Najlepszy materac 160×80

Ostatnio aktualizowane: 21.05.24

 

Jaki materac 160 x 80 cm wybrać? Jeśli takie pytanie pojawiło się w Twojej głowie, trafiłeś w dobre miejsce. Po przeczytaniu zamieszczonego na naszej stronie rankingu będziesz wiedział, jakie produkty są polecane przez rodziców. W celu przygotowania rankingu zapoznaliśmy się z wieloma opiniami na temat poszczególnych modeli. Z naszej analizy wynika, że najlepszym materacem o wymiarach: 160 cm x 80 cm jest Hevea Junior. Jest to model dwustronny, co zwiększa jego wytrzymałość. Jeśli od czasu do czasu będziemy zmieniać stronę produktu, możemy być pewni, że posłuży nam on kilka lat. Model ma certyfikat Oeko Tex Standard 100. Potwierdza on, że użyte do produkcji materaca materiały są wolne od szkodliwych substancji. Na drugim miejscu w rankingu znalazł się produkt Frankhauer Krasnoludek. Ten materac 160 x 80 cm łatwo dopasowuje się do kształtu ciała, co zwiększa komfort snu. Użytkownicy wskazują, że model gwarantuje odpowiednią cyrkulację powietrza. Ogranicza to ryzyko problemów z nadmierną potliwością.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Materac ma właściwości antyalergiczne, a także antygrzybiczne, dlatego jest bezpieczny dla alergików. Produkt zapewnia dobrą cyrkulację powietrza, gdyż w całości został wypełniony lateksem. Pokrowiec można łatwo zdjąć i wyprać w pralce.

Wady

Bezpośrednio po zakupie i rozpakowaniu materac ma nieprzyjemny zapach. Należy go wówczas wywietrzyć. Może to chwilę potrwać.

Podsumowanie

Jest to materac średnio-twardy - H2. Ma 3 strefy twardości podpierające takie części ciała, jak: głowa, nogi i barki, które są wyżej od reszty ciała. Materac przeznaczony jest dla dziecka bądź nastolatka. Rozmiar produktu to 160 cm x 80 cm x 9 cm.

Drugi wybór

Zalety

Dzięki zastosowaniu pianki poliuretanowej materac jest elastyczny i gwarantuje odpowiednią amortyzację. Pokrowiec jest zdejmowany, więc można go prać zachowując higienę.

Wady

Pokrowiec materaca dość często trzeba ściągać i prać, gdyż jest biały i szybko się brudzi. Dla niektórych osób niedogodnością może być to, że dziecko w nim leżące delikatnie się zapada.

Podsumowanie

Twardość materaca oznaczona jest symbolem H2, czyli jest to produkt średnio-twardy. Model jest przeznaczony dla osób, których waga nie przekracza 80 kg. Wysokość materaca to 13 cm. Jego pozostałe wymiary to 80 cm x 160 cm.

Rozważ też

Zalety

Produkt ma membranową konstrukcję i został zrobiony z materiałów niealergicznych, więc jest bezpieczny dla alergików. Struktura materiału, z którego jest wykonany pokrowiec materaca gwarantuje prawidłowy przepływ powietrza.

Wady

Twardość materaca ogranicza użytkowanie wagowo do 60 kg. Użytkowany przez osoby z większą wagą może nie prawidłowo spełniać swoją funkcję.

Podsumowanie

Jest to materac dwustronny i hipoalergiczny. Wymiary modelu to 160 cm x 80 cm x 9 cm. Materac jest wypełniony pianką poliuretanową. Jego pokrowiec ma wszyty zamek, który ułatwia ściągnięcie w celu wyprania.

 

 

Materace 160×80 – ranking

 

 

Hevea Junior

 

Wybierz Hevea Junior, jeżeli Twoje dziecko cierpi na alergię. Jest to materac ze specjalnymi antyalergicznymi oraz antygrzybicznymi właściwościami. Produkt zapewnia komfortowy, bezpieczny sen. Materac jest w całości wypełniony lateksem. Dzięki takiemu wypełnieniu cyrkulacja powietrza wewnątrz modelu jest zapewniona, a to zmniejsza potliwość ciała.

Jest to materac średnio-twardy, który lekko się zapada.. Jego klasa twardości to H2. Dodatkowo 3 strefy twardości sprawiają, że głowa, nogi oraz barki są wyżej od reszty ciała. Pokrowiec, który został dołączony do produktu, jest wykonany z dzianiny oraz można go często prać w pralce.

Ze względu na wymiary prezentowany materac jest przeznaczony dla dziecka lub dla nastolatka. Nie poleca się go dla osób, które ważą więcej niż 80 kg. Wiele osób uważa, że materac jest bardzo wygodny. Internauci cenią sobie jego antyalergiczne właściwości oraz możliwość wyprania pokrowca.

