnia posiadanych w nim nadziei, klientowi przysługuje również bezpłatny zwrot materaca do producenta.

 

Wady

Przygotowanie materaca do spania: Materac jest dostarczany do klienta w formie zrolowanej. Jest to wygodny sposób transportu bowiem manipulacja pudłem o maksymalnych wymiarach 45 x 45 x 110 jest łatwiejsza od manipulacji pełnowymiarowym materacem. Jednak to się wiąże z faktem, że po wypakowaniu materaca uzyskuje on właściwy kształt do spania przez okres kilku godzin.

 

 

 

 

2. Materace Kokosowe Sleep O’Clock Roberto

 

Materac 180 x 200 w dobrej cenie powinien mieć również wysoką jakość. Przykładem jest Sleep O’Clock Roberto. To produkt z grupy pocket, składający się z 272 sprężyn na m2 materaca, pianki poliuretanowej oraz dodatkowej warstwy maty kokosowej.

Produkt jest bardzo wygodny w użytkowaniu – za sprawą sprężyn umieszczonych w osobnych kieszonkach. Przez to materac ugina się tylko w miejscach nacisku. Sprężyny zostały ułożone w 7 stref twardości dopasowanych do różnych części ciała człowieka. Mata kokosowa nieco utwardza materac zapewniając jednocześnie bardzo dobrą cyrkulację powietrza. Zastosowana w wypełnieniu pianka poliuretanowa nie odkształca się i pewnie podpiera plecy. To przewiewny materiał, o dobrej cyrkulacji powietrza.

Kupujący uznali, iż produkty z formatką pocket znacznie poprawiają jakość wypoczynku. Materac nie skrzypi i nie odkształca się.

Sleep O’Clock Roberto to bardzo dobry materac 180×200 cm do 900 zł. Jest to model kieszeniowy. Produkt jest dwustronny i ma 2 stopnie twardości – H2 i H3.

 

Zalety

Mata kokosowa: Do produkcji materaca wykorzystano m.in. matę kokosową, która ma bardzo dobre właściwości. Gwarantuje ona odpowiedni przepływ powietrza, co pozwala zredukować problem nadmiernej potliwości w trakcie snu.

7 stref twardości: Model ma 7 stref twardości (każda dopasowana jest do określonej części ciała). W rezultacie użytkownik ma zapewniony komfortowy i spokojny sen, a rano nie musi się martwić o ból kręgosłupa czy szyi.

Pokrowiec: Zdejmowany pokrowiec jest łatwy w pielęgnacji. Na uwagę zasługuje również to, że zrobiono go z przyjemnych w dotyku materiałów, które nie powodują podrażnień nawet na bardzo delikatnej skórze.

Antyalergiczne właściwości: Do wykonania produktu wykorzystano materiały o antyalergicznych właściwościach. W efekcie z materac może korzystać każdy – nawet osoba borykająca się z alergią.

Nie traci początkowego kształtu: Model ma dobrej jakości sprężyny, które nawet po dłuższym czasie, nie tracą swojego początkowego kształtu.

 

Wady

Zamek błyskawiczny: Umieszczony na pokrowcu zamek błyskawiczny czasami się zacina.

 

 

 

 

3. Materac Janpol Wenus 180×200

 

Jeśli potrzebujesz materaca rehabilitacyjnego, Janpol Wenus będzie dobrym wyborem. To produkt typu pocket, który dopasowuje się do kształtów ciała. Dwustronny pokrowiec ogrzewa ciało zimą (ta strona wykonana jest z wełny), a latem chłodzi (bawełniana strona). Do materaca można dobrać również pokrowiec z jerseyu.

Materac ma wygodny uchwyt, który umożliwia jego łatwe przekręcanie. Za sprawą 7 stref twardości poszczególne części naszego ciała zyskują wygodne podparcie. Produkt cechuje średnia twardość, jest więc on przeznaczony dla osób o wadze około 80 kg. Materac będzie odpowiedni do regulowanego stelaża.

Prezentowany model jest bardzo praktyczny – ze względu na swoje właściwości rehabilitacyjne. Hipoalergiczne wypełnienie materaca pozwala na stosowanie go również przez osoby, które są uczulone na różnego rodzaju, naturalne wypełnienia. Model wpływa na poprawę jakości snu. Osoby zmagające się z różnego rodzaju zwyrodnieniami kręgosłupa już po kilku nocach na tym materacu zauważają znaczną poprawę swojego stanu zdrowia – kości bolą znacznie mniej.

Materac Janpol Wenus ma wymiary: 180 cm x 200 cm x 17,5 cm. Model jest dostępny w różnych stopniach twardości.

 

Zalety

Odpowiedni do regulowanego stelaża: Prezentowany produkt jest odpowiedni do regulowanych stelaży. Dlatego też materac jest często wykorzystywany w łóżkach przeznaczonych dla rehabilitowanych osób.

Łatwo dopasowuje się do kształtu ciała: Model idealnie dopasowuje się do kształtu ciała, czego dowodem są pozytywne opinie użytkowników. Zachowanie odpowiedniego kształtu materaca jest gwarancją komfortowego snu.

Model dwustronny: Janpol Wenus to model dwustronny. Tego typu produkty uznawane są za trwalsze. Oznacza to, że zakup materaca to inwestycja na długi czas.

Materac rehabilitacyjny: Model ma status materaca rehabilitacyjnego, a więc jest on objęty niższą stawką VAT. W rezultacie koszty jego zakupy są znacznie mniejsze niż w przypadku standardowych materacy.

