Ranking 3 najlepszych materacy Hilding w 2024

Ostatnio aktualizowane: 24.04.24

 

Materace Hilding – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Wśród materacy bardzo dużą popularnością cieszą się produkty marki Hilding. Sprawdziliśmy, który model według konsumentów jest najlepszy, pomogła nam w tym analiza trendów zakupowych i opublikowanych opinii. Okazało się, że jest to materac Hilding Salsa, wypełniony pianką Flexifoam i Visco. Jego poziom twardości to H2, jest on elastyczny i wytrzymały. Model poleca się w szczególności alergikom, ponieważ w jego wnętrzu nie rozwijają się bakterie, roztocza czy wirusy. Jest to możliwe za sprawą dobrej wentylacji. Do kompletu dołączony jest pokrowiec (dwa rodzaje do wyboru), który może zastąpić prześcieradło. Można go prać w pralce w wysokiej temperaturze, a to ułatwia zachowanie właściwego poziomu higieny. Kupujący pochlebnie wypowiadają się też o materacu Hilding Flamenco. Jego wypełnienie to sprężyny kieszeniowe oraz pianka lateksowa. Model zapewnia dobre dopasowanie do kształtu ciała. Jest on dwustronny, dlatego można go obracać. W zestawie jest przyjemny w dotyku materac.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Materac został wykonany z materiałów bezpiecznych dla zdrowia. Ma 7 stref twardości, dzięki czemu dopasowuje się do użytkownika zapewniając komfort i wygodę. Wkład został wyposażony w wentylację, aby uniemożliwić zawilgocenie środka materaca.

Wady

Produkt dla osób ważących powyżej 80 kg może nie zachowywać swojej twardości. Należy go traktować jak materac miękki, może pojawić się również uczucie zapadania się.

Podsumowanie

Jest to średnio-twardy materac zalecany dla osób o wadze poniżej 80 kg. Ma właściwości antyalergiczne. Dodatkowo można wybrać jeden z dwóch pokrowców - z włókien wiskozowych kontrolujący poziom wilgotności lub z technologią wykorzystującą naturalne probiotyki zwalczające alergeny.

Drugi wybór

Zalety

Jest to materac dwustronny i ma dwa stopnie twardości. Odwracając go można zmienić jego twardość w zależności od naszych upodobań. Lateksowe wypełnienie gwarantuje minimalizację alergenów, takich jak kurz oraz bakterie, oraz nie powoduje podrażnień skóry.

Wady

Różnica pomiędzy twardością jednej strony, a drugiej jest bardzo delikatna, mniej wrażliwi użytkownicy mogą jej nie zauważyć. Przenoszenie materaca może sprawiać problemy ze względu na ciężar i rozmiar.

Podsumowanie

Materac ma 7 stref twardości oraz dwie warstwy pianki, które optymalnie dopasowują się do kręgosłupa użytkownika. W zestawie znajduje się pokrowiec absorbujący wilgoć ze skóry śpiącego oraz przeciwdziałający alergenom. Pokrowiec ma dodatkowo taśmy, które ułatwiają przenoszenie oraz odwracanie materaca.

Rozważ też

Zalety

Produkt jest polecany dla osób, które preferują sen na twardym podłożu oraz cięższym osobom. Materac jest dwustronny, dzięki temu można odpowiednio dopasować jego sprężystość i elastyczność. Dodatkowe warstwy kokosu oraz filcu podwyższają jego twardość.

Wady

Produkt dostarczany jest w postaci rolki, może być konieczne odczekanie kilkunastu godzin, aby przyjął odpowiedni kształt. Ponadto użytkownicy wskazują na nieprzyjemny zapach produktu bezpośrednio po wyjęciu go z opakowania.

Podsumowanie

Materac jest odwracalny, wyposażono go w dodatkowy pokrowiec hamujący rozwój pleśni, który dobrze sprawdzi się u alergików. Pokrowiec jest przystosowany do prania w pralce. Obejmuje go 5-letnia gwarancja. Aby uchronić produkt przed deformacją należy go odwracać, co 6 miesięcy.