Hevea Junior to materac lateksowy o wymiarach 160 cm x 80 cm. Wysokość produktu wynosi ok. 11 cm. Jest to model o klasie twardości H2.

 

Zalety

Certyfikat: Materac ma certyfikat Oeko Tex Standard 100, który jest potwierdzeniem na to, że do wykonania modelu wykorzystano dobrej jakości materiały, które odpowiadają prawnie określonym standardom.

Model dwustronny: Prezentowany materac jest dwustronny. W rezultacie okazuje się trwalszy. Zadaniem użytkownika jest to, aby co jakiś czas zmieniać stronę Hevea Junior.

Kanaliki wentylacyjne: Model ma kanaliki wentylacyjne, które gwarantują odpowiedni przepływ powietrza. W rezultacie dziecko nie poci się w trakcie snu, a na powierzchni materaca nie rozwijają się szkodliwe dla zdrowia bakterie.

Produkt odpowiedni dla alergików: Prezentowany materac jest polecany dla dzieci mających alergię. Wszystko dlatego, że model zrobiono z delikatnych materiałów, które nie nasilają objawów choroby.

Pokrowiec: Materac jest sprzedawany w zestawie z pokrowcem. Stanowi on dodatkowe zabezpieczenie Hevea Junior.

 

Wady

Nieprzyjemny zapach: Rodzice wskazują, że produkt po rozpakowaniu ma nieprzyjemny zapach, który może się utrzymać nawet od kilku do kilkunastu godzin.

 

 

 

 

Frankhauer Krasnolodek

 

Chcielibyśmy zaprezentować materac Frankhauer Krasnoludek, na którym Twoja pociecha będzie mogła spokojnie się wyspać. Na początku zajmijmy się wypełnieniem prezentowanego produktu. Jest to pianka poliuretanowa, która dobrze dopasowuje się do kształtów ciała. Leżąc na niej, dziecko delikatnie zapada się w materac, który otula ciało. Kolejnym wypełnieniem jest pianka lateksowa, która nie dopuszcza do rozwoju roztoczy oraz alergenów.

Jeżeli chodzi o twardość, to materac jest oznaczony symbolem H2. Oznacza to, że najwygodniej na nim będzie osobie, której waga nie przekracza 80 kg. Warto wspomnieć, że 3 strefy twardości dodatkowo podpierają pewne części ciała. Dzięki temu sen jest bardziej komfortowy.

Producent daje możliwość wyboru pomiędzy różnymi rodzajami pokrowców o różnych właściwościach. Najpopularniejsze z nich to takie, na których nie gnieżdżą się alergeny oraz takie, które zapewniają nam miękkość. Wiele osób wypowiada się o prezentowanym materacu bardzo pochlebnie. Część użykowników przyznaje, że nie niszczy się on pod wpływem czasu i jest wygodny.

Materac piankowy z lateksem Frankhauer Krasnoludek o wymiarach 160 cm x 80 cm ma właściwości antyalergiczne. Wysokość modelu wynosi ok. 11 cm.

 

Zalety

Możliwość wyboru pokrowca: Przy zakupie materaca Frankhauer Krasnoludek, istnieje możliwość wyboru, jaki pokrowiec chcemy otrzymać w zestawie, aby był on najlepiej dostosowany do potrzeb pociechy.

Bezpieczeństwo użytkowania: Użyte do produkcji modelu materiały mają dobre właściwości. Pianka poliuretanowa i lateksowa ograniczają rozwój bakterii i roztoczy.

Dopasowanie do kształtu ciała: Materac jest miękki i dopasowuje się do kształtu ciała, dzięki czemu dziecko ma zagwarantowany komfortowy sen i nie ma problemu z bólem kręgosłupa czy odcinka szyjnego.

Dobry przepływ powietrza: Model wykonano z dobrej jakości materiałów, które gwarantują optymalny przepływ powietrza. Dzięki temu nawet w ciepłe noce dziecko nie poci się, co mogłoby znacznie zmniejszać komfort snu.

 

Wady

Zamek błyskawiczny: Dołączony do kompletu pokrowiec jest zamykany na zamek błyskawiczny. Czasami się on zacina, co utrudnia pielęgnację modelu.

 

 

 

 

Bergamo 80×160 cm

 

W naszym rankingu postanowiliśmy umieścić materac Bergamo, ponieważ jest to model, który można kupić w dobrej cenie. Jeśli więc nie chcesz przepłacać, a jednocześnie zależy Ci na zapewnieniu Twojemu dziecku wygody w trakcie snu, ten produkt powinien spełnić Twoje oczekiwania.