 

Wady

Słaby przepływ powietrza: Pewna grupa osób sugeruje, że produkt nie zapewnia odpowiedniego przepływu powietrza, co jest uciążliwe szczególnie w okresie letnim.

 

 

 

 

4. Materac Hilding Salsa

 

Hilding Salsa to materac wypełniony elastyczną pianką Flexifoam. Nadaje ona wkładowi optymalną sztywność. Produkt ma 7 zróżnicowanych stref twardości. Stanowią one dobre podparcie dla każdego odcinka ciała: głowy, ramion, pasa, bioder i nóg. Przez to nasze ciało regeneruje się we śnie znacznie lepiej.

Wierzchnia warstwa pianki termoelastycznej Visco ma za zadanie zapewnić komfort podczas leżenia i odpoczywania. Mamy wrażenie, że jesteśmy czymś otulani, a to wszystko dzięki temu, że pianka reaguje na temperaturę naszego ciała i dopasowuje się do jego kształtu podczas snu i odpoczynku. Materac ma w zestawie dwa pokrowce.

Użytkownicy zwracają uwagę na właściwości pokrowca na materac. Model Tencel jest antyalergicznym pokrowcem z nowoczesnych włókien wiskozowych. Kontroluje on poziom wilgotności materaca, absorbując ją bezpośrednio ze skóry. Włókna Tencel nie podrażniają i co ważne – w naturalny sposób zapobiegają rozwojowi bakterii. Pokrowiec można prać w pralce w temp. do 60 st. C.

Hilding Salsa to materac wykonany z pianki termoelastycznej. Jest to model w średniej klasie twardości, więc poleca się go osobom ważącym do 80 kg.

 

Zalety

Zdejmowany pokrowiec: Produkt sprzedawany jest w komplecie ze starannie wykonanym pokrowcem. Zrobiono go z odpornych na przetarcia i mechacenie materiałów. Pokrowiec można łatwo zdjąć (zamek błyskawiczny) i wyprać w pralce w temperaturze do 60 st. C.

Odpowiednia wentylacja: Wkład materaca jest odpowiednio wyprofilowany i ma specjalne nacięcia, które zapewniają odpowiedni przepływ powietrza. Chroni to przed nadmierną potliwością i rozwijaniem bakterii wewnątrz Hilding Salsa.

Uchwyty: Na pokrowcu znajdują się duże uchwyty, które pozwalają na swobodne i bezpieczne przenoszenie produktu.

 

Wady

Słabe podparcie dla kręgosłupa: Pojedyncze osoby zauważyły, że po pewnym czasie użytkowania materac się zapada, a przez to nie zapewnia odpowiedniego podparcia dla kręgosłupa.

 

 

 

 

Jaki materac 180 x 200 wybrać?

 

Materac zapewnia ciału odpowiednie podparcie w pozycji leżącej. Dobrze dobrany jest dla nas gwarancją zdrowego snu i odpoczynku. Spędzamy około 8 godzin dziennie w łóżku, co w ostatecznym rozrachunku stanowi 1/3 naszego życia. W naszym poradniku zakupowym znajdziesz garść praktycznych porad, które pomogą Ci wybrać najlepszy materac dla siebie.

Materac musi być dostosowany do naszego wzrostu i wagi. Korzystając z tych dwóch wartości możemy określić, jaki powinien być poziom jego twardości. Im jesteśmy ciężsi, tym materac powinien być twardszy. Twardość oznaczamy literą H – H1 to materace dla dzieci, H2 dla osób do 80 kg wagi, a H3 powyżej 80 kg. Produkt musi również być do nas na tyle dopasowany, że będzie stanowił pewne podparcie dla każdej części kręgosłupa tak, aby mógł on przybierać naturalne krzywizny. Ważne jest również to, w jakiej pozycji śpimy najczęściej – np. osoby śpiące często na boku powinny wybrać taki materac, który pozwoli biodrom i ramionom nieco się zagłębić, by kręgosłup pozostał w linii prostej. Jeśli często zmieniamy pozycję podczas snu, powinniśmy wybierać materace, które dopasowują się do kształtu ciała na bieżąco. Osoby zmagające się z różnymi schorzeniami powinny poradzić się ortopedy przed zakupem materaca, choćby w zakresie jego twardości. Odpowiednio dobrany materac zmniejsza znacznie dolegliwości, a nawet może pomóc je zniwelować.

Dobrym pomysłem są materace strefowe, które podpierają poszczególne części ciała – np. łydki, biodra i uda. Takie materace projektowane są pod średni wzrost, więc jeśli jesteś bardzo wysoki lub często zmieniasz pozycję podczas snu, strefy nie będą miały dużego znaczenia. Najlepsze materace 180 x 200 cm mają wypełnienie pozwalające na wygodny sen. To bardzo ważne, aby wypełnienie materaca nie wywoływało w nas np. reakcji alergicznej. Na rynku mamy dostępne materace kieszeniowe, lateksowe oraz piankowe.

Zdaniem kupujących najlepszy materac 180 x 200 cm w 2024 roku ma pokrowiec, który pozwala skórze oddychać. Zwykle jest tak, że wzbogaca on materac o dodatkowe właściwości. Jeśli wierzchnia część jest bardzo higieniczna, zapewnia dobrą wentylację oraz łatwo się pierze, warto się zdecydować na dany produkt. Pokrowiec można również co jakiś czas wymienić, o ile znajdziemy właściwy rozmiar.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