 

 

3 najlepszych materacy Hilding. Opinie w 2024 roku

 

1. Materac Hilding Salsa 160×200

 

Hilding Salsa to materac, którego wypełnienie stanowią pianki: Flexifoam i Visco. Pianka Flexifoam, która zapewnia produktowi sztywność. Na niej znajduje się również 7 twardszych punktów, które są oparciem dla naszej głowy, bioder, nóg oraz obojczyków. Dzięki różnym strefom twardości spanie na prezentowanym materacu jest bardzo wygodne.

Druga pianka to Visco. Jest to miękkie wypełnienie, które dopasowuje się do kształtów naszego ciała, a co ciekawe reaguje na naszą temperaturę. Do wyboru mamy jeden z dwóch pokrowców – Velvet i Tencel. Oba są zdejmowane i możemy wyprać je w pralce w temperaturze 60 st. C. Wymiary materaca wynoszą 160 cm x 200 cm.

Jest to produkt antybakteryjny, więc na jego powierzchni nie rozwijają się drobnoustroje. Użytkownicy uważają, że efekt otulania ciała pianką jest bardzo przyjemny. Wspominają również o dobrym wykonaniu materaca oraz o znacznej poprawie jakości snu.

Hilding Salsa to materac o wymiarach: 160 cm x 200 cm. To model o średniej twardości (H2), który wypełniono dwoma rodzajami pianki: Flexifoam i Visco.

 

Zalety

7 stref twardości: Materac ma 7 stref twardości, co sprawia, że dobrze dopasowuje się do sylwetki i zapewnia odpowiednie podparcie wszystkich części ciała, w tym pleców.

Elastyczność: Model jest elastyczny i jak pokazał test materacy Hilding, może być używany na stelażu pozwalającemu na regulację kąta nachylenia podgłówka oraz podnóżka.

Odpowiednia wentylacja: We wnętrzu materaca są nacięcia zapewniające odpowiednią wentylację. Zapobiega to rozwojowi bakterii i roztoczy.

Pokrowiec: Do zestawu dołączony jest pokrowiec, mamy dwa do wyboru: Tencel i Velvet. Każdy z nich przystosowano do prania w pralce w wysokiej temperaturze.

Propozycja dla alergików: Model jest bardzo dobrą propozycją dla alergików, gdyż wykonano go ze starannie dobranych materiałów, które nie nasilają nieprzyjemnych dolegliwości.

 

Wady

Tylko dla szczupłych osób: Materac dobrze sprawdza się głównie w przypadku osób o masie ciała do 80 kg, te ważące więcej mogą narzekać na uczucie zapadania się.

 

 

 

 

2. Materac Hilding Flamenco 160×200

 

Hilding Flamenco to materac dwustronny. Każda ze stron ma inne właściwości, które zaraz opiszemy. Bazą są mocne sprężyny. Po jednej ze stron modelu znajduje się pianka lateksowa. Zapewnia ona dobrą cyrkulację powietrza, a co więcej nie dopuszcza do tego, aby w materacu rozwijały się bakterie. Z drugiej strony wypełnienie stanowi pianka wysokoelastyczna. Dopasowuje się ona do kształtów naszego ciała, a spanie na materacu jest bardzo wygodne.

Dobra wentylacja, jaką zapewnia materac, sprawia, że podczas snu się nie pocimy, co znacznie poprawia komfort spania. Jeżeli chodzi o wysokość produktu, to wynosi ona 24 cm. Wymiary materaca to 160 cm x 200 cm. Jest to produkt z 7 strefami twardości, które są odpowiedzialne za podparcie pewnych partii naszego ciała. Reszta jest otulona pianką.

Producent daje nam również wybór pomiędzy bardzo miękkim pokrowcem Velvet a antyalergicznym Tencel. Oba możemy wyprać, więc utrzymywanie materaca w czystości nie jest trudnym zadaniem. Właśnie dlatego wielu konsumentów decyduje się na wybór prezentowanego produktu. Użytkownicy najbardziej chwalą duże wymiary materaca.

Model Hilding Flamenco jest wypełniony sprężynami i pianką lateksową, każda z jego stron ma inny stopień twardości. Wymiary materaca są równe: 160 cm x 200 cm.

 

Zalety

Możliwość obracania: To model z dwiema stronami użytkowymi, który można swobodnie obracać. Wydłuża to jego trwałość, poza tym możemy sprawdzić, który poziom twardości bardziej nam odpowiada.