Wymiary materaca są następujące: szerokość – 80 cm, długość – 160 cm i wysokość – 9 cm. Jego klasa twardości to H2. Model wypełniono pianką poliuretanową T25, która jest miękka i dobrze dopasowuje się do kształtu ciała użytkownika. Materac jest dostępny w zestawie z pikowanym pokrowcem. Jest on odporny na ścieranie i łatwo utrzymać go w czystości. Na jego powierzchni znajduje się zamek błyskawiczny. Pokrowiec można zdjąć i wyprać w pralce.

Skąd pewność, że materac Bergamo zasługuje na uwagę? Do takich wniosków można dojść po przeczytaniu opinii na jego temat. Wielu konsumentów przyznaje, że jakość produktu jest zadowalająca. Stosunek ceny do solidności wykonania jest bardzo atrakcyjny.

Bergamo to dobry materac 160×80 cm do 100 zł. Wysokość modelu jest równa 9 cm. Klasa twardości produktu to H2.

 

Zalety

Dobrej jakości pokrowiec: Kupując materac Bergamo, otrzymamy w zestawie antyalergiczny pokrowiec. Ma on membranową strukturę. Do jego wykonania wykorzystano materiały wykazujące dużą odporność na ścieranie.

Wygoda: Z zamieszczonych w Internecie opinii wynika, że produkt gwarantuje odpowiedni komfort w trakcie snu. Wypełnienie materaca jest miękkie i zapewnia swobodny przepływ powietrza.

Zamek błyskawiczny: Pokrowiec można łatwo ściągnąć – jest to możliwe za sprawą płynnie działającego zamka błyskawicznego. Znaczne ułatwia on pielęgnację produktu.

 

Wady

Pianka poliuretanowa: Model zrobiono m.in. z pianki poliuretanowej T25 o zwiększonej gęstości. Mimo to produkt po pewnym czasie zaczyna lekko się odkształcać.

 

 

 

 

Jaki materac 160×80 wybrać?

 

Jak wiadomo, sen jest istotny dla prawidłowego rozwoju naszego dziecka. Dlatego powinniśmy zainwestować w dobry materac. Spanie w miejscu do tego nieprzystosowanym może skutkować bólem różnych części ciała, chronicznym zmęczeniem, co przejawia się mniejszą efektywnością w ciągu dnia. Zakup materaca nie jest więc łatwym zadaniem i musimy poświęcić na to trochę czasu. Przed podjęciem jakiejkolwiek decyzji przeczytaj uważnie nasze wskazówki. Potem przejdź do zestawienia, w którym umieściliśmy opisy materacy o wymiarach 160 cm x 80 cm, czyli modeli przeznaczonych dla dzieci.

 

 

Najlepsze materace 160×80 cm są wypełnione materiałami, które sprawiają, że wygodnie śpimy. Bardzo dobrym wyborem jest pianka, ponieważ ma ona właściwości dopasowania się do kształtów naszego ciała. Jest to dodatkowo miękki materiał, który zapewnia komfortowy sen. Z kolei lateks ma właściwości antyalergiczne oraz antygrzybiczne, więc materace z takim wypełnieniem są najczęściej wybierane przez alergików.

Twardość materaca ma również znaczenie. Wiele modeli zaprojektowano w taki sposób, że mają one utwardzenia w miejscach takich, jak głowa, nogi oraz ramiona. Reszta materaca jest miękka. W ten sposób leżenie na nim jest bardzo komfortowe. Możemy również sugerować się oznaczeniami takimi, jak H2, H3 i H4. Im większy numer, tym twardszy jest materac. Twardość dobieramy do naszej wagi. Dla dzieci polecamy modele o twardości H2.

Najlepszy materac 160×80 cm w 2024 roku ma zdejmowany pokrowiec. Element ten pozwala nam utrzymać materac w czystości. Najczęściej możemy go zdjąć, a potem umieścić w pralce, wyprać i wysuszyć. Pokrowce mają również wiele właściwości – znajdziemy na przykład modele antyalergiczne, oddychające czy antygrzybiczne. Wybierz taki, który odpowiada Twoim preferencjom.

Dobry materac do spania powinien mieć również zabezpieczenie przed wilgocią oraz pleśnią. Bardzo często zdarza się, że drobnoustroje zagnieżdżą się w środku danego modelu. Aby temu zapobiec, wybierz materac, który ma np wypełnienie kokosowe. Ma on również właściwości antyalergiczne, co może zapewnić komfortowy sen wielu osobom.

Dodaj komentarz

2 KOMENTARZ

Cezary

July 21, 2021 at 11:26 am

Hevea Junior to dodatkowo największa oferta rozmiarów do łóżek dziecięcych na rynku.

Répondre
Współczesna Alkowa

August 2, 2021 at 10:49 am

Dzień dobry,

Dziękujemy za komentarz.

Pozdrawiamy,
Zespół WspółczesnaAlkowa.com

Répondre