Dopasowuje się do kształtu ciała: Materac gwarantuje dobre dopasowanie do kształtu ciała. Leżąc na nim, nie odczuwamy zapadania się, co mogłoby negatywnie wpłynąć na komfort snu.

Zapobiega rozwojowi bakterii: Wewnątrz modelu nie namnażają się roztocza, bakterie, wirusy i inne mikroorganizmy, które mogłyby powodować reakcje alergiczne. Wynika to z odpowiedniej cyrkulacji powietrza.

Miękki pokrowiec: Razem z materacem dostajemy w zestawie miękki i przyjemny w dotyku pokrowiec (Tencel lub Velvet). Dobrze zastępuje on prześcieradło.

 

Wady

Brak różnicy w poziomie twardości: Jak przekonują bardziej wrażliwi konsumenci, różnica w poziomie twardości obu stron materaca jest minimalna.

 

 

 

 

3. Materac Hilding Fandango 160×200

 

Chcielibyśmy zaprezentować Hilding Fandango, materac o wymiarach 160 cm x 200 cm. Jest on przeznaczony na łóżko o dużych wymiarach. Pokrowiec produktu jest antyalergiczny, a także hamuje rozwijanie się pleśni. Jest to bardzo dobre rozwiązanie dla osób cierpiących na alergię.

Na początku skupmy się na wypełnieniu materaca. Bazą są sprężyny kieszeniowe, które są bardzo trwałe, a co najważniejsze nie przebijają materaca. Kolejną warstwą jest włókno kokosowe, które jest przewiewne, a także nadaje materacowi sztywności. Kolejne wypełnienie, czyli filc, podwyższa twardość produktu. Tuż pod pokrowcem znajduje się pianka Flexifoam, która jest sprężysta i dobrze dopasowuje się do kształtów naszego ciała.

Prezentowany materac Hilding w dobrej cenie jest uważany za dobry produkt. Użytkownicy są bardzo zadowoleni z różnorodnego wypełnienia prezentowanego materaca. Uważają, że każdy z nich dodaje swoje własne właściwości, co sprawia, że produkt znacznie podnosi komfort spania.

Model Hilding Fandango ma wymiary: 160 cm x 200 cm. To dobry materac Hilding do 900 zł. Wypełniono go sprężynami kieszeniowymi, włóknem kokosowym, filcem i pianką Flexifoam.

 

Zalety

Pokrowiec Medicott w zestawie: Do materaca dołączony jest pokrowiec Medicott o antyalergicznych właściwościach, który zapobiega namnażaniu roztoczy i innych drobnoustrojów.

Nie powoduje ucisku: Leżąc na materacu, nie powinniśmy odczuwać nieprzyjemnego ucisku. Co więcej, podczas zmiany pozycji snu nie będziemy przeszkadzać osobie leżącej obok. Każda sprężyna działa oddzielnie, ponieważ każdą z nich umieszczono w osobnej kieszonce.

Zróżnicowane strefy twardości: Na powierzchni modelu znajduje się 7 zróżnicowanych stref twardości, zapewniających podparcie całego ciała. Jeśli uznamy, że jedna strona materaca nie zapewnia odpowiedniego komfortu snu, możemy przewrócić go na drugą.

 

Wady

Jest zwinięty w rolkę: Materac jest zwinięty w rolkę i owinięty folią. Choć to ułatwia jego przenoszenie, to zanim wróci do pierwotnego kształtu po rozwinięciu, może upłynąć nawet kilkanaście godzin.

 

 

 

 

Jaki materac Hilding wybrać?

 

Jak wiadomo dobry sen przekłada się na energię, która towarzyszy nam na cały dzień. Czasem zapominamy, jak ważny jest długi sen na dobrze dobranym materacu i zmęczenie próbujemy pokonać dodatkową porcją witamin i minerałów. Jednak dopiero po zakupie odpowiedniego materaca i zmianie nawyków podczas spania, zmęczenie ustępuje. Jeżeli od pewnego czasu zastanawiasz się nad zmianą materaca, to wiedz, że musisz pomyśleć o kilku aspektach. Najważniejsze z nich opisaliśmy w naszym artykule.

W zestawieniu umieściliśmy produkty Hilding. Z pewnością zastanawiasz się, dlaczego właśnie ta firma? Wielu konsumentów przyznaje, że materace tej marki są dobrze wykonane. Zostają one ulepszone, aby jakość naszego snu wzrosła. W ofercie Hilding znajdziemy materace o różnych wymiarach, także modele dziecięce.

Najlepszy materac Hilding w 2024 roku jest dobrze dopasowany pod względem twardości. Modele dzielą się na te oznaczone H2, H3 i H4. Jeżeli niewiele ważysz, to polecamy materac miękki, czyli oznaczony H2 lub H3. Aby się nie zapadać, czyli w przypadku, kiedy jesteś trochę cięższy (powyżej 80 kg), to polecamy model oznaczony H4 – materac twardy. Na rynku znajdziemy również modele z twardszymi miejscami, które podpierają nam głowę, biodra i nogi. W rezultacie sen jest bardziej komfortowy.

Osoby, które są zadowolone ze swojego zakupu, przyznają, że najlepsze materace Hilding są wypełnione odpowiednim materiałem. Najpopularniejszym wypełnieniem jest lateks. Ma on właściwości antybakteryjne i przeciwgrzybiczne. Zaletą tego materiału z pewnością jest cyrkulacja powietrza – gdy pocimy się, materac niweluje brzydkie zapachy. Z kolei modele wypełnione pianką dobrze dopasowują się do każdych kształtów.

Jeżeli chodzi o wymiary materaca, to pamiętajmy, że powinien on być około 20 cm dłuższy od nas. Taka długość pozwala nam się wygodnie rozprostować i zmieniać pozycje. Na rynku dostępne są najczęściej materace o wymiarach 90 cm x 200 cm, 100 cm x 200 cm lub 70 cm x 180 cm. Znajdziemy również mniej popularne wymiary. Warto zainwestować w model z pokrowcem. Regularnie piorąc go, utrzymujemy materac w czystości. Wielu producentów daje nam wybór pomiędzy różnymi rodzajami pokrowców (antybakteryjne, miękkie itd.).

 

 

Dodaj komentarz

9 KOMENTARZ

daggmara_f

April 19, 2022 at 9:00 am

niedawno stalam przed wyborem materaca do nowej sypialni. przetestowalismy chyba z 30 modeli, ale hilding flamenco to jest materac, ktory skradl milosc naszych plecow :p <3

Répondre
Współczesna Alkowa

April 25, 2022 at 3:30 pm

Dzień dobry,

Dziękujemy za komentarz i rekomendację.

Pozdrawiamy,
Zespół WspółczesnaAlkowa.com

Répondre
Kaska

March 14, 2022 at 12:47 pm

Super pomocny artykuł 😀 Z mezem zdecydowlismy sie na Hilding Fandango, bo jestesmy alergikami. Dzieki za pomoc w wyborze!

Répondre
Współczesna Alkowa

March 18, 2022 at 11:59 am

Dzień dobry,

Dziękujemy za komentarz.

Pozdrawiamy,
Zespół WspółczesnaAlkowa.com

Répondre
Julia

March 10, 2022 at 12:31 pm

Trafiłam na firmę Hilding podczas urządzania domu. Kupiliśmy materace do wszystkich sypialni, nie żałuję, świetma jakość.

Répondre
Współczesna Alkowa

March 10, 2022 at 1:13 pm

Dzień dobry,

Dziękujemy za podzielenie się opinią.

Pozdrawiamy,
Zespół WspółczesnaAlkowa.com

Répondre
Malwina

November 30, 2021 at 11:01 am

Bardzo ciekawy artykuł. Muszę powiedzieć, że materac Hilding jest bardzo wygodny, ja niestety nie jestem posiadaczką, ale spałam u znajomej i był to najwygodniejszy materac na jakim leżałam!

Répondre
Jowisz

October 5, 2021 at 2:29 pm

Hilding ma bardzo fajne materace. Sami mamy w domu trzy, jeden małżeński Salsa i dwa dla dzieciaków, modele – Breakdance i jesteśmy wszyscy bardzo zadowoleni.

Répondre
Współczesna Alkowa

October 24, 2021 at 4:45 pm

Dzień dobry,

Dziękujemy za komentarz.

Pozdrawiamy,
Zespół WspółczesnaAlkowa.com

Répondre